OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

HesloNovinky

17.10.2017   eQSL galerie   [Remus]
Zprovozněno nahlížení do dorazivších eQSL lístků. Nejedná se o log všech našich spojení (to by bylo sakra málo), ale pouze o dorazivší eQSL lístky. Vzhled stránky se ještě možná změní, náměty vítány, otestujte funkčnost.

17.10.2017   Kolečko 16.10.2017   [Remus]
Bylo nás o jednoho víc než minule, tedy 4 (OK1ZY, OK1PUL, OK1PUK, OK1YI) a jeden potvrzený posluchač - Doubry. Remus poreferoval o FM poháru, do konce týdne snad sepíše také nějaké shrnutí na web. OK1ZY pozval na úterní posezení někdějšího OK1KPL do Formanky. Účast na naší středeční schůzce vidí zatím pozitivně 1ZY, 1PUK, 1YI.

09.10.2017   Kolečko 9.10.2017   [Remus]
Sešli jsme se jen ve třech (OK1PUL, OK1ZY, OK1YI). Stručně jsme shrnuli minulou schůzku a význačnější momenty z uplynulého týdne (Pavel byl výletnicky + houbařsky na Lesným, prorážka tunelu, Honzu přepadla střevní chřipka, Remus udělal pár FT8 QSO...). Nastíněna středeční schůzka - Remus může až večer po práci, Pavel nedorazí, Honzy ZY snad ano. Upřesňující info o schůzce bude rozesláno.

09.10.2017   CanSat 2017/2018 startuje!   [Remus]
CanSat je malou napodobeninou skutečné družice, která má rozměry plechovky od limonády. Do této velikosti se musejí vejít všechny základní systémy od baterie, přes vysílací zařízení až po samotné senzory. Cílem CanSatů je, stejně tak jako u jejich velkých vzorů, získat určitá data pro další analyzování. Data se získávají po vystřelení raketou nebo vypuštěním z jiného nosiče (např. letadla, dronu či balonu) do přibližně kilometrové výšky a při následném řízeném sestupu s pomocí padáku a bezpečném přistání. Cílem je získaná data analyzovat, případně zasadit do širšího kontextu celé mise a prezentovat odborné porotě. České finále CanSat bude v březnu 2018 na letišti v Letkově u Plzně.
Podrobnosti: |zde|

09.10.2017   Bulletin ČRK 2017/10   [Remus]
Bulletin ČRK na říjen se o víkendu objevil na webu Českého radioklubu. Přečtete si v něm například o konferenci IARU, která proběhla v září Landshutu. Přiloženo je také několik čísel HAMíka.

03.10.2017   Automatické stahování eQSL   [Remus]
Po jistých porodních bolestech se snad podařilo docílit toho, že se nám budou stahovat eQSL lístky automaticky. Prozatím se test na nové lístky provádí uplyne-li od předchozího nejméně hodina. Vyskytnou-li se nové lístky, následně se postupně po jednom stahují. Prozatím se můžete podívat na několik eQSL za spojení z poslední doby. V budoucnu samozřejmě přibude filtrování, atd.

03.10.2017   Kolečko 2.10.2017   [Remus]
Na převaděči OK0BPL jsme se sešli tentokrát ve čtyřech (OK1ZY, OK1PUL, OK1PUK, OK1YI). Moc se toho neřešilo, pár slov padlo o remote pracovišti, o bedýnce na anténní přepínač a o středeční schůzce. Na tu Pavel nedorazí, ostatní na kolečku to viděli pozitivněji, takže se ve středu snad uvidíme.

01.10.2017   Novinky na WWW   [Remus]
Novinky z posledních cca 14 dnů...
  • Nově lze přímo na webu přidávat fotky. U akcí, kde nejsou žádné fotky je na to rovnou odkaz, pokud už fotky někde jsou, zobrazí se tato možnost po zapnutí úprav (to se dělá vlevo pod menu).
  • Pokud jsou fotky ze schůzky, rozesílá se TOP fotka v avízech, stejně jako u akcí.
  • Ve fotogalerii se při režimu úprav nově objevují tlačítka TOP PR DEL. Top danou fotku nastaví jako top fotku zobrazovanou u akce. PR přetočí fotku o 90 stupňů. DEL bez varování fotku maže.
  • Novinka jde samostatně rozeslat mailem (prozatím nerozesílejte novinky určené všem, využívejte spíše pro rychlé sdělení v rámci klubu). Mail pak vypadá tak, jako ten, když vám přišly instrukce k používání remotu.
  • Novinka jde zneplatnit, tj. její konec platnosti se nastaví na aktuální den mínus jedna, tj. již se nezobrazuje a nerozesílá, ale v archivu zůstane. Úplný výmaz novinky přes editaci.

