OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
11.10.2014FM pohár + výlet = Stráž
2x


Úvodem, než se zase rozepíšu a vás to přestane bavit číst, bych chtěl vyjádřit dík právě vám všem, kteří občas na naše stránky zabrousíte. Netušil jsem, že je vás tolik, ale jelikož řada z vás při říjnovém FM poháru buď věděla, že jsme měli vysílat z Roklanu, nebo přímo při spojení stránky chválila, tak jsem se to dozvěděl. Tudíž si budu dávat záležet, abych popsal vždy to podstatné a texty mnou zplozené, aby byly věcné a nerozplyzlé.

Jak už z předchozího vyplynulo, plány byly velké. Vyrazit na Velký Roklan, šumavský kopec u kolegů v Německu. Jenže vlak z Horažďovic předměstí do Sušice měl kvůli zpožděnému rychlíku od Brna 20minutovou sekeru, takže bus na Modravu nám ujel. Tím pádem jsme jeli až dalším spojem a jelikož už nebylo žhavé léto a dny se zkrátily, tak jsme se na pochodování za tmy a ještě ke všemu neznámým bundesterénem necítili.

Všimli jste si správně, píšu v množném čísle. Druhým poutníkem byl Jakub. Chvíli to vypadalo, že pojede i Tomáš OK1GTH, ale ten chtěl jednodenní variantu a poněkud přímější prvozónovou trasu. Já jsem zase chtěl maximálně využít mé 1,5denní volno. Takže jsme s Jakubem změnili cíl na některý kopec u pramene Vltavy, na druhé straně údolí než je Černá hora, odkud jsem vysílal v červnu.

Ihned po příjezdu na Modravu jsme se vydali oním směrem. Sotva jsme obec opustili, překvapily nás ohlodané a poražené stromy. Vzápětí jsme objevili i jezírko (které tam před dvěma měsíci určitě nebylo) a už bylo zcela zřejmé, že lokalitu osídlili bobři. Při stoupání na hřbet Černé hory jsme se často otáčeli vzad, abychom si prohlédli další šumavské kopce - Luzný, Poledník a Javor - shodou okolností jsme na nejvyšším kopci Šumavy já i Jakub v nedávné době byli.

Minuli jsme odbočku na výhlídku nad pramen Vltavy, sešli na rozcestí v sedle a tipovali, který že to kopec je oním vyhlídnutým a který bude pro vysílání nejlepší. Nakonec jsme se usnesli, že nejlepší bude 1308 metrů vysoká Stráž (děkujeme Michalovi OK1PUK za konzultaci ohledně lokátoru). Z rozcestí to k téměř holému vrcholu nebylo daleko. Lesem jsme šli už téměř za úplné tmy. Chvíli jsme hledali místo k vysílání, ale hlavně na spaní, přičemž jsme došli k názoru, že žádné místo nesplňuje oba tyto účely (alespoň za tmy se tak zdálo). Takže jsme si ustlali na travnaté cestě. Po pár minutách vše začal osvětlovat měsíc a my jsme tak mohli pozorovat mlžné cáry povalující se v údolích. Na chvíli se sice převalila mlžná mračna i přes náš kopec, ale to byla jen chvilková záležitost. Potom už jsme mohli krásně pozorovat hvězdy (i padající), letadla a družice (jedna na nás vrhla velmi jasný odlesk). K ránu bylo slyšet kraví bučení od Bučiny - asi nás chtěly tyto dojnice probudit, abychom nepropásli dojímavý východ slunce. Jakub byl odvážný, vylezl ze zimy svého spacáku a rudý východ nad Kletí a Boubínem pečlivě nafotil.

Následovala snídaně, sluneční svit sílil a teplota šla rychle nahoru. Vlastně po celou dobu jsem byl v tričku s krátkým rukávem, takže pohoda - na rozdíl od níže položených míst, kde byla zima a leckde i mrholilo. Asi ve čtvrt na deset jsem si vybral pěkný smrk s ulomenou špičkou (pozn. pro bývalé táborníky z Roželova: já jsem jí neulomil, zapříčnila to nejšpíš kombinace námrazy a větru). Na tento strom jsem za vydatné pomoci od Jakuba přichytil anténu - bílou hůl. Původně jsem chtěl vzít směrovku, ale jelikož před závodem nebylo tolik času jí zprovoznit a vymyslet nějaké vhodné mobilní otáčivé uchycení, nechal jsem jí doma.

V deset začal závod. Na pásmu spoustu stanic, dvě z nich tak silné, že jsem je slyšel na dost kanálech najednou (ač byly 100 a více km daleko). Nějak jsem to zkousnul a začal odchytávat a poté i výzvovat. Jakub se mezitím šel podívat na pramen Vltavy a jelikož je to zdatný turista, stačil se vyšplhat i na sousední kopec Siebensteinkopf/Sedmiskalí. Já zatím nachytal 33 spojení za 113 bodů. Škoda, že se zase neozval nikdo od nás z klubu, až po závodě Michal OK1PUK. Inu jakožto proritu zvolil volby a přípravu krmě. Chvíli jsme pokecali, mezitím dorazil zpátky Jakub a pak jsme sundali anténu ze stromu a všechno rychle zbalili.

Protože tříminutová prodleva na přestup z busu na vlak ve Strakonicích se nám zdála nebezpečná, odhodlali jsme se dojít přes Bučinu a Borová Lada až na železniční stanici Lipka (tj. mezi Vimperkem a Kubovou Hutí), ale nakonec jsme v Borových Ladech objevili autobusový spoj, který nám IDOS zatajil, takže jsme se svezli do Vimperka. Hodinku čekání na tento bus Jakub vyplnil návštěvou Chalupské slatě, Remus navštívil jednu z místních provozoven a dal si něco opravdu dobrého na zub + modravskou dvanáctku.

Ve Vimperku byl taky čas, tak jsme vystoupili už na sídlišti a poflakovali se po městě. Čas jsme trávili diskuzí nad umístěním nemocnic v jihočeských městech (zpravidla na velmi nedostupných místech v okrajových částech). Dále jsme zašli pro borůvkovou limonádu (naproti nádraží) a nějaký ten žvanec z tamního Penny jsme zkonzumovali u soutoku Volyňky a Pravětínského potoka.

Vlak (1x 810) přijel, přistoupila šípková důchodkyně a paní, po které lezlo klíště, několik ožralů a cyklistů. V Hošticích se nestavělo a ten, který tam čekal unaven a opřen o stěnu, se asi načekal.

Strakonické nádraží tou dobou bylo už několikátým týdnem tankodrom, ale rychlík od Brna přijel včas a to bylo hlavní. Výlet se povedl, ač jsme skončili nakonec někde úplně jinde, než jsme chtěli. A co se týká radiového výsledku, tak si také nemohu stěžovat. Zatím to vypadá v QRP kategorii na třetí místo...

Jo a ještě bych chtěl vyzdvyhnout změnu na nádraží v Horažďovicích předměstí - tamní občerstvovna je nyní velmi příjemná a asi i večer otevřená - když jsme kolem jeli zpátky, svítilo se tam.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Út 30. července, 17:00
1x
3. prázdninová schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
So 10. srpna
1x 1x
FM pohár + výlet = ? ...více
Út 13. srpna, 17:00
1x
4. prázdninová schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
So 17. srpna, 8:00
1x
HAM Setkání ...více
Hrádek u Rokycan
Út 27. srpna, 17:00
1x
5. prázdninová schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.