OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
01.02.2023
Den otevřených dveří 3x
31.01.2023
Pravidelná schůzka 6x
Ze stanovených úkolů se zamakalo hlavně na bedně. Nakonec už je částečně funkční. Hans přinesl kabely, Remus dráty, všichni nějaké to občerstvení. Odcházelo se v půl desáté, po úklidu nepořádku, který pracovním úsilím samozřejmě trochu vznikl. Finální úklid provedou 1HV+1YI ráno před DOD, sraz si dali na 8:30.
25.01.2023
Pravidelná schůzka 8x
Ačkoliv tentokrát měla schůzka začátek v neuspíšeném čase, tedy v 17h, stihlo se toho dost. Na začátku jsme trochu povídali s Martinem "Ptákem" a pak už jsme se pustili do vrtání, šroubování a dalších činností. Výsledkem je, že v chystané remote-bedně máme připravené rádio, rozvaděč se zdroji, ovládání od rotátoru, počítač, píčko a usb hub. Rozvaděč jsme osadili svorkovnicemi pro DC, k zadrátování dojde snad příště. Jarda opravil lampičku a v klubových zásobách do ní našel i žárovku. Občerstvení bylo pestré, účast bohatá, činnost tvořivá. Takhle kdybychom se rozjeli příště, tak to budeme mít skoro hotové (bez ant. přepínače). Příští schůzka bude v úterý a kromě prací na bedně musíme pořešit i přípravy na DOD, který bude ve středu 1.2. Závěr schůzky byl zpestřen zajížďkou ke QTH Péti OK1PSM, který si v klubu omylem nechal batoh. Odměnou jsme dostali žárovku a důlčík pro klubové použití a každý po jednom větrovém bonbónu. Jarda si k testování odnesl 2 pětigigové parabolky.
18.01.2023
Pravidelná schůzka 7x
Schůzka měla neobvykle brzký začátek. Začali jsme se scházet již kolem 14:30. Remus s Péťou připravili k odvozu vyřazené, nefunkční, vybrakované počítače, radiostanice a měřicí přístroje, prostě to, co v klubu zabíralo akorát místo a rozhodli jsme se s tím rozloučit. Naopak jsme se přivítali se zmizelou pilkou na železo. Byla spadlá za tím vším nepořádkem. Těsně před schůzkou byla ale pořízena nová. Tak máme dvě - červenou a modrou. Remus se ještě rozhodnul zachránit několik konstrukčních prvků z útrob jednoho ze zařízení, ale kolem 15. hodiny už jsme veškerý ten nepořádek společně s Michalem tlačili naložený na stěhovací podložce s kolečky ven. Za asistenci děkujeme Martinu "Ptákovi". Vše jsme odvezli do sběrného dvora na Borech, kde jsme si užívali disciplínu hod počítačem do kontejneru. Sotva jsme se vrátili, vrhli jsme se na bednu. Už v ní je namontováno i rádio, příště snad PC a ovládání rotátoru. Vyměněn jistič B6 za B10. Vrtacích prací se ujal Péťa, Michal a Hans. Dále byli přítomni Vašek, Jarda a Honza ZY. Byl i čas na občerstvení - kokosky, klobásky, bonpary, oplatky, někdo měl kafe, někdo čaj, jiní jen vodu. Je potřeba ještě vyřešit nějaký elegantní DC rozvaděč v bedně, přepínač bude nakonec venku (nový?). Hans s Remusem ještě řešili fotky z FM poháru. Odcházeli jsme kolem 21:15. Udělalo se dost práce a už to začíná nějak vypadat. Jen tak dál.
10.01.2023
Pravidelná schůzka 6x 2x
Při pondělním kolečku se dohodlo, že schůzka tentokrát začne dřív. Byly obavy, že při obvyklém začátku v 17h by trvalo než bychom se slezli, pak by se začalo přemýšlet a než by se něco vymyslelo, nastal by čas odchodu. Takhle se přemýšlení předsunulo a kolem páté hodiny už se začalo kout železo. Nebo spíš hliník. Měření, vrtání, řezání závitových tyčí a profilů, hledání správných šroubků atd. Aktuální stav je tedy takový, že máme v bedně připevněn switch, částečně připravené uchycení rozvodné skříňky a označeno kam se přivrtá. Prohazovaly se také jističe uvnitř boxu, ale bylo zjištěno, že béčková šestka k náběhu tří spínaných zdrojů nestačí. Udělalo se jedno nebo dvě QSO přes na BPL. Debatovalo se také o kamerách, protože Péťa si přinesl jednu, pomocí které hodlá pozorovat sýkorky koňadry. Icom zůstal odpojen, remote tedy momentálně nelze používat.
