OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

HesloNovinky

27.09.2023   Bulletin ČRK končí   [Remus]
S jistým nostalgickým nádechem ČRK oznamuje informaci, kterou už jistě celá řada z nás tušila, a sice že aktuální číslo Bulletinu je číslem posledním.
Podrobnosti: |zde|

26.09.2023   Liblice a Country rádio   [Remus]
Z vysílače v Liblicích u Českého Brodu znovu poběží rozhlasové vysílání. Je to dobrá zpráva především pro posluchače country hudby. Zanedlouho budou mít možnost poslouchat své oblíbené pořady v lepší kvalitě a s větším pokrytím.
Podrobnosti: |zde|

25.09.2023   Kolečko 25.9.2023   [Remus]
Pondělní kolečko se prvně konalo v novém čase, tedy od 20:00. Sestava byla více méně standardní - OK1ZY, OK1PUK, OK1PSM a OK1YI. Probralo se leccos, ke konci si už ale povídali jen YI a PSM. Schůzka bude v úterý.

04.09.2023   Kolečko 4.9.2023   [Remus]
První zářijové kolečko bylo jen ve třech (PSM, PUK, YI). Diskutovalo se mimo jiné o návrhu uspíšit naše bépéelková setkání, pravděpodobně bude vypsána anketa. Schůzka bude ve středu. Remus s Péťou povyprávěli o návštěvě akce Nýřanské železniční září, oba tam ale byli v jiném čase, Remus navíc v mnohem kratším, protože selhala doprava (porucha brzd RegioSharku, následný odtah, atd.). Probíralo se také pojištění odpovědnosti spolku, které se aktuálně zařizuje. V pojištění jsou některé výluky, například se smlouva nevztahuje na výrobu a prodej erotických pomůcek :) Dalším tématem, o kterém se bavili především pánové PSM a PUK, byly myčky nádobí a jejich závady.

31.08.2023   Parkování u FEL ZČU   [Remus]
Zatímco v minulosti byla horní část parkoviště přístupná i veřejnosti, nově je vjezd na celé parkoviště umožněn pouze na základě zaměstnanecké nebo studentské JIS karty.
Podrobnosti: |zde|

31.08.2023   Linka 25 bude prodloužena   [Remus]
Dobrá zpráva pro vinické a bolevecké. Autobusová linka 25 bude prodloužena až k terminálu Bory. To znamená, že na ni budeme moci nastupovat stejně jako na linku 24 nebo 30 v zastávce Západočeská univerzita. A mimochodem od 1.9. už zase jezdí k ZČU tramvaj.
Podrobnosti: |zde|

16.08.2023   PMDP chtějí novou radiovou síť   [Remus]
Jak plyne ze seznamu veřejných zakázek, PMDP plánují zmodernizovat svou radiovou síť. Dokumentace zde.

07.08.2023   Kolečko 7.8.2023   [Remus]
Přítommni OK1ZY, OK1LEV, OK1YI. První půlhodinka standardně na BPL, pak pár minut na AE. Lvíček vysílal z Prenetu na všemožné antény, ale slyšet byl. Na AE už ale nedosáhl, takže se připojil přes echolink. Péťa tam už ale nevydržel. Připomenuli jsme si zase nějaké ty prehistorické klubové akce, schůzka bude ve čtvrtek.

03.08.2023   Jak šel čas od DV po VKV   [Remus]
Již 100 let u nás rozhlasové vysílání využívá rádiové spektrum kmitočtů. Potřeba používat stále vyšší frekvence byla diktována technologickým vývojem, který přinášel nové výzvy, jak nehmotné kmitočty zkrotit, aby nám všem sloužily. Ale bylo to vždy ku prospěchu všem? Přečtěte si článek na portálu televizniweb.cz.

02.08.2023   Provozní info 💰   [Remus]
Upraven skript na sosání údajů z banky na web - několik posledních plateb nebylo na webu vidět, ale nebojte - na účet peníze samozřejmě dorazily, nyní už všechno zase sedí. Příčinou byly drobné změny na straně banky. A když už je řeč o financích, je objednáno Raspberry Pi 4 (+ nějaké příslušenství) - jako náhrada za Pi 2, které je na střeše pro ADS-B, teď sice nějakým zázrakem maká, ale věčně je v přetížení.

31.07.2023   Kolečko 31.7.2023   [Remus]
Byli jsme jen tři (ZY, PSM, YI), i tak jsme povídali docela dlouho. Třeba o dovolených, ale našla se i nějaká trošku techničtější témata. Péťa během povídání otestoval dávač.

24.07.2023   Kolečko 24.7.2023   [Remus]
Kolečko bylo tentokrát takové rozdělené nebo dvojité. Po pár chvilkách jsme přešli z OK0BPL na OK0AE. Kromě šumícího OK1ZY se všichni připojili přes echolink. U OK1PSM to byla nutnost, neboť toho času pobýval v OM. Remus se hlásil z úpatí Třebouňského vrchu, že je v terénu dosvědčovala silná kulisa větru.

Zobrazit starší i již neplatné novinky

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.