OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
01.06.2023
Pravidelná schůzka 7x
Bylo nás dost, takže se také dost povídalo a dost pojídalo. Řešily se filozoficky-politické otázky, např. ohledně způsobu výběru a výše koncesionářských poplatků za televizi a rozhlas. Probírala se také různá dopravní témata, třeba nové dvoukloubové trolejbusy pro Prahu a Bratislavu. Ale i se něco udělalo. V Michalově režii se provedlo zkopírování SD karty z ADS-B setu. Je to předposlední věc, kvůli které by celé zařízení mohlo dělat neplechu, téměř všechny ostatní komponenty už jsme zkoušeli vyměnit. Rámcově jsme se zamysleli nad kabely, které jsou potřeba k zprovoznění remote na finálním stanovišti.
23.05.2023
Pravidelná schůzka 6x
První dorazil Hans s Remusem. Přivezli věci použité na víkendové akci v ČRo. Remus k tomu ještě přibalil hliníkový profil. Bystří si všimli, co je v klubu nového, nebo spíš co tam není (nápověda: lze otevřít okno). Na bedně se neudělalo zhola nic. Když tedy nepočítáme to, že došlo na další pokusy s teploměry, tentokrát v podání Pavla. Možná, že se ale na něco přece jen přišlo. Taky se diskutovalo nad stále často se restartujícím píčkem pro ADS-B. Po dlouhé době se dostavil Lvíček. Fantazíroval o vodíkovém balónu a pod ním zavěšeným 100m dipólem. My však víme, že je schopný to zrealizovat. Akorát ty televize si zapomenul z klubu odnést. Jarda si přinesl na rozchození kamerku s příslušenstvím - podařilo se. Odcházeli jsme za zvuku podivných tónů linoucích se od umělců.
17.05.2023
Pravidelná schůzka 5x
Drobně se pokročilo s bednou, hlavně jsme si připravili věci na prezentaci na DOD v ČRo Plzeň, odkud budeme vysílat pod příležitostnou značkou OL100CRO. Tyto věci pak po schůzce Hans odvezl na místo určení a všechny přítomné rozvezl i domů. Děkujeme.
10.05.2023
Pravidelná schůzka 6x
Schůzka začínala netradičně už v 15:00. Stihlo se toho dost. Opatřit bednu nožkami a základem pro stříšku. Vyrobit propojku od rotátoru k průchodce ven z bedny. Vyměnit kabel od přívodky do rozvodnice. Alespoň provizorním způsobem rozchodit anténní přepínač. To vše jsme měli zpestřeno kulturním programem, který měl potěšit hlavně účastníky běhu. Jenže nepřálo počasí a tak běžců nebylo mnoho a diváků ještě méně. Díky všem za pěkný kus práce. Vypadá to, že kompletní zprovoznění bedny plánované do konce května bychom mohli stihnout.
03.05.2023
Pravidelná schůzka 5x
Během schůzky se toho stihlo hodně. Michal se věnoval označování a měření všech UTP kabelů, které nám vedou z vysílací místnosti na střechu. Je v tom potřeba udělat ordnung. Potom se připojil k bednovým pracím, do kterých se vrhli Jarda, Péťa a Remus. Vašek odešel brzy, ale nasytil nás čokoládou. Na bednu se namontovala přívodka a anténní přepínač a na místo se vrátil i dekl s průchodkami. Bednu jsme na závěr vrátili do částečného provozu (KV bez přepínače) a nechali ji (vzhůru nohama) v místnosti. Na závěr schůzky se hodně uklízelo, protože štěpin, pilin, bužírek a dalšího odpadu zůstalo na stolech i po zemi hodně. Odcházeli jsme s pocitem dobře vykonané práce.
