OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

HesloNovinky

20.11.2017   Kolečko 20.11.2017   [Remus]
Kolečko ve složení jako minule. Probírali jsme naše chorobné stavy a zlepšující se stav remote pracoviště. Remus mezi polykáním kapslí přepisuje do centrálního logu letošní spojení z FM poháru, už má za sebou červen. Michal byl o víkendu zkontrolovat naší dávnou bájnou kótu Lesný. Zatím není jasné, zdali ve středu bude schůzka.

13.11.2017   Kolečko 13.11.2017   [Remus]
Remus informoval o průběhu listopadového FM poháru. Domlouvala se středeční schůzka. Z přítomných tří se nejnadějněji ohledně účasti vyjádřil OK1ZY. Remus neví vzhledem k chorobě a Michal tentokrát určitě nepřijde. Dále přišla na přetřes případná společná dovolená o jarních prázdninách - vypsána anketa. Pochváleni OK1THC a OK1NF za víkendovou činnost - Hanuš zapracoval na interface krabici a Honza udělal pár spojení do OK/OM DX Contestu.

08.11.2017   Bulletin ČRK 2017/11   [Remus]
V pondělí 6.11. vyšlo další číslo bulletinu ČRK. Dočtete se například, že v roce 2018 budou v éteru zvláštní volací znaky k příležitosti 100. výročí ukončení 1. sv. války. Součástí bulletinu je i Hamíkův koutek (4x).

06.11.2017   Kolečko 6.11.2017   [Remus]
Po dlouhé době se ozval OK1THC. A ve středu se uvidíme i v klubu - tak jako s ostatními, co se tentokrát ozvali, tedy OK1PUK, OK1ZY a OK1YI. Příjemná čtvrthodinka rychle uběhla.

31.10.2017   Kolečko 30.10.2017   [Remus]
Kolečko ve stejném složení jako minule. Hlavním tématem počasí a vítr. Hexbeam na střeše je, jinak by se asi nedařilo dělat spojení do ZL. Remus v pondělí odpoledne anténu během cesty z práce vizuelně (z dálky) zkontroloval. Ve středu by na schůzku měli dorazit všichni, kteří se do pondělního kolečka zapojili. A snad i další.

23.10.2017   Kolečko 23.10.2017   [Remus]
Pondělní radiová sešlost tentokrát opět jen ve třech - OK1ZY, OK1PUK, OK1YI. Nic důležitého se neprobíralo. Remus se orientačně vyptával na termín nestředeční schůzky, ale nakonec zůstalo u dohodnutého pravidla - 27. den v měsíci - tudíž schůzka bude v pátek. Po skončení kolečka se ještě OK1PUK s OK1YI odebrali na 2m na direkt a Michal zkoušel objevit příčinu občasného výrazného poklesu jeho modulace. Ale zatím na to nepřišel.

17.10.2017   eQSL galerie   [Remus]
Zprovozněno nahlížení do dorazivších eQSL lístků. Nejedná se o log všech našich spojení (to by bylo sakra málo), ale pouze o dorazivší eQSL lístky. Vzhled stránky se ještě možná změní, náměty vítány, otestujte funkčnost.

17.10.2017   Kolečko 16.10.2017   [Remus]
Bylo nás o jednoho víc než minule, tedy 4 (OK1ZY, OK1PUL, OK1PUK, OK1YI) a jeden potvrzený posluchač - Doubry. Remus poreferoval o FM poháru, do konce týdne snad sepíše také nějaké shrnutí na web. OK1ZY pozval na úterní posezení někdějšího OK1KPL do Formanky. Účast na naší středeční schůzce vidí zatím pozitivně 1ZY, 1PUK, 1YI.

09.10.2017   Kolečko 9.10.2017   [Remus]
Sešli jsme se jen ve třech (OK1PUL, OK1ZY, OK1YI). Stručně jsme shrnuli minulou schůzku a význačnější momenty z uplynulého týdne (Pavel byl výletnicky + houbařsky na Lesným, prorážka tunelu, Honzu přepadla střevní chřipka, Remus udělal pár FT8 QSO...). Nastíněna středeční schůzka - Remus může až večer po práci, Pavel nedorazí, Honzy ZY snad ano. Upřesňující info o schůzce bude rozesláno.

09.10.2017   CanSat 2017/2018 startuje!   [Remus]
CanSat je malou napodobeninou skutečné družice, která má rozměry plechovky od limonády. Do této velikosti se musejí vejít všechny základní systémy od baterie, přes vysílací zařízení až po samotné senzory. Cílem CanSatů je, stejně tak jako u jejich velkých vzorů, získat určitá data pro další analyzování. Data se získávají po vystřelení raketou nebo vypuštěním z jiného nosiče (např. letadla, dronu či balonu) do přibližně kilometrové výšky a při následném řízeném sestupu s pomocí padáku a bezpečném přistání. Cílem je získaná data analyzovat, případně zasadit do širšího kontextu celé mise a prezentovat odborné porotě. České finále CanSat bude v březnu 2018 na letišti v Letkově u Plzně.
Podrobnosti: |zde|

09.10.2017   Bulletin ČRK 2017/10   [Remus]
Bulletin ČRK na říjen se o víkendu objevil na webu Českého radioklubu. Přečtete si v něm například o konferenci IARU, která proběhla v září Landshutu. Přiloženo je také několik čísel HAMíka.

03.10.2017   Automatické stahování eQSL   [Remus]
Po jistých porodních bolestech se snad podařilo docílit toho, že se nám budou stahovat eQSL lístky automaticky. Prozatím se test na nové lístky provádí uplyne-li od předchozího nejméně hodina. Vyskytnou-li se nové lístky, následně se postupně po jednom stahují. Prozatím se můžete podívat na několik eQSL za spojení z poslední doby. V budoucnu samozřejmě přibude filtrování, atd.

03.10.2017   Kolečko 2.10.2017   [Remus]
Na převaděči OK0BPL jsme se sešli tentokrát ve čtyřech (OK1ZY, OK1PUL, OK1PUK, OK1YI). Moc se toho neřešilo, pár slov padlo o remote pracovišti, o bedýnce na anténní přepínač a o středeční schůzce. Na tu Pavel nedorazí, ostatní na kolečku to viděli pozitivněji, takže se ve středu snad uvidíme.

01.10.2017   Novinky na WWW   [Remus]
Novinky z posledních cca 14 dnů...
  • Nově lze přímo na webu přidávat fotky. U akcí, kde nejsou žádné fotky je na to rovnou odkaz, pokud už fotky někde jsou, zobrazí se tato možnost po zapnutí úprav (to se dělá vlevo pod menu).
  • Pokud jsou fotky ze schůzky, rozesílá se TOP fotka v avízech, stejně jako u akcí.
  • Ve fotogalerii se při režimu úprav nově objevují tlačítka TOP PR DEL. Top danou fotku nastaví jako top fotku zobrazovanou u akce. PR přetočí fotku o 90 stupňů. DEL bez varování fotku maže.
  • Novinka jde samostatně rozeslat mailem (prozatím nerozesílejte novinky určené všem, využívejte spíše pro rychlé sdělení v rámci klubu). Mail pak vypadá tak, jako ten, když vám přišly instrukce k používání remotu.
  • Novinka jde zneplatnit, tj. její konec platnosti se nastaví na aktuální den mínus jedna, tj. již se nezobrazuje a nerozesílá, ale v archivu zůstane. Úplný výmaz novinky přes editaci.

Zobrazit starší i již neplatné novinky

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.