OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
15.11.2017
Pravidelná schůzka 2x 1x
Dosel jsem si ho klubu, zacal bastlit, sahnul do horky kalafuny. No v prubehu se na 2m ozval Honza OK1ZY a kolem sesty dorazil doubry. Nicmene na bastleni bylo casu dosti, a tak mohu s radosti oznamit, ze napis sviti, prepinac prepina anteny a pozor, zhava novinka: servo otaci rotatorem. Zbyva mechanika(izolepa sice resi vse, ale elegantni to moc neni), ale, muzete si zatocit(nastavit pozadovany azimut a stisknout button) a nemusime premejslet, kam nechat hewbeam koukat. A mam podivny pocit z windomky, nejak zlobi, bude to chtit se na ni podivat. Po sedmy hodine rozpusteno.
08.11.2017
Pravidelná schůzka 8x
Po týdnu se ukázal v klubu Doubry. A přinesl pěknou DIN lištu i s držáčkem na přepínač. Pořídil to skrze práci, za nákladové ceny, bude mu proplaceno. Po delší době dorazil Bahno, mrknul na přepínač a rozchodil ho. Po strašně dlouhé době se v klubu ukázal agitátor VojakX. A dorazil i Mmuki, Hans, a Honza OK1ZY. Remus vyráběl lepší verzi plachto-fóliového obydlí na Boubín, za vydatné pomoci Michala a Honzy. Bolo dosť činorodo. Akorát je asi nějaký vachl v USB kabelech ke stanici, problém s komunikací se objevuje častěji.
01.11.2017
Pravidelná schůzka 4x 1x
Zpočátku to vypadlo, že účast nebude valná. Během dne účast vzdal OK1ZY, ale během hodinky před schůzkou účast avizovali OK1PUK, OK1HV a Doubry. Jako první dorazil Remus. Protože nikdo doteď nic kloudného nevymyslel s uchycením anténního přepínače do bedny, stavil se před klubem v OBI a koupil lištu, takovou tu na zeď, na kterou se dávají krabičky na šroubky atd. Na tu hodlá přepínač připevnit. Dále Remus předvedl nové skripty, z nichž snad do příštího týdne zprovozní centrální klubový log a vyhledávání, později i generování QSL lístků. Michal usedl ke stanici a udělal pár FT8 spojení. Hexbeam jsme po větrném víkendu odvázali. Žádné větší škody, ale někdy bude muset dolů - jeden úchyt drátu rupnul, jeden se sesunul. Týká se to pásem 10m a 20m, nicméně není to nic zásadního, vysílat se na to určitě dá. Na Michalovo přání zdůrazním, že přinesl sušenky, přičemž nebyly prošlé. Dobry donesl pěkný kablík, a dík mu patří i za rozvoz z RK.
27.10.2017
Pravidelná nestředeční schůzka 3x 1x
Pokus o přeinstalaci HRD se nezdařil. Nejen že nezmizel problém s vytuháváním, ale HRD už nešlo doinstalovat vůbec (v neplacené verzi). Tak jsme doinstalovali další části DX labu. Ve WSJT-X zprovozněno přímé ladění, takže pro práci s tímto programem nesmí být zapnutý DX labový commander. Během instalování a dumání proběhlo pár spojení směr Jižní Amerika a jedno směr Severní Předměstí (Michal OK1PUK). Krom vysílání se samozřejmě zase něco snědlo, tentokrát byl největším dodavatelem Honza OK1ZY. Když Honza odešel, vyskotačili jsme ještě na střechu. Vzhledem k velmi větrné předpovědi na nastávající víkend jsme zajistili hexbeam provazem (kdyby náhodou). Hans s Remusem se rozloučili v sadech a tím trojhonzovitá schůzka skončila.
