OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
12.08.2017FM pohár - kde jinde - na Boubíně
3x 6x


Ve čtvrtek jsem přijel z dovolené a v pátek už jsem se zase balil - čekala mi již tradiční, každoměsíční cesta na Boubín. Všiml jsem si, že bude výluka, a tak jsem se na ni připravil jak psychicky, tak co se týká zásob. Vlak už z Plzně vyjel o deset minut opožděn. Navíc mimořádně zastavil v Blovicích a to dost tvrdě. A pak se jakoby nemohl rozjet. Nakonec celý vlak obcházel strojvedoucí a řešil brzdy. Po nějaké době, když už někteří méně trpěliví cestující řvali z oken na průvodčího, jsme se, ač zabržděni, rozjeli. Skřípalo to, smrdělo to, moc to nejelo. Přemýšlel jsem co chytne dřív, jestli brzdící vagony, nebo plecháč, co se to snažil přemoct. Takto vlak dojel do Nepomuku. Už v Blovicích nás dojížděl osobák. V Nepomuku, po další chvilce napětí, jsme osobáku ukradli mašinu a cesta začala ubíhat. To také proto, že jsem při obhlídce situace, objevil ve vedlejším kupé někdejší správkyni naší klubové knihovničky - Evu.

Příjezd do stanice Horažďovice předměstí znamenal přestup na autobusy náhradní dopravy. Směsice vozidel různého stáří, z různých firem a s různými řidiči. Jeden odmítal zavazadla a hnal nás do dodávky, která už ale byla plná kol a kočárků. Jiný řidič zavazadlový prostor ani neotevřel. Další řidič nemluvil. Pro Evu se volná sedačka nakonec našla, její rozměrný kufr byl v uličce a já stál (na schůdkách u zadních dveří). Optimismus do žil vlévala krajina za okny osvětlená sluníčkem, které se už chystalo k západu.

Ve Strakonicích se naše cesty rozdělily. Eva jela za maminkou a já na rozhlednu. Přípoj nečekal jen na mne, ale i na skupinku mladých cestujících jedoucích až kamsi k Novému Údolí. Zpoždění hodina. Nálada ve voze stoupala, dokonce začaly kolovat lihoviny. Kvůli zpoždění se křižovalo v jiné stanici (ani nějak nevím kde), ale někteří cestující stačili doběhnout do restaurace a obnovit zásoby. Dalších 10 minut zpoždění. Křižování znamenalo i změnu průvodčího (včetně pohlaví). Mladice jela zpět na Strakonice.

Po půl desáté jsem se vypotácel do tmy v Kubovce. Bylo vidět, že horní partie kopců jsou v mracích. Na nic jsem nečekal a vydal se na cestu. Tma v kombinaci s mlhou a s tím, že ve vrchních partiích probíhala zrovna výměna zábradlí okolo stezky, mi donutila, že jsem použil čelovku. Podařilo se mi totiž 2x sejít z cesty. Tedy, né že bych bloudil, ale pár kroků mimo to bylo.

Nahoře už pršelo dost a taky foukalo. Dveře rozhledny byly otevřené, což značilo, že uvnitř tentokrát nikdo nenocuje. Ale mýlil jsem se. Nocoval tam se mnou jakýsi ptáček. Když jsem se ubytovával, seděl vzorně na trámu, ale když už jsem byl zavrtán do plachtového úkrytu, začal mi poskakovat po hlavě.

Počasí se v noci dočasně uklidnilo a tak mi ráno probudilo i sluníčko, které chvilkově probleskovalo odrazem od mokrých kamenů skrze mezery v dřevěné podlaze. Ale vítr se neuklidnil a mokré mraky kolem pluly jeden za druhým stále dál. V tomto nečase mi trvala montáž antény o něco déle než obvykle. Teplota - necelých 10 stupňů.

Když jsem se prochladlý vrátil do spodních partií rozhledny, dorazila první série návštěvníků. Nejdříve starší pár a pak pár mladší. Ona měla kočku na vodítku. A on v ruce nějaký kovový, anténovitě vypadající předmět. Tak jsem se zeptal, jestli to je anténa a ono jo. Tak jsem informoval, že nahoře už jedna je. Vzájemné překvapení z toho, že už na kopci někdo je / že se našel druhý blázen, co se sem vypravil, způsobilo, že jsme se ani nepředstavili. Ale, když jsem viděl, že pán konzumuje obrovskou zásobu rýže začal jsem mít podezření, že se vlastně tak trochu známe. Nicméně i s kočkou se kamsi odebrali, tak už jsem neměl šanci si pokecat, ale předpokládal jsem, že se uslyšíme v éteru...

K tomu došlo až při mém posledním, tedy 59. spojení. OK3KLM se usídlil u dřevěného schodiště. Ale slyšel jsem ho samozřejmě dost často, protože přeci jen jsme byli dost blízko sebe. Snažil jsem se dávat výzvy paralelně s ním, abychom si moc nelezli do zelí. Počet udělaných spojení byl obvyklý, ale bylo znát, že někdo je na dovolené a nemůže se zúčastnit, a naopak někdo k tomu, aby se mohl zúčastnit dovolenou využil. Skladba značek byla tedy o dost jiná než během roku. Ale musím ocenit to, že se od nás z klubu ozvali OK1PUK, OK1PUL, OK1NF z krušnohorského výletu a OK1HV z pobytu u tchýně v Jindřichově Hradci. Snahu měl taky OK1THC, ale potvrdilo se, že z jeho QTH jsou v požadovaném směru kopce Radyně a Háje neprůstřelné. Za body patří dík i Tomášovi OK1GTH a Liborovi OK1DOL, který se ozval od Sušice během pauzy mezi zápasy nohejbalového turnaje. A samozřejmě díky za spojení, za body případně za trpělivost i všem dalším.

Výzvování jsem ukončil čtvrt hodiny před koncem závodu. Chtěl jsem šetřit mé rozpraskané paty, které nedovolovaly nějaký úprk na vlak. A první vlak jsem stihnout musel, protože mi čekaly povinnosti doma. Cestou jsem potkal OK3KLM, prohodili jsme ale jen pár slov. Kočka na vodítku budila zájem protijdoucích turistů a já potřeboval jít.

Zpáteční cesta vlakem už byla o mnoho klidnější a rychlejší, i když výluka trvala dál. Cestou jsem naklikal lokátory do hlášení, takže jsem věděl, že tentokrát celé to snažení přidalo na konto OK1OTM přesně 200 bodů, čímž pádem stále držíme první místo v QRP 2m kategorii. Ale polevení si dovolit nemůžeme... Na slyšenou nejpozději za měsíc se těší OK1YI.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
So 09. března
FM pohár + výlet = ? ...více
Ne 17. března
PA ...více
někde
Ne 24. března, celý den
2x
Po zaniklé trati H.Slavkov - Loket na Svatošské skály ...více
Horní Slavkov - Loket - Vary
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 06. dubna, celý den
1x
Po stopách zaniklé trati Adorf - Hranice v Čechách ...více
CZ / D
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 13. dubna
FM pohár + výlet = ? ...více
Ne 21. dubna
PA ...více
někde
Út 30. dubna
Pohotovostní závod pálení čarodějnic ...více
Ne 19. května
PA ...více
někde
Ne 16. června
PA ...více
někde
Ne 21. července
PA ...více
někde
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
Ne 15. září
PA ...více
někde
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.