OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
14.02.2024
Pravidelná schůzka 7x
Vašek si do klubu přinesl svého Kenwooda a zkoušel si připravit záležitosti pro provoz FT8 a dalších digitálních módů. Hanuš se pokoušel přeprogramovat svou ručku. Michal opravoval sluchátka, ale úspěch se nedostavil. A ozkoušel si DAB-FM transmitter do auta. Mládežníci se tentokrát moc nezdrželi, pochutnali si na polévkách, uvařili nám čaje a šli. Remus se pustil do instalace NVMe disku a příslušného řadiče do klubového počítače. V kombinací s novou instalací Windows je PC o dost rychlejší. Michal se postaral o síťová nastavení. Zapomenuli jsme ale zakázat usínání - zřejmě proto je teď počítač offline.
07.02.2024
Pravidelná schůzka 3x 1x
Schůzka začala s lehkým zpožděním, nicméně všichni o tom byli informováni. V úvodu schůzky jsme se snažili spojit s OK1CPP, který si tento týden namontoval bílou hůl. Nakonec se to podařilo. Hans si do klubu přinesl plnou tašku úkolů. Aspoň něco se mu z toho podařilo udělat. Michal zkoumal své domácí Raspberry, které patrně vlivem špatného HDMI kabelu přestalo zobrazovat. A taky se snažil opravit žehličku na vlasy své XYL. V závěru schůzky jsme se rýpali v Meshtasticu. Michal to shrnul slovy: Meshtastic - nešťastník. Ale třeba změní názor, až se nám do toho podaří více proniknout. Během schůzky jsme zaslechli pár relací z Moon contestu na dvoumetru. OK3KW zněl jak hlas faráře při bohoslužbě. Spojení jsme neudělali, asi se nám začaly klížit oči, Michal totiž přinesl speciální uspávací čaj
30.01.2024
Pravidelná schůzka 5x
Schůzka bezprostředně následovala po DOD. Zjistili jsme, proč se nedařilo připojení k Meshtasticu za oknem - USB kabel jen napájel, ale datová komunikace neprocházela. Kabel jsme vyměnili a dózu se zařízením nechali tentokrát uvnitř, aby se nezničil další kabel. Takže dosah by byl určitě menší, kdyby ovšem Remus večer z domova omylem nevypnul PC, ke kterému je zařízení připojeno. Takže teď to asi neběží.
24.01.2024
Pravidelná schůzka 5x
Trochu se poklidilo. Trošku víc se povídalo, ale něco se stačit udělalo. Spínání on-air světla se ale bude muset předělat. V závěru schůzky jsme se ještě snažili opět připojit na parapetě dočasně ustájenému Meshtasticu, ale přes USB se to nedařilo.
18.01.2024
Pravidelná schůzka 4x
Účast byla tentokrát o něco menší. Ale i tak se leccos udělalo. Po přestávce způsobené nemocí dorazil do klubu Stepan. Přinesl spoustu Meshtastic udělátek, které jsme si přes něj objednali. Minimálně jedno zůstane v RK. Provizorně jsme ho instalovali do oblíbené dózy za okno. Remus se rozhodl splnit alespoň něco z naplánovaného programu, a tak začal plnit několik nových průhledných úložných boxů. Péťa se jal odhalit příčinu náhle horšího PSV kabeláže vzniklé na minulé schůzce - a asi se mu to povedlo. Kromě toho ošmirgloval z konektorů stopy po kalafuně. Výsledky bude nutné ověřit praktickou zkouškou s anténami.
10.01.2024
Pravidelná schůzka 5x
Z původního plánu (obnovit funkci on-air světla nad dveřmi) se neudělalo zhola nic. Ale jinak to byla schůzka velmi plodná. Remus pořídil druhou 15elementovou anténu na 70 cm. A během schůzky vzniklo všechno potřebné pro dvojče ve vertikální polarizaci. Hans cestou koupil hliníkovou trubku a záslepky, Bahno se postaral hlavně o elektrickou část a Michal s Remusem se pustili do mechanických činností, především vrtání jak do plastové krabičky, tak do zmiňované trubky. Dvojče jsme následně sestavili a cvičně přeměřili. Až bude na vyšším stožáru s upravenější kabeláží a bez vlivu našich obrýlených hlav, bude PSV ještě o něco lepší. Ozkoušíme pravděpodobně při FM poháru. Práce jsme měli z hudební kulisou, protože také mládežníci se činili. Opravovali zesilovač. Brzo přišli na příčinu problému a tak produkce byla opět stereo. Stačilo se sníst několik malých pytlíčků chipsů z Velké Británie (suvenýr z výletů mládežníků do Anglie), trocha oříšků a trocha čokolády z Michalova plastového srdce.
