OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
08.11.2014Hochstein + závada ≠ FM pohár
1x


Už to jiné asi nebude, odjezd byl zase úplně na knop. Páteční polední vlak na Budějky a Brno plný, takže jsem cestoval společně s dalšími 3 lidmi (z toho byl jeden poloviční bezdomovec) na nástavku vagonu. Od Nepomuku už jsem se ale pohodlě vezl ve volné čtyřce. Nutno ještě podotknouti, že jsem vlak dobíhal s holí v jedné ruce a s jídelní polystyrenovou krabičkou v ruce druhé (obsah krabičky sněden již ve Starém Plzenci). Ještě nutno dodat, že byl týden před výplatou, takže jsem byl nucen sáhnout do rezervního fondu kovových padesátikorun, takže mi ještě ke všemu padaly kalhoty zatížené zmíněnou hotovostí.?

V povídání o minulém FM poháru jsem děkoval čtenářům našeho webu, dnes jsem byl jedním ohlasem poněkud naprdnut, ale o tom někdy později a v jiné rubrice...

Tentokrát jsem neměl v plánu žádný přestup na bus, takže to snad klapne a fakt vylezu na Třístoličník - a tenhle elaborát píšu už ve vlaku (směrem z Plzně) do Číčenic, kde mi čeká přestup na spoj směr Nové Údolí. A byl jsem do toho psaní tak zažraný, až jsem si nevšiml, že mi sháněli z domova.

Na autobus nakonec došlo - z Číčenic do Bavorova byla výluka. Ale proplétání se mezi auty na hrázích vypuštěných, právě lovených rybníků, plných mrskajících se ryb a slétajícího se ptactva, mělo něco do sebe. V Bavorově už na nádraží čekala vytopená Regina (nedaleko jsem zahlédl KV antény).

Kopce nad Prachaticemi měly špičky v mlhách. Bude nahoře hezky? A co v noci? Bude pršet? Bude zima? Mám jen plachtu. Tedy spacák a karimatku také, ale stan ne.

Za Skříněřovem vlak vyjel z mlhy a ve Zbytinech se na chvíli ukázala i modrá obloha. Nemilé bylo zjištění, že kolem nejvyšších kopců je ještě jedna vrstva nízké oblačnosti. V té by se mi spat nechtělo.

V Novém Údolí končí koleje. Je tam jakési muzeum ve vagonech a nějaký hraniční free shop + směnárna. Bylo mlžně šero. Vydal jsem se po červené značce, po asfaltu přes rozcestí u Rosenauerovi nádrže až k místu, kde červená značka opouští asfaltku. Je tam domeček (pohraničníka?) a hadice s vodou. Tu jsem ochutnal a provedl drobnou hygienu.

Když jsem začal stoupat přímo na Třístoličník, byla už docela tma. Cesta byla mokrá, místy bahnitá. Chvíli předtím, než jsem došel ke státní hranici, jsem zjistil, že už jsem nad mlhou. Bylo tam mnohem příjemněji a mlha v tmavých údolích doslova zářila. Po několika minutách chůze jsem to zapíchnul u cedule a velkého ležícího smrku. Chvíli jsem přemýšlel, zdali budovat nějaký speciální přístřešek, ale nakonec jsem se plachtou jen omotal. Ještě předtím prošlo kolem nějaké zvíře, v jehož očích se odrážel rudě zbarvený západ. Něco jsem pojedl, poslechl (od KV po ČRo ČB) a v 18h už jsem byl zachumlán vse spacáku. Trochu jsem si vyčítal, že jsem měl rádio puštěné dost dlouho, protože co kdyby vypověděla službu velká baterie (hermetik)?

Spal jsem v lehce nakloněné poloze, takže jsem občas o pár desítek centimetrů sjel, ale plachtový tunel měl dostatečnou rezervu. Protože dost foukal vítr, tunel jsem z obou stran utěsnil. Díky tomu se plachta zespoda zapařila. Během noci se k tomu připojil malý průsak dešťové vody. Takže ráno byly části spacáku, které se dotýkaly plachty, mokré. Ale nic tragického, já zůstal s pocitem sucha a bezpečí.

Spacák a všechnu ostatní spací výbavu jsem zabalil a jednu až dvě vrstvy oblečení vybalil. Před odchodem proběhla ještě rychlá snídaně a fotodokumentace nocležiště. Myslím, že na cestu k vrcholu jsem se vydal těsně před osmou. Na 3stoličníku jsem byl první, hned potom dorazla zřejmě obsluha místní restaurace - Čech. Po krátkém pokecu jsem se vydal na blízký, o 30m vyšší Hochstein. Zamlžené skalní útvary vytvářely zajímavé scenérie.

A tady vyprávění prozatím končí, uvidíte, jestli se mi bude o pokračování výletu, vybitém akumulátoru a jednom závodním spojení chtít psát...

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
St 04. října, 17:00
Pravidelná schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
So 07. října
1x
Den otevřených dveří ...více
Škoda JS
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 14. října, 16:00
1x
Prohlídky budovy PMDP - malé vodní elektrárny a měnírny ...více
Denisovo nábřeží 12
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 15. října
PA Pavlova hora 673m ...více
Zdebořice
Pá 20. října, 16 - 23
PPPPPP – Podvacáté Páteční Pěší Průzkumný Pivní Pochod ...více
Nepomuk – pivovar Zlatá kráva
AKCE SE USKUTEČNÍ
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.