OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
18.07.2018
2. prázdninová schůzka 5x 1x
Po delší době jsme se sešli v rozumném počtu, i když někteří se minuli. Po ještě delší době se ukázal Libor. Michal dorazil na kole. Moc se toho ale neudělalo, lehce se plánovalo, Bahno dal na web termín srazu v Hrádku a Holic. Dále se uvažovalo o šutrech a pochodu z Roželova. Taky byl pokus o naplánovaní akce hned na druhý den s Liborem a dětmi.
04.07.2018
1. prázdninová schůzka 2x
První prázdninová schůzka se odehrála pouze ve dvoučlenném obsazení, nicméně i tak jsme zase s úklidem pokročili. Především jsme přeskupili obsah skříní, něco málo zase přibylo do bedýnky s věcmi na vyhození. Příchod do místnosti a především případný první dojem nově příchozího návštěvníka je snad o poznání příjemnější.
26.06.2018
Poslední předprázdninová schůzka 4x 2x
Na základě ankety jsme se tentokrát sešli v úterý. Opět se zapracovalo na úklidu - a tentokrát to bylo docela znát, protože se uklízelo v oblasti stolů a také pod nimi. Různé, léta nepoužívané kabely zmizely, zaprášená CBčka skončila v příslušné skříni. Hlavním vedoucím uklízecích prací byl opět Koláček, kterému byla udělena pochvala také za přichystané zdravé občerstvení. Dále jsme řešili rotátor, respektive jeho ovládání. Avšak stále zůstává vzdáleně neovladatelný. Ponechán natočen na jihozápad. Příští schůzka bude cca za 14 dní.
20.06.2018
Pravidelná schůzka 4x 1x
Jako první dorazil Remus s Káťou a dětmi. Vzápětí Koláček. Děti hned zaujala bedna s věcmi na vyhození a začaly se v ní přehrabovat. Koláček, který dorazil vzápětí se je snažil přesvědčit, ať (si) toho odnesou co nejvíc. Káťa s dětmi odešla, ale jen s několika malými suvenýry. Pak dorazil Michal, který se hned pustil do vrtacích a dalších mechanických prací na krabičce pro jeho budoucí TRX. Hlavně jsme všichni ale byli zvědaví na to, co se stalo s ovládáním rotátoru. Zblázněné servo se po opětovném připojení opravdu různě hýbalo nonstop. Horší to ale bylo se samotným ovladačem rotátoru. Rotátor se otáčel zřejmě sem a tam možná celý víkend, na což jistě nebyl dimenzován. Patrně se připeklo trafo. A odbouchla se pojistka. Při provizorním odzkoušení se rotátor pootočil, ale trafo se za tu dobu dost zahřálo. Zkusmo jsme vyndali jiný ovladač od stejného výrobce. Rotátor se správně dotáčel, ale nezkoušeli jsme to moc, protože původní rotátor se neotáčí přes jih a ovladač druhého má bod nula na severu. A jinak jsme zase trošku hnuli s úklidem, v závěru schůzky udělal Koláček několik CW spojení (když zrovna Michal nevrtal). A také se ozval OK1ZY. O termínu poslední červnové schůzky rozhodne anketa.
13.06.2018
Pravidelná schůzka 4x
Opět se nás sešlo o něco víc, než se původně čekalo, ale tentokrát se účast zastavila na čísle čtyři. Pokračovalo se v úklidu. I když se toho udělalo poměrně dost, po vizuální stránce nebyly úspěchy tak velké jako minule. Nicméně některé části skříní a hlavně prostor pod stolem stále na úklid čekají. Koláček udělal několik CW spojení. Hanuš začal s tvorbou schémat pro plánovanou výrobu soupravy na hon na lišku. Michal vyvrhl vnitřnosti malého starého ruského osciloskopu. Do krabičky zřejmě zabuduje svůj µBITX. Remus nafotil šrotiště mobilních telefonů a pokusí se to nabídnout od koruny na Aukru - třeba se nějaký sběratel najde a každá koruna na účtě dobrá. Příště by to asi opět chtělo výlet do sběrného dvora.
