OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
28.12.2013Lomeček, Čerchov
6x


Původně v tento den mělo být odložené výjezdní zasedání, ale nakonec i z tohoto termínu sešlo. Ale protože si řada z nás už na tento den zařídila volno, nakonec jsme aspoň něco podnikli. A nebylo to vůbec špatné. Program výletu určili Libor OK1CHP a Tomáš OK1GTH. Libor se totiž jel potápět do Lomečku u Starého Klíčova nedaleko Domažlic. A Tomáš chtěl v rámci SOTA aktivity kopec vyšší než 1000m, což v dané lokalitě splňoval Čerchov.

Sešli jsme se v 9 hodin u plzeňské Plazy ve složení 1. auto: Muki+Remus, 2. auto: Libor, Mmuki, Tomáš, 3. auto: Bahno, Bahnová, Bahníčková. Po krátkém přivítání jsme vyrazili směr Domažlice, Mrákov a Starý Klíčov. Libor zřejmě cestou ještě tankoval, protože ač vyrážel první, dorazil poslední.

Chvíli jsme postávali v okolí Lomečku, pak jsme se přesunuli k vlezu do podvodní pozorovatelny. Čekali jsme až si Libor naplní vzduchem flašku a až se nasouká do skafandru, s čímž jsme mu museli lehce pomoct. Během čekání nás Bahno pohostil speciální vodkou, která hřála ještě 60 minut po lehkém ochutnání. Konečně nastal ten okamžik, kdy Libor zaplul pod hladinu a vzhledem k ročnímu období i pod led. Ten mimochodem prorazil hlavou. Zaplatili jsme si vlezné do podvodní pozorovatelny a sestoupili dolů. Viditelnost byla celkem dobrá, krom předmětů blízko pozorovatelny jsme viděli dvě ryby a asi tři potápěče (včetně Libora). Pro běžně se nepotápějící jedince to byl vcelku zajímavý zážitek. Poté jsme vylezli zpátky na souš a navštívili místní útulnou hospůdku, kde nás pohostili čajem, polévkou a výbornými hranolky. Když jsme dojedli, když Libor ukončil ponor a když Bahnojc i s malou vylezli z pozorovatelny, rozhodlo se o dalším pokračování naší akce. OK1PUK, OK1PUL, OK1GTH a OK1YI vyrazili do Capartic, odkud podnikli výšlap na Čerchov. Bahnojc měli v plánu exkurzi v pivovaru v Koutě na Šumavě a Libor se ještě zdržel v Lomečku.

Výšlap na Čerchov byl příjemný. Inverze zapříčinila přijatelnou nadnulovou teplotu vzduchu a občas se do nás opřely i sluneční paprsky. Ve vrcholových partiích cestu mírně komplikovaly zbytky ledu a zledovatělého sněhu, ale v pořádku jsme došli až na vrchol. Už cestou jsme potkávali nezvyklé množství lidí a na kopci bylo taky docela rušno. Po pokochání se výhledy (někteří viděli i Alpy), se chtěl dát Tomáš OK1GTH do vysílání, ale zjistil, že zapomněl napájecí kabel. Nakonec jeden kabel říznul a zjistil, že jeho ručka konstruovaná na napětí 7V funguje i na 12V :-) Ihned začal výzvovat a zbytek výpravy se odebral do místní hospůdky. Škoda, že s námi tentokrát nebyl Honza D., hospůdka by ho vhzledem k výzdobě jistě zajímala. Nás v ní překvapily hlavně příjemné ceny a velký výběr. Ostudu si v našich očích vysloužil Klub českých turistů, protože rozhledna byla i přes vysokou návštěvnost místa, dobré počasí a dobrou dohlednost uzavřená.

Když Tomáš dovysílal (na 5W se na 2m dovolal mimo jiné do Mnichova), přesunul se k nám do hospůdky, kde si dal pivo a polívku. Ještě jednou jsme obhlédli výhledy, udělali vrcholové skupinové foto a vyrazili dolů. Protože některé ještě čekal jakýsi rodinný a kulturní program, museli jsme odjíždět cca v 16 hodin, což jsme plus mínus stihli.

Výlet se celkově velmi vydařil. Jen škoda, že nás nebylo ještě víc. Bylo to ale příjemné zpestření mezisváteční doby.

Díky OK1GTH za fotodokumentaci.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
St 29. května, 17:00
Pravidelná schůzka ...více
ZČU/FEL EK704
So 08. června
FM pohár + výlet = ? ...více
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.