OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
20.03.2019
Pravidelná schůzka 5x
Sešlo se nás relativně dost. Navíc dorazil i Martin (značka bude doplněna), který také přiložil ruku k dílu. Zatímco Hanuš tentokrát většinu schůzky proseděl před počítačem a programoval a programoval, zbytek osazenstva sundaval hexbeam. Ten je už delší dobu lehce vyosen, nicméně hlavním problémem byl větrem zničený rotátor. Následkem volného otáčení rotátoru je i poškozené stínění kabelu. Bude nutná brigáda rychlého nasazení hexbeamu. V současnosti je ukotven na střešním roštu. Zakrytovaný inferfejs už vypadá moc hezky a navíc už lze ovládat jak otáčení antény, tak přepínání antén bez PC. Během schůzky přeřazen Petr OK1PSM z běžných odběratelů aktualit mezi členy našeho RK. Přeci jen mezi nás chodí už od září loňského roku... Tak Petře vítej, musíme to někdy oslavit :)
12.03.2019
Pravidelná schůzka 6x
Na uvod spatna zprava - rotator to opravdu neustal a bude nutno ho vymenit. Jinak byla bohata ucast(+2x CHLD OK1PUL) a krome kecani se zase pohlo s interface - temer vsechno uz je uvnitr a SW zacina byt k svetu, mj rozchozeno klicovani a pridana blokace vysilani do odpojenych anten.
06.03.2019
Pravidelná schůzka 6x
Schůzka s pěknou účastí. U vrtačky seděl Petr OK1PSM, u páječky Bahno, s foťákem pobíhal Remus a u počítače jsme se střídali. Výsledkem je, že interfejs je již částečně funkční. Příště snad dojde k plnému zprovoznění. Remus s Koláčkem dořešili QSL agendu, Koláček pošle balíček na QSL službu, ještě pak zbývá několik lístků k osobnímu předání, případně k poslání přímo jejich adresátům. Ukázal se i Mmuki a Honzy 1ZY.
26.02.2019
Pravidelná schůzka 4x
Schůzka o jarních prázdninách byla ve čtyřech. Amatér pilníkem vylepšoval parametry své antény a pochlubil se novým Baofengem. Hanuš pokračoval v úpravách interfejsu, už to začíná nabírat budoucí podobu a vypadá to nadějně. V závěru schůzky jsme ještě učinili drobný nákup různých arduinovitých věciček.
19.02.2019
Pravidelná schůzka 5x
Schůzka se v začátku poněkud zkomplikovala, protože Remus až na Borech zjistil, že kartu potřebnou pro přístup do RK nechal v jiných kalhotech - doma. A tak se rozjel tramvají přes celé město zpátky domů a pak zase zpátky do klubu. Příchozí tak stepovali na chodbě až do 17:30. Pak jsme se rychle vrhli na rozpracované činnosti. Bahno zásadně pokročil v transformaci interfejsu, avšak ještě né tak, aby bylo možno remote opět zprovoznit - tudíž remote minimálně do příští schůzky nejde provozovat, stanice je odpojená a vypnutá. Remus s Koláčkem řešili kvesle a úpravy webového logu. Remus s Hansem se pak pustuli do evidence našeho zařízení, databáze se rozrůstá, až budou hotové úpravy vzhledu celého systému, objeví se data na současné stránce o našem vybavení. Z domova se na sdílenkách pokoušel dovolat Honza Amatér, nicméně vzhledem k tomu, nicméně nějak jsme se v éteru nepotkali... hlavně nebylo moc času a k dispozici jen ručka. Po delší době se v klubu ukázal taky Honza 1ZY. Udělalo se toho dost, škoda toho opožděného začátku, za který se Remus ještě jednou omlouvá...
