OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
14.02.2015Víkend v Žel. Rudě + FM pohár = Pancíř
4x


Vize kombinace závodu s rodinnou dovolenou se začala naplňovat. Zatím tedy v podobě klasického ubytování pouze s odskočením si na kopec. Na vysílání nebo dokonce horské stanování s dětmi totiž bylo v únoru přecijen trochu chladno a moc sněhu.

Původně jsme měli namířeno do Krušných hor jakožto lokality výrazně dostupnější pro Libora OK1CHP žijícího v DL. Naštěstí pro nás jsme včas přišli na drobný renonc v podobě toho, že Libor se na horách objevil o týden dřív než my. Tímpádem se přestalo řešit problematické ubytování u Jáchymova (všude bylo plno) a bez potíží jsme si zarezervovali pokoje v chatě v centru šumavské Železné Rudy.

Víkend na horách se rozhodli strávit Remusojc (pá-po), Bahnojc (pá-ne) a také rodina dvojčete Remusovo YL (so-ne). A nakonec se v neděli zajel podívat i Michal OK1PUK s dcerou Anetkou.

PÁTEK

Remusojc na hory cestovali vlakem, proto Remus rád využil nabídku Bahna OK1THC, který těžší a rozměrnější věci přivezl autem. K předání došlo už při středeční klubové schůzce, takže remusovo nabíjecí a další přípravné šílenství se konalo právě ve středu. Do Bahnovo vozu šoupnul AKU, YAGI 7el a nějaké to příslušenství.

Na hory Remusojc odjeli v pátek ráno po osmé hodině. Ač jsme si vybrali spojení bez přestupu, neplánovaná změna soupravy nás čekala v Nýrsku. Brejlovec po pár kilometrech cesty z Klatov vypověděl službu a my tak museli počkat na následující rychlík vyšší kvality.

V Rudě jsme se ubytovali a hned po Imbiss obědě jsme nasedli na bus, který nás odvezl pod lanovku a tou jsme se vydali na Pancíř. Tam jsme si osladili život palačinkami na prosluněné terase nad mračny inverzní oblačnosti. Dolů jsme jeli na bobech, přes Hofmanky, lízli jsme Vajzovnu a kolem Sirotku jsme sjeli až ke špičáckému nádraží.

V podvečer dorazili Bahnojc a večer jsme už s nima a dalším osazenstvem chaty trávili ve společenské místnosti. Bylo docela veselo, jeden pán se lehce orientoval v HAM tématice, na leccos se ptal, atd. Témata byla různá, došlo i na včelařství a žihadla. Když paní pronesla větu, že na žihadlo je nejlepší BAHNO, vyvolalo to značné veselí. Jiná paní byla z alternativně-praktických Bahnojc tak unesená, že málem sežrala i to, že se Bahnojc živí skořápkami z vajec. Zábava končila v 0:36, kdy už se u stolu nacházel jen Bahno a Remus.

SOBOTA

Ráno nás probudily svěží děti. Pomalu jsme se nasnídali a Bahno s Remusem si připravili vysílací potřeby. Autem jsme se popovezli pod lanovku a tou jsme se nechali vyvézt na Pancíř. Tamní obsluha lanové dráhy vidíc karimatku čouhající s Bahnovo baťohu nás nejdřív tipovala na zimní dálkové turisty, nicméně uvedli jsme veselého pána do obrazu. Obsluha spodního konce lanovky mu slibovala posílat nahoru jen hezké holky no a přijeli jsme mu tam my dva...

Prošli jsme lesíkem na vrcholu Pancíře na jehož okraji byly známky nocování v záhrabu. Na severním svahu, který stále ještě nestačil zarůst vyššími stromy, jsme začali skládat svoje nádobíčko. Bahno vlastnoručně vyrobenou anténu na 70cm (3 el) a Remus Yagi na 2m (7 el). Po chvíli ale Remus znervozněl, když zjistil, že mu chybí úchyt na jeden prvek. Musel proto sundat první prvek a úchyt použít na důležitějším místě. Do sněhu zaražená plastová trubka posloužila jako podpěra antény. Přímo na anténu přišla japonská ručka s čínskou redukcí a singapurským krkafonem.

