OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
10.05.2017
Pravidelná schůzka 4x
Ačkoliv zpočátku visely nad účastí mnohých z nás otazníky, sešli jsme se ve stejném složení jako při pondělním kolečku. Nicméně většina z nás buď dorazila pozdě nebo potřebovala dříve odejít. Proto se toho moc neudělalo.
03.05.2017
Pravidelná schůzka 5x
Tentokrát to byla zase spíš kecací klubová sešlost. Povídalo se o čarodějnicích a o všem možném. Část výbavy si vzal Bahno, který se chystá dělat další šuternatá spojení, část zůstala nevybalena. Remus přinesl hadicovky, ale málo. Do příště pořídí další. Na opětovnou instalaci drátovky nedošlo. Jako první odcházel Remus, poněvadž byl v RK s Májou, tak aby byli doma včas. Bahno, Mmuki, Honza OK1ZY a Hans zůstali déle.
28.04.2017
Pravidelná nestředeční schůzka 5x 1x
Asi hodinu a půl před schůzkou byly doručeny nové trubky na hexbeam. Již pouhým potěžkáním balíku bylo jasné, že opravdu budou poněkud robustnějšího provedení, než ty původní. Remus s balíčkem rourovitého tvaru dorazil do klubu jako první a přesně v 17h. Nicméně téměř hodinu čekal na další příchozí. Tím byl Michal. Spolu jsme rozbalili trubky, ozkoušeli jejich spojování (nutno dokoupit hadicovky) a uchycení ke středovému dílu. Jeden třmen má poněkud nepěkně provedený závit, ale při troše násilí tam snad matku dostaneme. Dále dorazil Malda a Muki. Jejich zásluhou obnoveno zasílání klubových mailů na gmailové adresy. Ze střechy jsme sundali windomku, vezme se na čarodějnice. Na ty jsme předpřipravili výbavu, abychom urychlili nedělní nakládaní.
19.04.2017
Pravidelná schůzka 5x 1x
Dorazili jsme v počtu 5 kusů. Prvně mezi nás přišel Honza OK1ZY. Rádiem nás pozdravil mmuki. Nanosili jsme věci z Vejce závodu. Zprovoznili jsme starý počítač, avšak nikoli jako remote. Příští schůzka by měla být nestředeční, podle našeho pravidla by tentokrát měla vyjít na čtvrtek. Tenhle den se ale ukázal pro několik z nás né úplně přijatelným, bude vypsána anketa. Dále se probírala AN20 - u většiny těch, kteří účast letos zvažují, rozhodne počasí.
12.04.2017
Pravidelná schůzka 4x 2x
Proběhla domluva na Vejce závod. Zdebořice přítomnými odsouhlaseny, vzhledem k počasí jednodenní varianta. Podrobnější info bude rozesláno. Připravili jsme a odnesli do auta potřebný materiál. Milan připájel nový N konektor k jednomu z kabelů. Michal zprovoznil 230V prodlužku. Remus s Michalem všechny kabely RG213 změřili (délku) a popsali cedulkami. Krabice na reklamovaný počítač nalezena a naplněna. Téměř veškerý materiál je u Bahna.
05.04.2017
Pravidelná schůzka 3x 1x
Dorazili jsme pouze tři. Remus konečně přinesl vytištěnou tabulku na zaznamenávání výsledků FM poháru - umístěna na nástěnce na chodbě. Na novou baterku do šuplery Remus zapomněl, ale má ji doma. Bahno propůjčil převodník USB-COM, takže už opět jde klíčovat. Ale remote jsme vypli a odpojili. Dále jsme zazálohovali deníky a některé složky z obou počítačů. Jeden se bude reklamovat, druhý asi zlinuxovatí. Rádiem se ozval Michal. Byl na Švábinách (měl nějakou prodlevu mezi neodkladnými záležitostmi), vybavoval si dávné radioamatérské zážitky a okukoval kolemjdoucí PPK. Hans hlasoval v hexbeamové anketě. Shodli jsme se a navrhujeme u těch, co byli pro mimořádný příspěvek na nové tyče, jeho výši 500,- Kč. Podebatovali jsme nad akcemi, které se blíží, hlavně tedy o vejce závodu. Vypadá to na Zdebořice. Mžourající šuplerou jsme změřili průměry stožáru v místech, kam přijde kotvení (22 a 45.2 mm). Osvědčené přípravky vyrobí Bahno. Remus připraví a po velikonočním závodě nechá pro klubové použití notebook. Na závod se vezme dvojče.
