OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
10.09.2016FM pohár + výlet = Boubín
1x 1x


Nádherné teplé a slunečné počasí bylo zárukou toho, že tentokrát bude výprava na Boubín skutečně pohodová. Škoda, že nás nebylo víc. Někteří totiž vyrazili na jiné kopce, jiní si ještě užívali dovolené a část klubu v době konání závodu procházela nový železniční tunel pod Chlumem u Plzně. Už nebyly školní prázdniny, a tak se trošku změnilo složení spolucestujících ve vlaku. Složení samotných vlaků se ale nezměnilo, takže ze Strakonic se do nejvýše položené stanice snažila dostat Regionova. Něco se v ní ale pokazilo, a tak při sebemenším stoupání nejela víc jak 15km/h. Tudíž to byla pěkná vyhlídková jízda. Kdybych jel v den závodu, již bych asi hodně láteřil, ale takhle v pátek hrozilo snad akorát to, že mi někdo předběhne v zabydlování na rozhledně. Nemilé překvapení mi čekalo v bistru u Taťány, kde bylo onoho dne zavřeno. A tak jsem na kopec vyrazil s termoskou mého tradičního boubínského energetického nápoje, čtyřmi rohlíky a kousíčkem sejra. Inu dieta. Doufajíc ve výskyt lesních plodů jsem vyšlápl kopec. Nikoho jsem nepotkal. Ani nahoře. Hurá. Dole v rozhledně oproti minulému měsíci jen troška nepořádku. Hravě shrabáno a vloženo do igelitky k odnesení. Ale spát se bude nahoře. Hvězdné nebe, vimperská světýlka tentokrát jasně viditelná a samozřejmě i daleké okolí. Usínám při pozorování šumavských siluet a padajících hvězd. Konstantně foukající vítr vyřešen barierou z baťohu u hlavy, žádná další opatření netřeba, ve spacáku je vedro. První návštěva v době východu slunce - jakýsi fousatý pán. Dále dorazil manželský pár a kolem půl osmé, když už jsem se vysoukal ze spacáku, přišel nějaký dálkovější turista, asi spal někde opodál. Postavil jsem anténu, spustil kabeláž dolů, zabalil spací potřeby a utábořil se dole. Vyjídal jsem zdejší maliny, když tu náhle dorazil štáb České televize a zástupce CHKO. No, nevybrali si zrovna počasí na daleké výhledy, ale to některé z přítomných ani nezajímalo. Mužské osazenstvo natáčelo nahoře, pak i v okolí rozhledny. Ženské osazenstvo kouřilo dole a vyprávěly se vtipy o zvířátkách a veselé historky o nadřízených z ostravského televizního studia. Zajímavá sonda do poměrů v ČT, kde zdá se ještě pořád jsou peníze na to, aby na výlety jezdily asistentky asistentek. Ale třeba to byly produkční, nevím. Každopádně se na běžné turisty dívaly poněkud z vrchu. To pán s CHKO byl příjemnější, ptal se co tam měřím, a tak. Závod jako takový následně začal a slušně se rozjel. Spojení přibývala.

Ozval se mimo jiné OK1MRK/P, který se vypravil s Koláčkem do Krušných hor. Dostalo se mi od Koláčka tlumočeného pozdravu, ale následně jsme na sebe během závodu bohužel nenarazili. Taky s OK1ICQ jsem se tentokrát minul. A tak dvoustovková hranice bodů zůstala opět nepokořena. Ale i tak došlo na mnoho pěkných spojení, tentokrát 3x do OE a jednou do OM, odkud vysílala Petra, OK9PET. SP9MKM jsem opět neslyšel, ale o bodík byl tentokrát překonán :) .

Davy na rozhledně se plynule střídaly, dostavilo se i několik psů. Před 12. hodinou už se mi dlouho nikdo neozýval, tak jsem se rozhodl rozdat pár bodů pod svou značkou. Těsně před poledenem jsem zareagoval na poslední výzvu od OK1KZL. V přímém přenosu jsem slyšel malou konverzaci mezi jejich operátory, zdali spojení ještě započíat nebo ne. Rozhodli se, že ne. Zdá se, že jejich kolektiv je nejen stanicí veselou, ale i velmi velmi poctivou!

Pak už nezbývalo než to zabalit. A hurá zpátky do civilizace. Cesta dolů i domů OK. Na nádraží v Plzni velká porce jídla i polívky v kantýně a tedy konec hladovění. Doma naládovat lokátory do počítače a...? A jehle první místo. Vydrží to? Vydrželo. Ale bylo to těsné, SP9MKM měl jen o jeden bodík méně. Byl to pěkný FM pohár. Jen v jednu chvíli se dělo něco zajímavého - najednou jsem měl skoro všechny kanály obsazeny německy hovořícími stanicemi. Buď náhoda, nebo jestli se nějak otevřely podmínky, ale trvalo to asi 10 minut. Všem dík za spojení a příště zase na slyšenou. 73! OK1YINejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 26. května, celý den
2x
ZT 3 - Po sesunuté trati v Českém středohoří ...více
Radejčín - Chotiměř - Lovosice, CHKO ČS
Ne 16. června
1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
1x
ZT 4 - Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 28. července
ZT 5 - Kozí dráha ...více
Krupka - Telnice
Ne 18. srpna
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 15. září
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.