OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
14.10.2006Velíz, bývalý důl Gabriela, Krušná hora, Točník, Žebrák, Hořovice
2x


Inu jak to tak někdy bývá, dostane se člověk na některá místa poněkud neplánovaně. Poté co kvůli jednomu plánovanému výletu, který se nakonec nekonal, se neuskutečnil ani ten druhý, přišel Libor s nápadem jet otestovat jeho novou kartu pro příjem televizního vysílání. Vydali jsme se ku Praze, konkrétně na kopeček Velíz, kde je zřícenina probošství. Oblídli jsme místní kostelík, jakýsi z dřeva vyřezaný ideál boha, marně hledali vyhlídku a jeskyni. Na kopci lze narazit na stožár zajímavé konstrukce. Jedná se o starý montovaný stožár nahoře s ochozem, který je navýšen o klasický příhradový stožár.

Na svahu orientovaném zhruba východním směrem a osazeném lavičkami vytáhl Libor své nádobíčko. Nejdřív jsme projeli analog, kde bylo dost zarušíno. Kvalita příjmu digitálního vysílání byla lepší - při správně natočené anténě se obraz ani zvuk nezaškubával. Samozřejmě jsme zkoušeli různé kejkle, nicméně jsme byli překvapeni tím, že na příjem to nemělo až takový vliv, jaký bychom čekali.

Pak jsme se Liborovo pověstným dopravním prostředkem, polským fiatem, přesunuli na křižovatku silnic u Krušné hory. Prohlédli jsme si bývalý důl Gabriela a přilehlý objektu a pak se víceméně vydali cestou necestou přímo k vrcholu Krušné hory. Z jejího hřebene skrze průseky v lese musí být pěkný rozhled, když ovšem není zamlženo. Došli jsme až k červené turistické značce a pak jsme se po cestě na západním svahu hory vrátili k autu. Ač nezamčené, čekalo na nás.

Zpáteční cestu jsme si naplánovali přes Točník. Návštěvu místních turistických cílů jsme si ale nechali na jindy. Mezi Točníkem a křižovatkou Opyš sbíralo dost lidí cosi okolo silnice. Byly to ořechy. Popojeli jsme ještě kousek za křižovatku a začali sbírat taky. Když už nešlo nic najít, nasedli jsme do auta a pokračovali v cestě. Libor pohléhl do prostoru za volant (u normálních aut se tomu říká tuším přístrojová deska) a povídá: "Zachvíli bude mít najeto 70 tisíc kilometrů". V podstatě hned poté, co to vyřkl, jakoby někdo postupně stáhl hlasitost motoru. A autíčko se zastavilo. Bylo to docela nepěkně v zatáčce. Couváním jsme se otočoli, provedli několik pokusů o nastarovaní, ale stále nic. Libor přišel na to, že palivová pumpa nepumpuje, a tak ji rozebral. To už jsme byli dík pokusům o rozjezd zase skoro zpátky v Točníku. V postranní uličce Libor ještě vyřadil ze "systému" filtr, ale nepomohlo to. Po náročném vytlačení zpět na silnici a po návratu po ní zpět do údolí už nebylo kam klesat a autíčko se po svolení majitele stojícího právě na budoucím štítu nového rodinného domku ocitlo na soukromé louce.

Libor ještě vůz opatřil cedulkou s telefonním číslem a textem "majitel (bohužel)". No a pak jsme se vydali pěšky do Hořovic na vlak. Akorát nám jel rychlík, takže jsme ani nečekali. Libor narazil v jednom kupíčku na zahraniční studentku Vandu a celou cestu vesele anglicky konverzoval. V podchodu u plzeňského nádraží jsme se rozloučili. Remus ještě nasměroval studentku na trolejbus č. 16 a zodpověděl její dotazy na bezpečnost v noční Plzni. Poté ho litevská studentka s náušnicemi z pokřívaného plechu a s kabelkou z dob našich babiček poslala domů.

Závěrem...
Liborovi byly zdarma vyčištěny okuláry, viděli jsme vesnici, kde se natáčel seriál Náves, viděli natáčení jiného seriálu, vyzkoušeli jsme digitální TV, prošli jsme se a už nebudeme zaměňovat Žebrák a Točník. Točník je tam, co jsme opustili auto, Žebrák tam, kde už jsme šli pěšmo.

Dodatek...
Nous disons bonjour a Monsieur introuvable - Michel Mouqui.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
Projekt ŽelArch, 7. akce - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
Projekt ŽelArch, 8. akce - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.