OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
14.04.2018Větrný nevětrný FM pohár
1x


Jako poslední dobou často, nevěděl jsem do poslední chvíle jestli pojedu, jestli na jeden den nebo na dva a tím pádem ani nebylo jasné, kam to bude. Nakonec jsem přece jen vyrazil v pátek. Zvítězil jižní směr a to tentokrát ještě o něco jižnější než Boubín. Za cíl jsem si dal Větrný vrch nedaleko Volar. Cesta, ač delší, mi utekla nějak rychleji než obvykle, přičemž si ani nepamatuju, že bych usnul.

Po páté hodině odpolední jsem vystoupil z mrkve ve Volarech, navštívil tamní jednotu a po zelené značce se vydal do kopců, ve kterých jsem ještě nikdy nebyl. Plán cesty kolem střelnice po lukách a pastvinách vyšel, trefil jsem se na rozcestí a po pár dalších stovkách metrů jsem se objevil na hřebeni, na němž se nachází i vrch, ze kterého jsem chtěl vysílat.

Počasí bylo docela příjemné, i když to sem tam docela zafoukalo, a tak jsem se rozhodl, že půjdu prozkoumat ještě sousední Doupnou horu. Přes louku jsem k ní dorazil. Skála v lese je to. Z jedné strany byla obkopaná, dvě takové hranaté díry to byly a zdály se být docela čerstvé.

Začalo drobně pršet, vítr zesílil. Vrátil jsem se k louce a přemýšlel, jestli to nezapíchnu tam a na Větrný vrchol vyrazil až ráno. Ale nakonec jsem drobně posvačil, odskočil si a deštík byl pryč. Vydal jsem se opět na cestu, s tím, že spát budu u někdejšího Kollerhausu, vrch obejdu, abych si zdejší kraj pořádně prohlédl. Sice jsem trochu ztratil nadmořskou výšku, ale stoupání po horské pastvině olemované kamením stálo za to. Sem tam nějaká skalka, sem tam smrk, sem tam lejno.

Brzy bylo poznat, že se blížím k někdejšímu lidskému obydlí. Staré ovocné stromy, náznaky staveb. Už bylo docela šero. V lese jsem zahlédl šikmou plochu - že by stříška? Krmelec? Seník? Byl to celý srub, dřevěná chatička. S verandičkou. S křesílky, věšákem, miskou pro kočky. A s prostorným podkrovím. V něm jsem se ubytoval. Spaní to bylo pohodlné, na slamnících. Když se utišil vítr, bylo až na občasné zahoukání mrkve úplné ticho.

Až ráno mi probudilo vytí a jako kdybych slyšel zpovzdálí spousty konverzujcích lidí. To ale asi byl jen sen. Vytí ale ne. V 5:08 se ranní ptačí zpívánky přerušilo zvonění telefonu. Kolega z práce měl jakousi potíž. Pak jsem spal až do sedmi. Nasnídám se a vyrazím na kopec...

Vrchol nebyl daleko, došel jsem tam snad ani né za 10 minut. Výhledy na Plechý, Javor, pod mlhou a kouřem ukryté Volary. Asi tam bude nějaký útulek, to vytí se ozvalo znovu. A pěkně se také jarním vzduchem nesl zvuk zvonkohry.

Pohodové stavění antény, žádné větry, žádné mrazy, zkrátka jarní závod jak má být. Sluníčko svítilo skoro až moc. Za celou dobu pobytu na vrcholu pouze jedna návštěva v podobě dvou běžců. A jinak klid.

Klidno se mi zdálo i na pásmu. Hlavně od Plzně moc stanic nebylo. Říkal jsem si, že asi už jsem přeci jen daleko a na relativně schovaném kopci, ale pak jsem se dozvěděl, že skutečně v Plzni nebylo po stanicích slechu. Asi všichni využili hezké počasí k jiným činnostem. Po závodě jsem se ještě chvíli rozhlížel a pak se vydal na zpáteční cestu ovšem jinudy. Bylo sice teplo, ale v některých pasážích ještě ležely zbytky sněhu a tam bylo znatelně chladněji. Ale když jsem se vykutálel z lesů a ocitl se zase na loukách na okraji Volar, už to bylo plnohodnotné jaro. Snad každý volarský brloh měl otevřené dveře i okna, aby dovnitř pronikl první letošní závan opravdu teplého vzduchu.

Cesta zpátky proběhla bez komplikací. Závodně to nebylo nic moc, ale jednotlivá QSO samozřejmě potěšila, včetně toho s lyžařem na jedné z alpských sjezdovek, vybaveným ručkou. Výletnicky to ale byla moc pěkná trasa plná hezkých míst. Za všechna QSO moc děkuji, těším se na slyšenou v některém z dalších kol FM poháru, nebo samozřejmě i při jinčích příležitostech.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Čt 25. července, 17:00
1x 1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
3x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
Projekt ŽelArch, 7. akce - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
Projekt ŽelArch, 8. akce - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.