OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

HesloHledáme nové členy

Radioklub OK1OTM hledá nové členy. Ačkoliv působíme na plzeňské elektrotechnické fakultě, nezavíráme dveře před studenty ostatních fakult Západočeské univerzity a rádi mezi sebou přivítáme i mnohem mladší zájemce o radioamatérskou činnost. Donedávna jsme měli členy i ze základních škol - už jsme ale všichni trošku zestárli, a tak nastal čas na další vlnu omlazování našich řad.

Obvykle uvádíme věkový limit pro zájemce o činnost v našem radioklubu cca 13 let. To aby už se dalo počítat s jistou samostatností a také s tím, že onen človíček dokáže ujít pár kilomterů horským terénem obtěžkán například částí antény. Ovšem v případě, že by se jednalo o opravdu zapálené dítě např. se zkušenostmi z CB nebo PMR, na věkovém limitu 13 let trvat nebudeme. Naopak jsme schopni zajistit asistenci při dopravě do místa schůzek a přebrat si dítě např. na konečné tramvaje č. 4 na Borech, nebo na náměstí Míru.

A co můžeme nabídnout? Jsme kolektiv různě orientovaných radioamatérů. To, to co nás spojuje, je zájem o éter jako takový. Někdo tíhne ke stavbě vlastních zařízení, někdo preferuje závodní činnost, jiný se zajímá o rozhlasovou tématiku a poslouchá třeba Čínský rozhlas - víte, že denně vysílá česky? V případě našeho klubu radioamatérství často kombinujeme s turistikou. Nejlepší podmínky pro naši činnost jsou totiž na odlehlých vysokých kopcích, a tak se často vydáváme na nejvyšší šumavské vrcholky, nebo třeba na brdský Třemšín.

Scházíme se od října do června v modré budově Elektrotechnické fakulty v univerzitním areálu na Borských polích (místnost EK704). Schůzky jsou zpravidla ve středu od 17 hodin. Avšak poslední schůzka v měsíci bývá 27. dne daného měsíce, to aby měli šanci i ti, kteří o středách nemohou. Nejbližší schůzka je vypsána vždy s dostatečným předstihem na našem pravidelně aktualizovaném webu, který právě čtete.

A k čemu to vlastně je? V ideálním případě se z vašeho dítěte stane samostatný radioamatér. Využitím našich zkušeností a vlastní pílí se připraví na zkoušky, které jsou nutné k obdržení průkazu odborné způsobilosti, na jehož základě pak dostane vlastní povolení a vlastní značku od Českého telekomunikačního úradu. Pokud je dítě posléze zároveň studentem technicky orientované střední školy, určitě mu mnohem lépe půjdou předměty jako sdělovací technika apod. Pokud pak bude chtít pokračovovat studiem na VŠ, bude minimálně znát tamní prostředí a možná už i některé pedagogy.

Přijďte se klidně na některou z našich schůzek podívat, bude ale lepší, když o sobě dáte vědět - někdy totiž nejsme celou dobu přímo v radioklubovně. Můžete s námi také vyrazit na některou z exkurzí, zpravidla jich bývá během školního roku hned několik. Aby se k vám informace o blížících se schůzkách a akcích dostaly vždy včas, doporučejeme se zaregistrovat do naší databáze a upozornění vám pak budou chodit automaticky mailem. Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte se ozvat.


Radioklub na vánočním závodě


Kontrola antén


Činnost v klubu


Při exkurzi na DV vysílači


Při exkurzi v plzeňském ČHMÚ


CB vysílání

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.