OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
12.03.2022FM pohár + výlet = Doubrava u KT
3xSepsal 20.3.2022 Petr OK1PSM

Né, že bych se chválil, to chraň bůh, ale nutno říci, že nový OTM WhatsApp funguje dobře a tak jsem se o Remusovo shánění účastníků na víkendový FM pohár tentokrát dozvěděl právě zde. Vrátil jsem se sice z práce ve 22.30, ale to mi nezabránilo vstát ráno před pátou, jet přes celou Plzeň vyzvednout psa Rexe a potkat se s Remusem na zastávce tramvaje (akorát jsme oba přijeli z různých směrů) a vydat se společně na vlak. Já (PSM) jsem si musel ještě koupit papírovou jízdenku, jelikož byl nějaký problém s cenou jízdenky přes mobilní aplikaci. Jak se později ukázalo, problém byl i s jízdenkou papírovou.

Vlak vyrazil včas, cesta ubíhala a já z Remuse tahal detaily o jeho působení na různých LT a akcích, o kterých jsem si nedávno četl na klubovém webu. Dorazili jsme do Staňkova, došli k busu přes stržený plot - už zase nebo ještě stále opravují cestu k nádraží. Remus byl odbaven v pořádku, ale u mě byl požadován doplatek jízdného. Bránil jsem se, že jízdenku už mám na Plzeňské kartě řádně koupenou, že jedu už z Plzně. Řidič tedy jízdenku stornoval a že „snad nepřijde revizor.“ Usadili jsme se na nám co nejpohodlnějších sedadlech (já si musím vybírat, aby se mi před sedačku vešly nohy). Cestou bylo zjištěno, že ani mladá slečna za pokladnou na hl.n. není neomylná a ačkoliv se i dotazovala, kterým vlakem pojedu, vystavila mi jízdenku přes Dobřany a paní štiplístková si zřejmě tohoto při kontrole ve vlaku nevšimla. A tak byl doplatek oprávněný.

Projeli jsme Koloveč, Chudenice a brzy se objevila Poleň. Pobrali jsme si své věci, zkontrolovali zda máme vše a stiskem tlačítka STOP započali vystupování na zastávce na znamení Poleň, Poleňka, rozc. To se nám úspěšně povedlo a my se přesunuli na první volné místo, abychom si upravili vše potřebné na následující túru. Já si nandal na kotník ortézu, přece jen ho nepotřebuji mít opět vyvrknutý.

První, co jsme zjistili, že cesta, po které jsme se měli vydat, vlastně moc ani neexistuje, nicméně pole bylo zmrzlé a podél původní cesty se dalo jít dobře po poli. U lesa jsme začali zvažovat, kudy se dáme dál. Brzy vyhrála varianta „za nosem“, tudíž jsme se dali do přímého výstupu kolmo k vrstevnicím. Cestou jsme narazili na zajímavé růžové kvítky (Lýkovec jedovatý) a brzy jsme se vyškrábali na první cestu jdoucí po vrstevnici. Po té jsme se vydali, časem na vhodném místě opakovali strmý výstup necestou přímo vzhůru a po nalezení další vrstevnicové cesty jsme již po této došli až do sedla mezi vrcholy (velká) Doubrava a Malá Doubrava. Zde jsme narazili na bývalou vojenskou asfaltku, po které jsme se kolem rozpadlých armádních domečků dostali až na vrchol Doubrava 727m. Já si domečky různě prohlížel, Remus je znal z dob dřívějších, tak kolem nich spíše jen prošel.