26.04.2023
Pravidelná schůzka 6x
Z mnoha úkolů se tak nějak stihnul jeden. Bedna je zavřená, ale bez desky s průchodkami. Uvnitř bedny jeden ventilátor, nakonec na úplně jiném místě, než jsme plánovali, ale ofukuje ta nejpotřebnější zařízení, tedy PC a TRX. Čidla se rozchodit nepodařilo. Takže se do bedny šoupnul teploměr s displej a kamera. Ale při nočním režimu na displeji nebylo nic vidět. A tak zatím sledujeme teplotu jen na základě senzorů na procesoru PC a na disku, a příště zkontrolujeme maximum naměřené teploměrem s displejem. Remus s Petrem si ukázali snímky ptáků - Remusovi se zdá se opět za oknem zahnízdí poštolky, Péťa stvořil několik budek pro sýkorky.
19.04.2023
Pravidelná schůzka 8x
Dorazil objednaný elektromateriál. Kovové krytky a plastové čepičky na konektory SO239, 2 ventilátory a 5 průchodek RJ45. S jistými porodními bolestmi průchodky nainstalovány. Jedna do díry původní, 4 do děr nových. Vznikla také jedna koaxiální propojka. Po dlouhé době mezi nás zavítal Michal OK9RTS. Jarda těžil součástky, hlavně kondenzátory.
12.04.2023
Pravidelná schůzka 7x
05.04.2023
Pravidelná schůzka 6x
To zase jednou Remus píše zápis o schůzce až se skoro týdenním zpožděním... Ale ještě si vzpomenul, že na úvod schůzky nás navštívil pan Šindelář, který se plánuje zbavit letitých zásob elektromateriálu. Nejvíce některé z nás zaujaly elektronky a také některé knihy. Koláček nasdílí nafocené seznamy elektronek. Remus donesl přívodku a spojku k bedně a také nejrůznější vrtáky. Byli jsme si definitivně ujasnit budoucí umístění bedny. Povídali jsme o lecčems, třeba Koláček vyprávěl příhodu se zapomenutou redukcí. Také si s Péťou porovnávali taktiku a způsob výběru kopců na závody, atd. Bylo toho víc, ale je to už ten týden...
29.03.2023
Pravidelná schůzka 9x
První dorazil v 16:00 Remus a hned měl o zábavu postaráno. Přestal kvokat síťový kabel, respektive asi jeden konektor RJ45 na káblu ke klubovému PC. Pak dorazil Martin "Pták", se kterým jsme jako vždycky probrali leccos. No a po necelé hodince už účast začala stoupat. Dorazil Hanuš, něco měřil analyzátorem a hlavně dopředělal anténní přepínač, takže teď už krásně spíná přes USB. Po dlouhé době se ukázal Koláček, ten přinesl malý balíček QSL lístků, které dorazily. Přišel také Vašek, vrátil zapůjčený programovací kabel. Jarda pomáhal Remusovi s označováním krabic. Stepan přinesl další čidla, například detektor kouře - také bude uvnitř bedny. Chvíli jsme byli na spodní střeše - to abychom se dohodli na tom, že bedna nakonec nebude někde úplně na pevno, ale na nožičkách jako některé jiné střešní bedny. Dost času nám zabral také výběr průchodek pro síťové kabely, tomu se věnoval hlavně Michal. Také jsme zjistili, že se někam zatoulal širší ze stupňovitých vrtáků, a tak Remus ostrouhal a nemohl rozumným způsobem vrtat do svého kufříku s TRX otvor pro další konektor. Skoro všichni přinesli něco dobrého, a tak bylo i čím se občerstvit. Odcházeli jsme ve dvou vlnách. V samém závěru schůzky přišla zpráva od Hanse a tak pro některé z nás měla schůzka nečekané pokračování v hostinci U Myšáka v Bolevci. Když tam Michal s Remusem dorazili, uviděli již zmíněného Hanse a taky Doubryho a pak ještě několik cébéčkářů či PMRkařů a dokonce jednu osobu opačného pohlaví. A tak jsme domů dorazili až o půlnoci.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.