OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
19.04.2017
Pravidelná schůzka 5x 1x
Dorazili jsme v počtu 5 kusů. Prvně mezi nás přišel Honza OK1ZY. Rádiem nás pozdravil mmuki. Nanosili jsme věci z Vejce závodu. Zprovoznili jsme starý počítač, avšak nikoli jako remote. Příští schůzka by měla být nestředeční, podle našeho pravidla by tentokrát měla vyjít na čtvrtek. Tenhle den se ale ukázal pro několik z nás né úplně přijatelným, bude vypsána anketa. Dále se probírala AN20 - u většiny těch, kteří účast letos zvažují, rozhodne počasí.
12.04.2017
Pravidelná schůzka 4x 1x
Proběhla domluva na Vejce závod. Zdebořice přítomnými odsouhlaseny, vzhledem k počasí jednodenní varianta. Podrobnější info bude rozesláno. Připravili jsme a odnesli do auta potřebný materiál. Milan připájel nový N konektor k jednomu z kabelů. Michal zprovoznil 230V prodlužku. Remus s Michalem všechny kabely RG213 změřili (délku) a popsali cedulkami. Krabice na reklamovaný počítač nalezena a naplněna. Téměř veškerý materiál je u Bahna.
05.04.2017
Pravidelná schůzka 3x 1x
Dorazili jsme pouze tři. Remus konečně přinesl vytištěnou tabulku na zaznamenávání výsledků FM poháru - umístěna na nástěnce na chodbě. Na novou baterku do šuplery Remus zapomněl, ale má ji doma. Bahno propůjčil převodník USB-COM, takže už opět jde klíčovat. Ale remote jsme vypli a odpojili. Dále jsme zazálohovali deníky a některé složky z obou počítačů. Jeden se bude reklamovat, druhý asi zlinuxovatí. Rádiem se ozval Michal. Byl na Švábinách (měl nějakou prodlevu mezi neodkladnými záležitostmi), vybavoval si dávné radioamatérské zážitky a okukoval kolemjdoucí PPK. Hans hlasoval v hexbeamové anketě. Shodli jsme se a navrhujeme u těch, co byli pro mimořádný příspěvek na nové tyče, jeho výši 500,- Kč. Podebatovali jsme nad akcemi, které se blíží, hlavně tedy o vejce závodu. Vypadá to na Zdebořice. Mžourající šuplerou jsme změřili průměry stožáru v místech, kam přijde kotvení (22 a 45.2 mm). Osvědčené přípravky vyrobí Bahno. Remus připraví a po velikonočním závodě nechá pro klubové použití notebook. Na závod se vezme dvojče.
27.03.2017
Pravidelná nestředeční schůzka 6x
Sešlo se nás dosti - 6 + 2 děti. Nemocný počítač jsme opatřili novou usb klávesnicí a myší. Ty fungovaly, tudíž jsme se dostali do setupu, abychom zjistili, že opravdu cosi je v háji, protože řadu hodnot nelze sledovat. Po nabootování jsme zjistili, že neběží ani sériáč (Bahno dodá USB převodník). Dále je potřeba udělat regulaci ventilátoru/ů, protože když teď běží pořád naplno, funí to opravdu hlučně. Další debata se točila okolo hexbeamu. Na toto téma bude v nejbližší době vypsána anketa. Jak jsme se shodli, pokud dáme anténu nahoru bez konstrukčních změn, zlomí se (brzy). Ještě by možná stálo za pokus vyplnit pruty nízkoexpanzní montážní pěnou, spoje slepit+oblepit. Otázkou je, jestli to vydrží. Pokud ne, můžeme všechny pruty hodit do koše. Další možností je objednat sklolaminátové trubky od G3TXQ, což bude něco stát (+poštovné), ale je to jistota a nám zároveň zbudou 2 kompletní původní pruty pro portablové použití + další použitelné zbytky.... Pro samé úvahy jsme tentokrát nezkonzumovali žádné brambůrky, padla jen jedna čokoládka a hermelín. Děti (OK1PUKáčci) si žily svým vlastním životem, naštěstí tou dobou už snad žádná výuka na patře neprobíhala, i když k měření hluku by je použít šlo.
22.03.2017
Pravidelná schůzka 5x
Ze začátku to vypadlo nadějně, Bahno začal pracovat na vzdáleném ovládání rotátoru. Postupně docházeli i další, Michal taky něco pájel, nakonec byla skoro hádka o pájky. Doubry přinesl asi 3 a půl metru kabelu opatřeného N konektory. Hans promýšlel úpravu programovacího kabelu ke stanici Leixen, aby chodil i s jeho kenwooďáckou ručkou. Zrovna když Bahno měl připojené arduino k hlavnímu klubovému pc, počítač se jakoby resetoval, ovšem spíš byl v nějakém šoku (ale nastalo to až po nějaké době, vůbec to s Bahnovo činností nemuselo souviset). A po sléze, když se zase vzpamatoval, nešla klávesnice a myš (oboje PS2) a větráky foukaly co to šlo. Při startu komp píše SMCTRL NOT FOUND. Ale jinak jako naběhne, USB myš šla, USB klávesnici jsme neměli. Marně jsme přemýšleli nad tím, jestli to mohlo souviset s arduinem, ze kterého viselo pár drátů... ale že by USB řadič vydržel, a odešlo něco až za ním, je dost divné. Do příští schůzky pořídíme USB klávesnici a pak otestujeme, jestli náhodou nepřestalo fungovat i něco dalšího. Příští schůzka je nestředeční, bude v PONDĚLÍ.
