OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
09.07.2019
Prázdninová schůzka č. 1.5 3x
Naklikaná účast: 2, skutečná: 4. Nově mezi nás zavítal Medvěd (někdejší člen nejrůznějších kroužků SMT, Bahnův dlouholetý kamarád). Jmenuje se Honza. Takže u nás bude asi opravdu přehonzováno. Ihned po příchodu jsme se vydali na střechu. Bahno s Medvěděm se snažili naladit nový dvoupásmový vertikál, nicméně úspěch se stále nedostavil. Remus s Koláčkem se věnovali Hexbeamu. Srovnali tyče a snažili se obnovit uchycení jednotlivých prvků, nicméně varianta s bindry do budoucna nebude ta pravá. Do příště něco vymyslíme.
02.07.2019
1. prázdninová schůzka 5x 1x
Moc se toho nedělo. Amatér přinesl další ze svých ručně vyrobených antén. Do klubu vrátil čítač a naopak si vypůjčil starou bílou hůl včetně montážní trubky. Přeinstalovali jsme WSJT-X. Na občasné výpadky příchozí modulace to nemělo vliv. Po dlouhé době se v RK ukázal Libor, který se vrátil z mořeplavecky aktivní dovolené ve Finsku. Ozval se Honza OK1ZY, krátce jsme popovídali. Úkol pořídit kladivo trvá. Protože to bez sebe nemůžeme vydržet, další schůzka se uskuteční oproti původnímu plánu hned příští týden - hlavně tedy proto, abychom odpracovali to, co jsme dneska jen prokecali.
26.06.2019
Poslední předprázdninová schůzka 4x 1x
Potřebujeme kladivo. Tento užitečný nástroj se nám zřejmě někam zatoulal. Michal plánuje sledování letadel, řešil konektory a anténu. Amatér s Vaškem udělali pár FT8 spojení a přestavovali zdroj. Bahno se smažil a snažil na střeše, nicméně druhá protiváha nového vertikálu se stále vzpouzí a nejde to vyladit. Alespoň na 40m už ale vertikál opět funguje. K večeru se ozval Honza OK1ZY. Shodli jsme se, že by bylo načase uspořádat nějakou akci společenštějšího charakteru. První prázdninová schůzka bude v první prázdninový týden a pak v intervalu 14 dní.
18.06.2019
Pravidelná schůzka 5x 1x
Sešli jsme se v pěti. Pogratulovali jsme Amatérovi k úspěšnému složení zkoušek. Až to bude úředně platné, připíšeme nový callsign do seznamu členů. Světlo on-air už je zase v provozu. Opravdu stačil jeden drátek. Takže můžeme zase vysílat, ať je činnost vidět. Ale zatím stále jen na 30m. Na úklidu se moc nezapracovalo. Amatér si půjčil čítač. Ozval se Honza 1ZY, krátce jsme popovídali o jeho aktuálních trápeních. Držíme palce. Vzhledem k blížícímu se svátku nositelů nejpočetnějšího členského křestního jména se v závěru schůzky začalo uvažovat o uspořádání něčeho jako Honza-day.
12.06.2019
Pravidelná schůzka 5x
Bahno zase o něco vylepšil softwarovou část ovládání interfejsu. Po nezbytných přípravách jsme se vydali natáhnout druhou protiváhu nového vertikálu. Za foukajícího větru jsme to sice pěkně vyvěsili, ale naměřené hodnoty se moc neblížily namodelovaným představám. Vertikál tak nakonec zůstal do příště odpojen. Remus přinesl kulaté plastové zásobníčky na různé drobnosti. Částečně je naplnil. Amatér si zase něco přeměřoval a příští týden už jde na zkoušky. Z uklízení moc nebylo, ba spíše naopak, zůstal po nás větší nepořádek. Remus v klubu dokonce zapomenul kyblík ředkviček. Pro ty se musel ráno vrátit, jinak by byla místnost po týdnu jistě zamořena.
