OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
19.03.2022PA Zbraslavský vrch 675m
2xSepsal 3.4. a 5.4.2022 Petr OK1PSM

Vzhledem k plánované účasti Michala OK9RTS a možnosti dopravit se na místo autem, hledal jsem místo, kde jsme ještě nebyli a kde by byl navíc naplno využit potenciál individuální automobilové dopravy. Při brouzdání v mapě se objevila zatím moc neprozkoumaná oblast kolem Nečtin a Manětína. Mezi možnými cíli se tudíž objevil vrch Kozelka 659m a nedaleká Chlumská hora 651m. Od Chlumské hory bylo brzy upuštěno, jelikož k té je možné se dostat případně i autobusem. Ve hře tedy zůstal vrch Kozelka, byl navíc vhodný pro případ, kdyby Michal potřeboval odjet dříve, což měl původně v plánu a někdy kolem 13h jel z Nečtin autobus do Manětína a navazující dále do Plzně. Jelikož ale Michal nakonec nikam nespěchal, rozšířila se ještě nabídka o další vrchol v okolí Nečtin, tentokrát již trochu více vzdálený Zbraslavský vrch. K tomu už je patrně lepší vydat se ráno v 6h rychlíkem směr Blatno u J. a tam přestoupit směr Žlutice a Štědrá. Domluvili jsme se akorát, kdy mi Michal ráno vyzvedne. Psa Rexe jsme brát neměli, protože Michal měl mít půjčenou fenku.

Kam nakonec pojedeme jsme nevěděli ještě ráno. Michal mi ráno psal, kam mohl a když jsem nereagoval, nakonec volal, že psa nemá a že tedy může vyzvednout Rexe, ať to domluvím. V 7.45 přijel i se psem, naložili jsme věci a vydali se směr Globus. Chtěli jsme si opékat buřty, akorát že jsme je neměli. Což se naštěstí dalo vyřešit hned za vstupními dveřmi. Paní má zřejmě slabost pro menší muže, jelikož mně a předsedovi odboru KČT Bolevec prodávala párky v rohlíku už den předem a zatím co předsedovi nabídla i hořčici a Michalovi dnes i rohlíky k buřtům jakožto podpultové zboží, mě den předtím seřvala, že mám hořčici hlásit předem.

A tam jsme se Michal, já, pes, buřty, rohlíky a vybavení na vysílání vydali dál na cestu. No jo, ale kam? Napsal jsem Remusovi, jestli nemá zkušenosti s dotyčnými vrchy. Jednoznačně doporučil Zbraslavský vrch a tak jsme nakonec jeli tam. Za Úněšovem jsme uhnuli na II/193 směr Nečtiny a pak dále směr Štědrá. Michal pak správně poznamenal, že kdybychom jeli přes Krašov, bylo by to rychlejší. Asi jo, ale přiznám se, že jsem si toho v mapě ani nevšiml. Spíš jsem byl překvapen, že z odbočky z hlavní silnice k vrchu zmizel zákaz vjezdu patrný z panoramatických map. A tak nejen, že jsme nemuseli tak daleko šlapat pěšky, ale podařilo se nám dojet až k rozcestí pod vrchem. Vedle byl rozcestník, přístřešek, vyhaslý oheň na asfaltu (ten musel být skvělý) a taky tu stála větší, pravděpodobně přestavěná obytná dodávka. Na louce pod vrchem pak stála Fábie. Trochu jsme se obávali, že bychom nemuseli být na vrcholu první.

Vyndali jsme tedy všechny potřebné věci (doma jsem zjistil, že jsou lepší 2 malé batůžky než jedna velká krosna) a vydali jsme se směr nejprudší kopec. Remus mi i psal, kudy se tam dá ještě dostat, ale jelikož jsme tu byli poprvé, zůstali jsme raději na strmé pěšině značené červenou turistickou značkou. Naštěstí jsme poměrně brzy byli nahoře. Výhledy byli skoro až úchvatné. Sluníčko příjemně svítilo, azurově modré nebe. Bohužel vítr nebyl úplně příjemný a tak ani moc nevadilo, že jsme zapomněli vzít zapalovač, stejně by byl oheň na vrcholu (ohniště tu je) akorát o průšvih.

