OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

HesloNovinky

29.05.2023   Kolečko 29.5.2023   [Remus]
Kolečko tentokrát v poněkud větším složení než bývalo poslední dobou zvykem. Ozvali se OK1ZY, OK1YI, OK1PUK, OK1PSM, prvně OK1JFL a po dlouhé době OK1CHP. Povídalo se hodinku. Probrali jsme víkendové i nevíkendové rodinné i nerodinné výlety, úspěchy ratolestí, kola, elektrokola, pařezy, ale i trochu radioamatérských záležitostí. Samozřejmě nechyběl seznam výročí a debata o termínu schůzky, mluvilo se o čtvrtku nebo pátku.

22.05.2023   Kolečko 22.5.2023   [Remus]
Poslední dobou obvyklou sestavu 1PSM+1PUK+1YI doplnil částečně ještě OK1LEV a chvilkově OK8RA. Povídalo se především o uplynulém víkendu, který byl ve znamení několika akcí. V pátek to byly přípravy, v sobotu pak samotný DOD v ČRo Plzeň, kde jsme měli na starosti radioamatérský koutek vysílající pod značkou OL100CRO. V neděli pak Péťa s Michalem vyrazili na Podhorní vrch a příležitostnou značku provětrali při provozáku. Ve stejnou dobu byl Remus s Jéňou v klubu, kde se natáčelo prezentační video. Skrz vysílací místnost se tak proháněly drony. Tradičně jsme při kolečku vzpomenuli i na některá klubová výročí. Schůzka bude nejspíše v úterý.

16.05.2023   Remote - novinky   [Remus]
Už funguje sledování toho, jestli je někdo připojen k remote. Takže než zatoužíte po bedně, mrkněte na web, jestli někdo zrovna nevysílá (zatím ještě nefunguje zvuková signalizace po uvolnění pracoviště). Proběhla také úprava online náhledu do logu, zobrazuje se na kterou naši značku byla daná stanice udělána, případně se podle toho dá i filtrovat.

15.05.2023   Kolečko 15.5.2023   [Remus]
Povídalo se dost, ale jen ve třech (OK1PUK, OK1PSM, OK1YI). Témata byla víceméně standardní. Kdy bude schůzka, co jsme dělali, co jsme si při tom udělali a čím jsme tam jeli. 1x komentář

08.05.2023   Poštolky 2023   [Remus]
I letos budeme sledovat dění na poštolčím hnízdě na okně u OK1YI. A snad se tedy dočkáme i klubání a růstu ptáčátek. Základ byl položen 8. května - v 19 hodin se v hnízdě objevilo první letošní vajíčko.

08.05.2023   Kolečko 8.5.2023   [Remus]
Kolečko ve sváteční den moc účastníků nemělo. Byli jsme jen ve třech: OK1PUK, OK1PSM a OK1YI. Péťa na Den vítězství vyprávěl hlavně o svém výletu do Německa. V úvodu jeho dlouhého povídání jsme tak nějak úplně nevěděli, o čem přesně to vypráví (jak ležela na paletě v autě a nemohla se tam naskládat), ale nakonec to nebyla XYL, ale skládací kolo. Po sáhodlouhém popisu cesty, zážitcích a pamětihodnostech jsme se dozvěděli také o poruše vozidla. Remus zase líčil, kterak zažil šok u pokladny, když z ničeho nic slyšel hlas OK1ZY, ačkoliv s sebou neměl rádio a ZY se ani nikde v blízkosti nenacházel. Došlo samozřejmě i na seznam výročí, vzpomínali jsme třeba na akci Zapomenutá ručka. Remus informoval, co se objednalo z klubového účtu, a také o novinkách na remote. Schůzka bude ve středu, možná s uspíšeným začátkem.

