OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
17.08.2017
3. prázdninová schůzka 4x
27.07.2017
2. prázdninová schůzka + posezení 6x
Scházeli jsme se postupně a více méně asi jen proto, abychom se hromadně přesunuli do Modré hvězdy.
12.07.2017
1. prázdninová schůzka 6x 1x
První naše prázdninová schůzka v tomto roce se uskutečnila v tradičním čase, tedy ve středu od 17h. Remus a Bahno nainstalovali správné drivery do počítače, Hans předváděl svou kořist v podobě různých fragmentů z oblasti zabezpečovací techniky. Doubry dotáhl pěkný kabel k vyzkoušení a případnému využití. Bahno se pochlubil základem rotátoru, který podle svého vlastního návrhu vytiskl na 3D tiskárně. Mrkli jsme se také na střechu, protože nám na stožár přibyla jakási anténka, která asi bude činit drobné potíže při návratu našich antén na stožár. Svedena je do družicového kamrlíku, zatím však není zapojena. Po 19. hodině jsme se přesunuli do restauračního zařízení Šach-mat. Tam dorazili i Muki a mmuki. Rozebíral se FM pohár a další záležitosti. Domů jsme dorazili až v pozdních nočních hodinách.
27.06.2017
Pravidelná nestředeční schůzka 4x
Sešli jsme se v očekávaném počtu, avšak v trochu jiném složení než bylo naklikáno. Místo VojákaX se ukázal Doubry. Rozmotali jsme dráty ze starého hexbeamu. Když dorazil Muki, přišly na řadu počítačové záležitosti. Na úpravu ovládacího SW nedošlo. Do PC jsme dali druhou síťovou kartu. Následovaly další úpravy. Sledování stavu našeho remote bude řešen trochu jinak. Remus v následujících dnech upraví. Drátovku jsme na střechu nevrátili, na střeše bylo rušno ohledně satelitů.
21.06.2017
Pravidelná schůzka 3x 1x
Jako první dorazil Bahno. Hned usedl nad konstruovaný KV anténní přepínač a vydržel u něj až do konce schůzky - už je v podstatě hotovo, zbývá ho instalovat na střechu (a dovést k němu ovládací kabeláž a také tedy vrátit na střechu windomku + modifikovat sw). Remus a poté i Michal seděli u pc a snažili se rozchodit sledování stavu remote pracoviště na webu. Úspěch zatím pouze částečný. Během schůzky se ozval Honza OK1ZY. Michal odcházel dřív, Bahno s Remusem až po půl deváté. Po konci schůzky se odehrála věc, kterou Remus úplně nepochopil. Když se vrátil ke svému kolu před hlavním vchodem a odemykal ho, otevřely se dveře z recepce a ozvalo se ehm ehm. V první chvíli si Remus myslel, že ho paní vrátná kontroluje, jestli kolo nekrade, ale vše bylo jinak. Paní prohlásila, že tam kvůli mně čeká a že si nechala ujet autobus. Domnívala se zřejmě, že se Remus asi zapomněl někde v učebně, nebo tak něco. No nic. Příští schůzka bude nestředeční - 27. června V ÚTERÝ.
14.06.2017
Pravidelná schůzka 3x
Sesli jsme se v nehojnem poctu 2ks, behem schuzky se nachvili zastavil Michal s Matou. Krome obvykle spolecensko-kulturni funkce schuzky se trochu pokrocilo na prepinaci anten, priste se snad podari to dotahnout. Rozpusteno kratce pred 1800Z.
07.06.2017
Pravidelná schůzka 4x 1x
Podařilo se přesvědčit nový počítač s Win10, aby komunikoval česky, nikoliv německy. Bahno se pustil do výroby anténního přepínače. Jinak se samozřejmě povídalo, atd.
31.05.2017
Pravidelná schůzka 5x
Remus donesl zakoupené hadicovky. Fortelnější model použijeme na spojení jednotlivých částí hexbeam prutů, ty čínské k upevnění drátů atd. Bude to pintlich, průměr hadicovek se v některých úsecích blíží průměru tyče. Protože nedorazil vrchní konstruktér Bahno, měli jsme spoustu otazníků. Zmohli jsme se na sestavení tří tyčí, které jsme smontovali každou s jiným překryvem prvků. Na chodbě jsme pak zkoušeli, který tvar prohnutí je asi ten nejlepší. Úkolem převzít reklamované(nové) PC od Ivetky byl samozřejmě pověřen Hans. Vrátil se nečekaně rychle, takže to asi neproběhlo úplně tak jak by si představoval. V samotném závěru schůzky jsme nové PC zapli, pokoušeli se přemluvit Windows 10 o češtinu namísto němčiny, avšak pouze s částečným úspěchem. Před půl devátou jsme to zabalili, Milan odjel kolmo, zbytek rozvezl Hans po Bolevci.
10.05.2017
Pravidelná schůzka 4x
Ačkoliv zpočátku visely nad účastí mnohých z nás otazníky, sešli jsme se ve stejném složení jako při pondělním kolečku. Nicméně většina z nás buď dorazila pozdě nebo potřebovala dříve odejít. Proto se toho moc neudělalo.
03.05.2017
Pravidelná schůzka 5x
Tentokrát to byla zase spíš kecací klubová sešlost. Povídalo se o čarodějnicích a o všem možném. Část výbavy si vzal Bahno, který se chystá dělat další šuternatá spojení, část zůstala nevybalena. Remus přinesl hadicovky, ale málo. Do příště pořídí další. Na opětovnou instalaci drátovky nedošlo. Jako první odcházel Remus, poněvadž byl v RK s Májou, tak aby byli doma včas. Bahno, Mmuki, Honza OK1ZY a Hans zůstali déle.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.