18.10.2017
Pravidelná schůzka 4x
Po velmi dlouhé době dorazil do klubu Koláček, to bylo radosti na starém bělidle. Předvedli jsme mu pár spojení v novém, a tím pádem populárním módu FT8, a pak už se na to vrhnul sám, a to jak pod klubovou značkou, tak svou vlastní. Navštívili jsme také spodní střechu, to abychom stanovili maximální rozměry pro bednu, do které dáme anténní přepínač. Zřejmě to bude něco takového, tedy stejné rozměry jako má vedlejší bedna školní, avšak s větší hloubkou. Když Remus měřil, Koláček ladil a zkoumal rušení. Během prací na střeše se dostavil Hans. Ještě během schůzky dorazily a z eQSL se na náš web automaticky stáhly lístky z uskutečněných spojení. Povídalo se o všem možném i nemožném. Na 2m se ozval Honza OK1ZY - ten tentokrát nemohl dorazit, a také jsme mluvili s Michalem OK1PUK, který už byl na cestě do RK. Před osmou odjel Koláček na kole domů. Na závěr jsme se jedním spojením zapojili do Moon contestu v pásmu 50 MHz. Jako tradičně během schůzky probíhal konzum brambůrků, sušenek a druhé půlky loňského adventního kalendáře.
11.10.2017
Pravidelná schůzka 3x
Tentokrate prakticky ve dvou lidech, akorat tesne pred koncem prisel Michal. Moc se toho neudelalo, snad jen par spojeni. Pri nich zjisten problem s prepinacem anten - nespolehlive rozpojovani zkratovaciho rele. Popravde, bal jsem se toho, ted k tomu doslo. Do priste vymyslim nejakou napravu. Prozatim na odpojovaci rele pripojen hexbeam.
04.10.2017
1. pravidelná schůzka ve šk. roce 2017/18 4x
Všichni dorazivší na první oficiální schůzku v tomto školním roce přinesli nějakou laskominu - od prošlých sušenek po vepřové kůže. Jídelní skříňka je plná, příště nic nenoste, na druhou stranu tento fakt může být dobrou motivací do klubu příště přijít. Podruhé za dobu provozu našeho remote pracoviště se stalo, že přestala správně fungovat zvukovka. Vyp/zap pomohlo. Remus přinesl usb hub a prodlužku, aby se nám kabely od klávesnice a myši nevisely pod stolem. Zakoupeno z klubových peněz, stejně tak jeden mikrospínač. Doubry přinesl dvě propojky N - RSMA. Ověřena funkčnost automatického stahování eQSL.
25.09.2017
4. záříjová schůzka 7x
O nedělním večeru končící anketu ohledně poslední záříjové schůzky vyhrálo pondělí. Chvíli to vypadalo, že navzdory krátké době mezi rozesláním avíza a samotným konáním schůzky bude účast vysoká (8). Ale nanec se nás sešlo o něco méně. Bahno s Mukim odsranili problém s nahazováním ovládání anténního relé+přepínače - teď už to funguje perfektně. Hans donesl dvě pěkné kovovové krabice - pro venkovní umístění ale vhodné nebyly. Dále dotáhl nějaké zbytky antén a VHF vysílaček používaných kdysi v zabezpečovačkách. Udělalo se i nějaké to spojení. Při té příležitosti jsme přišli na to, že eQSLáci už zase touží po platbě, tentokrát už to bylo 12$. Zaplaceno.
20.09.2017
3. záříjová schůzka 4x 1x
Padly dva pytle brambůrků, jedny věnečky a půlka adventního kalendáře. Zprovoznil se přepínač KV antén. Zatím tedy jen provizorně leží v místnosti, ve finále bude samozřejmě na střeše. Trošičku se i uklízelo. Příští schůzka by měla být nestředeční, ale 27. bude právě ve středu - vypíšeme anketu. Jinak se samozřejmě povídalo o všem možném, ozval se také OK1PUL (který téměř v přímém přenose doma převrhl květináč). Honza OK1ZY komunikoval na převaděči mimo jiné s OK1DOL, který se k nám prý někdy vydá :)
13.09.2017
2. záříjová schůzka 3x
Ačkoliv v plánované činnosti bylo slovo úklid hned třikrát, došlo jen na pár drobných pořádku prospívajících činností. Uklidili jsme některé zbytky pro předchozích činnostech, matky, šroubky či hadicovky jsme umístili do správných přihrádek. A jinak se hlavně povídalo - o rádiích, o zážitcích ze SPŠE a SMT, tak 10 až 20 let nazpět. Nějaké drobné laborování s rádiem taky bylo, ale víceméně to byla jen kulisa k povídání.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.