OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

HesloČinnost


Scházíme se

Zpravidla ve středu od 17:00. ZMĚNA: čtvrtá schůzka v měsící se koná ±27. den v měsíci. Daný týden pak středeční schůzka odpadá.
(schůzky probíhají od října do poloviny června)
V modré budově Elektrotechnické fakulty ZČU v Plzni na Borských polích, místnost EK704.


Co děláme

Vysíláme (co jiného) a to zejména na amatérském pásmu 144MHz, nepohrdáme ale ani občanským pásmem 27MHz (populární cébéčka) a dalšími veřejně přístupnými pásmy (45MHz, 80MHz, 170MHz, 450MHz), někteří z nás se připravují ke zkouškám operátorů amatérských radiových stanic, tj. učí se vše co radioamatér potřebuje (a občas ani nepotřebuje) znát ke své činnosti. Od základů elektrotechniky, funkce jednotlivých součástek k složitějším zapojením - zesilovače, zdroje, směšovače, modulátory, detektory...

Jezdíme na závody, většinou do přírody. Sice ještě nevyhráváme, ale to snad také přijde... Hlavně, že se dostaneme na různá zajímavá místa (málokterý kopec nám odolá), kontaktujeme zajímavé lidi.

Posloucháme, od neobvyklých VKV stanic (Český rozhlas Ústí, Brno, Radio OK) až ke vzdáleným krátkovlnným rádiím (Jordánsko, Rusko, Equádor, Nový Zéland). Možná Vás to překvapí, Čína, Equador, Rusko a i další stanice vysílají ČESKY.

Exkurze - kde jsme již byli Vysílače Plzeň-Krašov, Plzeň-Radeč, Sušice-Svatobor, Dyleň a Topolná, pracoviště Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech, v Plzni a v Českých Budějovicích, Česká televize, Škoda Plzeň, Řízení letového provozu ČR, vozovny a dispečink Plzeňských městských dopravních podniků, plzeňské pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu, vodní elektrárna v Bukovci...


Další info

Nevyhovují vám termíny našich schůzek? Můžete se zúčastňovat jen našich akcí v terénu, například o víkendech. Pokud hledáte vyloženě elektrokroužek, doporučujeme vám nabídku střediska volného časi Radovánek. Další radiokluby naleznete na stránkách Českého radioklubu. Zvídaví školáci z 6. až 8. tříd se mohou přihlasit na JuniorFEL. Zajímavou nabídku kroužků a kurzů má také plzeňský Dům digitálních dovedností.
Činnost zájmového útvaru radioklub zaštiťuje
Oddělení telekomunikační a multimediální techniky


Katedra aplikované elektroniky | Fakulta elektrotechnická | Západočeská univerzita v Plzni

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.