OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
09.01.2016FM pohár (Teslíny-Třemšín-Štěrbina-Rožmitál)
1x


Remus už měsíc nebyl na Třemšíně a protože tentokrát se ostatním moc nechtělo, pojal akci dvoudenně. Večer v 18:30 nastoupil na CANu do busu o hodinu později vystoupil v zasněžené brdské vsi Teslíny. Nebo spíš kousek za vsí, protože rozjetý řidič trošku zapomněl zastavit... Psí štěkot, namrzlý sníh pod botami křupal a cesta ubíhala. Ani nebyla moc zima, hlavně že nic nepadalo a nefoukalo. Remus měl náhle takovou předtuchu, že nablízku je zvěř. A opravdu. Během vteřiny na silničku vyskotačila prasátka. Za mohutného odfrkávání se naštěstí rozutekla do všech stran. Pak už (až na občasné zledovatělé úseky) ubíhala cesta normálně. Rozhodně nebyla tma tmoucí. Svítily hvězdy, jasně patrné byly i záře nad Plzní a Prahou a protože byl sníh, bylo opravdu vidět dost. Některé zasněžené strmé úseky se za tmy jevily mnohem větší. Atmosféru dokreslovalo ticho a všudypřítomný pach sublimujícího sněhu v kombinaci s vůní smrkových silic.

Na kopci asi nic nového, mírný vánek spolu s oblevou shazoval z korun listnatých stromů ledové kousíčky, až to na promrzlém sněhu cinkalo. Blížila se desátá večerní, čas jít spát....
Vzhledem ke klimatickým podmínkám jsem si dovolil využít k noclehu podlahu církevního objektu. Bohužel, i kdyby bylo lepší počasí, musel bych jít hodně daleko, abych našel místo, které nemá s církví nic majetkově společného. Na alumatce a nafukovací karimatce, omotán plachtou a samozřejmě ve spacáku jsem v celku komfortním teploučku usínal, když tu náhle mi ve 23h probudil zoufalý kolega, který měl nějak přenastaven mixpult. Probuzení o dvě hodiny bylo horší - to mi ven ze spacáku vyhnaly trávicí problémy. Nicméně donesl jsem to určitě dál, než běžní návštěvníci Třemšína, protože vrchol byl obhnojen dost - a to byla vrstva sněhu relativně čerstvá. Bohužel omrzat jsem byl vyhnán ještě 3x během noci, nicméně šlo to donést vždy o něco dál. Z toho jsem usoudil, že můj stav se lepší a nestanovil jsem si žádná dietická opatření.

Ráno jsem docela vyspával, vysoukal jsem se až dlouho po osmé hodině, pinožil jsem se po kopci, fotil zimní výjevy, snídal a dopíjel čaj s rakem na rakve. Asi v 9h jsem zabalil spací náčiní, abych zjistil, že jsem v noci pod karimatkou zalehl myšku.

Měl jsem s sebou sice kabeláž, mohl bych anténu dát na strom - ale vyžadovalo by to neúměrné úsilí a vzhledem k tomu, že stromy byly zasněžené a obalené námrazou, bylo by to asi i dosti nebezpečné. Bílá hůl tak skončila 1,8m nad zemí a bohatě to stačilo - nasekal jsem 55 spojení.

První lidé se na kopec dostali současně s koncem závodu. Pořád jsem přemýšlel, kudy se vydám z kopce dolů, nakonec zvítězila varianta Rožmitál přes Štěrbinu. Po cestě jsem sice lehké vysílení způsobené již zmiňovanými nočními záležitostmi, nicméně prošel jsem se pěkně a u Voltuše jsem narazil na 4 naše bývalé táborové chatky. Na druhém okraji Voltuše zajímavě parkovaly dva autobusy Arriva und DB company, téměř v hnoji. Do Rožmitálu jsem po zledovatělých silničkách dorazil asi dvacet minut před odjezdem busu.

Byl to pěkný zimní výlet. Ještě že jsem nevyrazil na Tok. Tam bych se potkal s -rákosy-.

Trasa mého putování: https://mapy.cz/s/pkO5.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
So 09. března
FM pohár + výlet = ? ...více
Ne 17. března
PA ...více
někde
Ne 24. března, celý den
2x
Po zaniklé trati H.Slavkov - Loket na Svatošské skály ...více
Horní Slavkov - Loket - Vary
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 06. dubna, celý den
1x
Po stopách zaniklé trati Adorf - Hranice v Čechách ...více
CZ / D
AKCE SE USKUTEČNÍ
So 13. dubna
FM pohár + výlet = ? ...více
Ne 21. dubna
PA ...více
někde
Út 30. dubna
Pohotovostní závod pálení čarodějnic ...více
Ne 19. května
PA ...více
někde
Ne 16. června
PA ...více
někde
Ne 21. července
PA ...více
někde
Ne 18. srpna
PA ...více
někde
Ne 15. září
PA ...více
někde
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.