OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
14.09.2022
Pravidelná schůzka 5x
Odvoz odpadu se nakonec neuskutečnil. Remus měl z pracovních důvodů zpoždění a Hanušovi někdo urazil zrcátko a tak kouzlil s izolepou a opozdil se také. Nakonec jsme si hráli s CW dekodérem, který přinesl Péťa, trošku se vysílalo, trošku uklízelo, trošku pájelo... Usnesli jsme se na koupi AKU nářadí.
07.09.2022
Pravidelná schůzka 6x
Zase se trošku zapracovalo na úklidu. Remus přinesl QSL lístky, které pro klub dorazily přes OK1NP. Po dlouhé době se v klubu ukázal Koláček OK1NF. I on ukázal několik našich lístků a obě hromádky si odnesl k zaevidování. Trošku se i vysílalo, hodně se povídalo a v plánu je realizace přednáško o historii radioamatérů u nás, kterou by uspořádal Koláček.
31.08.2022
Pravidelná schůzka 5x
Úklid významně pokročil, čímž významně přibylo viditelné plochy podlahy a bez problémů lze otvírat skříně. Remus cestou na schůzku koupil 6 háků, jeden z nich už je nainstalován a visí na něm klubko koaxu, které by se do skříně rozumným způsobem nevešlo. Příště je na řadě úklid stolů a možná i reorganizace šuplíčků a dalších úložišť. Z nepoužívaných drátových antén jsme jsme vzaly špulky a na ně namotali kotvicí lana k malému stožáru. Rozřezali jsme několik nepotřebných papírových krabic a vůbec zlikvidovali spoustu nepotřebností. Hromada elektroodpadu se začíná povážlivě zvětšovat. Jinak se probírala zvažovaná elektrizace Péťovo bicyklu a další záležitosti. Končili jsme kolem čtvrt na devět, a naposledy jsme odjeli náhradní autobusovou dopravou 4A. Na zastávce jsme konzumovali šunku z Přešína, kterou dodal OK1PSM.
24.08.2022
Prázdninová schůzka 6x
Postupně jsme nanosili výbavu, která byla kvůli MS sprint contestu u Hanuše. První, co jsme samozřejmě udělali, byla zkouška rádia, u kterého se v průběhu závodu zdálo, že nevysílá. Naštěstí vysílá. Příčina byla snad někde jinde. Honza ZY a Vašek vyplnili přihlášky do spolku. Přihláška bude samozřejmě k dispozici i pro ostatní na webu. Hans vyprávěl o nehodě, která se mu přihodila při cestě do QTH jeho tchýně. Do Holic nakonec pojedou zřejmě Michal, Remus a Vašek.
17.08.2022
Schůzka v osvěžovně 4x
Po 14 dnech jsme se opět sešli u v restauraci. Tentokrát v Pivnici 20 nedaleko jezu u Mráčku. Ve čtyřech se trošku popovídalo, trošku pojedlo i popilo. Dvacítka v názvu restaurace má symbolizovat číslo dresu jejího majitele, ale zdá se, že znamená i zavírací hodinu, protože nás ve 20h nečekaně vyhodili. Stepan se vydal podél řeky směrem k pulsující Papírně, ostatní se prošli po náplavce, přes Roudnou až k Boleveckým kolejím.
03.08.2022
Schůzka v osvěžovně 5x 1x
Jako první dorazil Honza ZY, pak Remus YI, následně Péťa PSM, vzápětí Michal PUK a jako poslední Pavel PUL. Sešli jsme se ve Formance v Purkyňově ulici. Všichni něco popili, někteří i pojedli. Povyprávělo se o dosavadních dovolenkových zážitcích, probralo se něco málo z klubového dění, ale největší prostor dostala různá dopravní, hlavně železniční témata. Posezení to bylo příjemné, škoda že nás nebylo víc, ale uprostřed léta při schůzce svolané téměř ze dne na den, to byl vlastně docela úspěch.
30.06.2022
Poslední předprázdninová schůzka 4x
Hlavním bodem schůzky bylo založení spolku. A protože jsme byli trošku v časoprostorové nouzi, sešli jsme se v restauraci U Řezníka. Navíc Hanuš mohl následně hned opodál vyzvednout potomstvo v bazénu a Michal nemusel příliš namáhat bolavou nohu (levou či pravou). Podepisovalo se, ověřovaly se podpisy, skenovalo se, pak přišly na řadu inteligentní internetové formuláře. Snad jsme učinili vše potřebné. Remus následně druhý den vše podal na Krajském soudě... tak teď to asi bude pár dnů napínavého čekání. Krom jiného jsme stanovili některé body prázdninové činnosti - snad to bude QRP závod a MS contest.
22.06.2022
Pravidelná schůzka 1x
Jak to tak na konci školního roku bývá, akcí s dětmi i bez dětí je dost, takže středeční termín schůzky nakonec nikomu moc nevyhovoval. Remus tedy vyvětral v místnosti, trochu provětral rádio, dojedl zbytek brambůrků a po hodince odfrčel kolmo domů.
17.06.2022
Pravidelná schůzka 3x 1x
Police nainstalovány v býv. šatní skříni. Teď je z ní skříň kabelová. Použity remusovo podpěrky polic, některé vzhledem k průměrům nainstalovány tak trochu obráceně. Malý vertikál v zasunutém stavu přesunut ze střechy do místnosti. Velký vertikál ve vysunutém stavu (nejde zasunout) bezpečně přibindrován k zábradlí, aby ho někdo nepošlapal. Hexbeam zbaven již zbytečného meziprvku v podobě plastové trubky, patka hexbeamu přesně pasuje do rotátoru, vůle žádná. Drobně probráno zakládání spolku. Jedly se kokosky, ale vzhledem k tomu, že jsme byli jen 3, museli jsme se do nich v závěru trochu nutit. Poslední naklikaný Vašek nakonec nepřišel. Ale cestou zpátky jsme viděli Hanse jet v protisměru pod Lékařskou fakultou.
08.06.2022
Pravidelná schůzka 6x
Hlavním bodem naší schůzky se stala malá exkurze, na kterou přišli členové plzeňského sdružení Ty a já. Vysvětlili jsme jim, co děláme, ukázali vysílací místnost, antény a pro vozíčkáře byla asi nejsilnějším zážitkem možnost dostat se na střechu. Exkurzi se věnoval hlavně Remus, který však tentokrát spěchal domů. Dalším významným bodem byl nákup poličkových desek, které přijdou do původně šatní skříně, ze které se stane skříň kabelová. O nákup se postaral Petr OK1PSM, o odnos pak další na schůzce přítomní pánové.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.