OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
08.06.2019FM pohár + výlet = Boubín Ferienzentrum
1x


Na úvod poděkování, které si zaslouží kolega Pavel z práce, který mi vyšel vstříc a navzdory balení na dovolenou, si se mnou prohodil služby, a já tak nakonec přeci jen mohl vyrazit na červnový FM pohár… Ani tak ale nebylo jisté, jestli se vydám na oblíbený Boubín – balil jsem už ve čtvrtek večer po návratu z divadla a se standardní výpravou se vypravil v pátek do pracovního procesu. Soustruh jsem opustil o nějakou tu chvilku dřív, abych stihl poslední spoj, tj. v 18h z Plzně.

Počasí vypadalo slibně a s mírným zpožděním způsobeným výlukou a nasazením zmrkvené Regionovy, které nefungoval informační systém, jsem před devátou večerní vystoupil v oblíbené zastávce Kubova Huť. Svěží vzduch, pofukující vítr a doznívající paprsky červnového sluníčka mi dodaly energii pro finální výstup. V půlce kopce jsem potkal tradičního pocestného – vimperského fotografa Jana Tláskala. Byl to posel dobrých zpráv – informoval mi, že nahoře nikdo nespí.

Byl to můj první letošní výstup na Boubín, během kterého jsem nezpozoroval ani kousek sněhu. Zato už zase byly vidět pozdravy od některých předchozích návštěvníků vrcholu. Po bezproblémové noci jsem ráno v okolí rozhledny i v ní samotné nasbíral plnou tašku nepořádku (od. PET flašek, přes termotričko (asi na místě bylo celou zimu) po tradiční kapesníčky, vajgly a zátky). Kde se na kopci vzalo rozbité zrcadlo, to už vůbec netuším.

První sobotní návštěvníci se dostavili až v 9:30. Nevídané. Už jsem lustroval internet, jestli náhodou nezačala třetí světová, nebo jestli všichni někde nedemonstrují. Další turisté dorazili cca v 9:45 – a né ledasjací – byl to OK3KLM + YL. Nakonec se usadili o kousek dál.

Od začátku jsem měl obavy, jestli jsem si něco nezapomněl vzít. A tím nemyslím to, že jsem opřel bílou hůl v Lidlu o pokladnu, a po zaplacení nákupu jsem ji tam nechal (vrátil jsem se během minuty zpátky). Pak jsem měl také obavu o to, jestli hermetik bude mít dost energie – minule totiž byla šťáva pryč 10 minut před koncem závodu. Tentokrát to ale bylo dobré, možná také kvůli vyšším teplotám. Ale přeci jen jsem na něco zapomenul – na kostičku (RJ45 propojka). A tak jsem místo 25m kabelu měl jen 20. Utábořil jsem se tedy na rozhledně o kousek výš než obvykle. Nakonec to nebylo vůbec špatné – byl jsem ještě pořád v závětří, ale zároveň mi příjemně hřálo sluníčko.

Závod, zvlášť na začátku, utíkal na 2m pěkně, něco se podařilo i na 70cm, spojení se spoustou tradičních stanic, pár nových, pár zahraničních, bohužel z klubu se nikdo neozval. Akorát Amatér to zkoušel na sdílenkách z Prenetu, nicméně oboustranná komunikace se nezadařila.

První vlak jsem si tentokrát nechal ujet a vydal se do mnou ještě neprozkoumaných částí šumavské vísky Kubova Huť. Prolezl jsem pár řopíků, prozkoumal kolejiště, navštívil část naučné stezky věnované Hornovltacickým pastvinám. Hlavně jsem se ale chtěl podívat na chatky, kterých jsem si teprve před časem všiml v mapě. Vůbec nevím, jestli jsem tam měl lézt. Takové krásné místo, takových rekreačních chatek tam bývalo, koupaliště a další zázemí. Dnes všechno (kromě jednoho objektu) v rozvalinách. Neznám konkrétní osud tohoto místa, ale ono je to vlastně jedno, kdo za to může – ať už je to pozůstatek nezájmů státní instituce, nezvládnutého soukromníkova plánu nebo třeba důsledek církevních restitucí. Snad tedy jediný kladný poznatek - pro případné nouzové ubytování je tam zatím místa ještě dost.

Cesta zpátky opět s výlukou z Lipky do Volyně. Trocha zpoždění, ale přestup ve Strakonicích v pořádku. No a pak už příjezd do Plzně pomatené Histerickým víkendem. Počasí přálo, spojení taky dost, šumavské louky už rozkvetlé, chyběly snad už jen nějaké ty lesní plody. Tak snad zase za měsíc.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 28. dubna, celý den
2x 4x 1x
Po stopách zaniklé trati ,,Mockelbahn" Adorf - Hranice v Čechách ...více
CZ / D
AKCE SE USKUTEČNÍ
Út 30. dubna
1x 1x
Pohotovostní závod pálení čarodějnic ...více
Ne 19. května
1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 26. května, celý den
1x
Po sesunuté trati v Českém středohoří ...více
Radejčín - Chotiměř - Lovosice, CHKO ČS
Ne 16. června
1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
1x
Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 18. srpna
1x
PA ...více
někde
Ne 15. září
PA ...více
někde
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.