OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
01.01.2001Kryry, Vroutek, Podbořany
Účastníci: HANS, MMUKI, PMUKI, REMUS

Oslavu příchodu nového roku jsme tentokrát absolvovali na Mikulce, nohama na zemi. Po UTC půlnoci jsme se přesunuli k Hadovi a Vendelínovi.

Ráno následoval odjezd v 8:02 z hlavního nádraží směr Kryry, kam jsme přijeli přesně v 10 hodin. Rozhledna zavřená, kolem zbytky po silvestrovském ohněstroji. Našel jsem šroubovák. Průzkum okolí, pokus o otevření rozhledny(nedestruktivně) - neznámý typ zámku - nepovedlo se. Návrat do Kryr, na návsi větší nepořádek než v Plzni, ale už se tam začínalo uklízet. Průzkum výlohy a cen Elektra Fencl a přesun po modré značce do Vroutku. Zanechání výsledků měření za dveřmi Vaška H., mého spolužáka, neboť nikdo u něj nebyl doma. Následný pochod směrem na Podbořany až k železničnímu přejezdu doplněn o konzumaci fialových Zlatých oplatek a vyřizování došlé SMS korespondence.

Za přejezdem jsme zjistili, že na mapě značená cesta, šikmo doleva k lesu přes pole, ve skutečnosti vůbec neexistuje. Okolní terén nešlo moc zkoumat, protože byla hustá mlha. Nakonec jsme se rozhodli, že než abychom chodili po silnici, zkusíme to přes pole.

Ale toto rozhodnutí se stalo našemu novoročnímu výletu osudným. Cesta zmrzlým, hluboce zoraným polem byla velmi nepříjemná. Pořád jsme doufali, že cestu jenom zorali s polem a že bude v lese pokračovat.

Když jsme se ovšem dobelhali k lesu, našli jsme jenom jakousi zarostlou brázdu, která snad nikdy cestou nebyla. Nezbylo nám nic jiného, než se vydat při okraji lesa. Po chvíli se z mlhy vynořil vodojem a hlavně rozumná, mírně kamenitá cesta do lesa. Šli jsme po ní dlouho. Často jsme zatáčeli. Až jsme přišli k malému památníčku a hlavně na širokou pískovou cestu.

Každý z nás měl asi své představy, kde se nacházíme, ale kde se vynoříme netušil nikdo. Netrvalo to ani moc dlouho a ocitli jsme se na silnici. Když jsme zjistili, že v jejím středu vede bílá přerušovaná čára, začalo nám pomalu docházet, že patrně budeme na stejné silnici, kterou jsme za Vroutkem a přejezdem opustili.

Velké staveniště a hlavně cedule Podbořany naše obavy potvrdily. Vyčerpáni chůzí polem i silvestrovskými oslavami, které skončili 4 hodiny před odjezdem vlaku, jsme se nakonec na první křižovatce v Podbořanech rozhodli, že do Krásňáku už nepůjdeme.

Do odjezdu vlaku nám však zbývalo poměrně dost času, a tak jsme podnikli vlastivědnou vycházku po podbořanském okolí, skrz psů plnou ves Hlubany. Pak jsme se opět vrátili do Podbořan, kde jsme vystoupali ke kostelu, vyzkoušeli čerstvě zavedenou přednost chodců na přechodu, prošli centrum, prozkoumali velké výlohy krámu s použitým zbožím, a to už jsme byli kousek od nádraží.

V čekárně jsme obsadili lavici u topení, abychom trochu roztáli. Za poslechu pokusného vysílání rádia Blaník na severočeské frekvenci 106.5 MHz zmizely naše poslední zásoby jídla. Vlak přijel celkem přesně. Nastoupili jsme, a většina z nás už v následující stanici Vroutek spala. Na některé byl obzvlášť zajímavý pohled. Po chvilce kodrcání se začali ztrácet chmelnice a vlak opustil Severočeský kraj. Pak jsem usnul i já. Probudil jsem se až těsně před zastávkou Plzeň - Bílá Hora, kde jsme vystoupili. Ještě chvíli trvalo, než přijel autobus č.30, ale nakonec jsme se dočkali a postupně jsme v pořadí Hans, Mukiové a Remus, vystoupili.

Trasu tohoto novoročního výletu jsem navrhnul já (Remus), a i když jsme zabloudili, hodnotím tento výlet kladně, neboť ke kraji kolem Doupovských hor chovám jisté sympatie.
Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 21. července
2x
PA ...více
někde
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
ZT 5 - Po zaniklé Kozí dráze a vlečce Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
1x
PA ...více
někde
Ne 25. srpna, celý den
1x
ZT 6 - Podruhé po zaniklé Kozí dráze ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
ZT 7 - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
ZT 8 - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.