Usadili jsme se kousek od vysílače v turistickém přístřešku. Nainstalovali jsme vysílací zařízení a v 10h začali vysílat. Bohužel se brzy ukázalo, že výsledky zde patrně nebudou tak skvělé, jako třeba na Boubíně, ale bylo pěkné slunečné počasí, naprosto modré nebe, ani vítr nefoukal, takže výsledky byly spíše druhořadé. Neuběhlo ani tři čtvrtě hodiny, když se najednou zpoza vysílače vynořil Michal OK1PUK. Remus ve vysílání vystřídat nechtěl a tak jsme se s Michalem vydali hledat místní vrcholovou kešku. Když mi Michal vysvětlil, že bude určitě mimo cestu a ukázal mi terén, s ohledem na kotník jsem ho vyslal samotného a pouze jej pozoroval z dálky. Michal kešku úspěšně našel a tak jsme byli brzy zpátky u Remuse. Tam se situace se spojeními moc nezměnila. Já mezitím objevil paraglajdové startoviště a Michal při jeho bližším zkoumání našel elektronku.

V 11h bylo na čase se vydat na autobus, musel jsem být kvůli odpolednímu programu brzy v Plzni. Předal jsem tedy hlídání Remuse Michalovi a než jsem opravdu vyrazil, bylo již samozřejmě 11.15. Dal jsem se dle mapy a GPS navrhovanou trasou. Šel jsem neustále z kopce, chvíli menšího, chvíli většího. Doufal jsem, že autobus stihnu, ačkoliv Michal s ohledem na můj pozdní odchod toto viděl jinak. Problém nastal ve chvíli, kdy se opakovaně ukázalo, že mi buď definitivně špatně ukazuje GPS, nebo že některé cesty uvedené na mapě reálně v terénu prostě nejsou. Našel jsem něco jako cestu a po té se již trochu nervózní vydal potřebným směrem. Nakonec se odněkud zprava připojila cesta, po které jsem údajně dle GPS celou dobu šel a můj namáhaný kotník si mohl trochu oddychnout. Začínal jsem mít spíše strach, abych autobus opravdu stihnul. Zbývalo 400m, trochu jsem přidal do kroku, abych byl na místě alespoň 4 minuty před odjezdem. Nakonec jsem na autobus ještě čekal a pokoušel se spojit s kluky na kopci. Zaslechl jsem je, když se snažili s někým spojit a pak, i když jsem je volal na různých kanálech, se mi s nimi již spojit nepodařilo.

Autobus přijel, tam samozřejmě stejný autobusák jako ráno. Tak mi pochválil, že tentokrát je předem koupená jízdenka v pořádku a dal se se mnou do řeči. Zjišťoval, co tam vyvádíme, říkal, že z KT vezl Michala a ptal se, kdy a odkud poveze zase kluky z kopce. Na toto jsem mu nebyl schopen odpovědět a tak se debata stočila zpět na problematické jízdenky a návaznosti vlak / bus. V Klatovech jsem s ním rozloučil, popřál šťastnou cestu a vydal se na vlak. Ten již čekal na nástupišti a odjel asi +8 minut navíc. Cestou jel chvílemi tak pomalu, že jsem zapnul GPS a zaznamenával si průběh cesty. Výsledek byl mezi Přešticemi a PM na 31 km asi 49 km/h průměrně, 91 km/h max a to to byl rychlík.

A kterak Remus a Michal putovali pěšky do Klatov? To možná také někdy sepíšou.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 21. července
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Čt 25. července, 17:00
1x
Prázdninová schůzka #3 ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. července, celý den
2x
Projekt ŽelArch, 5. akce - Kozí dráha a vlečka Chabařovice - Užín ...více
Užín - Stradovský mokřad - Unčín - Telnice
So 17. srpna, 9:00
1x
Setkání přátel rádiových vln ...více
Hrádek u Rokycan, hasičárna
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
ZRUŠENO!!!
Ne 25. srpna, celý den
1x
Projekt ŽelArch, 6. akce - Kozí dráha, 2. část ...více
Unčín - Krupka - Teplice lesní brána - Oldřichov u Duchcova
Ne 15. září
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 22. září, celý den
ZT 7 - Po zaniklé Strosbergově železnici ...více
Borek - Kařez - Olešná - Těně - Strašice
Ne 20. října
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 27. října, celý den
ZT 8 - 2v1: Po zaniklých tratích v okolí Mladotic a kolem nejmladšího jezera v ČR ...více
Trojany - Mladotice - Odlezelské jezero – Žihle
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.