OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
16.01.2019
Pravidelná schůzka 3x
08.01.2019
Pravidelná schůzka 7x
Ač to ze začátku nevypadalo s účastí nijak valně, nakonec nás bylo 7. Ihned po příchodu se Remus s Bahnem vrhli do rozdělaných záležitostí. Bahno řešil softwarově otáčení rotátoru - a nakonec se zadařilo, Remus zase připojení náhlavní soupravy ke své staničce v kombinaci se záznamem, klíčováním případně dávačem skrze mobil. Taky se víceméně zadařilo, ikdyž je to zatím v podobě kabelového propletence. Koláček udělal pár CW spojení a jinak se hlavně povídalo a jedlo (masíčko, sejra, tyčinky a sušenky jen dva měsíce prošlé).
02.01.2019
Pravidelná schůzka 4x 1x
Na první schůzce roku 2019 jsme byli ve čtyřech, po rádiu se k nám přidal ještě Honza 1ZY. Honza Amatér byl oficiálně zařazen mezi členy-nováčky. Nějaký čas jsme trávili nad deníkem z Vánočního závodu. Honza Amatér zjišťoval na jakém kmitočtu vysílá Motorola, která je v klubu už od léta. Podařilo se, nicméně není to VHF ani UHF. Hans přivezl věci ze závodu, vše jsme nanosili zpátky do klubu.
19.12.2018
Pravidelná schůzka 6x
Vždy, když se nás sejde hodně, málo se toho udělá. Takže s rotátorem se tentokrát nepohnulo. Předpřipravili jsme ale věci na vánoční závod. Jsou u Hanse. Nejnovější pravidelný účastník našich schůzek Amatér se brzy objeví na stránkách již jako člen klubu.
12.12.2018
Pravidelná schůzka 4x 1x
Nejdřív to vypadalo s účastí hodně bídně, ale nakonec to nebylo tak špatné. Nic velkolepého se ale neudělalo, Hans opravoval lampu a pečoval o dceru. Petr donesl cukroví a trval na tom, že to musíme všechno sníst. Povídalo se o kolektorech, výtazích a jističích. Remus do klubu donesl nové sondy k osciloskopu, které už dorazily z Asie. Příští týden bude nutné připravit věci na vánoční závod...
04.12.2018
Pravidelná schůzka, ale v úterý 5x
Vzhledem k tomu, že na pravidelný středeční termín naší schůzky připadl Mikuláš, raději jsme se sešli o den dřív. Hanuš a Irgendwer přinesli spoustu chipsů, takže to zpočátku vypadalo, že se přes pytlíky snad ani nedostaneme k rádiům, ale nakonec se udělal kus práce. Konečně se hnulo s naprogramováním Baofenga pro Amatéra - dík za zapůjčení toho správného kablíku patří Petrovi OK1PSM. A ještě větší poděkování směřuje k Bahnovi, který výrazně zapracoval na opětovném roztočení rotátoru. Příště tedy zřejmě nastane velká revoluce ve vnitřnostech interfejsu. To Amatér, ač byl tradičně přítomen jen na část schůzky, taky stačil leccos. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že obdrží některou z cen v soutěži Hamíkova koutku.
27.11.2018
Pravidelná nestředeční schůzka 7x
Sešli jsme se v nebývale velkém počtu (7), po rádiu se ozval OK1ZY, ale spojení bylo o mnoho kratší než jindy, protože v klubu bylo tak živo, že Honzu nebylo skoro slyšet. A co se dělo kromě toho, že se podávaly tyčinky, klobásy, pečivo, sýry, ořechy a vanilkové rohlíčky? Bahno přinesl spoustu věcí, ze kterých vzniknou nové vnitřnosti pro krabičku, v níž se ukrývá interface, ovládání rotátoru a přepínače antén. Také rychle spájel kabel k naprogramování Baofenga, to se ale nestihlo (Remus si to vzal domů, udělá to a pak se zkontaktuje s Amatérem). Udělalo se pár QSO, drobně se probíral Vánoční závod a vánoční schůzka. Nesrovnalosti v evidenci docházky na minulou schůzku vyřešeny.
