OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
13.10.2018FM pohár + výlet = Boubín
1x


Ačkoliv počasí lákalo vyrazit i jinam než na Boubín, Remus se nakonec rozhodl opět využít komfortu tamní rozhledny. A vyrazil neobvykle brzo - v pátek, vlakem z Plzně už ve dvě odpoledne. Ve vlaku bylo velmi plno, nicméně velká část cestujících jela jen do Nepomuku. Ve Strakonicích čekala zmrkvená Regionova, ve které se tvořila fronta u automatů na jízdenky, protože platba kartou z nějakého důvodu nebyla možná. Sám jsem se na řadu dostal až o dvě zastávky dál a i díky tomu jsem na jízdenku vůbec měl. Cesta byla opět zpestřená výlukou z Bohumilic do Lipky. Při výstupu jsem neopatrně uchopil chátrající pouzdro na bílou hůl - její část se vysunula a málem se zapíchla do řidiče autobusu, který do vlaku přišel oznámit přestup na autobus. A v tom bylo taky veselo. Před Vimperkem mi jakoby nějak jinak zavibroval mobil - strkám ruku do kapsy a ejhle - na jejím okraji se mrcasil sršeň. Nejvíce po ruce byla lahev, na kterou tvor ochotně nasedl, ale vysadit ho oknem už jsem nestačil. Lítal po autobuse sem a tam. A zatímco já jsem si oddechl, ostatní spolucestující přebíhali po autobuse sem a tam, tedy vždy na opačnou stranu vozidla než byl onen blanokřídlý hmyzák. Výluka trvá už dlouho, a tak řidič busu přebývá v Lipce v přívěsu. Na zbývající jednu zastávku do Kubovky už byla připravena skutečná mrkev.

Výstup v nejvýše položené žst v ČR netradičně za světla. A výstup na kopec taky za světla. To už si ani nepamataji, kdy se mi to naposledy poštěstilo. Cestou míjím několik turistů, několik hromad se dřevem a nějakou tu dřevařskou techniku. Na rozhledně vidím siluety dvou postav. Jednou z nich je tradičně vimperský fotograf, oba jsme si mysleli, že se tam potkáme.

Po západu slunce teplota rychle klesá, přioblíkám se, došlo i na čepici. Je to nezvyk mít večer tolik času. Ještě před devátou ale zalézám do spacáku. Noc klidná, nevětrná, jen sem tam se ozve nějaký ten zvuk přírody nebo já. Ráno kupodivu o něco tepleji než večer. Dostavilo se několik zájemců o východ slunce. Ten se povedl, ještě než se kotouč objevil, zazářilo odrazem neskutečné množství letadel. Když se východuchtiví vypařili, najedl jsem se. Následovala kompletace antény a spuštění kabelů. Již tradičně jsem nechal TRX nahoře a já s displejem, telefonem, klávesnicí a diktafonem jsme se usídlili dole. Ale času bylo dost a tak jsem ještě obešel vrchol a udělal pár fotek antény na rozhledně. Nefoukalo to, takže snímky nekazilo pomocné kotvení, ale jen můj fotoneum a nedobrá výbava. Poprvé jsem se na vrcholu setkal s jeleny. Cestou jsem je viděl už kolikrát, ale přímo nahoře ne. A to přišli snad tou nejprudší stranou. V zádech totiž měli psy. Jak mi informoval jeden z ranních návštěvníků - myslivec v pantoflích (tozn., že až ke schodům přijel autem), dole směrem na Veselku byla naháňka. Tak to jim zvěř trošku zaběhla. A protože mi už od včerejší cesty na kopec něco píchalo v botě a i tentokrát na stejném místě, zul jsem se a zjistil, že skrz podrážku prošel hřebík.

A pak už se rozjel závod, jako první se ozval Jirka OK1ICJ. Od nás z RK pouze Koláček OK1NF. Na 70cm spousta pískání a jiného datového rušení, někdy to proto bylo zoufalství a nedalo se předtím utéct, bylo to všude. ODX na 2m OK2PMR (274km), na 70cm OK1KOK (242km). Dále několik DL+OE a po delší době 1x SP. Nejkratším spojením bylo to s Honzou OK1GSB, který se usídlil na sousedním kopci Bobíku. Na Boubíně se stavil i další HAM se svou (X)YL, ale značku jsem si bohužel nezapamatoval. A taky přišel PMRkař Pavel z Prahy. Jeho vysílací deník je zde.

Nastalo poledne a tedy čas zabalit techniku. I když počasí lákalo prodloužit si výlet třeba i o ještě jednu noc a den, a tentokrát by mi v tom nebránily ani pracovní povinnosti, rozhodl jsem se pro tradiční variantu návratu, tedy do nejbližší železniční zastávky a nejdříve jedoucí vlak. Krajina hrála podzimními barvami a hemžila se individuálními i skupinovými turistkami toužícími po vyfotografování s tou nádherou. Díky tomu jsem se trochu zdržel, ale vlak jsem i tak v pohodě stihl. Výlukové přestupy ok, přestup na ČD ve Strakonicích také. A Nepomuku mi čekalo překvapení. Do vlaku přistoupil Petr OK1PSM, který se také vracel z kopečku. A tak jsem poslední část cesty tentokrát neprospal ale prokecal. Díky za všechna QSO, na slyšenou příště.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
St 29. května, 17:00
Pravidelná schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
So 08. června
FM pohár + výlet = ? ...více
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.