OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
12.06.2021FM pohár - Boubín po půl roce
1x 6x


Jak už se stalo tradicí, ještě v pátek odpoledne před dalším kolem FM poháru nebylo vůbec jasné, odkud se značka OK1OTM ozve tentokrát. Nabízelo se, že by letošní FM pohár šlo pojmout stylem co kolo, to jiný kopec. A možná to mohlo i klapnout, ale pak se něco zašmodrchalo u Remuse v práci, a tak se na nádraží dostal až těsně před šestou večer - a tak z výjezdu směr Modrava a tamní kopce sešlo. Výlet tedy nabral tradiční směr Boubín - sice by jistě bylo hezky i jinde, ale bodová ztráta po vysílání z domova i z okresu byla značná, a tak bylo co dohánět.

Cesta proběhla v pořádku a celá za světla, takže šlo obdivovat co je v okolí tratí nového - jak v přírodě, tak v obcích a městech. Pěší část z Kubovky byla taky v pohodě, nepršelo, ani vedro nebylo. Batoh byl lehčí o zimní výbavu, ale zase o něco těžší díky nové vysílačce. V protisměru pouze dva páry turistů. Nahoře klid, tedy samozřejmě, když nepočítáme záři turniketu - který tentokrát i různorodě samovolně pípal. Možná to byla nějaká chyba, možná záměr aby v rozhledně turisté nenocovali. Po zaplacení 50 Kč jsem vyskotačil na rozhlednu, abych zastihl poslední odlesky slunečních paprsků a rozmyslel se, jestli nepřespím na vrcholku rozhledny. Počasí nevypadalo úplně jistě, i když ráno mělo být jasno - ovšem to se právě zvyšuje riziko příchodu východosluncařů a fotografů - a mohli bychom si navzájem vadit. Ustlal jsem si proto pod oblíbeným balvanem, přesně tam, kde jsem nocoval i přesně před rokem.

Spalo se pěkně, ráno bylo teplé a slunečné. Chvíli jsem monitoroval vysílání různých rozhlasových stanic, pak jsem se poflakoval po okolí, pak jsem si důkladně odskočil - to proto, aby mi nepřepadla nějaká potřeba a nemusel jsem za další vstup do útrob rozhledny znova platit.

Montáž antény a kabeláže osvědčeným způsobem probíhala v klidu, po ránu se na rozhledně žádné davy nekonaly. A tak byl i čas prohlížet si technické novinky na rozhledně - ony už tam většinou tedy jsou už delší dobu, ale v zimě, v -10 stupních za ostrého severního větru, se to prostě dělat nedalo. I já jsem sebou měl jednu novinku. Dualband stanička CRT 270M tentokrát zůstala doma a místo ní se na třináctistovku vynesl Icom IC-7100. Jaké ovšem bylo překvapení, když se kontrolním poslechem na ručce ozvalo po zaklíčování bzíkání a pulzy. To první zmizelo vzdálením se od akumulátorovny, to druhé v menší míře zůstalo. I klubový kolega Michal OK1PUK, který vyslyšel mou prosbu o testovací spojení, hlásil, že na pozadí mé modulace je šicí stroj. Jak se ukázalo, tento problém už jsem při zvolené konfiguraci odstranit nemohl. Je to rušení od komunikace základní jednotky Icomu 7100 s odděleným displejem - na 25m kabelu už se to prostě do drátu s mikrofonním signálem nachytá. Jak ale hlásil Michal, nebylo to tak hrozné a pro jeden závůdek v pohodě uposlouchatelné. A nakonec na to reagovaly jen tři protistanice, takže to určitě nijak zásadní nebylo.

Spojení docela přibývalo, z OTMáků se krom Michala ozval také Koláček. Fajn bylo slyšet v éteru i potomstvo Tomáše OK1GTH, no a po kolech z vnitrozemských kopců, bylo opět fajn, že se ozvali i Rakušané a Němci z druhé strany Šumavy až po Salzburg a alpské podhůří. Naopak nejbližším sousedem byl OK1ZDA - pracoval z Bobíku, tedy z vedlejšího kopce a čtverečku. Nakonec z toho všeho bylo 70 spojení na 5W v pásmu 2m.

Počty turistů byly únosné, balení tak probíhalo celkem normálně, takže jsem se na cestu dolů vydal v bezpečném časovém intervalu. Na nádraží mi tak zbyl i čas na krátké vydechnutí - nejradši bych ale tam nahoře v šumavských kopcích zůstal až do neděle. Co do neděle, klidně i týden - ale to už by mi doma na další závod nepustili.

Cesta zpět v úplném pořádku. Nové rádio se osvědčilo - problém s šicím strojem vyřešen pořízením UTP kabelu CAT7. Díky za všechna spojení i za body do závodu... 73! OK1YI.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
St 24. dubna, 17:00
Pravidelná schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
Ne 28. dubna, celý den
2x 4x 1x
Po stopách zaniklé trati ,,Mockelbahn" Adorf - Hranice v Čechách ...více
CZ / D
AKCE SE USKUTEČNÍ
Út 30. dubna
1x 1x
Pohotovostní závod pálení čarodějnic ...více
Ne 19. května
1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 26. května, celý den
1x
Po sesunuté trati v Českém středohoří ...více
Radejčín - Chotiměř - Lovosice, CHKO ČS
Ne 16. června
1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
1x
Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
Ne 15. září
PA ...více
někde
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.