OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
13.05.2017FM pohár
1x 6x


V pátek jsem přijel z práce domů na kole (jak jsem se později dozvěděl, byl jsem při této cestě zmerčen potomstvem OK1PUK). Pobalil jsem se a vyrazil. Při cestě tramvají jsem si říkal, jak je to divný, že to vypadalo, že jednou pojedu včas, ale ono už je zase 40 a v celou mi jede vlak. Jenže ono do odjezdu nezbývalo 20 minut, ale hodina dvacet. Na to jsem ale přišel až na nádraží. Prostě jsem vyrazil o hodinu dřív. Ale málem se to hodilo, protože první na co mi padly oči, byla vývěsní tabule s výlukami. A místo vlaků na České Budějovice jezdily busy a to o 30 minut dříve. Takže, že by se mi můj předčasný příjezd na nádraží hodil? Nakonec ne, můj vlak už jel normálně. A tak jsem se posilnil v kantýně a následně pozoroval cestovní i stavební ruch na nádraží. Dokonce jsem udělal dobrý skutek. Jistá slečna si koupila čaj a něco dobrého a už jí nezbyla volná ruka potřebná pro transport kufru. Ten jsem tedy provedl já.

Asi po hodině jsem už tedy seděl ve vlaku. Ve Strakonicích čekalo příjemné překvapení, ČD už nasadily vlečný cyklovůz, a protože cyklista nejel ani jeden, bylo prostoru mnoho. Do nejvýše položené železniční stanice v ČR přijel spoj včas. Ještě bylo nezvykle světlo. Neotálel jsem, zapíchl bílou hůl do baťohu a vyrazil. Už za tmy jsem mezi ostrůvky sněhu ve stoupání potkal člověka. Používal meteorologickou mluvu, ale zřejmě to nebyl ten jedinec z ČHMÚ, se kterým jsem se tam potkávával v dobách nedávno minulých. A onen noční chodec měl pravdu, nahoře bylo bezvětří, nicméně dlouho tomu tak nebylo. V dálce šlehaly blesky - jednak někde nad Prahou a pak asi v Alpách. Udělal jsem pár nočních fotek, vítr sílil a ochlazovalo se, až to přestalo být na tričko s dlouhým rukávem. Pak se začaly střídat kroupy s deštěm, tak jsem se raději nasoukal do spacáku.

První návštěva v 5 hodin ráno. Fotograf lačný východu slunce ale asi moc nepochodil. Podruhé jsem se probudil po osmé ráno. Venku to pípalo, sluníčko svítilo. Zprovoznil jsem se, ukuchtil polívku, zprovoznil vysílací zařízení. Následně jsem zmerčil blížící se hrůzně vypadající mrak. Raději jsem zajistil anténu ještě o něco lépe. Se začátkem závodu přišla první bouřka a další série krup. Zároveň dorazilo hejno turistů. Chvílemi jsem skoro neslyšel. Jednak schovávající se turisté docela hlučeli, ale samozřejmě hlavně bouřka udělal v éteru své. Občas jsem neslyšel ani ty nejsilnější stanice. A když to ve sluchátkách začalo pravidelně ťukat a ve vzduchu bylo takové to divné ježivo, měl jsem obavu pustit se mikrofonu, abych náhodou nevytáhl oblouk :). Ale naštěstí bouřka rychle odešla potěšit jiné závodníky, a ač přišly další záchvěvy jarních rozmarů počasí, dlouho se na Boubíně nezdržely.

Suma sumárum se zadařilo 58 spojení. Potěšila samozřejmě všechna, ale tentokrát přibylo dost QSO do DL a OE, a také se ozvalo dost našich členů. Za milé spojení děkuji též Andrejce, jež tak učinila na svou novou, vlastní značku OK3YL.

Tak narváno nebylo na Boubíně dlouho. Když 5 minut před dvanáctou bylo vidět přicházet další početnou grupu, zanechal jsem výzev a vyrazil nahoru rychle demontovat anténu a radiostanici. Už tak tam nebylo k hnutí, selfíčka, skupinky, děti pokřikující dolů, zmatení psové a já s pětimetrovým předmětem. Ale zadařilo se, po chvilce už jsem všechno včetně posbíraných odpadků (tentokrát pouze z okolí rozhledny, uvnitř bylo nečekaně čisto) ládoval do baťohu. Cesta bez sněhu a ledů ubíhala nějak rychleji a tak jsem měl na nádraží docela dost času.

Tentokrát měl motoráček dokonce tři vozy, takže o místo opravu nebyla nouze, a to ani před Strakonicemi. Tam jsem přestoupil do rychlíku, který však tentokrát nekončil svou cestu v Plzni, ale v Nepomuku. Tam čekaly busy, a tak na výluku nakonec přecijen došlo. V buse byli různorodí spolucestující. Od ožralé party jedoucí na exkurzi/expedici do Plzně až po předka OK1PUK a OK1PUL. Já jsem ale většinu cesty prospal.

Další výsledek v naddvousetbodové sérii potěšil, uvidíme jak se bude dařit dál a co na to soupeři.

Na slyšenou příště se za OK1OTM těší Honza, OK1YI.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 26. května, celý den
2x
ZT 3 - Po sesunuté trati v Českém středohoří ...více
Radejčín - Chotiměř - Lovosice, CHKO ČS
Ne 16. června
1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
1x
ZT 4 - Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 28. července
ZT 5 - Kozí dráha ...více
Krupka - Telnice
Ne 18. srpna
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 15. září
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.