OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
16.07.2023PA + Bezdružické parní léto + pochod za dostavbu tratě Teplá - Bezdružice
1x 1x


Chtěl jsem vzít kolo, protože dojde ke zdržení min. 4h kvůli PA a chtěl jsem si také trochu užít jak samotný pochod v cykloverzi, tak i BPL.Vzhledem ke startu pochodu v 9h by byl navíc v případě čistě pěší varianty omezen výběr závodních kopců pouze na nejbližší kopce v okolí Teplé - vrchol U křížku 689m, kóta 682 u Betlémskeho rybníka či 712 u Křepkovic. Já si však dělal zálusk na Beranovský vrch 739m. Vznikl však problém s dopravou kola do Teplé. SŽ totiž shodou okolností zrovna zavedla výluku z Plané (stejně jako každoročně hází výluku vždy zrovna na termín vyhlášeného turistického víkendu v Nepomuku), NAD cyklospěšňáku vtipně nebrala kola a přeprava kola v historickém busu z Bezdružic byla také nejistá.
Tudíž zbyla možnost dopravit kolo s dvěma přestupy přes Žlutice, nebo z Bezdružic dojet a nebo výlet prostě uskutečnit jako pěší.

Nakonec to ale bylo trochu jinak...

Během týdne jsem měl pomalu jasno v tom, že bude zabitý celý víkend. V sobotu organizovaný výlet na lomy Mořina, následovaný účastí na oslavě narozenin. A také mi bylo jasné, že uskutečním variantu z dojezdem z Bezdružic. Rozhodl jsem se proto poprvé vyzkoušet odjezd ze zastávky Zadní Skvrňany, což mi vzhledem k neznalosti části trasy málem nevyšlo. Na zastávce jsem byl nakonec minutu před odjezdem a vlak samotný měl asi 2 minuty zpoždění. Vlak byl vzhledem k brzkému času méně plný, než následující posilněný spoj na BPL a tak jsem kolo nemusel ani věšet na hák, což by byl vzhledem k oběma plným košíkům stejně docela problém.

V Bezdružicích jsem tedy v klidu vystoupil, prohlédl si přípravy na druhý den parního léta a celkem bez překvapení si přečetl informaci, že parní lokomotivy vzhledem k suchu jezdit nebudou. A to přes noc pršelo a ráno to dlouho vypadalo, že ještě bude. Po 15 minutách jsem tedy konečně vyrazil směr Řešín a vzhledem k teplotě jsem z kopce dokonce brzdil, aby mi nebyla zima. Za Řešínem jsem chybě odbočil a i když jsem si to uvědomil už po 20m, rozhodl jsem se na trase zůstat s tím, že u Zaječího ryb. jsem ještě nebyl. Široká udržovaná lesní cesta bohužel u rybníka skončila a následující pěšinka byla na kole opravdu zážitek. I tak jsem se ale brzy dostal k Tomšovu mlýnu, kde jsem narazil na pěkný zcela evidentně nedávno opuštěný LT s 60 chatkami, vlastním bazénem, penzionem a restaurací.

Prohlídkou jsem ztratil další čas a bylo tedy brzy jasné, že nestačím start v Teplé v 9h a budu mít problém i s tím v 10h. Tak jsem raději pokračoval podél Nezdického potoka ke Starému sedlu a následně obci Zahrádka, ale už bylo jisté, že do Teplé ani nemá smysl pokračovat. Proto jsem přeplánoval trasu a pokračoval do Berouna. Tedy do obce, která nese stejný název, jako ta díra u Práglu. Za ní se totiž rýsoval Berounský vrch 719m. Nebylo to úplně jednoduché, napřed mi v prudkém kopci kvůli přehřátí vysadil motůrek a musel jsem objet velkou část kopce, než jsem až u Heřmanova nalezl možný průchod el.ohradníkem. Ohradník byl dokonce pod proudem, dobytek byl naštěstí o výběh vedle a na mě zbyla vrcholová louka s celkem pravidelně rozházenými balíky. Počasí bylo oproti předpovědi min.30°C a slunečnu výborné. Zataženo, mírný vítr a teplota kolem 24°C. Jinak bych měl dost problém.

Štěstí jsem i nadále, na kopci jsem nalezl nějakou neofiko vrcholovou tyč, takže jsem měl kam připevnit stožár s anténami, tentokrát jsem totiž táhnul anténu i pro FM. Tyč však byla křivá, takže bylo možné stožár připevnit pouze v horním bodu, což se mi stalo osudné během jednoho ze spojení, kdy stožár vlivem větru vyskočil z důlku a v prostředku relace se skácel k zemi, přičemž směrovka utrpěla ohnutí předních prvků. Relaci se mi i tak podařilo dokončit, prvky částečně narovnat a ukončit závod asi s 22 spojeními. Mohlo by to být lepší, ale kopec nebyl z nejvyšších a začínal jsem 50 min po začátku závodu. Ke konci závodu se pak objevilo mnoho zajímavých stanic.

Po závodě jsem naladil pohádku na Dvojce a opět přehodnotil trasu tak, abych byl nejdéle v 16h v Bezdružicích. Trasa tedy obsahovala lesní úsek s návštěvou Nezdické kyselky a dále Louky, Kamýk, Pačín, Horní Polžice, nový pramen u Čelivi a vlak z Konstantinem do Bezdružic. S XYL, která přijela stejným vlakem, jsme si pak užili zbytek akce v Bezdružicích.

Sepsal 22.7. pro OK1OTM
Petr OK1PSM

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
St 24. dubna, 17:00
Pravidelná schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. dubna, celý den
2x 4x 1x
Po stopách zaniklé trati ,,Mockelbahn" Adorf - Hranice v Čechách ...více
CZ / D
AKCE SE USKUTEČNÍ
Út 30. dubna
1x 1x
Pohotovostní závod pálení čarodějnic ...více
Ne 19. května
1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 26. května, celý den
1x
Po sesunuté trati v Českém středohoří ...více
Radejčín - Chotiměř - Lovosice, CHKO ČS
Ne 16. června
1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
1x
Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
Ne 15. září
PA ...více
někde
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.