OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
16.08.2013Setkání bývalých táborníků
6x


Sice jsme si tak jako každý rok říkali, že sraz uděláme už někdy v červnu a že to dáme vědět dostatečně předem, ale dopadlo to jako vždycky – sraz se začal domlouvat až v půlce července. Z ankety vyšly dva termíny – jeden pro sraz a druhý pro tradiční pochod z Roželova do Plzně. Ten pro sraz nakonec nevyšel - oproti vítěznému termínu jsme jeli o týden dřív. A to se vyplatilo. Hlavně vyšlo počasí a akce byla zpestřena návštěvou pouti v Blatné. Ale pojďme se na to podívat hezky pěkně od začátku.

Z Plzně vyjížděl první Remus. Autobusem ve 12:50 z CANu s přestupem v Rožmitálu. První ale na místo dorazila dvojčata Káťa a Lucka. Obě byly na táboře ještě když se jezdilo do Ostrůvku u Tachova. Do roželovského areálu ale jezdila už jen Katka, a to jako vedoucí. Tentokrát se sem vypravily s dětmi – Maruškou, Jeníčkem a Vilíkem.

Než dorazil Remus, holky dostaly klíče od chatek i buňky a ubytovaly se. Remus je zastihl už když si prohlížely blízké okolí tábora. Pak se Remus přivítal se správcovými a nafasoval povlečení. Během odpoledne dorazil ještě Michal Š. (Gejza) se svou paní veterinářkou a Pavel Muki s Kájinou a jejich Terezkou a Alenkou. Pozdě večer přijel ještě Libor s Magdou a Marečkem. Ti přifrčeli přímo z Berlína. To už leckdo měl za sebou i romantické procházky po známých cestách.

U ohně se probíralo leccos, mimochodem i program druhého dne. Nakonec to dopadlo tak, že Remus, Gejza a Lucka šli po snídani pěšky do Blatné a ostatní připravili dětem soutěžní stezku, kolem které na větvích rostly hrnečky nebo byly zakopané plavecké brýle. Poté se i část s dětmi přesunula auty do Blatné, kde se někteří jen potkali, jiní utvořili skupinu. Přímo do Blatné dorazil také Hans (ze Soběslavi, kde pracoval), Mmuki (autem z Plzně) a dvojčete Lucky manžel Karel (vlakem z Plzně). Pouť jsme si všichni užili, kolotočů, zmrzliny, langošů, perníkových srdcí, piv, vos a vaty bylo dost.

Velký dík patří Michalovi, který velkou část naší rozrostlé výpravy přepravil zpátky do tábora. Gejza byl trochu napitý, takže mluvil ještě o trochu víc, než když šel pěšky. Mimochodem pěší cesta do Blatné byla docela fajn. Remus šel úplně nalehko, v sandálách a bez baťohu. A celou cestu Gejza něco povídal - zkoušel zbylé dva účastníky pochodu ve znalostech hlavních měst států celého světa. A taky Gejza ozkoušel všechny kolotoče a houpačky na dětských hřištích, které jsme po cestě potkali. Ale zpátky k cestě zpátky. Michal tedy naložil Hanse, Remuse, Karla a Gejzojc do auta a bezpečně všechny odvezl do tábora. Bohužel se tam moc dlouho nezdržel a s Hansem odjeli plnit své manželské a pracovní povinnosti do Plzně. Už z poutě odjeli i berlíňáci.

Druhý táborový večer byl opět u ohně, i když přímo k plamenům jsme se dostali o mnoho později než den předtím. Táborníci totiž měli táborák. Našim dětem se ale v chatkách při poslechu písniček dobře usínalo. Akorát Terezka a Alenka se moc ke spaní neměly, a tak pozdě večer Mukiojc odjeli.

Ráno jsme se probudili do dalšího krásného letního dne. Vychutnali jsme si objednanou snídani (obložené talíře, čaj, buchty, pečivo) a pak už jsme se postupně začali balit. Gejza s Luckou si ještě vyšlápli na Třemšín, a pak už se rozloučili a odjeli. Remus se pokoušel vylézt na svůj strom, kde několikrát ve velké výšce i přespával, ale ulámanost spodních větví mu už neumožnila bezpečný výstup.

Než jsme definitivně opustili tábor, rozrostly se naše řady ještě o rodinou návštěvu, se kterou Remus+Káťa a Karel+Lucka popojeli k rozhledně u Železného Újezdu a do Spáleného Poříčí.

Celkově se sraz moc vydařil. Sice nás nebylo tolik jako v některých předešlých ročnících, ale atmosféra byla pohodová, počasí přálo, vyzkoušeli jsme po dlouhé době zdejší snídaně, navštívili pouť, prošli jsme se, atd. Dětem se v chatkách taky moc líbilo a snad se tedy v budoucnu nebudou bát jezdit na tábory. A taky si ošahaly žábu, spásly všechny maliny v okolí, viděly jak se připravuje oheň a odvezli si i báječné výhry. Byl to moc pěkný víkend, dík všem, kteří přijeli i těm, kteří dali vědět, že přijet nemohou. Tak zase za rok - pokud církev dovolí. Zámeček i všechny okolní lesy zdá se bohužel připadnou v restituci církvi. A ještě nesmíme zapomenout poděkovat panu správci a paní správcové – manželům Mikušincovým. Ti o nás jako vždy dobře pečovali. A tohle poděkování jim patří hlavně za mnoho let minulých, kdy jsme do Roželova jezdívali ještě jako opravdoví táborníci – než tábory zrušil neblaze proslulý „3M“, jehož jméno a přezdívky dodnes zdobí mnohá prkna na chatkách i stěny na záchodech.Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Čt 25. července, 17:00
1x 1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
3x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
Projekt ŽelArch, 7. akce - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
Projekt ŽelArch, 8. akce - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.