OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
11.04.2020FM pohár + výlet = Boubín
1x


Sepsal Remus

Vybaven deckou desinfekce k vnějšímu a litrem k vnitřnímu použití nastoupil jsem v Plzni do poloprázdného vlaku a vydal se do Strakonic. Přestup tentokrát klapnul, a vzhledem k tomu, že se nejednalo o poslední spoj směr nejvýše položená česká železniční stanice, nebyly by následky nepovedeného přestupu nijak velké. I vlak ze Strakonic byl o poznání prázdnější než jindy. A rozdíl byl i v tom, že od mé poslední cesty tímto směrem se výrazně přijařilo, a v kombinaci s přechodem na letní čas a s použitím vlaku o 2h dřív, byla cesta vlastně úplně jiná. Hezčí. Bylo na co koukat (venku). A start výstupu na Boubín za světla už jsem dlouho nezažil (mimo minulého brzce ranního startu).

Cestou nahoru jsem potkal 2 lidi a předběhli mi taky 2 lidi. Možná to byli stejné osoby, protože mi předbíhali zrovna ve chvíli, kdy jsem hledal klobásu v batohu. Cestou jsem potkal také několik míst, kde přetrvával sníh. Měl jsem sandály, protože mi nějak zfialověl palec a v normálních botech jít nešlo.

Nahoře nikde nikdo. Poslal jsem domů zprávu, že jsem na místě, a že je tam překrásné ticho (protože nejezdila skoro žádná auta, a to ani po silnici z Vimperka na Kubovku a dál, a to už je pak sakra rozdíl). Ale zrovna v tu dobu prořízl počínající tmu dívčí smích. A pak i mužský. Takže přecejen bude návštěva. Smích a možná i jiné zvuky se občas ozvaly ještě několikrát, ale nikdo nedorazil. Usoudil jsem, že nocují někde opodál, a zalezl jsem do svého spacáku. Letos prvně bez žádné foliové vrstvy.

Ve 23:30 jsem uslyšel kroky a 3 mužské hlasy. Něco štelovali venku, pak se ozvalo 3,2,1 start, a dva z nich vlítli do rozhledny a dupavým během utíkali nahoru. Pochopil jsem, že dělali fotku rozhledny s dlouhou expozicí a jejich čelovky tam vytvořily na fotografii čáry a částečně rozhlednu nasvítily. Pokus opakovali asi 3x a odcházeli chvíli po půlnoci. Pak už se žádné návštěvy nekonaly. Ani fotografové-východosluncaři nedorazili. Takže ranní pohoda s vyhříváním se na sluníčku byla úžasná. První návštěva až kolem deváté - rodinka. A v zápětí onen lesní pár, který se na rozhlednu přišel nasnídat.

V pohodě jsem postavil anténu a pustil dolů nový kabel (25m UTP+audio). Je těžší, než ten minulý, ale doufejme, že i pevnější. Zapojil jsem i novou krabičku, díky které budu mít záznam jak RX, tak TX zvuku. Všechno jsem ozkoušel a zase vypnul a měl jsem 45 minut na okounění okolo. Díval jsem se na poražené a odkorněné stromy, na pozůstatky vojenských časů, fotil anténu na rozhledně a všimnul jsem si jedné skalky, která by šla použít pro nouzové přenocování. Chodil jsem kolem ní tolik let a prostě jsem asi koukal někam jinam.

Závod se rozjel hezky, za prvních 45 minut většina spojení, pak už se jen tak paběrkovalo. A tak jsem se podíval i na 70cm. S balením po závodu jsem nespěchal, původně jsem si chtěl šumavské putování prodloužit ještě o jednu noc a den, ale protože mi fialové místo na palci pravé nohy docela bolelo, rozhodl jsem se neriskovat, ale pohodovým tempem dojít k nejbližší železniční stanici. Ale ne nejkratší cestou. Rozhodl jsem se trochu si projít severní svah Boubína. Nové výhledy vzniklé díky větrným smrštím mi znovu lákály k prodloužení výletu, ale zároveň způsobily to, že jsa jimi unesen jsem snědl téměř veškeré zásoby potravin, takže jsem opravdu doputoval zpátky na vlak. Cestou mi prst bolel takovovým způsobem, že už nebyl žádný rozdíl mezi tím, když jsem měl v prstu zapíchnutý klacek a když ne.

Cesta vlakem zpátky úplně ok, vyjma jednoho úseku, kdy byl trošku potřeba pohlcovač tmy, byly oba vlaky poloprázdné. Prohlížel jsem si rekonstruované úseky a představoval si, jak asi bude hnusné i nádraží v Pačívě, až skončí úpravy i tam.

Škoda toho palce, ale na druhou stranu to byl hezký výlet i tak. Snad za měsíc budou opatření proti koronaviru mírnější. A všem díky za spojení! 73! OK1YI

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Čt 25. července, 17:00
1x 1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
3x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
Projekt ŽelArch, 7. akce - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
Projekt ŽelArch, 8. akce - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.