OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
13.06.2024
Pravidelná schůzka 7x 1x
Pracovalo se na bedně. Provedena výměna UTP kabelů (každé zařízení má kabel jiné barvy). Raspberry v bedně připojeno, napájení odpojitelné vzdáleně pro případný restart. Také už víme, jestli jsou dveře bedny otevřené nebo zavřené. Během toho všeho částečně přestaly fungovat skripty uvnitř LAN controlleru, čímž některé snahy (třeba připojit 1wire teploměr) vyšly vniveč. Ale zrovna v případě teploměrů jsme se ale nehnuli z místa ani po obnovení továrního nastavení. Zařízení zřejmě sice podporuje 1wire, ale zdá se, že jen konkrétní typy čidel. Zároveň jsme se věnovali i úpravám plechového krytu ADS-B bedničky. Dovnitř jsme přidali ještě ventilátor. Během schůzky se ozval OK5TVR/P z hvězdárny v Rokycanech, kam se vypravili šesťáci z 34. ZŠ. I někteří odvážlivci z řad žáků si komunikaci vysílačkou vyzkoušeli. Když jsme odcházeli, museli jsme se ještě stavit pro plastový šroub, který spadl do trávy. Nalezen.
05.06.2024
Pravidelná schůzka 7x
Autobaterie, kterou před časem přinesl Hans asi opravdu nebude v pořádku. Otázkou je, jestli má cenu něco s ní dělat. Do bedny jsme přidali jednu DIN lištu a na ní tři tinycontrol krabičky (LAN ovladač v3.8, 4 relé, I2C a 1wire hub). O mechanické a elektronické úkony se zasloužili především Remus a Hans, o síťové záležitosti Michal. Výsledkem je, že jsme schopni na dálku přerušit napájení PC v bedně, což se může hodit při záhadných mezistavech po aktualizacích a podobně. Rovněž už víme, jaká je teplota v bedně. Dalo nám to ale docela zabrat, takže poslední z nás odcházeli až těsně před 10. hodinou večerní. Ukázali se také Bahno, Stepan, Honza ZY a Vašek. Schválili jsme příspěvek na OK0AE z klubových prostředků. Oficiální schůzka spolku bude ke konci června.
29.05.2024
Pravidelná schůzka 7x 1x
Ihned po příchodu do klubu se Remus pustil do přípravných prací na výrobu stříšky nad ADS-B krabici. Chtěl použít ráhno ze staré TV antény, minule pořízený plech si rozpůlil a připravil si T spojky, třmen a klemu. Mezitím dorazil do klubu Honza ZY a Stepan. Zatímco Stepan pracoval na jakési prezentaci, Honza zkonzumoval kafe s nejméně 6 cukry, čínskou polévku, kterou zapil jedním litrem mléka. Pro případ, že by tato kombinace nevyvolala žádné potíže, měl připraveny ještě rybičky v konzervě. Když už se Remus chystal jít na střechu, dorazil Péťa a od začátku se ho snažil přesvědčit o jednodušším jednoplechovém řešení stříšky. Nakonec se Remus teda nechal přesvědčit. Uvidíme, jestli zjednodušená varianta bude mít nějaký účinek. Ze střechy jsme zahlédli přicházejícího Hanuše, ale za dveřmi se objevil Hans. Bahno až o chvíli později. Po ukončení střešních prací jsme se věnovali tisku QSL lístků, Péťa dodělával popisky k fotkám z posledních akcí. Hans z okna uviděl sloupec páry a tvrdil, že to je z Temelína. A měl pravdu, z našeho pohledu je to přesně za křižovatkou nad Losinou. V závěru schůzky Hans velmi dlouze telefonoval s panem Agitátorem.
22.05.2024
Pravidelná schůzka 8x
Sešli jsme se a podumali nad lecčíms. Příště asi uděláme přístřešek (stínítko) nad ADS-B krabici. Záměrem je, aby se zařízení tolik nepřehřívalo, což pak způsobuje restarty. Plech je již zakoupen. Hans dorazil s autobaterií, která by se mohla hodit, bude-li ještě dostatečně funkční.
07.05.2024
Pravidelná schůzka 5x
Schůzka v netradičním úterním termínu byla spíše povídací. A probrali jsme toho dost. Od cykloelektro záležitostí, přes AKU do elektrické čtyřkolky, mluvilo se též o zaniklých železničních tratích a také nejde opomenout fekální témata - rozumějte zkoumali jsme mapy kanalizačních sítí.