04.01.2023
Pravidelná schůzka 7x
První schůzka v roce 2023 byla ve znamení docela vysoké účasti. Po nějaké době to byl opět sněm nad bednou. Všechno už dostává konkrétnějších rozměrů, ač tedy různým polemikám jsme se nevyhnuli ani tentokrát. Remus zhotovil a přinesl boxík, ve kterém bude koncentrována 230V část - jističe a zdroje (12V/40A, 12V/4.5A a 5V/6.5A). Hans přinesl několik hliníkových desek, z nichž jedna byla téměř ideálních rozměrů, bude stačit jeden řez. Hans se vyznamenal i doneseným občerstvením. Bylo to dobré a bylo toho hodně, takže i při velké účasti jsme se na závěr schůzky museli skoro nutit, abychom to všechno dojedli. Jarda do klubových zásob přispěl čajem, Vašek kávou a ještě se urodily nějaké křupavosti, ty však byly uloženy na horší časy. Jarda s Vaškem a Bahnem zkoušeli různé aplikace. Postupně jsme se rozešli několika směry a několika východy, poslední odcházeli chvíli po osmé a popovezl je Hans.
21.12.2022
Pravidelná schůzka 4x
Tentokrát jsme řešili hlavně počítačové věci. Po minulém hektickém závěru schůzky jsme obnovili připojení hlavního počítače, takže remote je zase přístupný (po telefonu pomohli OK1PUL+OK1PUK). Navzdory tomu, že jsme odcházeli včas - dveře do prostoru k recepci už byly zablokované. Pomohla centrální vrátnice a strážník, děkujeme :)
16.12.2022
Pravidelná schůzka 8x
Už dlouho jsme neměli schůzku v pátek. A kupodivu účast byla docela vysoká - ač se tedy nepotkali všichni najednou. Celý den v rámci stáže trávil na FEL Lvíček. Do klubu vrátil některé věci a přinesl také jednu trunkovou UHF staničku. Bude potřeba vyměnit firmware. Co se přírůstků stanic v klubu týká, tak ještě tam nově máme fungl nového 8W Baofenga. Pro klubové použití ho poskytl Honza OK1ZY. A ještě jeden přírůstek - ten nejdůležitější - prvně se mezi nás přišel podívat 16letý Jarda - OK1JFL. Bylo nás hodně, a tak se hlavně debatovalo. A taky jedlo - klobásky, sýry, plněné čokoládové figurky, brambůrky a gumové bonbóny z automatu (B6). A taky kafíčko a čajíčky - inu předvánoční schůzka. Závěr byl trošku hektický. Michal s Pavlem cosi konfigurovali na Mikrotiku a krabička náhle zůstala hluchá. Pak z ní Hans vytrhl všechny kabely a dát dohromady konfiguraci i kabeláž současně navíc v časovém presu bylo náročné, ale kluci to zvládli - takže ADS-B běží. Akorát jsme odcházeli dost narychlo, takže si tam Remus zapomenul čepici. Ale odnesl si pár věcí z bedny, které dá dohromady doma, když se víc povídalo než makalo.
07.12.2022
Pravidelná schůzka 5x
Sešli jsme se v pěti. Petr si půjčil zdroj a chytrou nabíječku. Dlouho jsme se neviděli, a tak se hodně povídalo. Hlavně o různých typech panelových domů, o tom jak měl vypadat plzeňský Lochotín a o spoustě dalších věcech. Pokud bude nějaká akce do Vánoc, tak to bude jen menší posezení v hospůdce, případně u Hanse na chatě na zahradě. 26. prosince je Vánoční závod. Kolem svátků by mohla být nějaká turističtější akce např. i se členy, kteří se během roku nemohou zúčastňovat pravidelných schůzek. V lednu by pak mohla být nějaká větší akce typu výjezdní zasedání. 1. února (středa) je DOD a hned pak v neděli zimní QRP závod. Tentokrát na schůzku nikdo nepřinesl nic konzumovatelného, a tak došlo na nejstarší zásoby ve skříni. Bébéčka prošlá v roce 2019 nedokázal zkonzumovat ani Hans a ani směs ořechů prošlá v roce 2021 nenašla svého konzumenta. Oba tyto výrobky po otevření zapáchaly stejně zatuchle a nepomáhalo ani to, když se onen puch vydával za ochrannou atmosféru. Někteří tak po skončení schůzky lačně sáhli po nedvounohých buchtách, které emitoval Péťa.
16.11.2022
Pravidelná schůzka 5x
Vzhledem k nepřízni počasí k žádným pracím na rotátoru nedošlo. Ale zaznamenali jsme jiné úspěchy. Přesvědčili jsme tiskárnu, kterou poskytl Péťa OK1PSM, k tomu aby tiskla na QSL lístky - takže už je k tisku nebude muset nikdo tahat domů nebo do práce. Remus přinesl plastové boxíky k roztřídění nářadí. Trochu se vysílalo, hlavně Stepan OK1MOT. Péťa zkoušel různá LED svítidla, a tak z potemnělé chodby občas vycházely různé záblesky. Jedním ze světel pak PSM osadí svůj elektrobicykl. A asi největší časový prostor zabraly hrátky s GPS trackery. Dvě stejné krabičky - ta Péťovo fungovala, ta Michalovo moc ne. No a Hans, ten si vedl nějaké své 50V teorie, ovšem hezké od něj bylo, že nás rozvezl po Lochotíně a Vinicích.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.