06.06.2018
Pravidelná schůzka 7x 1x
Oproti naklikané účasti jsme se sešli v mnohem větším počtu. Hned po příchodu jsme se opět vrhli do úklidu. Hlavně tedy do odnosu věcí, o kterých jsme minule rozhodli, že je vyhodíme (2 prastaré monitory, jedna vysloužilá inkoustová tiskárna a bedna všehochuti od různých fragmentů po rozhlasový VKV přijímač. Hans, který tentokrát dorazil se synem, zajistil odvoz do sběrného dvora, kde se na matroš vrhla místní pracovnice a jistě z něj něco vytřídila. Mezitím pokračoval Koláček s Bahnem v třídění v klubu. Když jsme se tam s Hansem vrátili, už byla opět hromádka věcí určených k vyhození docela velká. Vzápětí dorazil také Milan a Michal, docela dlouho pobyl i Játro a po rádiu se ozval Honza 1ZY. Třídilo se, rozebíralo, rozmotávalo, vyhazovalo. Sem tam se i zavysílalo. Nakonec, když už jsme v klubu zůstali jen 3 (1NF, 1THC, 1YI), narovnali jsme vertikál a zkoumali rotátor, který vykazuje lehkou odchylku od zadaného azimutu. Příště prověříme více. Také se řešila plánovaná výroba lišek, QSL agenda (Koláček by rád úřadoval, ale Remus stále nezařídil potřebné věci).
29.05.2018
Pravidelná nestředeční schůzka 5x 1x
Schůzka byla docela plodná. Hlavně se zase hnulo s úklidem. Papírová skříň urovnána komplet, začalo se i s dalšími. Spoustu papírového i elektro odpadu. Hlavní uklízecí zásluhy má Koláček. Bahno budiž pochválen za obnovení funkčnosti remote provozu. Hans rozebral vyhazované elektrozařízení a vytěžil z něj některé potřebné záležitosti - např. ferity. Michal objevil v papírech nejrůznější poklady, brzy dáme na web do historické rubriky. Remus obnovil pětimetrovou část kabeláže používané hlavně na Boubíně - tam se možná vypraví při FM poháru, tamní vrcholová kniha je totiž plná a je potřeba ji vyměnit. Lehce znepokojující byly samovolné pohyby ovládání rotátoru během bouřky. Podoba akce s dětmi (naplánované na pátek) se neřešila.
23.05.2018
Pravidelná schůzka 3x 1x
První úklidové vlaštovky dorazily. Uklízeli jsme ve třech. Nejdéle Koláček, ujal se papírově-jídelní skříně. Remus poté, co vzdal pátrání po příčinách nefunkční modulační cesty z PC do TRX, se pustil do úklidu stolu nejblíže ke dveřím. Sem tam jsme se zastavili nad některými fascinujícími, už historickými materiály, např. několik Hansovo přihlášek ke zkouškám, atd. Hans se nakonec dostavil také, věnoval se hlavně odnosu papírového odpadu. Trošku jsme zredukovali i obsah jídelní části skříně. Hans si pochutnal na několika opravdu velmi archivních cukrovinkách, Remus také neodolal a spapal adventní kalendář. Úklidové práce tím ale rozhodně neskončily. Snad nejvíc je poznat úkon, který jsme provedli těsně před odchodem. Reflektor a stojan na něj jsme ke stropu - na skříň. Také došlo na QSO s Honzou OK1ZY. Škoda, že jsme nemohli vysílat, na 6m bylo relativně plno. Příští schůzka bude nestředeční, bude vypsána anketa.
16.05.2018
Pravidelná schůzka 6x
Hanuš s Michalem se pochlubili svými novými µBITXy. Koláček ozkoušel FT950 několika CW QSO. Debatovalo se o lecčems - o Vraní skále, o termínu další schůzky, o QSL evidenci... Z účtu odešlo cca 1100,- a snad přijde obálka od DXCC. Hanuš si půjčil tuner, Michal čtečku karet.
09.05.2018
Pravidelná schůzka 3x 1x
Na úklid opět nedošlo. Hanuš rozchodil ovládání FT950 přes CAT kabel, s klíčováním na přímo jsme ale válčili dál. Nahlédli jsme i do útrob stanice a objevili pár home made úprav, těžko ale říct, jestli zrovna tohle má vliv na zjištěné problémy. Remus s Michalem přeměřili další kabel, máme tak RG213, H1001, RG8 - každého z nich je 30m + nějaké kousky RG58. Hanuš přinesl jím vyrobenou anténku, o které už psal, Remus ji pravděpodobně vyzkouší při FM poháru. Odeslány deníky z čarodějnic.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.