03.01.2024
Pravidelná schůzka 6x 1x
Zatímco někdy se scházíváme hodně pozvolna, při první schůzce v roce 2024 přišli skoro všichni najednou hned na začátku. Po delší době nás navštívil Martin -Pták-. Mládežníci ze SPŠE si s ním hned domluvili nějaká akustická měření. Hodnotný vánoční dar přinesl do klubu Honza ZY - velké nástěnné rádiem řízené digitální hodiny. Až zmizí bedna a přeuspořádáme stoly, určitě pro ně najdeme nějaké vhodné místo. Mládežníci se věnovali arduinu a ozkoušeli i druhý teploměr, takže kupodivu fungují oba, ač jeden z nich s Raspberry nespolupracoval. Péťa začal s přípravou programu, který by měl sledovat a ovládat bednu. Symbolicky jsme se zapojili do Moon contestu na pásmu 144 MHz - k večeru jsme provizorně vztyčili náš nejstarší 5metrový stožár a něm se pohupovala 15 elementová anténa. Funkci rotátoru měl nahradit Hans, ale protože mu nebylo dobře, nechtěl na nás něco prskat v klubu, a my jsme ho zase v tomto stavu nechtěli vystavit na 2 hodiny nepříliš dobrým povětrnostním podmínkám. Odcházeli jsme těsně před 22. hodinou.
21.12.2023
Pravidelná schůzka 8x
Poslední předvánoční schůzka, takže bylo i cukroví a další laskominy. Okoukli jsme dorazivší moduly a součástky. Domluvili jsme se, že bychom se o první lednové středě mohli zapojit do Moon contestu. S obavami jsme po očku sledovali situaci po střelbě v Praze a přemýšleli o tom, jaká opatření se začnou všude vymýšlet.
13.12.2023
Pravidelná schůzka 6x
Tentokrát se hodně povídalo, ale povětšinou k věci. A tak jsme se domluvili, jaká čidla přijdou do bedny. Remus doma přišel na to, že jeden ze dvou teploměrů, které jsme se pokoušeli rozchodit, je nefunkční, druhý normálně jede. Jinak tedy chceme měřit napětí na všech třech DC zdrojích, proud do stanice, dále chceme sledovat teplotu a vlhkost v bedně a mimo ni, jestli je bedna zavřená, dále chceme mít možnost vypnout napájení PC na dálku a tlačítko NEVYSÍLAT. A taky budeme sledovat, jestli bedna nehoří. Prohledali jsme zásoby a to, co jsme neměli, jsme objednali. V některých případech jsme pořídili i to, co máme, abychom to pořád měli v záloze. Stepan vy3Dtiskne krabičku s tlačítkem, namontuje se k přepínači antén. Jinak se samozřejmě i něco pojedlo, např. pralinky ve tvaru lahviček, někteří jim říkali čípky. Péťa načal archivní minerálku. Po dlouhé době navštívil klub Jéňa. V závěru schůzky začaly všechny JIS čtečky u dveří na patře blikat červeně, a tak jsme se při odchodu 2x podívali, jestli máme všechno, protože bychom se zpět dostávali obtížně. A problém jsme nahlásili.
06.12.2023
Pravidelná schůzka 6x 1x
Bylo potřeba restartovat PC v bedně. Už podruhé se ocitlo v nějakém mezistavu pravděpodobně po aktualizacích. Pi4 má chladičovou krabičku s větráčky. Jedno z Pi2 si půjčuje Remus jakožto další, z těch kteří se pokusí zprovoznit teploměry a další čidlovstvo. V bedně je nově namontován mikrospínač pro detekci otevření dveří. Hans kromě množství občerstvení prezentoval svůj kamerový uchošťour. Mládežníci také dělali nějaké pokusy s USB kamerou a učili se češtinu. Celkově nás bylo 6, ale maximálně současně 4. 2x se ozval ZY, a tak jsme trochu provětrali OK0BPL.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.