13.02.2019
Pravidelná schůzka 3x
Tentokrát byla schůzka daleko komornější. Dost dlouho byl Remus v klubu sám, pak se po hodně dlouhé době ukázal v klubu Doubry, ale zase brzo odešel. Jako poslední dorazil Bahno, kterého zdržely pracovní povinnosti. Moc se toho neudělalo, Remus pokusně nainstaloval nějaký software, laborovalo se nad přístupem k některému nastavení FT897. Takže tím nejdůležitějším asi je, že remote už jde zase provozovat s audiem a to na příjmu i při vysílání. Jak to nastavit na straně uživatele, bude rozesláno. Jen je prozatím potřeba při odchodu z klubu vypínat repráky od počítače, jinak se tam provoz bude ozývat nahlas a v případě fonického provozu, bude slyšet audio z mikrofonu uživatele i v době kdy není zaklíčováno.
05.02.2019
Pravidelná schůzka 6x 1x
Sešli jsme se v počtu 6 kusů. A to je většinou problém, protože se víc debatuje než dělá. Tentokrát se mluvilo samozřejmě o anténách, pak ale také o plynovodech, kácení stromů, počasí, VKV závodění, DMR a tak. Né, že by to nebylo zajímavé, ale v podstatě se toho opravdu moc neudělalo. Remus si něco bastlil na závod, Bahno lehce pokročil s části interfejsu, Amatér dumal nad lecčím. Po delší době se ukázal v klubu Muki. Schůzka zakončena v 8 večer.
30.01.2019
Den otevřených dveří 6x 1x
Do 7. patra dorazila pouze jedna početná skupina návštěvníku, pak už jen šestičlenná, jejíž součástí byl i Láďa OK1LV a pak už jen jedna dvojice. Geoskupina se tentokrát nekonala. Asi kolem čtvrté dorazil Hanuš, přišel i Amatér (a posléze i jeho spolužák Vašek - snad se mu u nás líbilo) a také Petr OK1PSM. Večer se na okamžik ukázal po dlouhé době Játro. Během dne navázáno několik FT8 spojení + 1x FM s Honzou OK1ZY. Hanuš udělal trochu práce na novém interfejsu. Příště musíme vzít propagaci DOD do vlastních rukou a sezvat do RK radioty i příbuzenstvo, známé a kolegy a kolegyně:) Pro 5 a půl člověka to tam půl dne čančat nebudu.
16.01.2019
Pravidelná schůzka 5x
Tentokrát jsme se tak trochu rozdvojili. Zatímco Hans s Amatérem se sešli normálně v klubu, Bahno s Remusem si dali sraz u bydliště pána, který nám nabídl své skříňové zásoby všeho možného elektrokonstrukčního. Ale Bahno s Remusem na sebe narazili již ve městě, shodou okolností před SMT. Bahno obratně zajel částečně na chodník, Remus přistoupil. Pak jsme se přesunuli k pánovi. Vše měl systematicky sepsáno, zásoby opravdu bohaté, nicméně většina z toho pro nás byla jen těžko využitelná, respektive taky bychom to asi neměli kde skladovat. Ale popovídali jsme si hezky, odešli jsme nakonec jen s jedním anténním přepínačem a Bahno si odnesl úlovek v podobě plotteru Merkur Alfi. Přesunuli jsme se do RK, následně přišel také Michal. Nic zásadního jsme už neudělali, bylo relativně pozdě. Amatér si přeměřil zkonstruované antény. Pozor, vertikálu na 10m se pochroumala protiváha, takže HSWR. Vzhledem k tomu, že příští týden je setkání v Alfě a další týden už DOD, bude vypsána ještě jedna schůzka, aby se vše připravilo a uklidilo.
08.01.2019
Pravidelná schůzka 7x
Ač to ze začátku nevypadalo s účastí nijak valně, nakonec nás bylo 7. Ihned po příchodu se Remus s Bahnem vrhli do rozdělaných záležitostí. Bahno řešil softwarově otáčení rotátoru - a nakonec se zadařilo, Remus zase připojení náhlavní soupravy ke své staničce v kombinaci se záznamem, klíčováním případně dávačem skrze mobil. Taky se víceméně zadařilo, ikdyž je to zatím v podobě kabelového propletence. Koláček udělal pár CW spojení a jinak se hlavně povídalo a jedlo (masíčko, sejra, tyčinky a sušenky jen dva měsíce prošlé).
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.