OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
13.03.2004Obrnice, Zlatník, Most, Hněvín
+ prodloužení do Litvínova, Teplic, Roudnice n.L., Brna a Č. Budějovic

3x


Název akce možná leckoho zaujal. Inu bylo to tak. Při jednom z předchozích výletů jsme si s Liborem vyhlídli kopec zlatník a při konzultaci s mapou jsme jako druhý cíl stanovili nedaleký kopec Hněvín nad Mostem, kde jsme také ještě nebyli. Netušil jsem však, kam všude se při tomto výletu dostanu.

##foto(IMG_0017.JPG, align=left) ##foto(IMG_0022.JPG, align=right) Akci popisuji téměř s ročním zpožděním. Nemohu za to já, původně to totiž měl sepsat Hans. Takže to bude stručné. Cesta probíhala dobře, vystoupili jsme ve stanici Obrnice, kde už jsme to trochu znali. Vyrazili jsme do Zlatníků, přičemž jsme si to trochu zkrátili po kolejích. Když už jsme šli po místní asfaltové komunikaci, zaujalo nás například to, že na mnoha lampách chyběly kryty, v některých i pojistky. A v jedné dokonce visela na drátech lidská kostřička (umělá). Drobný problém byl, že červená značka vedla trošku jinudy, zřejmě kvůli nově zbudované rychlostní komunikaci. Na vrchol jsme se ale v pohodě vyškrábali a pěkně jsme se přitom zahřáli, protože bylo poněkud tepleji než jsme předpokládali. Z kopce by byl pěkný výhled, kdyby ovšem zmizel všudypřítomný opar. Po nafocení pár fotek jsme se víceméně stejnou cestou plnou trnitých keřů dostali opět k obci Zlatníky a obešli ji tentokrát z druhé strany. Zahlédli jsme i obrnické nádraží a blížili se k nějakým panelákům.

Vím, že cestou se stala nějaká příhoda, jejímiž účastníky jsme byli my, železniční přejezd a vozidlo hasičského sboru, ale co konkrétně se stalo, už nevím. Došli jsme ke zmiňovaným panelákům a ještě než přišla cedule u silnice, usoudili jsme, že nás čeká průchod obcí Chánov. Místní místy průhledné paneláky jsou totiž nezaměnitelné. Tam jsme také poznali kam jeli ti hasiči. Bylo tam trochu přičmoudlo, co hořelo jsme však neviděli. Za to plno odpadků, vybydlené garáže,... Ovšem jeden panelák byl pěkně opraven a vypadal mezi těmi ostatními hezky. U čistírny odpadních vod se nás snažila předjet další hasičská tatrovka, ale v prudkém stoupání jim to chcíplo a museli couvat. To už jsme se pomalu dostávali do Mostu. Po jakési magistrále jsme se dostali až k nádraží, jehož okolí bylo plné různých existencí. Pokračovali jsme prostorem mezi silnicí a kolejemi, kde bylo spoustu bláta i horších věcí. Cestou jsme několikrát zahlédli tramvaj. Závistivě jsme na ní koukali, jak ladně profrčela a my museli šlapat po svých. Tramvajové koleje zkřižili naš směr, zkoumali jsme místní způsob přehazovaní výhybek. Fungovalo to jako kdysi v Plzni (ostruhy), ale kovový proužek byl mnohem kratší a fortelně přidělaný. Cesta Mostem nás začala docela zmáhat, a tak když už jsme byli přímo pod kopcem a nabízela se volba, buď jít mírnějším stoupáním, ale po ulici, nebo přímo nahoru lesem, zvolili jsme samozřejmě tu druhou variantu. Stoupali jsme po prudkém prosluněném vyhřátem svahu, na němž se také nachází asi na dlouhou dobu nejnovější vinice, neboť po vstupu ČR do EU prý další nebudou smět být.

