OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
18.09.2021Pochod z RoželovaSepsal Petr, OK1PSM

Jako každý rok se opět přiblížil čas Roželova. Chtěl jsem říct tábora, ale ten tak nějak už dávno nestojí. I tak se však na jeho místě stále každý rok scházíme. Pravda je, že většina táborníků a účastníků srazu je zároveň členy a příznivci OK1OTM / OK1KGT, takže se vlastně spíš jedná o klubovou akci :)

I letos byl termín dlouho nejistý, často se měnil. Jednou nemohl Petr, podruhé Remus, pak to sladit s ostatními atd., atd. Už to vypadalo na 25.9., ale nakonec a poměrně narychlo byl zvolen termín o týden dříve.

Jelikož nám tou dobou trošku nesloužil web a komunikační služby s ním spojené, řešily se organizační věci spojené s Roželovem po staru telefonicky, SMSkami, případně mailem a messengerem. Ještě ve čtvrtek nebylo pořádně jasné, kolik nás bude a jestli nám někdo odveze věci, ale nakonec se tohoto zhostil Hans, za což mu patří velký dík. Remus kontaktoval Mária a další možné účastníky, zřídil událost na FB, zorganizoval odvoz věcí a zjistil, kdo ne/dorazí.

Bylo smluveno, že v pátek naloží Hans Remuse na Borech, Petra a psa Rexe na Slovanech a společně se vydají autem směr Roželov. Petr chtěl být na Slovanech cca o 1h dříve z důvodů rodinných, ale tradičně nestíhal a ještě sháněl něco na oheň, takže dorazil na Slovany sotva 15-20 min před příjezdem Hanse a Remuse. Nakoupeno na oheň nakonec neměl Remus, takže jsme stejně stavěli v Poříčí v Jednotě, kde stejně ještě každý něco dokoupil.

Na místo jsme dorazili asi v 18.15 a měli jsme tak hodinu, než se začne stmívat. Každý se ujal nějaké práce a brzy bylo vyčištěno ohniště, naneseno velké množství dříví, postaven 1. stan a nastěhována k ohništi a spaní většina věcí z auta. Remusovi se dařila výroba tekutin do „veselých kalíšků" a jejich následná distribuce koncovým spotřebitelům. Nutno říci, že opakovaně trefil správné poměry. Za tmy dorazili i další účastníci, Libor s rodinou, Michal a Mário. A tak se sedělo, pilo, povídalo, zpívalo, opékalo a jedlo. Kolem půlnoci se část účastníků odebrala spát. Petr, Remus a Hans vydrželi déle. Petr šel spát v 1.30, ale nemohl usnout + musel ve 3 ráno pokrýt stan i nepromokavou částí, když začalo hodně pršet, což časem odehnalo od ohně i poslední vytrvalé. Hans našel nocleh v Petrovo stanu a Remus odhodlaný strávit noc pod širákem spal pod plachtou u ohniště.

Ti, co odešli spát kolem půlnoci, byli vzhůru ráno před 7h, takže ani ostatní o moc déle nepospávali. Dali jsme se do snídaně, balení věcí a jejich třídění „na pochod" a „odvézt autem". V 8.30 jsme byli připraveni vyrazit. Před zámečkem jsme se společně vyfotili, rozloučili a vyrazili na trasu.

Mário a Hans si nechali čas na vystřízlivění, sběr lesních plodů a celkový úklid po akci.

