OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
22.09.2020
Pravidelná schůzka 4x 1x
Po příchodu jsme se ihned vrhli na studium rotátorů. Rozebrali jsme modrý i zelený. S podobným zeleným měl Míra zkušenost a tak namontovat na něj hexbeam jednoznačně nedoporučil. Proto jsme se zaměřili na modrý. Zkrátí se trubka, aby páka byla menší a vyrobí se vložka, aby se přechod od hřídele mechanismu k trubce tak nevrklal. Pak se pozornost zaměřila na vertikál. Protože se trubky prutu trošku zasunuly do sebe a protože vertikál prozatím bude jednopásmový (40m), museli jsme ho celý odkotvit a položit. V bedně u solárního panelu, kde jsme měli schované lanko, se zabydleli vosíci. Hlavní práce probíhaly už za tmy (až sem popis akce psal Remus, pak ale musel odejít - Bahno jistě zápis dopíše či upraví...).
09.09.2020
Pravidelná schůzka 6x
Počasí přálo, účast byla dostačující a odhodlání také nechybělo. Po jistých obtížích s uchycením trubky do modrého rotátoru jsme vyrazili na střechu. Neotáčející se hexbeam jsme sundali, načež začala montáž rotátoru. Během ní jsme ale zjistili, že vůle je příliš veliká - a kromě vůle při otáčení by se celý hexbeam dost kymácel. Hexbeam proto zůstal na střešním roštu a pokud nebude nikdo nějak zásadně proti, koupíme k hexbeamu fungl nový rotátor a ten starý necháme pro jiné použití, nebo ho použijeme, ale s přídavným ložiskem. Jinak se nás sešlo celkem 6, po hodně dlouhé době se ukázal Koláček.
26.08.2020
Prázdninová schůzka č. 7 4x 1x
Oproti minulé schůzce účast vzrostla, ovšem činnost rozhodně nestoupla. Na vině byl především silný vítr, takže střešní práce by nebyly příjemné. A tak se vysílalo, především na KV, ale taky na PMR. Z Radyně totiž v Nov contestu závodila Eva Rokycany. A tak nějaký ten bodík dostala od Honzy Remuse a Honzy Božkov. Michal přinesl do RK hrnečky. Jsou to takové starší modely, jsou 4 a hned jsme některé z nich ozkoušeli. Dle Hanse z nich bylo cítit odvzdušňování topení, Remus zase říkal, že z nich cítí starý dřevěný objekt. Ale pilo se z nich hezky. Hans započal operaci jau. Přinesl si totiž plyšáka, který přestal dělat kravál a ani nevibruje. Vyoperoval z něj vyteklé baterky a ještě bude další problém někde uvnitř krabičky s excentrickým motůrkem.
18.08.2020
Prázdninová schůzka č. 6 2x
Sešli jsme se pouze ve dvou, inu stále jsou prázdniny. Zrestartovali jsme interfejs, asi kvůli bouřce, která den předtím přešla Plzeň, ukazoval display nesmysly, ale jinak krabička fungovala normálně. Popovídali jsme, vypili kafe a čaj, udělali pár KV spojení a kolem sedmé už jsme vyrazili na cestu domů.
13.08.2020
Prázdninová schůzka č. 5 4x
Nejdřív bylo vedro a pak zase hodně pršelo - a tak se ani během této schůzky nic na střeše neudělalo. Ale už je to opravdu potřeba. Zato pracovníci katedry jsou činní, a tak jsme si mohli v RK prohlédnout vznikající paraboly a v patře u vlezu na střechu pěkný stožárek. Hans si hrál na instalatéra, vařilo se kafíčko, došlo na vyprávění o Hansovo dovolené, udělalo se pár FT8 spojení, Michal zkoumal teplotu adsb raspberry pi. Chvíli to vypadalo, že nám nefunguje předávání logu z WSJT do webového logu - Remus zkoumal kdeco, ale nakonec stačilo vystoupit a nastoupit. Jedly se tradičně brambůrky, ale také houby (čokoládovo-sušenkové). Mluvilo se o blížícím se sobotním HAM srazu v Hrádku a také o srazu/pochodu táborníků v Roželově (první víkend v září).
04.08.2020
Prázdninová schůzka č. 4 4x 1x
Celkem jsme do klubu přišli 4, ale THC s PSM se nepotkali. Hanuš se nejprve pokoušel o šutry, Petr zápasil s notebookem, Remus vyprávěl zážitky z cyklodovolené. Petr vyráběl díru na vypínač. Udělalo se pár KV spojení a pár slov prohodil Honza s Karlem OK1ELE na převaděči. Příští schůzku domluvíme při pondělním kolečku, je ale možné, že se to sloučí s Formankou.
22.07.2020
3. prázdninová schůzka 4x
08.07.2020
2. prázdninová schůzka 6x
Rotátor se točí, jak má, zbývá jen pár softwarových úprav (a montáž na střechu samozřejmě). Díky, Bahno. QSL roztříděny na OTM a KGT a po rocích. O to se postaral Jay a Remus. Ten přinesl objednané USB kabely. Termín příští schůzky je zatím nejasný.
02.07.2020
1. prázdninová schůzka 5x
Většina z nás měla trošku zpoždění, ale sešli jsme se. Hanuš přinesl od QSL manažera Koláčka paklík lístků pro OTM, jeden lístek pro KGT. Hanuš dále pracoval na ovládání rotátoru. Remus přinesl nabíječku k ručce Yaesu FT-60 - ta je tak kompletní, s novou lionkovou baterií. Jay nařezal a přinesl nové desky do poličky u okna - ty vypůjčené jsme tak mohli vrátit. Stavil se u nás taky Martin (někdejší Remusův spolužák) - potřeboval něco ohledně vysílaček a antén, my jsme se zase podívali do laboratoře neelektrických veličin a vypůjčili jsme si USB A-B kabel. Hanuš si vzal kufr s Kenwoodem a zdrojem, ze zahrady se pohodově zapojí do Polního dne.
17.06.2020
Pravidelná schůzka 4x 1x
Po schůzkách s vyšší účastí byla tato skromnější sešlostí. A zrovna tak s činností. Krom vynuceného zrušení wifiny (za vypnutí na dálku patří dík Michalovi), jsme pouze ručně otočili hexbeam směrem do vnitrozemí - v domnění, že uděláme nějaké QSO do Mooncontestu. Ale v OK bylo ticho po pěšině. A jinak jsme měli takový malý lázeňský sedánek, jelikož jsme zkonzumovali lázeňské oplatky a zapíjely je minerální vodou Il Sano. Petr opět zápasil s notebookem a instalací operačního systému. Probírala se myšlenka udělat ke konci června HonzaDay, neboli oslavu svátku nositelů nejčastějšího jména v našem RK.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.