OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
12.04.2014Svaroh - FM pohár
3x


Měsíc utekl zase jako voda a Remus vyjížděl v brzkých ranních hodinách do kopců. Po březnové výjimce to bylo opět na Šumavu, tentokrát do její západočeské části. Vysílacím stanovištěm měl být jeden z vrcholů na českoněmecké hranici - 1334m vysoký kopec Svaroh. A taky se jím stal. Tento vrchol nepatří mezi ty zrovna nejdostupnější. Remus odjížděl z Plzně už v 5:24, aby něco málo před osmou vystoupil z vlaku ve stanici Špičák, kde nasedl na kolo a začal nastoupávat první výškové metry.

Za Špičáckým sedlem předjel po svých jdoucí pár OK1GTH+OK1YL, kteří ho jako jediní podpořili a připojili se k výpravě. Po krátkém odpočinku u Černého jezera následovalo opět stoupání, pár výhledů do hlubokého údolí řeky Úhlavy a pak už se Remus odchýlil z hlavní trasy a vydal se po cestách, po kterých obvykle moc turistů nechodí. Kopec byl stále strmější, občas přes cestu vybíhala sněhová závěj, takže nešlo jinak než slézt z kola a pokračovat pěšky. Cesta se od dob, kdy tam Remus byl naposledy, moc nezměnila, a tak netrvalo dlouho a už opět v sedle kola se v nadmořské výšce kolem 1300m blížil ke státní hranici. Na ní a v jejím bezprostředním okolí (celkem tak 300m) se kolo neslo na Remusovo hrbu.

Nedaleko vrcholu si Remus vyhlédl zbytek stromu, ke kterému připnul plastovou rouru a na ni bílou hůl. Dvě minuty po začátku závodu už bylo vše hotovo. Brzy se v éteru ozval také Tomáš OK1GTH, který se s Petrou utábořil nedaleko od míst, kde stávala Juránkova chata. Doputovali tam po o něco kratší (a strmější) trase, zčásti podél někdejších drátů. V závěru závodu se přišli podívat k Remusovi - jeho činnost fotoaparátem zdokumentovali a jeho samotného nejedním pišingrem pohostili.

Během závodu kolem prošlo několik turistů jak jednotlivců tak skupinek (2 až 8členných). Remus nechca započít erozní procesy vláčel kolo na svém hrbu, a však někteří turisté si s ochranou přírody moc hlavu nelámali. Hlučeli, dupali po borůvčí, navíc jim z úst lezla tak sprostá slova, že by se i tetřev hlušec červenal. Něco sprostého, nebo alespoň ospale nevrlého se ozvalo také v éteru - to byl ale jediný kontakt s druhou stranou hranice, ač Remus pár výzev pronesl i cizojazyčně.

Náramně vyšlo počasí, žádná vedra, žádné větry, žádné srážky. Když závod skončil, naše kroky se opět rozdělily. Tomáš s Petrou šli ještě aktivovat SOTA vrchol Jezerní hory, Remus čapnul kolo a za údivu v očích postarší německé turistky odkráčel za Juránkovu chatu. Odtud zase dolů, ještě s tradičním výletem na konec slepé asfaltky a pak hurá zpátky k jezeru. Tou dobou už tam bylo o mnoho živěji, dokonce byl přítomen i motorizovaný zmrzlinář.

Přes Špičák a Rudu se kola Remusovo bicyklu dotočila až na okraj Bavorské rudy, kde jarní vyjížďka v brzkých odpoledních hodinách skončila nástupem do vlaku. Remus doufal, že se po cestě trochu dospí, ale moc to nešlo, protože zářivky pískaly a v Klatovech se k nim přidala i početná skupina dětí. Každopádně to ale byla o dost příjemnější cesta než opačným směrem, kdy Remus sdílel kupé s elastickým mp3 cyklistou fotografem samomluvcem krkavcem, který patrně nezvládnul vypít své druhé pivíčko, a v době kdy se Remus kochal pohledy v uličce, nápoj rozlil. Když se vrátil do kupé, bylo vytřeno a všude (le)pivo. Onen povedený cyklista byl asi také původcem žertíku, kdy nebohému Remusovi nesmyslně přeházel převody, takže Remus když nasedal na špičáckém nádraží měl alespoň zavrávorat - takové radosti se ale vykutálenec nedočkal :-)

Za fotky patří dík Tomášovi OK1GTH. Několik jich ještě vydá Remusův mobil.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Út 30. července, 17:00
1x
3. prázdninová schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
So 10. srpna
1x 1x
FM pohár + výlet = ? ...více
Út 13. srpna, 17:00
1x
4. prázdninová schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
So 17. srpna, 8:00
1x
HAM Setkání ...více
Hrádek u Rokycan
Út 27. srpna, 17:00
1x
5. prázdninová schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.