OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
08.07.2017FM pohár opět na Boubíně
2x


Tentokrát jsme na do nadvimperské oblasti vyrazili dva - OK1YI a OK1HV. Vzhledem k tehdy právě probíhajícímu 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech jsme do baťůžků přibalili 13. karlovarský pramen a tonik.

Remus ještě před odjezdem řešil nějaké záležitosti, ale Hans toho nedbal a několikrát mu volal stran vařiče a nádoby, ve které by mohl něco uklohnit. Ale právě proto, že už Remus nebyl doma a tentokrát se rozhodl pojmout výlet nalehko, tedy bez vařiče, ešusu, termosky atd., tak si musel Hans poradit sám. Vzal si vařič, plecháček, hrneček a lžíci.

Po radostném shledání na nástupišti, jsme se přesunuli ke správnému vlaku. Byl již značně obsazen, ale to nám vcelku nevadilo, protože jsme si chtěli přisednout k nějakým pěkným PPK (nikoliv OK1PPK :-) ). Nakonec jsme usedli k cestující opačného pohlaví, ale byla jenom jedna. Snad se nepohádáme.

Aby rozjezd nebyl tak razantní, kopli jsme do sebe cider. Při vyhazování plechovky (do koše) Remusovi málem spadl odpad na nohu oné slečny. Ta si tam něco dělala s telefonem a více méně nám nevěnovala pozornost. Nakonec někde kolem Nezvěstic usnula.

Remus velmi intuitivně pořídil před odjezdem sadu kelímků, takže bylo nápoj jak v čem míchat, tak z čeho komfortně konzumovat. Nálož střídala nálož a rázem jsme si připadali jak v pendolínu, krajinu okolo jsme ani nevnímali, snad jen pár úplně nejbližších zvlnění.

Remus tou dobou vytáhl z krabice svůj první, fungl nový matlafon, který 5 minut před jeho odchodem z domova doručil zaměstnanec pošty nejistého pohlaví. Remus si chvilku zvládl s telefonem hrát a pak objevil fotoaparát.

Když jsme opouštěli Horažďovice, bylo to s obsahem lahve 13. pramene dost nahnuté. Náhle se probudila naše spolucestující. Ihned jí byl nabídnut nápoj v nezávadném kelímku. Neodmítla. A byla docela potěšena. Ptala se kam jedeme... Řekli jsme, že na kopec. Ona se zamyslela... Boubín? Ano. Remusovi zasvítila očíčka a dovtípil se, že asi budeme mít ještě kousek společnou cestu. Studentka FF ZČU nám pak sdělila, v které malebné jihočeské vsi bydlí, že má sestru se třemi dětmi a ona, že se prozatím živí hlídáním dětí v Plzni. Měla obstojnou místopisnou znalost. Byla to Adélka.

Ve Strakonicích jsme zvládli přestoupit a v dalším vláčku na nás čekala poslední volná čtyrka. Samozřejmě jsme si opět připili u příležitosti odjezdu osobního vlaku Os 18114. A pak ještě několikrát.

Bohužel, pak už Adélka vystupovala a nám, ještě před Vimperkem došly zásoby. Byli jsme tím natolik zdrceni, že jsme se o tom rozhodli informovat Michala OK1PUK, kterýžto se zrovna někde rekreoval. Překvapila nás hlasová schránka. Ale pak jsme se dozvěděli, že změnil operátora. Změnil také pracovní dobu. Co dalšího se v životě Michalově asi změní, říkali jsme si.

Nám nastala změna průvodčí(ho). Nabízenou, Jaruškou obětavě upečenou buchtičku nechtěla. Vypotáceli jsme se v Kubovce, nic jsme ve vlaku nezapomněli. Minuli jsme obecní úřad. Předním stáli dva muži a zírali na blondýnku, která vystoupila z vlaku také. Nicméně tak jako nám, zřejmě nevěnovala pozornost ani jim. Byl letní večer, a světe div se, za celou cestu na kopec jsme nikoho nepotkali. A to jsme, vzhledem ke svým aktuálním schopnostem, zdolávali cestu ve dvojnásobném čase. Horší to bylo, když jsem se dokutáleli nahoru. Dole spala osoba, nahoře lačný fotograf stál ve spacáku a snímal blesky. Nic naplat, lehli jsme si opodál mezi stromy. Docela to tam štípalo, ale konečně jsme si mohli lehnout, takže nám to bylo jedno. Ulehli jsme kolem čtvrt na dvanáct.

Remus si před usnutím opět začal hrát s novým telefonem a tentokrát do něj dal i simku. Jaké ale bylo jeho překvapení, když zjistil, že telefon je pouze na mikro SIM kartu a on měl nano. Ač byl v jakém stavu byl, dokázal menší simku umístit na správné kontakty většího slotu a telefon s kartou se normálně rozfungoval.

V noci nás překvapil déšť a bouřka, ale obojí bylo zdaleka slabší, než se odehrávalo tou dobou např. v Plzni. Hravě jsme vyřešili plachtami. Ráno jsme se probouzeli na několikrát, v 8 jsme se zabalili a přesunuli na rozhlednu. Už tam nikdo jiný nebyl. Snídali jsme. Hans jedl instantní polívku. Suchou. Rovnou z pytlíku. Ač měl vařič, plecháček, hrneček a lžíci. Nevzal si totiž sirky.

Potom jsme postavili anténu, zapojili kabeláž, atd., zkrátka všechno připravili na závod. Pak už jsme jen vstřebávali sluneční paprsky a sledovali roztodivné návštěvníky.

Po první výzvě se ozval OE5HDN. Měl radost, že se zase slyšíme. V úvodní části závodu spojení přibývala jako vždy rychle, ze Švábin se ozval také Honza OK1ZY. Drobný problém nastal při spojení s OK1KOK. Volali jsme je na jejich kmitočtu. A sveřepě se nám ozýval někdo, kdo si myslel, že dáváme výzvu my. Úplně ignoroval, co říkám, že jasně uvádím, pro koho jsou údaje určeny, takže operátor OK1KOK nám to musel dávat 4x. Tím to mu děkujeme za trpělivost. Značku onoho zmatenějšího človíčka, který se nám do toho tak trochu vložil, jsem si raději nezapamatoval.

Suma sumárum 60 spojení a 202 bodů, což v daném kole stačilo na druhé místo. V závěru závodu to dost chodilo směrem na Moravu, bylo slyšet, že se v éteru něco děje a na malou chvilku se z šumu vyloupla italština.

Návrat na vlak byl rychlý, cesta dlouhá, ale o poznání klidnější než cesta tam. Závod i výlet jsme si myslím pořádně užili, takže třeba příště pojedeme už ve třech? I když to asi nehrozí, protože pravděpodobně budou hned dvě akce paralelně.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
So 13. července
1x 1x
FM pohár + výlet = ? ...více
Ne 21. července
2x
PA ...více
někde
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
ZT 5 - Po zaniklé Kozí dráze a vlečce Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
1x
PA ...více
někde
Ne 25. srpna, celý den
1x
ZT 6 - Podruhé po zaniklé Kozí dráze ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
ZT 7 - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
ZT 8 - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.