08.05.2023   Remote - novinky   [Remus]
V bednovém remote obnoveny některé funkce, na něž jsme dříve byli zvyklí. Po kliknutí na WSJT-X na ploše se nespustí rovnou program, ale otevře se adresář (složka). V ní jsou zatím 3 věci:
  • zástupce pro WSJT-X (před samotným spuštěním se automaticky provede synchronizace času)
  • zástupce pro upload spojení uskutečněných přes WSJT-X do klubového logu a na eqsl.cc
  • proklik do složky s daty WSJT-X

Na obnovení monitoringu remote přes web se pracuje, brzy tedy bude zase vidět, jestli je remote pracoviště právě někým obsazeno.

07.05.2023   Nový web ČRK   [Remus]
Už jsme sice zveřejnili několik prokliků na nový web ČRK, teď už ale visí oficiální zmínka o jeho existenci i na původním webu Českého radioklubu.

03.05.2023   Setkání Hrádek   [Remus]
/

01.05.2023   Kolečko 1.5.2023   [Remus]
Kolečko v ustálené sestavě ZY, PUK, PSM a YI. Popovídali jsme o radioamatérských i neamatérských činnostech, o výletech a výlukách, o vyúčtováních a spotřebách. Schůzka bude ve středu.

24.04.2023   Kolečko 24.4.2023   [Remus]
Sešli jsme se ve čtyřech - OK1ZY, OK1PUK, OK1PSM a OK1YI. Zhodnotili jsme letošní Aprílovou noční dvacítku. Domluvili se na tom, že schůzka bude ve středu. Tradičně jsme zavzpomínali na klubové akce, které se touto dobou konaly před lety. Tentokrát to byl v podstatě jen dlouhý seznam pálení čarodějnic na nejrůznějších QTH, včetně Švábin. Člověk by čekal, že se někdo zeptá na to, jak to bude letos. Nestalo se. 3x komentář

20.04.2023   Zážitkový víkend s ČRK   [Remus]
Také letos se koná zážitkový víkend s Českým radioklubem. Akce je určená dětem od 10 let a letos se uskuteční na západě Čech... podrobnosti zde

17.04.2023   Kolečko 17.4.2023   [Remus]
Na to, že byl druhý den mezinárodní den radioamatérů, nebylo naše kolečko zrovna reprezentativní. Kvůli technickým problémům se jako první odmlčel Remus. Nutno dodat, že v nastalé pauze řešil i jiný, nesouvisející problém technického rázu. Odmlčel se také OK1CPP a rozloučil se OK1ZY. Nakonec tedy zůstali jen OK1PSM, OK1PUK a vrátivší se OK1YI. Na chvilku se připojil také OK1ELE.

12.04.2023   OL100CRO   [Remus]
Lejstro ještě nepřišlo, ale v databázi ČTÚ už je volačka ku příležitosti 100 let pravidelného rozhlasového vysílání.

10.04.2023   Kolečko 10.4.2023   [Remus]
O velikonočním pondělku se povídalo skoro hodinu. Mohli za to hlavně Remus s Péťou. Ten první povídal o sobotním FM poháru z Boubína a o nedělním nezdařilém pokusu o účast v dětském Vejce závodu (zapomenutá redukce). Ten druhý o pobytu na Kladské a o něčem z okny. Příjemné bylo, že do víceméně obvyklé sestavy se po delší době podíval také Libor OK1CHP. Narychlo se ukulo, že se v úterý sejdeme zřejmě mimo klub a ve středu v klubu. Libor také upozornil na chybný údaj na webu - zatímco hlavní stránka správně upozorňuje na před již delším časem změněný začátek našeho pondělního kolečka, v sekci kontakty to ale zůstalo postaru. Napravíme.

03.04.2023   Kolečko 3.4.2023   [Remus]
První dubnové kolečko bylo ve čtyřech. Trochu jsme řešili kamery do ptačích budek, vzpomínali jsme na minulou schůzku, která se pro některé neplánovaně prodloužila o návštěvu hostince. I ve velikonoční týden nakonec bude schůzka, a to ve středu. Probírala se ale i úplně jiná témata, třeba vaření drog na Vinicích nebo automatizace provozu žaluzií. Přítomni ZY, PUK, PSM a YI.

Zobrazit starší i již neplatné novinky

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.