OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
12.04.2014Svaroh - FM pohár
3x


Měsíc utekl zase jako voda a Remus vyjížděl v brzkých ranních hodinách do kopců. Po březnové výjimce to bylo opět na Šumavu, tentokrát do její západočeské části. Vysílacím stanovištěm měl být jeden z vrcholů na českoněmecké hranici - 1334m vysoký kopec Svaroh. A taky se jím stal. Tento vrchol nepatří mezi ty zrovna nejdostupnější. Remus odjížděl z Plzně už v 5:24, aby něco málo před osmou vystoupil z vlaku ve stanici Špičák, kde nasedl na kolo a začal nastoupávat první výškové metry.

Za Špičáckým sedlem předjel po svých jdoucí pár OK1GTH+OK1YL, kteří ho jako jediní podpořili a připojili se k výpravě. Po krátkém odpočinku u Černého jezera následovalo opět stoupání, pár výhledů do hlubokého údolí řeky Úhlavy a pak už se Remus odchýlil z hlavní trasy a vydal se po cestách, po kterých obvykle moc turistů nechodí. Kopec byl stále strmější, občas přes cestu vybíhala sněhová závěj, takže nešlo jinak než slézt z kola a pokračovat pěšky. Cesta se od dob, kdy tam Remus byl naposledy, moc nezměnila, a tak netrvalo dlouho a už opět v sedle kola se v nadmořské výšce kolem 1300m blížil ke státní hranici. Na ní a v jejím bezprostředním okolí (celkem tak 300m) se kolo neslo na Remusovo hrbu.

Nedaleko vrcholu si Remus vyhlédl zbytek stromu, ke kterému připnul plastovou rouru a na ni bílou hůl. Dvě minuty po začátku závodu už bylo vše hotovo. Brzy se v éteru ozval také Tomáš OK1GTH, který se s Petrou utábořil nedaleko od míst, kde stávala Juránkova chata. Doputovali tam po o něco kratší (a strmější) trase, zčásti podél někdejších drátů. V závěru závodu se přišli podívat k Remusovi - jeho činnost fotoaparátem zdokumentovali a jeho samotného nejedním pišingrem pohostili.

Během závodu kolem prošlo několik turistů jak jednotlivců tak skupinek (2 až 8členných). Remus nechca započít erozní procesy vláčel kolo na svém hrbu, a však někteří turisté si s ochranou přírody moc hlavu nelámali. Hlučeli, dupali po borůvčí, navíc jim z úst lezla tak sprostá slova, že by se i tetřev hlušec červenal. Něco sprostého, nebo alespoň ospale nevrlého se ozvalo také v éteru - to byl ale jediný kontakt s druhou stranou hranice, ač Remus pár výzev pronesl i cizojazyčně.

Náramně vyšlo počasí, žádná vedra, žádné větry, žádné srážky. Když závod skončil, naše kroky se opět rozdělily. Tomáš s Petrou šli ještě aktivovat SOTA vrchol Jezerní hory, Remus čapnul kolo a za údivu v očích postarší německé turistky odkráčel za Juránkovu chatu. Odtud zase dolů, ještě s tradičním výletem na konec slepé asfaltky a pak hurá zpátky k jezeru. Tou dobou už tam bylo o mnoho živěji, dokonce byl přítomen i motorizovaný zmrzlinář.

Přes Špičák a Rudu se kola Remusovo bicyklu dotočila až na okraj Bavorské rudy, kde jarní vyjížďka v brzkých odpoledních hodinách skončila nástupem do vlaku. Remus doufal, že se po cestě trochu dospí, ale moc to nešlo, protože zářivky pískaly a v Klatovech se k nim přidala i početná skupina dětí. Každopádně to ale byla o dost příjemnější cesta než opačným směrem, kdy Remus sdílel kupé s elastickým mp3 cyklistou fotografem samomluvcem krkavcem, který patrně nezvládnul vypít své druhé pivíčko, a v době kdy se Remus kochal pohledy v uličce, nápoj rozlil. Když se vrátil do kupé, bylo vytřeno a všude (le)pivo. Onen povedený cyklista byl asi také původcem žertíku, kdy nebohému Remusovi nesmyslně přeházel převody, takže Remus když nasedal na špičáckém nádraží měl alespoň zavrávorat - takové radosti se ale vykutálenec nedočkal :-)

Za fotky patří dík Tomášovi OK1GTH. Několik jich ještě vydá Remusův mobil.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 21. července
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
ZT 7 - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
ZT 8 - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.