OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
12.05.2018FM pohár - Vraní Skála
2xKvětnový FM pohár očima OK1NF 

Na rozdíl od Remuse jsem se na kopec vypravil až v sobotu ráno. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jaký kopec si Remus vybere, a jestli se potkáme jenom v éteru nebo osobně. O to víc mě potěšilo, když mi Remus dvě hodiny před začátkem závodu poslal zprávu, že na mě čeká na Vraní skále. Za půlhodinky přišla další zpráva, která už tak pozitivní nebyla: je problém s napájením a rádio je mrtvé. O další půlhodinu déle Remus píše, že už je to OK a rádio žije. To už jsem byl na úpatí Vraní skály. Když jsem došel pod vrchol, viděl jsem, že je vrcholová skála ozdobená novou směrovkou z Bahnovy dílny. Další ozdobu vrcholu v podobě sympatické slečny se psem jsem uviděl, jakmile jsem trefil správnou cestu a vyškrábal se na skálu. Pes na mě vrčel, ale slečna se usmívala stejně jako vedle stojící Remus. Čas zbývající do začátku závodu jsme příjemně prokecali.

S úderem desáté hodiny se k rádiu posadil Remus s tím, že provětrá sedmdesát centimetrů. Žádné žně se tam ale nekonaly a po pár spojeních jsme přešli na dvoumetr. Tady bylo znatelně živěji, ale po první spojení se znovu projevila závada v napájení, rádio zmlklo a už se nám ho nepovedlo probudit. Nezbývalo než k anténě připojit moji ručku a kvůli krátkému koaxiálu povylézt výš na skálu. Vystřídal jsem u rádia Remuse a ten se jako pravý gentleman ujal úkolu vést společenskou konverzaci s přítomnou slečnou. Musím uznat, že mu to šlo dobře. Také mě to na pásmu odsýpalo. Mezitím se rozpustil ranní opar a sluníčko hřálo z bezmračné oblohy jako zjednané. Na Pankráce takové horko nepamatuju.

Po jednatřicátém spojení jsem předal žezlo Remusovi, aby pokračoval na 70 cm. Já zatím posvačil a pokecal s dalšími turisty, kteří se vyrojili na vrcholu. Protože jsem se kvůli rodinným povinnostem nemohl na kopci zdržet až do konce závodu, začal jsem balit a chystat se na zpáteční pochod. Nejdřív to vypadalo, že je Remus odhodlán odjet celý závod, potom váhal a těsně před mým odchodem se rozhodl, že mu jednadvacet spojení stačí a že půjde se mnou. Tak jsme všechno svižně poskládali do krosen a za chvíli už jsme pochodovali na vlak. Cestou jsme nezavřeli pusu, ve Zdicích jsme spláchli prach z cesty jedním pivem z plechovky a potom nás rychlík hladce dovezl do Plzně. Zhodnotili jsme, že se květnový výlet na kopec vydařil po všech stránkách a s tím jsme se na nádraží rozloučili. Vraní skálu můžeme vřele doporučit. Stojí za návštěvu s rádiem i bez něj!

A jak to viděl Remus?

Snad bych jen doplnil jen to, abych rozptýlil některé již vznikající spekulace, že slečna na skále nespala. Těsně pod skalkou spal naopak jakýsi turista z Prahy, který přišel nahoru asi o 10 minut později než já. Měl strašně vysoký baťoh, kotlík, vařič, stanové kulíky a také houpací síť. Na té si následně někde dole ustlal. Ráno, než se na vrchol vrátil, vylezl někam do půlky, tam rozdělal malý ohýnek a vyráběl míchaná vajíčka se slaninou. V této činnosti pokračoval na plynovém vařiči, když opět přišel na vrchol skály, což bylo zhruba v polovině závodu.

Anténa z Bahnovo dílny fungovala perfektně. Asi nejvíce jsem ocenil její příhodnou, baťohovou velikost ve složeném stavu, takže ze mne při cestě netrčely žádné hrábě nebo hůl. Velký dík patří Koláčkovi, že mi zachránil. Bez jeho ručky bychom už moc spojení neudělali. Ke zpáteční cestě bych dodal jen to, že zatímco v její pěší části jsme, jak napsal Koláček, ústa nezavřeli, tak ve vlaku jsme je skoro neměli šanci otevřít, protože pan spolucestující již od našeho příchodu na nástupiště povídal a povídal. Nicméně zajímavě.

Na Vraní skále bylo pěkně, jen pozor na klíšťata. Doma jsem vytahoval 3ks.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Čt 25. července, 17:00
1x 1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
3x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
Projekt ŽelArch, 7. akce - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
Projekt ŽelArch, 8. akce - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.