24.04.2024
Pravidelná schůzka 4x 1x
Remusův Kenwood TH-F7E se po dlouhé době dočkal nějaké akce. Je na poličce u okna napájen 12 V (funkce viz interní novinky). Nejvíce radosti nám přinesl erární dalekohled, který jsme pořídíli za 399,- v akci. Koukali jsme po kopcích, sousedních radioklubech a věznici. Počasí v tomto ohledu vyšlo vstříc - viditelnost byla dobrá, ale teplota příjemná nebyla, takže střešní práce jsme odložili. Michal se Stepanem se věnovali diagnostikám francouzských vozidel. Dojedli jsme houby (sušenky, nikoliv halucinogenní), brambůrky, preclíčky a Michal se vytáhl, když přinesl koláč (kupovaný). V závěru schůzky pár spojení FT8 + OK1ZY.
17.04.2024
Pravidelná schůzka 6x
Stepan se postaral o aktualizaci prohlížeče Chromium na ads-b píčku, takže už se přes něj můžeme dívat na meshtasticovou krabičku. To bylo asi to hlavní a jediné, co se udělalo. Výměnu DC-DC měniče zhatilo chladné a deštivé počasí. Takže se hlavně povídalo. Např. o blížící se AN20 a provozáku. Na začátku schůzky se mluvilo i o tom, že bychom do klubu pořídili erární dalekohled.
10.04.2024
Pravidelná schůzka 5x 1x
Podebatovali jsme o tom, co je ještě potřeba pořídit a co zařídit před přesunem bedny. Remus posílil zásobu napájecích adaptérů, které se vždycky mohou hodit, když je potřeba něco narychlo živit. Také donesl objednané 2ks DC-DC měničů, relátkové moduly a další záležitosti. A vyzkoušel vysílání na dálku, ale opačným směrem než obvykle - vysílal z domácího QTH. Michal se pokoušel něco udělat z domácí meteostanicí, nicméně neuspěl a tak nakonec skončila v koši. Jak to bude s Aprílovou noční dvacítkou, bude asi jasné zase až těsně před akcí. Po nějaké době se v klubu ukázal Lvíček.
03.04.2024
Pravidelná schůzka + pokračování v osvěžovně 8x
V klubu jsme se ze stálého osazenstva sešli nakonec jen dva, ale ukázal se také Martin -Pták-. Povídalo se o všem možném, a tak jedinou věcí, kterou jsme stihli, byl restart píčka pro ADS-B. Potom už následoval avizovaný přesun do osvěžovny. V narychlo vyhlášené anketě zvítězil nakonec Saloon, a tak jsme se odebrali do prostor, které většina z nás naposledy navštívila už před hodně dlouhou dobou, někteří nikdy. Probíhala tam dotočná velikonočního zeleného 13° piva. U tohoto nápoje jsme probrali leccos, ale nic vyloženě radioamatérského nebo klubově důležitého. Z konkrétních záležitostí snad jen blížící se nedělní výlet po nepoužívaných kolejích.
27.03.2024
Pravidelná schůzka 4x
Moc nás nebylo. Po příchodu do klubu jsme zjistili, že velké digitální hodiny, které do klubu pořídil k Vánocům Honza ZY, nejdou. Za ty cca 4 měsíce už vysosaly baterie. Aniž bychom řešili, jestli je spotřeba adekvátní jejich velikosti nebo jestli nové baterie byly skutečně nové a plně nabité, pustil se Hanuš do úpravy spočívající v tom, že do prostoru pro baterie dal DC-DC měnič, takže teď už jsou připojeny na 12V lištu. A když náhodou vypneme napájení, při zapnutí za nějakou dobu zafunguje DCF. Michal ten zase hledal správný konektor, který by pasoval do USB redukce pro staré plotnové disky, kde slouží jako pomocný zdroj 12 V. Našel konektor na podezřelé nabíječce původně určené ke klubové čelovce. Měla by dávat 5 V, ale na jejím výstupu lezlo skoro to samé, co na autozapalovačovém vstupu. Dlouho nepřišel Jarda OK1JFL - zatím co onehdy psal, že je v Rakousku, teď byl v Polsku. A Hans, ten zase s Italem v Maďarsku (pracovně). Michal, Remus a Honza odjeli novotou vonícím autobusem linky 25, Honza pak pokračoval 30 a 12 do Božkova, takže se docela projel.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.