OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
08.04.2023FM pohár + výlet = Boubín
1x 6x


Dubnový výlet na Boubín byl v několika věcech docela jiný než několik předchozích. Jaro už se začínalo hlásit. Potetovaná prodavačka zmrzliny s pestrobarevnými vlasy u Plzeňky už měla sem tam otevřeno (ale už si u ní nic nekoupím, protože loni, 2 měsíce před tím, než přestávaly platit některé bankovky, je už odmítala přijímat). Bylo teplo, teploměr ukazoval ve stínu chvílemi dokonce i 17 stupňů. Po výstupu z vlaku v Kubovce bylo samozřejmě o něco méně, ale pořád v pohodě na kraťasy a jedno termotričko. Ale hlavně bylo už světlo – a rozdíl byl veliký. Od prvního jarního dne už uběhl nějaký ten pátek, navíc už platil letní čas a ještě ke všemu jsem jel o vlak dřív, tedy o dvě hodiny. To také způsobilo, že jsem se cestou na kopec po delší době potkal s panem fotografem Tláskalem, který na Boubín chodí ještě o mnoho častěji než já.

Toho dne už naštěstí žádný další návštěvník na rozhlednu nedorazil, a tak byl celkem klid. Tedy až na to, že se zvedl vítr a vytrvale fučel během celé noci. Podařilo se mu zpátky přivát poněkud chladnější počasí. Takže ranní probuzení bylo do cca 6 cm bílé nadílky.

Vždycky když to vypadalo, že se vítr uklidňuje, vyrazil jsem ve dvou termovrstvách, přes které jsem měl kraťasy, tu se stožárem, tu s anténou, tu s kufříkem nebo kabel nahoru na rozhlednu. Bylo totiž hrozné vlezavo, asi nějaká kombinace vlhkosti a toho nepříjemného větru. Po každém návratu z vršku rozhledny mi dole v závětří přišlo, že je tam nádherné teplo.

Sněhová pokrývka tedy byla, ale bílé nadílky bylo o mnoho méně než při předchozích výšlapech, a tak jsem měl šanci v ní najít zbytky prken po částečné rekonstrukci některých částí rozhledny. Konečně jsem tak měl o něco komfortnější stoleček na vysílání.

Závod utekl docela rychle, moc návštěvníků nepřišlo. První (2 bundes chlapci) se objevili už asi v 7 ráno. Pak tradičně místní běžkyně, pak dlouho nic, a během závodu tak max 10 lidí, z nichž někteří, kvůli mlze ani nahoru ne(do)lezli.

Nejnepříjemnější byla potom demontáž antény. Ta byla kompletně namrzlá. Jednak se utvořily tradiční bílé, několikacentimetrové krystalky z návětrné strany, ale zároveň byla celá anténa, stožár i kabel úplně potažené vrstvou ledu. Musel jsem to z části všechno oškrábat a olámat, protože jinak bych nebyl schopný zasunout stožár a asi bych ho tam musel nechat.

Cesta dolů byla rychlá, sněhu nebylo tolik a hlavně s klesající nadmořskou výškou ho rychle ubývalo. Spěchat jsem nemusel, protože tentokrát jsem Kubovu Huť neopouštěl vlakem, ale autem, společně s panem bratrem a matkou. Svěřili mi k přepravě trochu velikonoční nadílky pro děti, u Solné Lhoty jsme vytěžili trochu proutků na pomlázku a společně jsme pak navštívili Vimperk a tamní cukrárnu.

Z Vimperka už zase po kolejích. Cestou jsem přemýšlel, kam druhý den pojedu s dětmi na dětský Vejcezávod. Díky všem za pěkná spojení.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
So 30. září, 14.00
1x
Exkurze - čistírna odpadních vod ...více
Jateční ul. - čistírna odpadních vod
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 07. října
Den otevřených dveří ...více
Škoda JS
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 14. října, 16:00
1x
Prohlídky budovy PMDP - malé vodní elektrárny a měnírny ...více
Denisovo nábřeží 12
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 15. října
PA Zdebořická hora 671m ...více
Křížovice
Pá 20. října, 16 - 23
PPPPPP – Podvacáté Páteční Pěší Průzkumný Pivní Pochod ...více
Nepomuk – pivovar Zlatá kráva
AKCE SE USKUTEČNÍ
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.