OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
26.08.2022Setkání Holice
9x


Na setkání v Holicích vyrazilo několik našich členů. Někdo na 2 dny, jiní jen na jeden. A třeba Mmuki a Remus jeli v sobotu ráno, vlakem ve 4:57. Cesta utekla dobře, jen ve spoji z Prahy do Pardubic jsme čekali kdesi v polích pár minut. Nebyli jsme jediní, vzápětí na vedlejší koleji zastavil další vlak, EC do Budapešti a v něm bylo za okny veselo. Pravděpodobně na rozlučku se svobodou cestovalo několik slečen. Vzhledem k tomu, že vozy v obou vlacích byly vybaveny klimatizací, okna nešlo otevřít. Remus sice zkoušel modrozubový sken, ale našel jen Dominiku, a ta se, jak jsme posléze zjistili, nacházela v naší soupravě. A tak došlo jen na mávací kontakt.

V Pardubicích už bylo jasně poznat, že koncentrace lidí s radioamatérskou diagnózou se zvyšuje. Dalším zpestřením cesty byl samostatný nástup psa ve stanici Moravany. Ačkoliv několik cestujících plného motoráku do Holic se nabízelo, že mu zakoupí jízdenku, průvodčí ve spolupráci s pilotem 810 zvíře vyhnali z vozu.

Po příjezdu do Holic Remus musel ještě vyřešit nečekané záskoky a výměny služeb, ale kolegyně byly vstřícné, a tak rychle zahnal nepěknou vidinu toho, že by musel druhého dne ráno do práce ještě dřív, než vstával na výlet do Holic.

Největší nával účastníků holického setkání byl tradičně venku, mezi stánky prodávajících. Koupit toho šlo opravdu mnoho, a jak Michal poznamenal, příště bychom také mohli vyvézt nějaké ty nepotřebnosti z klubu, které nemáme kam dávat a kterých se následně zbavujeme. Své odběratele by si určitě našly. Samozřejmě jsme se zašli podívat i do firemních stánků. Potkali jsme několik známých tváří a popovídali si.

A pak už bylo 11:30 - čas, kdy se v malém sále vyhlašovaly výsledky Holického a FM poháru. Už 3 roky není OK1ICJ živ, i tak byl uveden jak v tištěné, tak v elektronické verzi programu setkání jako vyhlašovatel FM poháru. Účast byla na vyhlášení skromná. Možná proto, že do malého sálu se chodí z boku budovy. Nicméně co se týká FM poháru, jednalo se vesměs o stanice umisťující se na předních místech opakovaně, takže kudy se tam leze, musely už dávno vědět. Možná jednoduše dali operátoři vítězných stanic přednost pokecu s kamarády, protože by stejně nedostali ani ten diplom. A mezi námi, ono ho ani nemá cenu tisknout, vzhledem k provedení. A taky se loni říkalo, že příště budou poháry i pro druhé a třetí místo. No nic. OTM obsadilo 3. příčku v kategorii 2m QRP. Než jsme se stačili ozvat, byli jsme prohlášeni za nepřítomné. Po troše zmatků při vyhlašování výsledků z displeje mobilního telefonu celý akt skončil tradiční zmínkou o tom, že se pan vyhlašovatel přijede podívat na QTH vítězné stanice příští měsíc.

To hlavní jsme tedy měli za sebou. Zajedli jsme to dobrou klobásou a rozšířili si obzory návštěvou Muzea Emila Holuba, holického rodáka. Poté jsme ještě navštívili místní Lidl. Jednak jsme si pořídili sváču na cestu a pak také Michal potřeboval zkontrolovat, jestli tamní prodejna už má opraven automat na kávu. A pak už se šlo na vlak.

Na nádraží seděli radioamatéři s kilogramy úlovků z burzy v igelitkách. To Honza OK9ATD si nesl novou směrovku na 70cm od Diamondu. Cesta zpátky byla rychlá, díky zpoždění jsme v Pardubicích stihli dřívější vlak. V Praze nám sice Západní expres ujel, ale díky tomu jsme alespoň ozkoušeli náhradní autobusovou dopravu do Berouna, která tou dobou byla zavedena na většině rychlícíků Berounka.

Celkově to byl pěkný výlet. Michal jel na režijku, Remus za nastřádané ČD-body, takže náklady na cestu byly nulové. Příště bude lepší jet na dva dny, protože večerní společenská část je prostě nejpřínosnější. Obdržel jsem reklamaci, že poslední dobou málo píšu webové reporty o akcích, tak jsem se pochlapil a něco napsal. Doufám, že mi to nebude mít nikdo za zlé.

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 16. června
1x 1x
PA ...více
někde
Ne 23. června, celý den
3x 2x
ZT 4 - Po stopách zaniklé trati Moldava - Holzau ...více
Moldava v Krušných horách
AKCE SE USKUTEČNÍ
Ne 21. července
1x
PA ...více
někde
Ne 28. července
ZT 5 - Kozí dráha ...více
Krupka - Telnice
Ne 18. srpna
1x
PA Lesný 983 m ...více
CHKO SL
Ne 15. září
1x 1x
PA Hůrky 698m ...více
Číhaň
Ne 20. října
PA ...více
někde
Ne 17. listopadu
PA ...více
někde
Ne 15. prosince
PA ...více
někde
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.