OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
13.10.2018FM pohár + výlet = Boubín
1x


Ačkoliv počasí lákalo vyrazit i jinam než na Boubín, Remus se nakonec rozhodl opět využít komfortu tamní rozhledny. A vyrazil neobvykle brzo - v pátek, vlakem z Plzně už ve dvě odpoledne. Ve vlaku bylo velmi plno, nicméně velká část cestujících jela jen do Nepomuku. Ve Strakonicích čekala zmrkvená Regionova, ve které se tvořila fronta u automatů na jízdenky, protože platba kartou z nějakého důvodu nebyla možná. Sám jsem se na řadu dostal až o dvě zastávky dál a i díky tomu jsem na jízdenku vůbec měl. Cesta byla opět zpestřená výlukou z Bohumilic do Lipky. Při výstupu jsem neopatrně uchopil chátrající pouzdro na bílou hůl - její část se vysunula a málem se zapíchla do řidiče autobusu, který do vlaku přišel oznámit přestup na autobus. A v tom bylo taky veselo. Před Vimperkem mi jakoby nějak jinak zavibroval mobil - strkám ruku do kapsy a ejhle - na jejím okraji se mrcasil sršeň. Nejvíce po ruce byla lahev, na kterou tvor ochotně nasedl, ale vysadit ho oknem už jsem nestačil. Lítal po autobuse sem a tam. A zatímco já jsem si oddechl, ostatní spolucestující přebíhali po autobuse sem a tam, tedy vždy na opačnou stranu vozidla než byl onen blanokřídlý hmyzák. Výluka trvá už dlouho, a tak řidič busu přebývá v Lipce v přívěsu. Na zbývající jednu zastávku do Kubovky už byla připravena skutečná mrkev.

Výstup v nejvýše položené žst v ČR netradičně za světla. A výstup na kopec taky za světla. To už si ani nepamataji, kdy se mi to naposledy poštěstilo. Cestou míjím několik turistů, několik hromad se dřevem a nějakou tu dřevařskou techniku. Na rozhledně vidím siluety dvou postav. Jednou z nich je tradičně vimperský fotograf, oba jsme si mysleli, že se tam potkáme.

Po západu slunce teplota rychle klesá, přioblíkám se, došlo i na čepici. Je to nezvyk mít večer tolik času. Ještě před devátou ale zalézám do spacáku. Noc klidná, nevětrná, jen sem tam se ozve nějaký ten zvuk přírody nebo já. Ráno kupodivu o něco tepleji než večer. Dostavilo se několik zájemců o východ slunce. Ten se povedl, ještě než se kotouč objevil, zazářilo odrazem neskutečné množství letadel. Když se východuchtiví vypařili, najedl jsem se. Následovala kompletace antény a spuštění kabelů. Již tradičně jsem nechal TRX nahoře a já s displejem, telefonem, klávesnicí a diktafonem jsme se usídlili dole. Ale času bylo dost a tak jsem ještě obešel vrchol a udělal pár fotek antény na rozhledně. Nefoukalo to, takže snímky nekazilo pomocné kotvení, ale jen můj fotoneum a nedobrá výbava. Poprvé jsem se na vrcholu setkal s jeleny. Cestou jsem je viděl už kolikrát, ale přímo nahoře ne. A to přišli snad tou nejprudší stranou. V zádech totiž měli psy. Jak mi informoval jeden z ranních návštěvníků - myslivec v pantoflích (tozn., že až ke schodům přijel autem), dole směrem na Veselku byla naháňka. Tak to jim zvěř trošku zaběhla. A protože mi už od včerejší cesty na kopec něco píchalo v botě a i tentokrát na stejném místě, zul jsem se a zjistil, že skrz podrážku prošel hřebík.

A pak už se rozjel závod, jako první se ozval Jirka OK1ICJ. Od nás z RK pouze Koláček OK1NF. Na 70cm spousta pískání a jiného datového rušení, někdy to proto bylo zoufalství a nedalo se předtím utéct, bylo to všude. ODX na 2m OK2PMR (274km), na 70cm OK1KOK (242km). Dále několik DL+OE a po delší době 1x SP. Nejkratším spojením bylo to s Honzou OK1GSB, který se usídlil na sousedním kopci Bobíku. Na Boubíně se stavil i další HAM se svou (X)YL, ale značku jsem si bohužel nezapamatoval. A taky přišel PMRkař Pavel z Prahy. Jeho vysílací deník je zde.

Nastalo poledne a tedy čas zabalit techniku. I když počasí lákalo prodloužit si výlet třeba i o ještě jednu noc a den, a tentokrát by mi v tom nebránily ani pracovní povinnosti, rozhodl jsem se pro tradiční variantu návratu, tedy do nejbližší železniční zastávky a nejdříve jedoucí vlak. Krajina hrála podzimními barvami a hemžila se individuálními i skupinovými turistkami toužícími po vyfotografování s tou nádherou. Díky tomu jsem se trochu zdržel, ale vlak jsem i tak v pohodě stihl. Výlukové přestupy ok, přestup na ČD ve Strakonicích také. A Nepomuku mi čekalo překvapení. Do vlaku přistoupil Petr OK1PSM, který se také vracel z kopečku. A tak jsem poslední část cesty tentokrát neprospal ale prokecal. Díky za všechna QSO, na slyšenou příště.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
Projekt ŽelArch, 7. akce - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
Projekt ŽelArch, 8. akce - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.