27.03.2017
Pravidelná nestředeční schůzka 6x
Sešlo se nás dosti - 6 + 2 děti. Nemocný počítač jsme opatřili novou usb klávesnicí a myší. Ty fungovaly, tudíž jsme se dostali do setupu, abychom zjistili, že opravdu cosi je v háji, protože řadu hodnot nelze sledovat. Po nabootování jsme zjistili, že neběží ani sériáč (Bahno dodá USB převodník). Dále je potřeba udělat regulaci ventilátoru/ů, protože když teď běží pořád naplno, funí to opravdu hlučně. Další debata se točila okolo hexbeamu. Na toto téma bude v nejbližší době vypsána anketa. Jak jsme se shodli, pokud dáme anténu nahoru bez konstrukčních změn, zlomí se (brzy). Ještě by možná stálo za pokus vyplnit pruty nízkoexpanzní montážní pěnou, spoje slepit+oblepit. Otázkou je, jestli to vydrží. Pokud ne, můžeme všechny pruty hodit do koše. Další možností je objednat sklolaminátové trubky od G3TXQ, což bude něco stát (+poštovné), ale je to jistota a nám zároveň zbudou 2 kompletní původní pruty pro portablové použití + další použitelné zbytky.... Pro samé úvahy jsme tentokrát nezkonzumovali žádné brambůrky, padla jen jedna čokoládka a hermelín. Děti (OK1PUKáčci) si žily svým vlastním životem, naštěstí tou dobou už snad žádná výuka na patře neprobíhala, i když k měření hluku by je použít šlo.
22.03.2017
Pravidelná schůzka 5x
Ze začátku to vypadlo nadějně, Bahno začal pracovat na vzdáleném ovládání rotátoru. Postupně docházeli i další, Michal taky něco pájel, nakonec byla skoro hádka o pájky. Doubry přinesl asi 3 a půl metru kabelu opatřeného N konektory. Hans promýšlel úpravu programovacího kabelu ke stanici Leixen, aby chodil i s jeho kenwooďáckou ručkou. Zrovna když Bahno měl připojené arduino k hlavnímu klubovému pc, počítač se jakoby resetoval, ovšem spíš byl v nějakém šoku (ale nastalo to až po nějaké době, vůbec to s Bahnovo činností nemuselo souviset). A po sléze, když se zase vzpamatoval, nešla klávesnice a myš (oboje PS2) a větráky foukaly co to šlo. Při startu komp píše SMCTRL NOT FOUND. Ale jinak jako naběhne, USB myš šla, USB klávesnici jsme neměli. Marně jsme přemýšleli nad tím, jestli to mohlo souviset s arduinem, ze kterého viselo pár drátů... ale že by USB řadič vydržel, a odešlo něco až za ním, je dost divné. Do příští schůzky pořídíme USB klávesnici a pak otestujeme, jestli náhodou nepřestalo fungovat i něco dalšího. Příští schůzka je nestředeční, bude v PONDĚLÍ.
15.03.2017
Pravidelná schůzka 4x 1x
Ke zkušebnímu postavení nového stožárku tentokrát došlo. Remus, Koláček a Bahno se v klubu sešli víceméně najednou a po chvíli jsme vybaveni stožárkem, kotvením a anténou vyrazili do prostoru mezi RICE a UUD. Při odchodu jsme vstup na chodbu opatřili cedulkou s informací, že zkušebně topoříme venku. Přes dílčí nesnáze se 10m stožár povedlo vysunout. Bude ale potřeba spodní kotvení posunout o mnoho výš a naznačit, lépe řečeno vyrazit značky, abychom lépe a rychleji zaaretovali jednotlivé díly stožáru. V průběhu prací dorazil také Milan, který stožárek a nás pobíhající pod ním nafotil na mobil. Než jsme se vrátili do RK, museli jsme provézt důkladné odblácení obuvi. Schůzku jsme zakončili krátce po půl osmé. Koláček jel domů na kole. A všichni jsme měli hebkou pokožku - od vazelíny ze stožáru.
08.03.2017
Pravidelná schůzka 6x
Hexbeam rozložen, snesen. Vcelku rychle, už máme praxi. Následovaly debaty, tentokrát celkem věcné - jednak samozřejmě o hexbeamu a také o dubnu, jakožto na akce tradičně bohatém měsíci (FM pohár, Vejce závod, Aprílová noční 20, pálení čarodějnic a následně již květnový SUBR). Zatímco minule odnesl Hans izolepu, tentokrát Remus odkráčel omylem s klíčem (10-11) v kapse.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.