Na hodinkách bylo 8.47, nejvyšší čas všechno vybalit a zprovoznit. To se brzy povedlo, vybaveni dokonce solární dobíječkou. Skládací solární panely měly za úkol dobíjet powerbanku a ta zase držela přes LM296 Step Up v rozumných mezích napětí 7 Ah Pb baterii, která táhla stanici. Bohužel LM296 vydává rušení, takže jsme jej po vyčerpání nejsilnějších stanic asi po hodině přestali používat. Vyřešili jsme též problém s voláním výzvy do závodu. K tomu nám posloužil druhý mobilní telefon, na který jsme výzvu namluvili a přes bluetooth reproduktor ji vysílali přímo do mikrofonu stanice. Bohužel Y857 umí výzvu pouze CW, dávač se mi jen kvůli výzvě vyrábět nechce. Michalovi jsem z domova vzal elektricky vyhřívanou bundu, stejně jsem mu pak musel dát ještě druhou a rukavice, ale stejně mu byla vlivem větru neustále zima. Když jsme v 11.15 chtěli tedy vysílání zabalit, objevily se v éteru nové stanice a tak to nejdřív bylo „ještě tuhle a ještě tuhle“ a nakonec „tak alespoň dotáhneme počet spojení do třiceti“. Končili jsme v 11.40, sbalili věci a vydali se po druhé pěšince vedoucí z vrcholu domů. Pravděpodobně se jednalo o druhou Remusem nabízenou cestu na vrchol, tentokrát méně prudkou. Vyšli jsme na louce u zaparkované Fábie a k našemu úžasu před dní ve spacáku v poledne s obličejem proti slunci někdo chrněl. Nevzbudili jej ani naše kroky a tlumená řeč o tom, jestli dotyčný ještě žije. Nakonec se nám zdálo, že se dotyčný ve spacáku přece jen trochu zavrtěl a tak jsme pokračovali k autu.

U altánu jsme vyčistili, vytyčili a připravili jedno z existujících ohnišť. To druhé, které bylo na asfaltu jsem raději zlikvidoval. Zrovna když jsme se začali shánět po ohni, otevřeli se dveře vedle stojící (obytné?) dodávky a vylezl nějaký rozespalý chlapík, tč. zřejmě po dost dlouhém flámu. Zeptal se, kolik je hodin. Po sdělení informace, že 13.15 zamumlal „hustý“ a začal se rozhlížet po okolí. Požádali jsme jej o oheň, on nám dal zapalovač, zamumlal, že jde na polévku a vytratil se. Čekali jsme, že půjde navštívit druhého stále spícího na louce pod přímým sluncem, ale vydal se na Zbraslavák.

Brzy jsme již opékali buřty z Globusu. Michal začínal být nervózní, že má na 14h (posléze se přeobjednal na 14.30) domluvenou výpujčku / hlídání fenky. Té samé fenky, kvůli které jsme neměli brát Rexe a která s ním den předtím odmítla jít. Po opečení buřtů se navíc zjistilo, že nemáme kromě džusu prakticky žádnou vodu a čůrat jsme chodili pravidelně při PA, takže teď se nám nechtělo. Takže jsme ještě čekali, než oheň dohoří. Nakonec jsem ohořelé dřevo, či spíš už dřevěné uhlí, co nejvíce rozmělnil a doprostřed ohniště umístil obří kámen, aby oheň udusil. Což se nám nakonec podařilo a my mohli konečně odjet, tentokrát směr Bezvěrov. Příště budu brát více v potaz údaj o síle větru. Jinak bylo pěkné jak počasí, tak výlet samotný.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 21. července
2x
PA ...více
někde
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
ZT 5 - Po zaniklé Kozí dráze a vlečce Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
1x
PA ...více
někde
Ne 25. srpna, celý den
1x
ZT 6 - Podruhé po zaniklé Kozí dráze ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
ZT 7 - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
ZT 8 - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.