OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
18.09.2019
Pravidelná schůzka 5x
Zbudována police. Ač Hans namítal, že použitý typ hmoždinek se nehodí pro daný typ zni, dílo se snad podařilo. Velkou zásluhu na tom má právě Hans. Remus nakoupil lištu a konzole, jako vlastní poličky jsme použili prkénka, která jsou součástí modrých bloků, jež si kdosi v místnosti uložil před pěknou řádkou let. Tak aspoň něčemu poslouží. Při montáži asistoval Honza 1ZY a Petr. Ten se i stihl vypravit s Michalem a Remusem na střechu, kde dumali nad hexbeamem. Schůzka zakončena ve 20h, příští bude nejspíše v úterý.
10.09.2019
Pravidelná schůzka 6x
Sešlo se nás o dost víc, než bylo naklikáno, nicméně mnozí přišli jen na otočku. Jelikož audio problémy s remote přetrvávají, přinese příště Bahno na zkoušku stejný typ zvukové karty, co má doma. Nějakou dobu jsme byli na střeše, nicméně zaměstnávala nás pouze teorie. Pár spojení se udělalo. Remus předal Bahnovi k předání Koláčkovi k přepravě do Prahy několik vytištěných QSL. Remus si vypůjčil programovací kabel, aby si nastavil nového Baofenga. Bahno předvedl pěkné výrobky z 3D tiskárny. Poslouží k montáži čtyřčete.
04.09.2019
1. záříjová schůzka 5x
Celkem se nás sešlo pět, i když dlouho jsme byli na začátku jen dva. Pořád se chová nějak divně audiovstup u remote. Nicméně pár FT8 spojení se udělalo. Honza ZY byl aktivní na převaděči, mluvil například s OK1TZZ. Konečně jsme zavěsili schůdky, ale úplně jinam než se původně plánovalo. U okna vznikne polička s dózami na drobné komponenty. V závěru schůzky jsme rozdali pár bodů do Moon contestu v pásmu 2m.
27.08.2019
5. prázdninová schůzka 5x 1x
Jak to po konci schůzky hezky shrnul Koláček, moc jsme toho nepodělali, ale bylo to příjemné. Sešli jsme se nakonec v pěti. Na staré letáčky jsme aplikovali přelepky s datem první schůzky ve školním roce 2019/2020. Patrně po aktualizacích byl rozhašený zvuk na remotu. A to je asi tak všechno, co se udělalo. Zbytek schůzky se prokecal, projedl a trochu provysílal. Ve skříni je asi rekordní zásoba brambůrkovitých pochutin, o kterou se postaral Petr. To Koláček zase emitoval klobásu. A Remus cukroví vypadající vánočně, ale bylo kupované a čerstvé. Ozval se Honza 1ZY. Po dlouhé době dorazil do RK Pavel OK1PUL. Nejdéle vydrželi v klubu Koláček, Remus a Hans, který zajistil odvoz. Koláčka vyhodil ve Vejprnicích a Remuse taky. Protože mu cestou oznámil, že se ještě musí stavit u VojákaX v práci, což Remus vyhodnotil tak, že raději pojede domů vlakem, protože bude doma dřív. A také si chtěl prohlédnout novinky na trati Vejprnice-Plzeň. Jenže už byla tma (ve vlaku taky) a tak toho moc neviděl. Ale asi prvně jel z klubu domů vlakem. Příští schůzka příští týden (bude upřesněno). První pravidelná schůzka první středu v říjnu. Nějaká akce (bude vypsána anketa) 6./7. září.
18.08.2019
VKV provozní aktiv 1x
Po několika letech byla naše značka slyšet v provozáku - a to díky Petrovi OK1PSM.
13.08.2019
4. prázdninová schůzka 3x 1x
Nakonec jsme se sešli ve čtyřech. Měli jsme totiž návštěvu - Karla OK1ELE. Jinak Amatér tradičně přišel s novou anténou, kterou zbastlil a v klubu přeměřil. Petr dal na zeď rámečky s diplomy a zprovoznil jednu z nemocných kolečkových židlí. Další dvě bude nutné svařit. Remus musel luxovat - nebylo to kvůli likvidaci následků tvůrčí činnosti, ale protože si zkrátil cestu přes staveniště tramvajové tratě a bahno z něj v klubu opadalo. Jinak jsme provedli drobnou kontrolu střechy, bouřkou nic neutrpělo. A udělalo se pár spojení na 30m a 40m (hlavně Amatér). Zvažovaný přesun k Bahnovi na šutry se nekonal. Zatím není jasný termín poslední prázdninové schůzky.
30.07.2019
3. prázdninová schůzka 2x
Tak finalni ucast pouze 2ks, prace na strese na vertikalu. A ne, nepovedlo se. Neco je tam zasadne blbe nedari se identifikovat co, resp. nedari se prijit na nenaladitelnost na 80m. Pristi pokus bude s uplne jinou verzi anteny, kterou ale musim nejdiv namodelovat.
09.07.2019
Prázdninová schůzka č. 1.5 3x
Naklikaná účast: 2, skutečná: 4. Nově mezi nás zavítal Medvěd (někdejší člen nejrůznějších kroužků SMT, Bahnův dlouholetý kamarád). Jmenuje se Honza. Takže u nás bude asi opravdu přehonzováno. Ihned po příchodu jsme se vydali na střechu. Bahno s Medvěděm se snažili naladit nový dvoupásmový vertikál, nicméně úspěch se stále nedostavil. Remus s Koláčkem se věnovali Hexbeamu. Srovnali tyče a snažili se obnovit uchycení jednotlivých prvků, nicméně varianta s bindry do budoucna nebude ta pravá. Do příště něco vymyslíme.
02.07.2019
1. prázdninová schůzka 5x 1x
Moc se toho nedělo. Amatér přinesl další ze svých ručně vyrobených antén. Do klubu vrátil čítač a naopak si vypůjčil starou bílou hůl včetně montážní trubky. Přeinstalovali jsme WSJT-X. Na občasné výpadky příchozí modulace to nemělo vliv. Po dlouhé době se v RK ukázal Libor, který se vrátil z mořeplavecky aktivní dovolené ve Finsku. Ozval se Honza OK1ZY, krátce jsme popovídali. Úkol pořídit kladivo trvá. Protože to bez sebe nemůžeme vydržet, další schůzka se uskuteční oproti původnímu plánu hned příští týden - hlavně tedy proto, abychom odpracovali to, co jsme dneska jen prokecali.
26.06.2019
Poslední předprázdninová schůzka 4x 1x
Potřebujeme kladivo. Tento užitečný nástroj se nám zřejmě někam zatoulal. Michal plánuje sledování letadel, řešil konektory a anténu. Amatér s Vaškem udělali pár FT8 spojení a přestavovali zdroj. Bahno se smažil a snažil na střeše, nicméně druhá protiváha nového vertikálu se stále vzpouzí a nejde to vyladit. Alespoň na 40m už ale vertikál opět funguje. K večeru se ozval Honza OK1ZY. Shodli jsme se, že by bylo načase uspořádat nějakou akci společenštějšího charakteru. První prázdninová schůzka bude v první prázdninový týden a pak v intervalu 14 dní.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.