21.11.2018
Pravidelná schůzka 4x 1x
Sešli jsme se ve čtyřech, po rádiu se ozval Honza OK1ZY. Remus si před začátkem schůzky chtěl udělat pár spojení a zjistil, že hexbeam je hluchý. Mezitím dorazil Bahno a začal problém řešit. Naštěstí se ukázalo, že problém není v anténě, ale buď v kabelu nebo v přepínači. Po přepojení na jiný výstup přepínače se situace zlepšila. Remus s Koláčkem se věnovali QSL agendě. Na opětovné rozchození vzdáleného otáčení hexbeamem potřebujeme trafo, z kterého by lezlo 24V / 2A - nemáte někdo něco v šuplíku? Pokud ne, koupí se. Dále jsme přemýšleli nad QTH pro vánoční závod. Při tom jsme se dostali k různým místopisným anomáliím. K naprogramování ručky pro Amatéra jsme se nedostali. Dohodli jsme se, že než začnou jarní anténní manévry, dočasně natáhneme dipól na 40/80m, a to v místech kde bývala windomka - vede tam kabel. Bahno nás popovezl k tramvaji, Koláčka k vlaku. Když šel Mmuki s Remusem po Plaské ulici, troubilo na ně auto. Řídil ho Hans.
13.11.2018
Pravidelná schůzka ale v úterý 6x
Ač to s účastí zpočátku vypadalo nevalně, nakonec se oproti té naklikané zdvojnásobila. Po velmi dlouhé době se ukázal Honza OK1ZY. Jelikož schůzka byla mimořádně v úterý, mohl přijít i Honza Amatér. Nečekaně se ukázal Honza OK1NP. Takže na začátku schůzky byly v klubu přítomni jen Honzové, a to v počtu 4 kusů. Fousáč nám donesl balíček QSL lístků. Remus přinesl redukce k anténnímu analyzátoru + baterie. Když je ovšem dal dovnitř, přístroj nešel zapnout. To musel přijít Bahno - udělal to samé a přístroj samozřejmě šel. Provedli jsme kalibraci, kterou už by si analyzátor měl pamatovat. Jako poslední dorazil do klubu Mmuki. Remus přinesl USB redukci k připojování IDE a SATA disků, ponechá jí v klubu. Z prehistorických disků jsme se dostali k obsahu jednoho z nich. Objednali jsme novou sondu k osciloskopu. Zapomenuté klíče vráceny na místo. Shodli jsme se na tom, že stavbu nového vertikálu a dalších antén necháme na jaro. Teď je potřeba soustředit se na obnovu funkčnosti otáčení hexbeamu.
07.11.2018
Pravidelná schůzka 2x 2x
Po delší době jsme se sešli jen ve dvou. Remus přinesl anténní analyzátor, který před pár dny konečně dorazil. Ovšem ani za těch pár dnů mu nedošlo, že by měl koupit baterie. Bohužel, v klubu žádné nebyly. A tak když Bahno celou krabičku spájel a sestavil, museli jsme ji oživovat ze zdroje. Naštěstí analyzátor v USB režimu funguje i bez baterií. Ze začátku nám to kreslilo úplné nesmysly, ale po kalibraci už z toho začaly padat hezčí obrázky. Následně jsme objednali několik redukcí, které budou pro práci s přístrojem potřeba. Remus trošku zapracoval na své výbavě na závody. Už může klíčovat z klávesnice nezávisle na použitém SW. Ještě musí vyřešit připojení obyč. náhlavní soupravy. Během schůzky došlo i na pár FT8 QSO, na 2m se ozval OK1ZY a OK1PUK. A po osmé večer nás z večerní letargie vytrhlo několik Moon contestmanů, a tak jsme rozdali pár bodů. Odchod těsně před devátou.
PS: V místnosti zřejmě proběhlo mytí oken, všechny věci z parapetu a okolí byly přemístěny...
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.