Na trasu vyrazil Remus, Petr, Libor a pes Rex. Letošní trasa tradičně vedla vyjma krátkého odklonění pod Třemšínem po ČTZ, pak ji ale opustila, minula zprava vrchol „Nad Maráskem" a namísto tradičních Planin a Hořehled táhla na Borovno. Po cestě jsme měli možnost spatřit Dřevorubeckou a Dívčí studánku a seznámit se s hospodařením vlastníka lesů, tj. Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze. V Borovně měla hospoda zavřeno (soukromá akce?), což nám vzhledem k zatím nízkému stavu našlapaných km ani moc nevadilo. Hlad jsme zahnali jablky a pokračovali dál po silnici směr Číčov. Původně se trasa měla stočit za Číčovem na polní cestu směr Těnovice a vést před budhistickou stúpu a kolem Těnovické skály, ale byla by to zbytečná zacházka a tak jsme pokračovali do obce Lučiště. Před ní nás nejdřív zaujal propracovaný solární LED systém s detekcí pohybu v místní autobusové čekárně na rozcestí před obcí. Za obcí jsme pak konečně odbočili do lesa, kde nás míjel nějaký závodník s historickým vozidlem a pokračovali směr Mšeno. Cesta byla chvílemi trochu podmáčená, ale projít se dala. V dáli houkal šukafon jedoucí do Příkosic a za cca 20 min houkal znovu, tentokrát vracející se přes Mešno do Šťáhlav. Na zastávku jsme došli cca 5-10 min po jeho odjezdu a další jel za 2h, ani po 21 km se však zatím se nikdo necítil skupinku opustit. Odměnou za vytrvalost nám byla Liborem předčasně otevřená místní hospoda, segedín, pivo a nakládaný hermelín.

Po obědě jsme vyrazili dál po silnici směr Kornatice, ale jen co začal les, odbočili jsme na lesní cestu vstříc přírodnímu parku Kamínky. Opět bylo potvrzeno, že v podkladech map cz zdaleka nejsou uvedeny všechny lesní cesty a Liborem nám bylo doporučeno vyzkoušet OSM mapy. U Mysliveckého rybníka, který by za teplejšího počasí jistě lákal ke koupání, jsme si vyzkoušeli, jak je důležité turistické značení. Cesty, tedy spíše vyšlapané kroutící se pěšiny bychom si jinak asi ani nevšimli. U zříceniny tvrze Mydlná jsme odlovili keš, stejně tak o kus dál po napojení na asfaltku v prostornějším bývalém armádním bunkru. Neznačenými cestami loudali jsme se směr Potoky - hájovna (fakt pěkné místo) a obec Lhůta. Při křížení s ČTZ Maršál - Rakovská hájovna jsme zjistili další mapový defekt a to absenci jinak zakreslené navazující pěšiny směr Lhůta. Stočili jsme tedy trasu směr hájovna Mokrouše, čímž jsme se Lhůtě úplně vyhnuli a kousek museli jít po silnici směr Mokrouše. Brzy se nám však podařilo ze silnice uhnout na polní cestu, obec úplně obejít a dorazit na okraj Tymákova. Tam jsme se podivovali na rozsáhlostí nové zástavby vzhledem k vybavenosti obce a u rybníka Pod Tymákovem jsme odlovili poslední kešku. Kolem Tymákovské hájovny jsme se škrábali do kopce cestou táhnoucí se kolem vrcholu Stradiště. Již jsme začali řešit, jak budeme pokračovat. Původní plán byl zakončit trasu v Letkově, z důvodu končit trasu v Plzni se počítalo i s verzí skončit u Tesca. Libor nás ale zlomil, jelikož si domluvil odvoz z Letkova a nám nabídnul odvoz též. A tak jsme letošní trasu zakončili v Letkově u kostela. Libor ještě chvíli chodil kolem, aby dosáhl přesně 40 km, načež jsme byli odvezeni k Tescu, kde si nás vyzvedl Hans a rozvezl nás domů. A ptáte-li se, jak dopadl chudák pes, pak vězte, že nejlépe ze všech - po výsadku z auta měl stále dost sil na to, aby utekl a šel se seznámit s venčící se fenkou.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 28. dubna, celý den
2x 4x 1x
Po stopách zaniklé trati ,,Mockelbahn" Adorf - Hranice v Čechách ...více
CZ / D
AKCE SE USKUTEČNÍ
Út 30. dubna
1x 1x
Pohotovostní závod pálení čarodějnic ...více
Ne 19. května
1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 26. května, celý den
1x
Po sesunuté trati v Českém středohoří ...více
Radejčín - Chotiměř - Lovosice, CHKO ČS
Ne 16. června
1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
1x
Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 18. srpna
1x
PA ...více
někde
Ne 15. září
PA ...více
někde
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.