OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
29.08.2003Štola u Spáleného Poříčí
2x
Účastníci: LIBOR, REMUS

Vyrazili jsme v pátek, na popud pozdně večerního setkání minulého dne na nádvoří pivovaru Prazdroj. Jelikož jsme si oba potřebovali ještě něco vyřídit a taky se vyspat, určili jsme čas a místo našeho srazu až na půl dvanáctou ve Starém Plzenci, před Bohemia Sektem. Cílem naší velmi krátké výpravy byla štola nedaleko Spáleného Poříčí. Vzdálenost zhruba 30 kilometrů jsme se rozhodli překonat na kolech. Cestou na místo srazu jsme oba zaregistrovali dopravní nehodu motocyklisty a kamionu, mezi letkovským letištěm a Starým Plzencem.

Já jsem se oproti plánovanému příjezdu opozdil, takže se Libor začal projíždět po Plzenci a sešli jsme se tedy úplně jinde. Mírně mi moji výjimečnou nedochvilnost vyčetl. Důvod měl. Když se totiž projížděl a zdolával velké plzenecké obrubníky, setřásl ze svého kola blikačku a už ji nenašel. Neztráceli jsme však čas a vyjeli jsme směrem na Šťáhlavy a dále do Nezvěstic, kde toho času měli (nebo možná mají ještě dnes) semafory. Prováděla se tam totiž rekonstrukce mostu přes řeku Úslavu a její přítoky. A jak už to tak bývá, když cestu překříží řeka, jede se potom do kopce. Stoupání jsme i přes nepříjemný vítr zdolali a zachvilku jsme sjížděli do Spáleného Poříčí, kde už naštěstí na hlavní silnici nemají dlažební kostky. Po asfaltovém koberci se jelo o mnohem líp než po kostkách, které tam dříve někde byly a někde taky ne. Občerstvili jsme se v místní samoobsluze, nasedli na kola a vypravili se na poslední úsek naší cesty. Nejprve chvilku po silnici, pak polní cestou, pak lesní cestou a pak po úzké pěšince mezi kopřivami.

Když jsme dorazili na místo, ani se mi nechtělo věřit, že je to skutečně to místo, které jsem navštívil před deseti lety. Vstup do štoly byl nízký a plný vody. Libor poklepal na skálu nad otvorem a pronesl: „Poněkud nestabilní!“ Ale nedalo mi to, vzal jsem osvětlovací náčiní a šel dovnitř nakouknout. Velmi studená voda mi od dalšího postupu téměř odradila. Navíc jsem se bořil místy až po kolena do vrstvy jílovitých usazenin. Vrátil jsem se ven. Jako první tedy vyrazil na cestu dál Libor. Ani on, jako zkušený člověk, schopný koupat se mezi ledovými krami, si neodpustil různá citoslovce na adresu vody a hlavně její teploty. Při postupu štolou pořídil několik fotek. Štola až na pokles těsně za vstupem mírně stoupá, takže cestou vody ubývá, až nakonec zmizí i bahýnko. Ani se člověk nenadá a už je na konci, kde ho čeká prudší vzestup a zákrut doprava, a tam je jediné prostornější místo. Při zpáteční cestě jsem si prohlížel několik velmi malých výklenků, dále pak stěny a místa odkud vyvěrala voda. Při výstupu ze štoly jsem tak jako při vstupu pohybově rozcvičil množství různorodých žab. Na světle se tepřív ukázalo, co jsme si zevnitř na sobě přinesli. Především jsme vypadali, jako kdybychom prošli žumpou s velmi hustým obsahem. Avšak s mytím nebyl problém, jelikož opodál tekl potok.

Navenek by se mohlo zdát, že jsme si počínali v rozporu se všemi bezpečnostními zásadami, například to, že jsme byli pouze 2 a navíc jsme se dovnitř vydávali sólově, ovšem je nutno podotknouti, že daný terén jsem už jednou navštívil, a to téměř shodným způsobem, ve věku pouhých 11 let v rámci skautského bobříka odvahy. Takže jsem věděl, že štola není dlouhá a hlavně, že se nijak nevětví.

Byl to pěkný výlet, při kterém jsme se po delší době podívali pod zem, najeli něco málo přes 60 kilometrů při průměrné rychlosti 20 km/h, do které jsou započítány i lesní pasáže, kdy jsme kola museli tlačit po příkrých svazích údolí potoka. Nakonec jsme ani nezmokli, i když obloha vypadala hrůzostrašně.
Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 21. července
2x
PA ...více
někde
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
ZT 5 - Po zaniklé Kozí dráze a vlečce Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
1x
PA ...více
někde
Ne 25. srpna, celý den
1x
ZT 6 - Podruhé po zaniklé Kozí dráze ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
ZT 7 - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
ZT 8 - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.