OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
15.09.2024PA Na Dolíku u Vladměřic, kóta 565m
1x


V sobotu jsem se zúčastnil soukromého radioamatérského posezení a během něj se probírala i účast na FM poháru, ačkoliv počasí bylo ten den značně nepřívětivé. To ještě podpořilo můj záměr zúčastnit se v neděli PA, jelikož se mi to z různých důvodů povedlo naposledy v květnu. V neděli sice mělo být hnusně, ale jen odpoledne. Když bych stihnul závod během dopoledne, tak možná ani nezmoknu.

Původní záměr Lesný v CHKO SL tedy padnul nejen kvůli výluce na trati a nemožnosti přepravit kolo, ale i kvůli zdlouhavé dopravě a nejistému počasí. Chtěl jsem jet na Třebouňák, na který se dá dostat z Plzně za 2h, ale tam byl pro změnu problém s návratovým spojem, který jel až v 15h a navíc, ten kopec moc nechodí. Nakonec už jsem jen brouzdal zrakem po mapě a vzpomněl jsem si pozorování hvězd u Manětína. Zatímco ve zbytku ČR řádily povodně, v západních Čechách alespoň silný vítr. Místo u Manětína nebylo moc vysoko a navíc z jedné strany byl les, tudíž by tam nemuselo moc fičet.

Našel jsem si spojení do Vladměřic s přestupem v Mladoticích. Až ráno jsem si všimul, že vlak má ve vyhledávači nějaké divné číslo, že to rozhodně není běžný pravidelný spoj. Na internetu jsem k němu nenašel naprosto nic a tak jsem byl zvědav, co z toho bude. Když jsem přijížděl do Bolevce, akorát odjížděl pravidelný spoj. Došel jsem na zastávku a o chvíli později dorazili i mně známí nadšenci vláčků. Teď už bylo jasné, že to bude něco extra. Po chvíli přijela Bardotka se starými červeno-krémovými vagony. Nastoupil jsem a byl jsem velmi zvědav, zda vlak přijede do Mladotice zast. včas, abych stihnul přestup asi 7 minut. Ve vlaku jsem se od průvodčího dozvěděl, že informace o extra tarifu v Idosu je mylná, že vlak je objednán u Povedu v rámci letních nostalgických jízd v PK kvůli nějaké akci v Mariánské Týnici. Jak se ukázalo, spěšňák měl v jízdním řádu započtené i nutné vykřižovací doby v Třemošné, Kaznějově i Plasích, takže dorazil naprosto včas.

Došel jsem na zastávku autobusu dole za mostem a o chvilku později dorazil i autobus v barvách PID. Pravda, místní vodáci byli udiveni už jen z toho, že tu vidí autobus, jedno jakých barev. Jízdenku od průvodčího se sice v busu načíst nepodařilo, ale autobusák mávl rukou. Jel zde poprvé a byl zvědav na Nečtiny, tak jsem mu doporučil návštěvu hradu. Ve Vladměřicích bus stavěl úplně jinde, než jsem předpokládal. Operativně tedy došlo ke změně zamýšlené vysílací kóty, jelikož kopec nad zastávkou byl vyšší a blíž.

Vyšel jsem na kopec s tím, že určitě najdu nějaký posed, v kterém se schovám před větrem. Žádný jsem nenašel, ale na vrcholu louky bylo alespoň sucho a vrcholová tyč. Tak jsem k tyči připevnil teleskop s anténou a lehl si na ručník do trávy, navlečen do všech dostupných svršků a s maskou přes obličej, abych nenastydl od větru. Závod příjemně ubíhal a v éteru jsem narážel na zajímavé stanice z Chorvatska, Srbska a Bosny. Na konci závodu se mi podařilo částečně navázat spojení se stanicí vzdálenou 810 km a skoro jsem kvůli ní nestihnul autobus zpátky.

Balil jsem velmi narychlo ve 12:15, protože autobus jel zpátky už ve 12:30. Sice závod končí až ve 13h, ale aspoň nezmoknu. Začalo poprchávat akorát, když jsem šel přes pole na zastávku. Zpátky opět nešla načíst jízdenka a to jsem ji tentokrát neměl na kartě, ale v mobilu. Jel jsem až do Mladotic, kde mi pobavilo hlášení v busu ,,Přestup na linky S" a kde čekala sada Regionov. Výlet jsem zakončil návštěvou pizzerie v Bolevci. Tedy poté, co jsem si sundal krycí protivětrnou masku, abych nevypadal jako lupič.

Pro OK1OTM sepsal dne 27.9.2024 přímo v klubu v době od 21:15 do 22:02 Petr OK1PSM

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 03. května
1x 1x 1x
ŽelArch, 28. akce
Z Dobříše na Studený vrch ...více
PP Hřebeny
Ne 10. května
1x
ObčasnéTuristickéMomenty, 28. akce
Přes Velkou Mýť do Manětína ...více
Úněšov - Velká Mýť - Manětín
So 16. května
1x
ObčasnéTrakčníMomenty, 2. akce
Z Radnic libštejnskými hvozdy ...více
Radnicko
Ne 17. května
1x 3x
PA Žďár 629m + ŽelArch, 29. akce
Po zaniklé Strousbergově železnici II ...více
Přírodní park Trhoň, PR Žďár
So 23. května
1x
CykloŽelArch, 4. akce
Bockl ...více
Neudstadt an der Waldnaab - Vohenstrauss - Pleystein - Waidhaus - Eslarn - Bělá n. Radbuzou
Ne 31. května
1x
ObčasnéTuristickéMomenty, 29. akce
V neděli do Úterý od pramene Střely ...více
Poseč - Prachomety - Úterý
Ne 07. června
1x 1x
ObčasnéTrakčníMomenty, 3. akce
Na kole okrajem Brd ...více
CHKO Brdy
Ne 21. června
1x 2x 1x
PA Pavlova hora 673 m + ObčasnéTuristickéMomenty, 30. akce
Zdebořice - Plánice ...více
okr. KT
So 27. června
CykloŽelArch, 5. akce
Schwarzachtal ...více
Schwarzenfeld - Oberviechtach - Schneeberg - Schönsee- Bělá nad Radbuzou
Ne 05. července
ObčasnéTrakčníMomenty, 4. akce
Na kole z Prahy do Plzně ...více
Praha - Beroun - Zaječov - Plzeň
Ne 02. srpna, 7 - 13 UTC
2x
Letní QRP závod na VKV ...více
někde

2x
ObčasnéTuristickéMomenty, 28. akce
Z Krašovic do PodZemí ...více
Krašovice - Nevřeň + podzemí
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.