04.06.2019
Pravidelná schůzka 6x 1x
Kus práce se udělal. Opět hlavně Bahno. Nový vertikál provizorně zprovozněn zatím jen s protiváhou na 40m. Ta na 80m přijde na řadu příště spolu s finálním naladěním. Muki s Remusem zaskočili do OBI pro úchytky, které nám chyběly. Remus si vypůjčil inteligentní nabíječku, Pavel vrátil ručku Yaesu. Amatér přinesl CB výbavu, kterou měl s Vaškem vypůjčenu. A do klubu poskytl CB drátovku. Petr zase do RK přinesl adaptér USB->ethernet. Trošku se vrtalo, trošku pájelo, trošku lepilo, trošku vysílalo, trošku jedlo, trošku povídalo. Na závěr provedl Bahno lehké úpravy SW, přepínač teď reaguje svižněji. Dosluhuje zapalovač, je třeba přinést jiný a je potřeba opět uklidit, a to hlavně co se týká nářadí.
29.05.2019
Pravidelná schůzka 7x
Zpočátku to nevypadalo na nějakou bombastickou účast, ale nakonec se nás sešlo docela dost, i když někteří se minuli. Ještě před schůzkou se sháněl jekl a Remus rozeslal zprávy o tom, že u Plzeňsky se válí další krabice využitelné jako rotátory. Bohužel, v době, kdy se tam Bahno s Hansem dostali, už tam právě tato zařízení nebyla. V klubu se to pěkně rozjíždělo, jak po montážní, tak po jídelní stránce. Nicméně na Škvrňanech probíhala evakuace 20 tisíc lidí kvůli nálezu bomby z války, a tak Remus pro jistotu vyrazil zpátky do práce. /* konec zápisu Remuse, v zápise pokračuje Koláček */ Po Remusovo odchodu jsme s Bahnem vyrazili na střechu obhlédnout vertikál. Za plandající drát stačilo zatáhnout a srovnal se. Až bude připevněný ke krabici, mělo by to být OK. Vertikál si nejspíš o několik cm "sedl" (asi o malý kousek v každém styku jednotlivých trubek) a proto jsou kotvy trochu prověšené. Zatím jsme to neřešili, uvidíme, až bude anténa kompletní. Dumali jsme, kam přidělat ohradníkové tyče a ještě jsme nedospěli k finálnímu rozhodnutí. Než Bahno doe-kouřil, objevili se na střeše Michal 1PUK a Petr 1PSM. V klubu se zdrželi jenom chvilku a zase běželi. Bahno vyrobil pěkný koaxiální trap, ale při měření se ukázalo, že rezonuje příliš vysoko a je nutné přidat závit, což znamená udělat celý trap znovu. K tomu už ale nedošlo, protože Bahno musel zmizet do práce. Takže jsme se (NF, THC, ZY) pár minut po osmé rozešli, aby kluci stihli bus na Bory. Já jsem jenom uřízl trubku na trap a vyvrtal do ní díry a na 30m jsem udělal pár CW QSO.
21.05.2019
Pravidelná schůzka 4x
Jelikož se nedostavil hlavní konstruktér, moc se toho neudělalo. Přišel ale Vašek, spolužák Amatéra, a tak jsme mu leccos ukázali a leccos pověděli. Vypůjčil si CB stanici a CB PSV metr. Amatér přeměřoval další svou zkonstruovanou anténu.
15.05.2019
Pravidelná schůzka 5x
Vertikál na 30m opět stojí - na místě, kde bývávala CB anténa. Jako držáky meandrové protiváhy posloužily sloupky na elektrické ohradníky. Jejich bodce bylo nutné opatřit závity, což se po nějaké době podařilo. Hodil by se poněkud robustnější svěrák. Provozuschopný zůstal v klubu jen jeden maličký. Kvůli vyloučení případné záměny klubových redukcí začal Hans stříkat jejich některé části namodro. Remote je snad funkční, ale pouze na 30m a asi trochu vzdoruje ovládání anténního přepínače.
07.05.2019
Pravidelná schůzka 7x
Nový vertikál stojí, ovšem ještě bez protiváhy a krabice. Na začátku to ale vypadalo, že se nic montovat nebude. Klíče od střechy totiž nebyly na obvyklém místě. Nakonec se je ale dohledat povedlo (děkujeme!), a tak jsme se pustili do montáže. Po konci schůzky jsme se tak mohli pokochat pohledem na novou tyčku. Při loučení na parkovišti vznikla myšlenka na sváteční výlet, který druhého dne Koláčkojc a Remusojc zrealizovali.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.