OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
03.06.2015Moon contest 2m - Třemšín
1x 1x


Toho dne jsme kvůli předpokládané nízké účasti zrušili schůzku. Remus měl ale druhý den volno, a tak se rozhodl čas využít. Vyrazil po nějakém čase opět na Třemšín - jednak proto, aby ozkoušel Moon contest, a také aby vyzjistil situaci v táboře pod kopcem, kam se v létě opět chystáme jet.

Zámeček v Roželově, kam jsme léta jezdili na tábory, bohužel připadne církvi. Letošní sezóna je tedy v dosavadním režimu poslední. Okolí už to asi tuší, a tak objekt musí čelit nájezdům loupežníků - aktuálně zmizela z umýváren čtyřicítka vodovodních a sprchových baterií.

Jinak se v okolí zdálo vše při starém. Po cca hodinové procházce jsem se vydal směrem ku vrcholu Třemšína, kam jsem dorazil asi 45 minut před závodem, tedy ve čtvrt na osum večer. Ještě bych se ale měl zmínit o tom, že jsem málem na místo vůbec nedorazil, protože na plzeňský CAN jsem dorazil na poslední chvíli a jak jsem přemýšlel, kde jsou stanoviště 25 a 26, zapomněl jsem i na které z nich vlastně jdu. Ale autobus jsem nakonec doběhl, v nastalém zmatku jsem si ale koupil jízdenku o zastávku dál než jsem potřeboval, tedy do Mladého Smolivce, nikoliv do Starého. Cesta autobusem docela ubíhala, vzpomínal jsem na táborové cesty hromadnou dopravou a co všechno se tam někdy dělo... K tomu mi dopomáhala i dítka, která jela ze spálenopoříčské školy a cestou se některá k nelibosti druhých obnažovala. Mne se ale žádná příkoří nedotkla a k překvapení řidiče jsem vystoupil ve Starém Smolivci.

Ale zpět na kopec. Byla čtvrt hodinka do začátku Moon contestu, moje velkolepá anténa v podobě zavěšeného magnetkového prutu připravená a na 2m pásmu se vyskytovala jistá kolektivní stanice, pod jejíž značkou vysílala jistá Andrejka. V pravidelných invervalech se ozývala s dotazem, zdali je někdo na kmitočtu. Tak jsem si říkal, že si už drží kmitočet do závodu, v tom se ale tahle stanice vůbec neobjevila. A spojení s ní bylo dost zmatené, protože mi několikrát přemazal její ještě zmatenější kolega patrně ze stejné lokality. Nezávodní spojení jsem udělal ještě s OK1MCS, který taktéž docela neplánovaně vyskotačil na šumavský Polom.

Závodní vybavení jsem měl značně omezené - o anténě už jsem se zmínil, TRX Dragon SY-130 10/50W FM a baterie pouze sotva 4Ah. Akumulátor jsem asi po 45 minutách provozu na HIGH vytřískal a přešel na LOW. Od celkem 9 závodních spojení jsem si nepřipouštěl mnoho šancí, ale vzhledem k tomu, že se v Moon contestu hodnotí především vzdálenost, překonal jsem dost pražských stanic, které si v tomto závodě rozdávají body především mezi sebou.

Po závodě jsem měl mít s ostatníma klukama (na ručkách) SKED na jedom z plzeňských převaděčů, ale BPL nějak usnulo a na AE se řešila problematika (tentokrát) nýřanské tlačenky a jejího uchovávání v mrazáku, nebyla šance. Přesunul jsem se na cestu na severovýchodním svahu Třemšína a tam rozbalil spacák. Byla krásná, docela teplá noc, jen trochu pofukoval vítr, což nemělo účinky ani tak ochlazující, spíše zvukové - stromy šuměly a padaly mi z nich do spacáku různé breberky. Také pěkně svítil měsíc. Výběr tohoto nocležiště jsem provedl proto, abych ráno mohl sledovat východ Slunce. Tento úkaz jsem však zaspal.

Po ránu jsem se vysoukal ze spacáku, bylo docela pěkně, rozhodně ne zima. Po rychlosnídani jsem zabalil věci, zašel se podívat k rozpadající se věži, jestli jsem tam něco večer nezapomněl, a pak už jsem si nasadil baťoh... a málem jsem nad místem, kde jsem spal, nechal zavěšenou anténu a kabel. Naštěstí jsem si toho ale včas všimnul.

I dopravu zpět jsem měl naplánovánu autobusem, tentokrát ale po trase z Rožmitálu, nejspíše z Teslín. Odcházel jsem tedy po žluté TZT kolem QTH KFH a zkoumal stavy letošních prozatím zelených borůvkových nadějí. I místa obvykle dosti zavodněná, byla tentokrát dost vysušená. Nenechal jsem se zlákat šipkami k Míšovskému grilu, ale nakonec jsem docela litoval, protože v Teslínech, nejvýše položené brdské vesničce, jsem na bus čekal docela dlouho. Icom z Benešova přijel ale včas, a tak jsem se v 9:45 nalodil na palubu spoje do Plzně. Řidič se stejným tónem, jako když mi prodával jízdenku, nevybíravě nadával několika dalším účastníkům provozu, nutno však dodat, že si to plně zasloužili.

Přechod z brdského letněranního do městského vyprahlého klima byl docela náročný, ale přežil jsem to. Doma jsem nabouchal do pc závodní deník a druhé místo, s devíti spojeními, bylo docela příjemným šokem. Rozhodl jsem tenhle závod ozkoušet i na dalších pásmech, takže se v létě ještě určitě někam takhle v týdnu vydám. Pokud to samozřejmě okolnosti dovolí. Děkuju všem za spojení.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
St 06. března, 17:00
Pravidelná schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
So 09. března
FM pohár + výlet = ? ...více
Ne 17. března
PA ...více
někde
Ne 24. března, celý den
2x 1x
Po zaniklé trati H.Slavkov - Loket na Svatošské skály ...více
Horní Slavkov - Loket - Vary
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 06. dubna, celý den
1x
Po stopách zaniklé trati Adorf - Hranice v Čechách ...více
CZ / D
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 13. dubna
FM pohár + výlet = ? ...více
Ne 21. dubna
PA ...více
někde
Út 30. dubna
Pohotovostní závod pálení čarodějnic ...více
Ne 19. května
PA ...více
někde
Ne 16. června
PA ...více
někde
Ne 21. července
PA ...více
někde
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
Ne 15. září
PA ...více
někde
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.