OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
20.09.2023
Pravidelná schůzka 8x
13.09.2023
Pravidelná schůzka 5x 1x
Existovaly sice nějaké plány na drobný úklid a zařizování, ale mile nás překvapila návštěva dvou studentů ze SPŠE. A tak jsme se věnovali především jim. Představili jsme náš klub a naši činnost a věříme, že se třeba příště nebo časem ukáží znovu. Trochu se vysílalo, včetně spojení s Honzou ZY, který dnes do RK dorazit nemohl. Po delší době se ukázal Stepan a Bahno. Ti řešili kde co. Z A z Vaška už je student FEL.
06.09.2023
Pravidelná schůzka 3x
Trošku jsme popovídali, trošku zavysílali, ale schůzka nebyla dlouhá.
31.08.2023
Poslední prázdninová schůzka 3x
V poslední srpnový den se konala poslední prázdninová schůzka. Vzhledem k tomu, že ale děti šly do školy až 4. září, mnozí z členů se ještě oddávali dovoleným. A tak jsme se sešli pouze ve třech. Obhlédli jsme nový systém parkování, který zřejmě k neokartovaným lidem nebude přátelský. Naopak dobrou zprávou je, že už se na celou trasu vrací tramvaje linky 4 a že linka 25 bude taktéž jezdit až na Bory, jako 24.
17.08.2023
Prázdninová schůzka v osvěžovně 8x
Návrhy byly různé, ale nakonec jsme se celkem pochopitelně sešli v centru Plzně, konkrétně v restauraci Plzeňka v Riegerově ulici, respektive na terásce před zmíněnou restaurací. Někdo pobyl kratší dobu, někdo vydržel do konce, někdo seděl, někdo stál, každopádně se moc pěkně popovídalo, pojedlo i popilo. A něco se i pořešilo.
10.08.2023
Prázdninová schůzka v restauraci 7x
V klubu jsme se sešli jen ve dvou (OK1YI, OK1CPP). Byl teplý letní den a k večeru jsme se rozhodli schůzku přesměrovat do restauračního zařízení. Vybrána byla Formanka, aby OK1ZY měl radost, ale nakonec nedorazil. Zato OK1PUL, OK1LEV, OK1FLV+1, OK1HV a Honza Agitátor přišli. Popovídali jsme, předali si různá zařízení. Diskuze se tentokrát točila hlavně kolem kolejových vozidel a železniční dopravy obecně. Ale samozřejmě i na radioamatérská témata došlo, Lvíček nám předestřel další ze svých plánů.
20.07.2023
Výlet na Chlum + posezení 9x
V pět hodin odpoledne jsme se sešli na konečné trolejbusové linky 16 na Doubravce. Většina šla pak na Chlum pěšky, akorát Péťa se zřejmě z lásky k MHD ještě popovezl autobusem do Újezda. Každopádně jsme se všichni sešli pod rozhlednou, a to včetně Vaškovo psa Žeryka, který šel trochu pomaleji. Během cesty jsme si několikrát dali něco na zub - želé ve tvaru zubní kefky. Nahoře jsme se ale občerstvili především nápoji a Péťa hermelínem. Nový provozovatel rozhledny tedy zatím funguje. A výhledy také fungují. Všichni jsme byli na Chlumu po dlouhé době a shodli jsme se, jaký je to nezvyk vidět nám dobře známé město Plzeň a okolí z jiného úhlu. Následoval sestup, skupinové foto, na které jsme zapomenuli nahoře. A přesun do Vietnamské restaurace na Klatovské třídě, kde na nás čekal Hans a část OK1RPL. Honza ZY nezklamal - ač tvrdil, že tam budou minimálně do 20h, v okamžiku našeho příchodu se zvedl a odešel. To brzo udělali i další, a tak jsme podebatovali prakticky jen s Karlem OK1ELE a Evou OK1EF. Něco jsme pojedli. Kdo chtěl kofolu, měl smůlu, někdo už všechnu vypil. Ti nejotrlejší si dali ještě procházku přes město ke Štruncáku, kde bylo prý pěkně slyšet koncert Brutusu. A pak přes Roudnou na Podzáhoresk. Odkud už jsme vydali k domovům. PSM čtyřkou a PUK+YI pokračovali jedničkou - HAM tramvají (radioamatéři jak v salónu, tak v pilotní kabině).
28.06.2023
Zkrácená schůzka 4x
Sešli jsme se ve čtyřech. OK1PSM, OK1ZY, OK1LEV a OKYI. Tentokrát to bylo opravdu jen povídání a také nahlížení do knihy Rozhlasto věnované 100. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání na českém území. Pak jsme se přesunuli do restauračního zařízení. Na základě ankety to byla restaurace U Feřtů, kam dorazili i někteří další členové.
28.06.2023
Pokračování schůzky - v osvěžovně 5x
Poté, co někteří z nás pobyli v klubu, přesunuli se tramvají z konečné čtyřky u univerzity na druhou konečnou - na Košutku. V tamní restauraci U Feřtů naše schůzka pokračovala. Brzy se ke čtveřici LEV, ZY, YI, PSM přidali další, a to HV, PUK a PUL. Lvíček odcházel první, jako druhý pak Honza ZY. Popíjelo se, pojedlo se, převážně se jednalo o tataráky, kterými je tato restaurace proslulá. Učinili jsme oficialitám zadost - od oficiální členské schůze je tedy asi zase na rok pokoj. Debatovalo se o lecčems, převládala topenářská a energetická témata. Ti, co vydrželi do konce, měli možnost se podívat na malou exkurzi v sídle PilsFree. PS: Ranní výpadek části sítě, který pocítili někteří z nás, nebyl způsoben naší návštěvou :)
21.06.2023
Pravidelná schůzka 5x
Vzhledem k rozmarům počasí jsme už ani neuvažovali o tom, že by schůzka byla kdo ví jak montážní. A když se dostavil Hans s celým teplým kuřetem, bylo vymalováno. Dlouhodobý výpadek ADSB vyřešen stylem vystoupit-nastopupit. Příslušná krabice posunuta o pár cm níž a natočena tak, aby na ni alespoň dopoledne nepražilo sluníčku - provedl Jarda s Remusem. Uvidíme, jestli to bude mít nějaký vliv. V plánu jsou další opatření. Kromě kuřete Hans donesl objednaný kabel a vidlici. Remus také přišel s kabelem CAT7 a také s vidlicemi ma 230 V, takže máme na výběr. Péťa zapracoval na dokumentaci uplynulých akcí a do klubového logu uploadnul data z posledního PA. Vašek tradičně přinesl čokoládu. Ještě jsme se snažili nastavit správný čas na čínské kameře, která momentálně kontroluje displej Icomu, ale nezdařilo se. Odcházeli jsme nezvykle brzo, kolem osmé hodiny. Hans nás rozvezl, což ocenil zvláště Jarda, který odcházel obtěžkán dvěma pojítky.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.