OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
08.03.2014Lesný a Krudum - FM pohár
2x


Remus si v termínu březnového FM poháru užíval s rodinkou týden lázeňského pobytu. A kam jinam se vypravit z Mariánských Lázní než na v našem klubu historkami opředený nejvyšší vrchol Slavkovského lesa, 983 metrů vysoký kopec Lesný. Bohužel nikoho dalšího tenhle výlet nezaujal, nebo už členové a přívrženci měli jiné plány či povinnosti. Odpadl tak sraz ve vlaku, a proto také nakonec Remus zvolil netradiční variantu zdolání kopce. Ráno, poté co nafasoval v hotelové kuchyni 2 balíčky místo snídaně a obědu, vyskotačil na zastávku v ulici nad hotelem a před sedmou hodinou už si to štrádoval lesy kolem Kladské severním směrem. Chvílí po zelené značce, chvíli po žluté a pak jen tak po neznačených cestách. Času bylo dost, zem pod nohama lehce zmrzlá, takže neblátivá a však ve vzduchu už byla cítit teplá vlhkost jara. Sluníčko se prodíralo lehkou mlhou mezi stromy a brzy bylo docela teplo. Bylo potřeba hlídat si aby cesta moc neklesala a nešla moc k severu a obojí se povedlo. Remusovi se podařilo trefit Horní Lazy a pak už to mělo být jednoduché, chvíli po staré modré, co už v dnešních mapách není a pak uhnout doleva nahoru. K odbočení brzo lákala celkem pěkná cesta, postupně se ale proměnila v pěšinku pravidelně vyšlapávanou pouze zvířenou. Množství trusu až neuvěřitelně stoupalo a bylo vidět, že velká část je hodně čerstvá. Nakonec Remus stádo (asi) daňků dohnal. Bylo jich hodně. Krásná pěšinka pokračovala dál, ale palouček v lese se zdál ještě hezčí, navíc se jeho prohlídka jevila i jako zkratka. Místo to bylo opravdu překrásné, lehce prosluněné, sem tam mech, sem tak malý stromek. Křup. Promrzlá vrstva povrchu se pod plnou penzí vykrmovaným Remusem prolomila a jeho končetiny se ocitly v rašeliništi. Chvíli to i vypadalo, že se nepodaří vytáhnout levou botu, a bude nutné jí pak nějak lovit. Nakonec ale rašíleniště Remuse propustilo a ten se vydal dál a zvířecí pěšinku už neopouštěl až do míst, kde si myslel, že už je skoro na vrcholu. Tento pocit ale brzy vystřídal úplně jiný, taková pochybnost, zdali tím kopcem na který jde je vůbec Lesný. Po pár minutách nejistoty už ale začal být okolní porost povědomým a nakonec se Remus nalodil na tradiční cestu těsně před finálním stoupáním. V té chvíli ho potkalo příjemné překvapení v podobě telefonátu od Mukiho OK1PUL, který se rozhodl také přijet, ale tou dobou (cca 9:15) byl ještě v Plzni. Takže určitě by se ho týkala až druhá polovina závodu.

Remus původně zvažoval, že vyleze na jeden ze stromů, který už k vysílání jednou využil, ale pak od tohoto plánu ustoupil. Jednak kvůli tomu, že na kopci nakonec nebude sám, a také proto, že přijet dole od rašeliny a nahoře od smoly by už bylo na upravené lázeňské hosty plující kolonádami asi moc. Anténa tedy skončila na stříšce nového altánu, podepřená plechovkou od piva (to Remus bohužel nevypil, plechovka se už nacházela na kopci).

Letos poprvé tedy Remus stihnul začátek FM poháru - jenže ouha. Na několika kanálech kecali Němci, v Chebu zase v dlouhých relacích řešili oběd a na ostatních kmitočtech se mlátila až 3 spojení přes sebe. No ale postupně se to zklidňovalo. Podařilo se zaslechnout Tomáše 1GTH a 1JRA, spojení se ale nekonalo. Nakonec z toho bylo 14 spojení za 38 bodů na 5W, ručku a magnetku. V poslední čtvrthodině závodu dorazil Muki. Po skončení závodu jsme pokecali, zavzpomínali na různé příhody, které nás na tomto vrchu potkaly. Posezení v prosluněném altánu bylo příjemné, na druhou stranu jak říkal Pavel, už to na kopci není takové jako dřív, kdy tu krom vojenských pozůstatků nebyly žádné známky civilizace. Mimochodem za celou dobu na kopec nikdo jiný nedorazil.

Byl krásný březnový den a bylo by škoda jet v poledne pryč, a tak jsme se rozhodli si výlet prodloužit. Nakonec padla volba na Krudum a tamní stožár ČTÚ opatřený vyhlídkovou plošinou. Po přesunu hezkou krajinou jsme se od Hruškové vydali na zmíněnou kovovou rozhlednu. Bohužel rozhled díky mlhovnu nebyl co se týká dálek téměř žádný, ale i tak pro nás nemístní byl pohled zajímavý. Pod námi několik skupin opékalo klobásy a vůně z nich občas zavála až k nám. Po pokochání se rozhledem jsme se vydali na zpáteční cestu, během které jsme ještě nakoukli ke zbytkům kostela. Auto dole čekalo v pořádku, Muki Remuse vysadil v Mariánkách, Remus si koupil dvě oříškové oplatky a Pavel snad bez komplikací dorazil do Plzně.

Opět jedna z podařených kombinací radiové a turistické akce. Kam pojedeme příště? Což tentokrát na sever od Plzně?

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
So 13. července
1x 1x
FM pohár + výlet = ? ...více
Ne 21. července
2x
PA ...více
někde
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
ZT 5 - Po zaniklé Kozí dráze a vlečce Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
1x
PA ...více
někde
Ne 25. srpna, celý den
1x
ZT 6 - Podruhé po zaniklé Kozí dráze ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
ZT 7 - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
ZT 8 - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.