OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
02.04.2020
Radiová schůzka č. 3 3x
Sešli jsme se jen 3. Remus poděkoval za spojení uskutečněná při Mooncontestu. Za OK1OTM vysílal téměř osmiletý Jéňa. A Jinak se tak nějak probírala doba koronavirová.
26.03.2020
Radiová schůzka č. 2 6x
Vzhledem k mimořádné době jsme se stále nemohli sejít fyzicky, a tak jsme samozřejmě dali příležitost našemu hobby a nažhavili radiostanice na kmitočtu převaděče OK0BPL. Někteří z domova, někteří během cesty domů. Remus informoval, že dorazila nová baterie do klubové Yaesu ručky. Remus také pokročil s jistými úpravami webu, nicméně ještě není hotovo (nečekejte nic převratného). Už minule jsme řešili, že se některým nedaří dostat pomocí RDP ke klubovému PC a tím pádem ani obsluhovat remote pracoviště. Mmukimu o ale šlo. A tak jsme přišli na to, že jsme se o to sice všichni pokoušeli hezky, ale na špatném portu. V novinkách na webu je tento údaj opraven. Remus vyzval k všeobecnému zamyšlení, jestli něco nepotřebujeme nakoupit... redukce, atd. - že by se mrtvá doba využila a než přijde lepší doba, zboží by doputovalo. Petr naznačil, že jeho XYL přeloží hlavní části našich www stránek, a také přislíbil, že on sepíše pojednání o tom, kterak jsme posledně putovali z Roželova. Po dlouhé době jsme slyšeli OK1NF. Kabel objednaný skrze OK1YI k němu přes OK1THC doputoval. No a nechyběl samozřejmě ani OK1ZY a také OK1LEV, který se nejdříve ozval z ručky a pak ze základnové stanice. Také jemu RDP ne a ne fungovat. Příští setkání na OK0BPL v tradičním termínu - v pondělí ve 21:30. Tato informace nebude nijak špeciálně rozesílána.
21.03.2020
Radiová schůzka 4x
Vzhledem k nouzovému stavu jsme se nesešli fyzicky, ale jen v éteru. Mimořádné kolečko bylo svoláno na poslední chvíli a v netradičním sobotním čase. Usnesli jsme se však, že do budoucna zachováme tradiční pondělky ve 21:30 (aby se to nikomu nepletlo) a po dobu mimořádného stavu přidáváme čtvrteční kolečka ve 20:15. A jinak jsme probrali současné dění, na radarech jsme pozorovali letadlo nesoucí roušky a další ochranné pomůcky do ČR. Probrali jsme i nějaké ty klubové záležitosti.
11.03.2020
Pravidelná schůzka 6x
Ještě kolem poledne byly v účasti a tím pádem i v konání schůzky samé otazníky. Nakonec nás ale dorazilo 6. 1PUK v klubu provizorně rozfungoval ADSB - viz interní novinky. 1WIP operoval s vrtačkou a předpřipravil krabičku pod vertikál. Udělalo se pár FT8 spojení, zaslechli jsme VZLUSAT, LUCKY byl moc daleko. Trochu se debatovalo o blížících se akcích, ale vzhledem k tomu, že nedokážeme odhadnout jak rychle a jak moc se budou rozšiřovat další omezení kvůli koronaviru, není nic jisté. Ani to, jestli příští schůzka bude v RK, jinde, nebo vůbec. Koukali jsme také na staré snímky z Havranu a dalších míst Železné opony (Iron Curtain) - z Googlu však lezly hlavně výsledky, že Iron je vyprodán.
03.03.2020
Pravidelná schůzka 4x
Nic konkretniho se nedelo, Michal prinesl par WiFi RIGu, z nich jsou mozna nejzajmavejsi paraboly. Zastavil se Mira, takze se pokecalo, diky nemu jiz vime, co je blbe na rotatoru(diky!) a koumalo se, proc nefunguji jine programy na digi krome tech od K1JT - ale bez uspechu.
27.02.2020
Pravidelná schůzka 6x 1x
Dorazilo nás 6. Zatímco minule došlo na fyzickou práci s kabely, dnes to bylo spíš o konfiguraci a zkoušení. Michal totiž přinesl router Mikrotik. Zjistili jsme, že megahermetik je zřejmě K.O., protože od minulé schůzky, kdy byl nabit na 14.4V, jeho napětí kleslo na 10,4V. V místnosti se objevila jakási směrovka na 70cm, ale není naše. Trochu se povídalo, vařilo se kafe, čaj a čokoláda. Po telefonu se ozval Honza ZY. Lvíček přinesl ukázat balun. Bahno dotáhl směrovky, které měl u sebe ještě od nějakých meteorscatter úmyslů. Schůzka příští týden (pokud bude) bude v režii Bahna, on má kartu. Remusojc si budou užívat jarní prázdniny.
18.02.2020
Pravidelná schůzka 6x 1x
Natáhli jsme jeden UTP kabel ve venkovním provedení ke stožáru s hexbeamem (jako náhrada za dosloužilý kabel od budníku k někdejšímu rotátoru). Přidali jsme další UTP kabel, který bude sloužit pro připojení ADS-B. Tento kabel jsme svedli až do místnosti. Nakonec jsme i vrátili bílou hůl do vertikální pozice. Na střeše pracoval OK1PUL a OK1YI, na chodbě a v místnosti Martin Slovany. OK1PUK vypomáhal nahoře i dole. OK1ZY vysílal, mimo jiné s OK1LEV. V závěru dorazil také OK1PSM. Žádné rozhodné stanovisko k případnému nákupu TM-455E nepadlo. Spíše zaznělo, že by bylo dobré (nechat) opravit stávající zařízení.
12.02.2020
Pravidelná schůzka 7x 1x
Jak to tak bývá, když se nás sejde hodně, hodně se také povídá. A tak jsme probrali uplynulý FM pohár, řešili se trolejbusy, bateriobusy, atnény... Trošku se i vysílalo, Martinovi se dostalo pomoci s jistou slovní úlohou, nabíjel se megahermetik a konzumovalo se (obvyklé brambůrky, káva, čokoláda). Kontrola antén byla pouze vizuální, položenou bílou hůl jsme ještě nenamontovali zpátky, protože v neděli se čeká další kolo větrů. Velké poděkování Petrovi OK1PSM - donesl plastové židle, a tak jsme si už měli všichni kam sednout. A také přinesl zalaminovanou ceduli na kopec. AJ verzi udělala jeho XYL, za NJ patří dík Liborovi DL1CHP.
04.02.2020
Pravidelná schůzka 7x
Vzhledem k větrnému počasí a vyšší účasti jsme toho méně udělali, ale více probrali, snědli a vypili. Hans dokonce přinesl smetanu do kafe. Cca po 6 letech se v klubu ukázal Michal OK9RTS. Objednali jsme novou baterii do ručky Yaesu, aby v klubu byla alespoň jedna ruční radiostanice v pohotovosti.
25.01.2020
Pracovní sobota 3x
Do nových rámečků jsme přidělali nové i starší diplomy na stěnu. Prostor vzniklý na nástěnce vyplněn statistikami z FM poháru. Koberec po vyschnutí sice trošku prokoukl, ale zmizením lehké špíny se možná i zvětšil kontrast mezi špínou velkou a malými místy bez nečistot. TV nainstalována na stožárovém nadstavci přidělaném na noze od stolu. Přeorganizovány uskladněné osciloskopy, vznikla tak malá odkládací plocha. Trošku se i vysílalo. Vystaveny drobnosti, ještě tedy zbývá aktualizovat prezentaci.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.