Úplně jsme nestačili začátek závodu. Bahno na 70cm začal vysílat o něco dřív než Remus, ale o hodně dřív skončil, protože mu praskl sletovaný spoj v dipólu jeho antény. Navíc použité rádio bylo dost hluché. Remus se střídavými úspěchy dával výzvy a pomalu vyšlapával kružnici ve sněhu. Akumulátor měl v šosu, mikrofon na krku, anténu přidržoval rukou společně s deníkem a druhou rukou psal. Popsal 41 řádků avšak poslední spojení se vlivem technického problému nepodařilo dokončit a osobu na lyžích, která volala ze sjezdovky a neznala svůj lokátor, jsme samozřejmě taky nezapočítali. Takže spojení bylo na 2m 39 a bodů 107. Jak již bylo napsáno, na 70cm udělal Bahno jen jedno spojení a tak se Remus před polednem párkrát podíval i na tohle pásmo a i na nevyhovující anténu uskutečnil dalších 5 QSO, což kupodivu vystačilo na 7. místo v QRP kategorii.

Po závodě jsme se ani moc nerozhlíželi po inverzí zalitých krajích, ale hned jsme všechno zabalili a putovali zpátky za našimi rodinami, které mezitím bobovaly. Komplet jsme se sešli v jídelně vedle železnorudského Coopu. Byla tam už i Lucka s Kájou a jejich Vilíkem. Po obědě jsme navštívili tamní prodejnu různého zvířectva - největší obdiv budil krokodýlek, rejnok, mouční červi, plující hadoryby a čivavy (10kKč/ks).

Po krátkém odpočinku na chatě jsme sedli na vlak a opět lanovkou vyrazili na Pancíř. Neuvědomili jsme si však, že už se přiblížil konec provozní doby lanovky, takže na vystřídání v půlce cesty dolů nedošlo a Kája jel lanovkou hned zase až ke spodní stanici. Chyběly nám totiž jedny boby pro sjezd v kompletní sestavě. Tentokrát jsme jeli po sjezdovkách rovnou ke špičácké stanici lanovky. Vlakem jsme se vrátili do Rudy. Když děti usnuly, sešli jsme se opět ve společenské místnosti - tentokrát byl večer ve znamení her (něco s obrázkama a Česko).

NEDĚLE

Dopoledne patřilo prvním lyžařským pokusům. Mezi nás zavítal také Michal OK1PUK s dcerou Anetkou, kteří přijeli z Plzně jen na jeden den. Bobobalo se o sto šest, dopoledne Nad nádražím, odpoledne na Samotách. V podvečer odjeli Bahnojc a Vlčkojc, ještě předtím jsme stačili navštívit Pohádkovou cukrárnu, kde se děti vyřádily v koutku.

PONDĚLÍ

V noci na pondělí už byli Remusojc jedinými obyvateli chaty. Ráno jsme se zabalili, udělali si malou procházku, kterou jsme zakončili ve znamé Charlottě (cukrárna/kavárna/pizzárna, kde nad hlavami návštěvníků jezdí model vláčku), kde jsme si dali pizzu a pohár. Pak už hurá pro bagáž a svázané bobstvo, nočník a zachodovou redukci pro malé zadky.

Cesta rychlíkem vyšší kvality proběhla tentokrát bez komplikací. V Plzni se na den též ukázalo sluníčko, takže návrat do města nebyl úplným šokem. Malý šok nastal až doma. Zjistil jsem, že když jsem šel těsně před odjezdem na hory vysypat koše, nechal jsem ty na tříděný odpad venku. Kontejner na běžný odpad máme totiž kousek dál, ale já se od něj vrátil jinudy a nádoby jsem ponechal u dveří do objektu výměníku. Samozřejmě po 4 dnech tam už nebyly...

Celkově to byla moc povedená akcička, jistě ji někdy zopakujeme - možná už na jaře, možná ve větším složení. Takže kam pojedeme?

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
Projekt ŽelArch, 7. akce - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
Projekt ŽelArch, 8. akce - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.