OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

HesloNovinky

22.11.2022   Bulletin ČRK 2022/10+11   [Remus]
V aktuálním vydání Bulletinu ČRK najdete např. zprávu o zvýšení členských příspěvků ČRK, ale i zmínku o jednom z našich členů. Lvíček OK1LEV se totiž zúčastnil Youngsters On The Air 2022 v Chorvatsku.

21.11.2022   Kolečko 21.11.2022   [Remus]
45minutové povídání se tentokrát neslo hlavně v duchu vyprávění. Péťa líčil svou výpravu na čerstvě zasněžený Svaroh a vysílání v rámci PA. Remus zavzpomínal na jednu z dávných výprav do této lokality, která skončila tím, že se nám věnovali tehdy ještě němečtí strážci hranic. Samozřejmě, že došlo na vzpomínání i na jiné klubové akce, které se v tomto týdnu odehrály před 5 a více lety. Kromě OK1PSM, OK1ZY, OK1YI a OK1PUK se ozval také OK1UGE/M, kterého ale Remus omylem překřtil na OK1UFM. Jinak se řešily ještě GPS krabičky, odpružené sedačky na kolo, paralelogramy, zářivky a taky schůzka. Ta bude ve středu.

15.11.2022   Kolečko 14.11.2022   [Remus]
Sešli jsme se ve čtyřech - OK1ZY, OK1PUK, OK1PSM a OK1YI. Remus s Petrem poreferovali o víkendovém FM pohárovém výletu na Boubín. Samozřejmě na paškál přišla i dopravně provozní témata a nemohla nechybět zmínka o úsporné žárovce. Došlo i na tradiční seznam výročních klubových akcí. Schůzka bude ve středu.

01.11.2022   Kolečko 31.10.2022   [Remus]
Kolečko bylo zahájeno o něco dřív - když ZY a YI přišli, tak už PSM a PUK řešili problematiku změny času. Pak už nikdo další nepřišel, a tak jsme byli tentokrát ve čtyřech. Každý povídal o tom, co v uplynulých dnech vyváděl - Petr popsal své podlahově-elektricko-probíjecí problémy, Michal zase povídal o výletu na sever Čech a Remus zase o cestách do Chebu a na Šumavu a také o náramně pracovním víkendu. Na závěr jsme tradičně zavzpomínali na některé akce. Mimo jiné i na putování po tehdy ještě né tolik zarostlé trati Mladotice-Kralovice. To sice nebyla akce výroční, ale o víkendu proběhlo něco podobného ovšem v oficiálním duchu, a to díky spolku Místní dráha Rakovník - Mladotice. Schůzka bude ve středu. 2x komentář

18.10.2022   Fotogalerie prochází úpravami   [Remus]
Fotogalerie na našich stánkách prochází úpravami, momentálně se to celé nachází v provizorním mezistavu. Dle časových možností se bude ve změnách pokračovat.

18.10.2022   Kolečko 17.10.2022   [Remus]
Po delší době větší účast: OK1ZY, OK1PUK, OK1MOT/P, OK1PSM, OK1WIP a OK1YI, tedy celkem šest. Schůzka bude ve středu. Honza ZY vyprávěl o tom, jak si pořídil nový telefon, Michal zase plánuje montáž ledky do zrcátka svého vozu, Stepan je bakalář (gratulujeme!), Míra má absence kvůli zdr. problémům (držíme palce), Péťa dodal zápisy a fotky z několika akcí (díky) a povyprávěl o tom, kde chodil a vysílal o uplynulém víkendu, Remus avizoval úpravy na webu a s tím související možné výpadky.

10.10.2022   Kolečko 10.10.2022   [Remus]
Kolečko začalo ve dvou (PUK, YI), pak se vložil ještě PSM. Povídalo se o všem možném. Remus shrnul FM pohár, připomenul některé akce z dávné klubové minulosti. A tlumočil také informaci od Honzy ZY o úterním setkání někdejšího KPL ve Formance. Schůzka tento týden bude ve středu nebo ve čtvrtek.

03.10.2022   Kolečko 3.10.2022   [Remus]
Kolečka se zúčastnily tři stanice: OK1PSM, OK1PUK a OK1YI. Prvně se začátkem ve 21:00. Čekali jsme, že se ozve Honza ZY, protože ještě odpoledne to sliboval na Whatsappu, taky jsme si mysleli, že se třeba ve starém čase připojí někdo, ke komu ještě informace nedoputovala, nicméně nestalo se. Tak uvidíme příště. Probrali jsme termín schzůzky - bude ve středu a na ni naváže kulturní program v podobě návštěvy divadla. Vzpomínali jsme na dávné akce a výlety, Petr popsal nějaké pracovní starosti, Remus zase vysvětlil, kterak ke zlomenému žebru přišel.

03.10.2022   Nový čas kolečka   [Remus]
Ode dneška jsou pondělní kolečka našeho radioklubu na převaděči OK0BPL o půl hodiny dříve, tedy už od 21:00. Časnější začátek vzešel z ankety, kterou vypsal OK1PSM. Díky! Půl hodiny povídat vydržíme, takže když přijde někdo, ke komu se tato informace nedostala, tak nás tam ještě jistě zastihne.

30.09.2022   Bulletin ČRK 2022/09   [Remus]
V zářijovém čísle bulletinu ČRK se můžeme dočíst např. o důvodech chystaného zvyšování členských příspěvků ČRK, o blížícím se YOTA prosinci nebo jaký byl letošní zážitkový víkend s Českým radioklubem.

26.09.2022   Kolečko 26.9.2022   [Remus]
S přicházejícím podzimem a ochlazením se nás na převaděči sešlo víc: OK1PSM, OK1WIP, OK1PUK, OK1LEV a OK1YI. Remus s Petrem povyprávěli o tom, jak se jim v sobotu pochodovalo z Roželova do Plzně. Dále se řešil USB SDR TV přijímač, anketa ohledně nového času začátku kolečka a samozřejmě schůzka. Ta nakonec tento týden bude v pátek.

Zobrazit starší i již neplatné novinky

Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.