15.03.2017
Pravidelná schůzka 4x 1x
Ke zkušebnímu postavení nového stožárku tentokrát došlo. Remus, Koláček a Bahno se v klubu sešli víceméně najednou a po chvíli jsme vybaveni stožárkem, kotvením a anténou vyrazili do prostoru mezi RICE a UUD. Při odchodu jsme vstup na chodbu opatřili cedulkou s informací, že zkušebně topoříme venku. Přes dílčí nesnáze se 10m stožár povedlo vysunout. Bude ale potřeba spodní kotvení posunout o mnoho výš a naznačit, lépe řečeno vyrazit značky, abychom lépe a rychleji zaaretovali jednotlivé díly stožáru. V průběhu prací dorazil také Milan, který stožárek a nás pobíhající pod ním nafotil na mobil. Než jsme se vrátili do RK, museli jsme provézt důkladné odblácení obuvi. Schůzku jsme zakončili krátce po půl osmé. Koláček jel domů na kole. A všichni jsme měli hebkou pokožku - od vazelíny ze stožáru.
08.03.2017
Pravidelná schůzka 6x
Hexbeam rozložen, snesen. Vcelku rychle, už máme praxi. Následovaly debaty, tentokrát celkem věcné - jednak samozřejmě o hexbeamu a také o dubnu, jakožto na akce tradičně bohatém měsíci (FM pohár, Vejce závod, Aprílová noční 20, pálení čarodějnic a následně již květnový SUBR). Zatímco minule odnesl Hans izolepu, tentokrát Remus odkráčel omylem s klíčem (10-11) v kapse.
27.02.2017
Pravidelná nestředeční schůzka 5x
Plánovaná přeprava portablového stožárku tentokrát uskutečněna. Dík patří praHansovi. Stožárek pouze rozbalen a okouknut, na zkušební postavení nezbyl čas. Vazelína v kombinaci se zpuchřelostí starých provazů provoněla místnost. Když dorazil Bahno, vylezli jsme na střechu. Hexbeam po mechanické stránce uveden do provozuschopného stavu, ale jak se pak ukázalo při testovacím spojení, SWR je oproti původním hodnotám, kdy se rafička téměř nehla, bohužel o mnoho vyšší. V průběhu prací dorazili a pomáhali také Malda a Muki. Bahno předal Remusovi nůž, co se při pobytu na horách zatoulal do boty. Neobjeví-li se nějaký aktivista, SUBR se nás týkat nebude, protože jet to v jednom a půl člověku po dlouhé směně v práci a z nekopcovitého QTH by asi nebylo efektivní. Příští schůzka bude příští středu, tj. 8.3.2017. Na remote připojena windomka a bílá hůl.
22.02.2017
Pravidelná schůzka 3x
Původně jsme chtěli do klubu přivézt a ozkoušet 10m stožár na portable provoz, ale jednak nakonec nebyl odvoz a hlavně přišla od Iva Veřtáta zpráva o poškozeném hexbeamu. Problém byl (a je) opět na onom prutu, který jsme opravovali před DOD, tentokrát ale došlo ke zlomení kousek nad místem, které jsme řešili minule. Buď je tento prut vadný, nebo jsme si nevšimli jeho poškození při předchozí závadě. A shodou okolností je, že i tentokrát byl na návětrné straně. Vzhledem k přetrvávajícím nárazům větru a tomu, že potřebný počet členů dorazil až za tmy, jsme opravu odložili na příště. Pád hexbeamu jako takového nehrozí. Příští schůzka bude NESTŘEDEČNÍ, v pondělí 27.1.2017
08.02.2017
Pravidelná schůzka 5x 1x
Asi nás poslední dobou chodí moc. A tím pádem se víc povídá než dělá. Remus alespoň zrenovoval kabel, se kterým jezdí na FM pohár. Sundali jsme z nástěnky QSL lístky, na které je třeba odpovědět (dávali jsme je tam totiž narychlo před dnem otevřených dveří). Po delší době mezi nás zavítal docent Masopust. K přesunu remote stanice do podstřešního kamrlíku se postavil zamítavě. Pozitivním výstupem ze setkání je ale domluva o uspořádání jakési koordinační schůzky za účasti dalších pracovníků z KAE/OTM (termín bude upřesněn). V průběhu debat dorazil ještě Hans a Játro. V závěru se rádiem ozval Mmuki, který byl na cestě z práce domů (pěšky - příčinou bylo auto v kolejišti).
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.