OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
25.01.2022
Pravidelná schůzka 6x
Drobná příprava na DOD, ale hlavně debata o budoucnosti našeho RK. Bude z nás zapsaný spolek. Hanuš narychlo předělal připojení naddveřního ON-AIR světla k nyní používanému Icomu. Petr předal Remusovi nakonfigurovaný IP telefon.
05.01.2022
Pravidelná schůzka 5x 2x
Z provozních důvodů demontovány oba KV vertikály. Účast na schůzce relativně velká, nicméně v jednom okamžiku nás tam nikdy nebylo víc jak tři. Složení přítomných se totiž postupně měnilo. Nakonec jsme schůzku kvapně ukončili po příchodu Hanze. Toho dne totiž dělal elektrické rozvody v kravíně a nechalo to na něm následky (nejenom vzhledové).
14.12.2021
Pravidelná schůzka 7x
Sešli jsme se tentokrát v úterý - to abychom přivítali studentskou exkurzi vedenou Tomášem OK1GTH. Příště si musíme udělat nějakou osnovu, aby to mělo hlavu a patu, nicméně Tomáš byl spokojen. Kromě toho jsme trošku pokecali a pak si lámali hlavu s novou staničkou, se kterou se po dlouhé době v klubu ukázal Jay. Částečně pomohl reset do továrního nastavení. Petr dodal dezinfekci do lékárničky. Hans toho dne pracoval v kravíně - zanechalo to následky. Ale zase lochotínské odvezl domů, díky :)
09.12.2021
Pravidelná schůzka 5x
Trochu se uklidilo, trošku se zapracovalo na bedně. Ohledně ní se rozhodlo, že bude opatřena novými jističi - pořídí je Remus), dolní jistič, chránič a kabel nahoru pořeší Hans. Jinak jsme hlavně testovali remote hlasový provoz. Petr si v klubu zapomenul krabičku s LED žárovkami, nakonec jsme mu ji po schůzce předali dveřmi tramvaje.
01.12.2021
Pravidelná schůzka 6x
V naší vysílací místnosti něco přibylo. Na první pohled to není poznat, protože stejný model rádia už tam byl několik týdnů zapůjčen od OK1YI. Tahle stanička je ale klubová, přišla právě v den schůzky, tedy ve středu, poté co byla v sobotu v rámci slevové akce objednána na wimo.de. Proběhlo její vybalení, drobné nastavení a ozkoušení. Podruhé se mezi nás přišel podívat Stepan. Věnoval se SDR příjmu s mini-whipem, displej nového Icomu osadil ochrannou folií. Péťa se věnoval bedně, Koláček jiné bedně. Michal se snažil opravit audio konektory u svého Baofenga. Poslouchali jsme SSTV z ISS. Asi ve všech zmíněných činnostech kooperoval Bahno. Na závěr se trošku uklidilo, od minula přístupné skříni jsme vrátily pravé části dvířek a na zemi již dlouho ležící Al profily jsme dali k ostatním na okenní parapet. Krabici s anténami (ne našimi) jsme také uklidili. Rázem je v místnosti docela dost místa.
24.11.2021
Pravidelná schůzka 7x 1x
Remus dotáhl do klubu rotátor, který na začátku týdne dorazil. Konečně máme nějaké pořádné otáčítko. Zatímco ostatní rotátor zapojovali a zkoušeli, Remus si vzpomínal na věci, které obvykle vyprávíval při DOD. Navštívil nás totiž nový zájemce o činnost Stepan. Konzumovaly se arabesky, obdivovala se Petrova jizva a největším šokem bylo, že z klubu zmizely modré bedny - po X letech tak máme přístupnou původně šatní skříň. Kdo z přítomných ještě neměl odhlasováno v anketě ohledně pořízení rádia, hlasoval. Domluvili jsme se, že rádio bude dobré koupit rychle. Sázíme na Wimo a možná se o nastávajícím víkendu dočkáme slev. Každopádně ale musíme přitlačit finančně - členům byly rozeslány instrukce k platbě mimořádného příspěvku. Bylo nás dost, a tak se taky dost povídalo. Třeba o ne příliš povedené aplikaci Virtuální karta IDPK. Padl návrh na uspořádání alternativního výjezdního zasedání - bude to venku - něco jako předvánoční oheň.
10.11.2021
Pravidelná schůzka 3x
Hans nestíhal, Petr nečekaně skončil pod kudlou v nemocnici, takže schůzka nad bednou nakonec byla tentokrát jen ve třech. Celá věc bude zřejmě na 230 V, cestou 48 nebo 24 V a DC-DC měniče tedy zřejmě nepůjdeme. Remus nakonec nechal v klubu svůj Icom, protože víkendový FM pohár hodlá pojmout víc turisticky než rádiově. Do FM poháru se pravděpodobně zapojí i Koláček, který se chystá na výlet na Žluticko.
04.11.2021
Pravidelná schůzka 5x
Zase sněm nad bednou. Co všechno udělat, jak, s jakým kabelem, s jakým jističem atd. A jinak pěkný pokec. Po delší době se ukázal Koláček. Přinesl několik lístků, co dorazily pro klub, takže se trošku řešila QSL agenda. A také úklid a zbavení se některých věcí jsme probrali a jeden cíl exkurze je stanoven - snad to klapne.
27.10.2021
Pravidelná schůzka 6x 1x
Opět sněm nad bednou, už se ale začalo něco tvořit. Hans má za úkol sehnat nový napájecí kabel, Pavel prohrabe své zásoby adaptérů, protože ten od switche má porušenou izolaci. Pavel vrátil do RK čínskou IP kamerku, zjistil její IP adresu, ale současné prohlížeče jsou na ní moc nové, navíc vše je v čínštině. Dále donesl nějaký koax a bižuterii (propojky, bleskojistku, konektory). Michal potěšil Pavla a Hanse, donesl každému z nich oplatku pojmenovanou stejným jménem jako jejich XYL. Po velmi dlouhé době, a vlastně teprve podruhé se mezi nás přišel podívat Vašek Mravenca. Pavel poradil s obnovením funkce rozesílání mailů, což už je jedna z posledních věcí, které po hostingových změnách nefungují. Uděláno pár FT8 spojení, jedno krátké spojení na 2m s Honzou ZY a nějakou dobu trávil také Vašek na poslechu KV pásem.
20.10.2021
Pravidelná schůzka 4x
Do mini pc jsme dali jinou 8GB pameť, ta předchozí poruchová je vrácena do obchodu, původní 4GB se prodá. Nainstalovali jsme SW k Icomu, ale zatím se to nějak nechce kamarádit. Udělalo se pár FT8 spojení. Bahno se pochlubil mikrobitxem v pěkné, na 3D tiskárně vyrobené krabičce. Petr se pokoušel o umravnění kabeláže, jeden ze switchů připevnil na desku pod nástěnku.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.