##foto(IMG_0037.JPG, align=left) ##foto(IMG_0041.JPG, align=right) Z Hněvína se nám naskytl zajímavý výhled na Most a na trasu, kterou jsme prošli. Rozhledna nebyla přístupná a tak jsme se pochvíli vydali dolů. Cestou se zrodila zajímavá myšlenka, kterou měl ve své hlavě snad každý z nás. Uvědomili jsme si, že jsme už dlouho nejeli tramvají někde jinde než v Plzni, nanejvýš v Praze. A tak jsme, myslím, že u zimního stadionu a nějakého hotelu, začali čekat. Říkal jsem, ale pozor, tady jezdí tramvaje i do Litvínova! Přijela čtyrka (zajímavé, nejela ani na Košutku, ani na Bory). Nastopili, jsme do zadního, každý k jiným dveřím a prohlíželi jsme si vůz. Původně jsme chtěli jet jen jednu zastávku. Ale připadala nám najednou nějak blízko a tak jsme pokračovali dál. Následovala zastávka, kterou jsme už viděli u zkoumaných výhybek. Byla na znamení. Ale nikdo z nás to nezmáčknul. Navíc se tramvaj odklonila od ideákního směru, asi o 180°. Nu a tak jsme se dostali do Litvínova. Libor se ptal jedné slečny, kde tu mají nádraží... a ta nás poslala na nejbližší. To ovšem nebylo, jak jsme poté ve vlaku, který za nedlouho jel, to nejideálnější. Spoj z Žatce do Plzně jsme už nestíhali, všechny možné přestupy přes Vary, Cheb a já nevím kudy všudy ještě, také ne. Navíc jsme byli omezeni pouze na osobní vlaky, neboť jsme měli jízdenku SONE+ na Os. Hledal jsem tenkrát za jízdy v jízdním řádu, až jsem se zapotil víc než při předchozí tůře. Už to vypadalo, že jsem našel spojení takové, že stihnem půlnoční rychlík z Prahy, čtu nahlas poznámky z JŘ... Jede v pracovní dny a v sobutu. Hurá, tak to budeme ve dvě v Plzni! Jenže pak mi došlo, že po půlnoci už bude pravděpodobně neděle a milý vláček nepojede. Rozhodli jsme se, že se do Prahy stejně vydáme, protože rozhodně se tam bude lépe trávit noc.

##foto(IMG_0042.JPG, align=left) ##foto(IMG_0049.JPG, align=right) Pauzu při přestupu v Teplicích jsme využili na prohlídku Teplic, při níž jsme hledali restauraci, kde by bylo možno si objednat polévku, ovšem všude říkali, že touhle dobou (asi v šest), už nemají a jinde prý mít také nebudou. Ale jednu jsme nakonec našli. V nějaké večerce jsme ještě pořídili marokánky a poté šli Hans a Libor na záchod. Do prostoru nějaké polorozbořené továrny za nádražím a já na ně čekal před ní, žmoulajíc marokánku. Pak už následovala další cesta vlakem, přestup v Ústí nad Labem a dvou hodinová noční pauza v Roudnici nad Labem. Zkusili jsme zavolat zde bydlivší kolegyni tábornici "Hance Hance", jestli by u ní nešlo přespat, ale nešlo to. Z pěkného přístroje v průjedu na náměstí jsme odeslali několik emailů.

##foto(IMG_0055.JPG, align=left) ##foto(IMG_0057.JPG, align=right) O půlnoci jsme dorazili do Prahy. Libor byl odhodlán přespat u známeho na koleji. Já jsem však Hanse učaroval touto myšlenkou: To přece musíme nějak využít. Kdy jindy se dostaneme tak brzo do Prahy? Můžem si koupit další SONE a využít jí tímpádem maximálně... a tak jsme si jí pořídíli. Dokonce i na rychlíky. A kam jsme jeli? Chtěli jsme do Ostravy, ale... ale náš vůz během cesty odpojily, připojili k nějakému vlaku z Polska a my vystoupili ve 4:12 v Brně. Prošli jsme několik (dost) místních ulic, vyšlápli na hrad a v osum hodin už jsme byli zpátku ve vlaku, tentokrát směr České Budějovice.

I tam jsme se prošli, a zaplať pán bůh jsem se za nedlouho dostali do Plzně. I když poslední cesta vlakem byla už úmorná.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 21. července
2x
PA ...více
někde
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
ZT 5 - Po zaniklé Kozí dráze a vlečce Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
1x
PA ...více
někde
Ne 25. srpna, celý den
1x
ZT 6 - Podruhé po zaniklé Kozí dráze ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
ZT 7 - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
ZT 8 - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.