18.09.2017   Kolečko 18.9.2017   [Remus]
Středeční schůzka bude, sobotní pochod nejspíše ne. To jsou hlavní zprávy z kolečka. Tentokrát jsme se slezli ve složení OK1YI, OK1PUL, OK1PUK, OK1THC/P a OK1ZY. Pavel poreferoval o svém výletě na Lesný. Hanuš několika holými větami popsal nepovedenou dovolenou v Itálii. A jinak se řešila různá další témata od ražby tunelu pod Chlumem po bundu, do které někdo onehdá na srazu v Hrádku oblékl Hanuše OK1THC, aniž by mu patřila, a on teď chudák pořád marně vymýšlí, čí ta bunda asi je. Kdyby někdo z čtenářů našeho webu věděl, kdo v Hrádku přišel o bundu, ať se určitě ozve.

12.09.2017   Úpravy našich stránek   [Remus]
Možná jste si už všimli drobných změn na našich stránkách. Většina z nich se prozatím týkala jen části přístupné členům případně dalším, kteří mají na našem webu zřízeno své konto. V nejbližších dnech se v úpravách bude pokračovat, prosíme omluvte proto případné chvilkové výpadky. Cílem je umožnit například jednodušší vkládání fotek, zpřehlednění webu a jeho snadnější procházení na mobilech.

12.09.2017   Kolečko 11.9.2017   [Remus]
Přítomni OK1PUK, OK1YI/p, OK1ZY. Zdvořilostní krátká sešlost, nic převratného se neřešilo, Remus se ozval od hlavního nádraží.

04.09.2017   Kolečko 4.9.2017   [Remus]
Po minulotýdenním výpadku jsme se opět sešli a krátce popovídali. Přítomni OK1YI, OK1ZY, OK1PUK, OK1PUL. Jako první ale na výzvu zareagoval OK1UGE/M, který měl u sebe paklík QSL lístků pro OK1OTM. Ve 21:30 se domluvilo předání a o 30 minut později už Remus stepoval na konečné tramvaje. Krom slíbených lístků to bylo i o příjemném čtvrthodinkovém pokecu, pak už zase Pavel muset jet zpátky na Bory. Díky jemu i všem ostatním, přes které nám lístky doputovaly. Na kolečku jako takovém se probírala další schůzka (bude už normálně ve středu), OK1ZY poreferoval o dentálním dobrodružství a OK1YI zase naznačil, že ho také čekají zubní zážitky. Jestli se k Remusovi někdo přidá na FM pohár, se bude řešit až při schůzce, případně později - tedy tradičně na poslední chvíli. Ke konci kroužku se ozval taký OK1ICJ a OK1JMK.

04.09.2017   Začal školní rok   [Remus]
Všem těm, pro které znamenalo 4. září návrat do školních lavic, přejeme mnoho studijních úspěchů. První oficiální schůzka v tomto školním roce se uskuteční o první říjnové středě, tedy 4.10.2017 od 17:00. Do té doby mohou být naše schůzky ještě nepravidelné, sledujte pozorně web.

03.09.2017   Bulletin ČRK 2017/09   [Remus]
Bulletin ČRK na měsíc září je tu. Přečtěte si v něm například to, že ve Švýcarsku tamní úřad pro komunikace zakázal prodej Baofengů.

23.08.2017   Pochod z Roželova odložen   [Remus]
Náš tradiční roželovský pochod přesunut na sobotu 23. září. Předpokládá se sraz o den dříve v Roželově a afterparty u Hansojc na zahradě/chatě v sobotu v podvečer.

22.08.2017   Kolečko 21.8.2017   [Remus]
Na prvotní výzvu OK1YI zareagoval jako první OK1ZY, dále se přidal OK1PUL a nakonec i OK1PUK. OK1ZY stručně a pozitivně povyprávěl o setkání v Hrádku. Dál se řešila další prázdninová schůzka. Anketa, která skončila těsně před kolečkem, moc úspěch neměla, hlasovali pouze dva z nás. Nicméně nakonec jsme se i na kolečku shodli, že nejlepší bude tentokrát úterý, tedy hned následující den. Remus tentokrát vysílal přes svou boubínskou prodlužku z kuchyně, protože obývací pokoj byl obsazen návštěvou z Turecka a ze Slovan. OK1YI a OK1PUK si pak večer popovídali ještě jednou - to když se nad jejich obydlími proháněl vrtulník. Celé je to ale nějaké podezřelé, protože policajtama se to na Locháči hemžilo už v 8 večer. Ale třeba to nesouvisí.

21.08.2017   HAMíkův koutek č. 23   [Remus]
Vyšlo další číslo HAMÍKova koutku od OK1DPX.

Zobrazit starší i již neplatné novinky

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.