OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
11.10.2014FM pohár + výlet = Stráž
2x


Úvodem, než se zase rozepíšu a vás to přestane bavit číst, bych chtěl vyjádřit dík právě vám všem, kteří občas na naše stránky zabrousíte. Netušil jsem, že je vás tolik, ale jelikož řada z vás při říjnovém FM poháru buď věděla, že jsme měli vysílat z Roklanu, nebo přímo při spojení stránky chválila, tak jsem se to dozvěděl. Tudíž si budu dávat záležet, abych popsal vždy to podstatné a texty mnou zplozené, aby byly věcné a nerozplyzlé.

Jak už z předchozího vyplynulo, plány byly velké. Vyrazit na Velký Roklan, šumavský kopec u kolegů v Německu. Jenže vlak z Horažďovic předměstí do Sušice měl kvůli zpožděnému rychlíku od Brna 20minutovou sekeru, takže bus na Modravu nám ujel. Tím pádem jsme jeli až dalším spojem a jelikož už nebylo žhavé léto a dny se zkrátily, tak jsme se na pochodování za tmy a ještě ke všemu neznámým bundesterénem necítili.

Všimli jste si správně, píšu v množném čísle. Druhým poutníkem byl Jakub. Chvíli to vypadalo, že pojede i Tomáš OK1GTH, ale ten chtěl jednodenní variantu a poněkud přímější prvozónovou trasu. Já jsem zase chtěl maximálně využít mé 1,5denní volno. Takže jsme s Jakubem změnili cíl na některý kopec u pramene Vltavy, na druhé straně údolí než je Černá hora, odkud jsem vysílal v červnu.

Ihned po příjezdu na Modravu jsme se vydali oním směrem. Sotva jsme obec opustili, překvapily nás ohlodané a poražené stromy. Vzápětí jsme objevili i jezírko (které tam před dvěma měsíci určitě nebylo) a už bylo zcela zřejmé, že lokalitu osídlili bobři. Při stoupání na hřbet Černé hory jsme se často otáčeli vzad, abychom si prohlédli další šumavské kopce - Luzný, Poledník a Javor - shodou okolností jsme na nejvyšším kopci Šumavy já i Jakub v nedávné době byli.

Minuli jsme odbočku na výhlídku nad pramen Vltavy, sešli na rozcestí v sedle a tipovali, který že to kopec je oním vyhlídnutým a který bude pro vysílání nejlepší. Nakonec jsme se usnesli, že nejlepší bude 1308 metrů vysoká Stráž (děkujeme Michalovi OK1PUK za konzultaci ohledně lokátoru). Z rozcestí to k téměř holému vrcholu nebylo daleko. Lesem jsme šli už téměř za úplné tmy. Chvíli jsme hledali místo k vysílání, ale hlavně na spaní, přičemž jsme došli k názoru, že žádné místo nesplňuje oba tyto účely (alespoň za tmy se tak zdálo). Takže jsme si ustlali na travnaté cestě. Po pár minutách vše začal osvětlovat měsíc a my jsme tak mohli pozorovat mlžné cáry povalující se v údolích. Na chvíli se sice převalila mlžná mračna i přes náš kopec, ale to byla jen chvilková záležitost. Potom už jsme mohli krásně pozorovat hvězdy (i padající), letadla a družice (jedna na nás vrhla velmi jasný odlesk). K ránu bylo slyšet kraví bučení od Bučiny - asi nás chtěly tyto dojnice probudit, abychom nepropásli dojímavý východ slunce. Jakub byl odvážný, vylezl ze zimy svého spacáku a rudý východ nad Kletí a Boubínem pečlivě nafotil.

Následovala snídaně, sluneční svit sílil a teplota šla rychle nahoru. Vlastně po celou dobu jsem byl v tričku s krátkým rukávem, takže pohoda - na rozdíl od níže položených míst, kde byla zima a leckde i mrholilo. Asi ve čtvrt na deset jsem si vybral pěkný smrk s ulomenou špičkou (pozn. pro bývalé táborníky z Roželova: já jsem jí neulomil, zapříčnila to nejšpíš kombinace námrazy a větru). Na tento strom jsem za vydatné pomoci od Jakuba přichytil anténu - bílou hůl. Původně jsem chtěl vzít směrovku, ale jelikož před závodem nebylo tolik času jí zprovoznit a vymyslet nějaké vhodné mobilní otáčivé uchycení, nechal jsem jí doma.

V deset začal závod. Na pásmu spoustu stanic, dvě z nich tak silné, že jsem je slyšel na dost kanálech najednou (ač byly 100 a více km daleko). Nějak jsem to zkousnul a začal odchytávat a poté i výzvovat. Jakub se mezitím šel podívat na pramen Vltavy a jelikož je to zdatný turista, stačil se vyšplhat i na sousední kopec Siebensteinkopf/Sedmiskalí. Já zatím nachytal 33 spojení za 113 bodů. Škoda, že se zase neozval nikdo od nás z klubu, až po závodě Michal OK1PUK. Inu jakožto proritu zvolil volby a přípravu krmě. Chvíli jsme pokecali, mezitím dorazil zpátky Jakub a pak jsme sundali anténu ze stromu a všechno rychle zbalili.

Protože tříminutová prodleva na přestup z busu na vlak ve Strakonicích se nám zdála nebezpečná, odhodlali jsme se dojít přes Bučinu a Borová Lada až na železniční stanici Lipka (tj. mezi Vimperkem a Kubovou Hutí), ale nakonec jsme v Borových Ladech objevili autobusový spoj, který nám IDOS zatajil, takže jsme se svezli do Vimperka. Hodinku čekání na tento bus Jakub vyplnil návštěvou Chalupské slatě, Remus navštívil jednu z místních provozoven a dal si něco opravdu dobrého na zub + modravskou dvanáctku.

Ve Vimperku byl taky čas, tak jsme vystoupili už na sídlišti a poflakovali se po městě. Čas jsme trávili diskuzí nad umístěním nemocnic v jihočeských městech (zpravidla na velmi nedostupných místech v okrajových částech). Dále jsme zašli pro borůvkovou limonádu (naproti nádraží) a nějaký ten žvanec z tamního Penny jsme zkonzumovali u soutoku Volyňky a Pravětínského potoka.

Vlak (1x 810) přijel, přistoupila šípková důchodkyně a paní, po které lezlo klíště, několik ožralů a cyklistů. V Hošticích se nestavělo a ten, který tam čekal unaven a opřen o stěnu, se asi načekal.

Strakonické nádraží tou dobou bylo už několikátým týdnem tankodrom, ale rychlík od Brna přijel včas a to bylo hlavní. Výlet se povedl, ač jsme skončili nakonec někde úplně jinde, než jsme chtěli. A co se týká radiového výsledku, tak si také nemohu stěžovat. Zatím to vypadá v QRP kategorii na třetí místo...

Jo a ještě bych chtěl vyzdvyhnout změnu na nádraží v Horažďovicích předměstí - tamní občerstvovna je nyní velmi příjemná a asi i večer otevřená - když jsme kolem jeli zpátky, svítilo se tam.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 16. června
1x 1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
3x 2x
ZT 4 - Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 28. července
ZT 5 - Kozí dráha ...více
Krupka - Telnice
Ne 18. srpna
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 15. září
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.