OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
10.10.2020FM pohár narychlo = Červený vrch
1x 4x


Červený vrch - to je místo, odkud náš klub už asi 2x vysílal, už je to ale hodně dávno. Po více než 10 letech se tam na FM pohár, trochu neplánovaně, vypravil OK1YI. Původně totiž chtěl vyrazit po delším čase do JN68, aby udělal bodovou radost protistanicím i sobě, ale nakonec tomu okolnosti nechtěly. Jednak v pátek večer přišel pozdě z práce a ani doma k tomu nebyla zrovna vlídná situace. A jak to tedy bylo?

V pátek večer jsem šel spát, aniž bych si nastavoval budíka. Jelikož jsme toho času museli pravidelně vstávat k dětem, nebylo to vlastně ani potřeba. A kdybych náhodou úplně zaspal, pořád tu byla varianta závodit z domova a právě i s dětmi. Nakonec jsem se ale probudil kolem 7:45, zjistil jsem, že trochu prší a že děti nevypadají zrovna svěže, abychom třeba vyrazili vysílat někam na Sylván nebo tak. Rychle jsem omrknul odjezdy na všechny vhodné směry a tu jsem dostal nápad podívat se právě na Červený vrch. Vlak z Bolevce jel za 35 min. Rychle jsem vyházel z baťohu nepotřebné věci jako spacák a karimatku, slupnul jsem kus rohlíku a pelášil jsem mezi paneláky směrem k bolevecké zastávce. Na konečné tramvaje jsem zjistil, že ještě nějakou tu minutku mám, a tak jsem vlítnul k vietnamcům, abych pak nevysílal s hladovým subtónem. Vlak jsem stihnul na minutu. Jel přesně.

Ani jsem se nevydýchal a už jsem byl v Oboře - zastávce na znamení. Vystoupila ještě jedna paní, obyvatelka místního domku na zastávce. Vybalil jsem svačinu, odložil roušku a vydal se na cestu. Nejdříve po silnici lemované křížky a pak lesní cestou doprava pod Červený vrch. Lehce pofuoval vítr, s větvemi stromů lomcovaly veverky, aby pak na zemi sbíraly spadané žaludy a bukvice. A ejhle, už jsem byl u pole a viděl jsem, že na kopci stále je posed. Teď ještě aby byl přístupný. Přímému útoku na vrchol bránil pruh kukuřice. Musel jsem ho obejít a po zřejmě již delší dobu zorané části pole jsem do klopýtal přímo pod posed.

Posed zamčený není, hurá. Sestavil jsem anténu, zarazil ji do trubky a přigumicukoval k vhodné části posedu. Původně jsem koax chtěl vést oknem, jenže to bych pak případně nemohl bez potíží otvírat dveře. Nakonec jsem objevil krásnou dirku za zády a u ní i jakési kovové vingly, které krásně zafungovaly jako držák na stanici. Zároveň jsem se tak mohl na jedné ze zdejších kolečkových židlích urkýt více do závětří.

Závod začal, spojení přibývala, měl jsem radost, že jsem slyšel staré známe firmy i několik pro mne úplně nových značek. Technické problémy se tentokrát nevysktly žádné. A tak jsem spokojeně vysílal a uskrával čaj z termosky (tentokrát bez bonusu). V závěru už jsem tedy jen výzvoval a výzvoval, ale vyplatilo se, ještě těsně před koncem závodu se ozval OK1DPV.

Po závodu už jsem si jako OK1YI/P krátce popovídal s Petrem OK1PSM. Tomu děkuji, za vyhledání několika variant zpátečního spojení. Po zabalení věcí jsem se tedy vydal do Kaznějova. První osobák jsem nestíhal, ale s tím jsem počítal. Asi za čtvrthodinky po něm jedoucí rychlík už byl pohodlným tempem dosažitelný. Po cestě jsem si i stihnul lehce odbahnit boty a prohlédnout si někdejší drážní domek u kaznějovského přejezdu, který jsem předléty málem začal obývat. Cesta mrkví zpátky byla rychlá, průvodčí ochotná - nějakým spolucestujícím vymýšlela vhodnou nejlevnější kombinaci jízdenek, nicméně integrovanou jízdenku Kaznějov-Starý Plzenec jim stejně vydat nedokázala. A protože to byl rychlík, musel jsem se nechat odvézt až na hlavní nádraží. Ale zase jsem si prohlédl okolí žzast. Bílá hora, které se mění k nepoznání. Strmý svah se skalkou už je dávnou minulostí, do krajiny se zařízne silnice a pod kolejemi bude kruhový objezd. No snad to něčemu pomůže.

Díky za všech 43 spojení a 117 bodů. A příště snad už z JN68. 73! OK1YI

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 16. června
1x 1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
3x 2x
ZT 4 - Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 28. července
ZT 5 - Kozí dráha ...více
Krupka - Telnice
Ne 18. srpna
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 15. září
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.