OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
17.04.2024
Pravidelná schůzka 6x
Stepan se postaral o aktualizaci prohlížeče Chromium na ads-b píčku, takže už se přes něj můžeme dívat na meshtasticovou krabičku. To bylo asi to hlavní a jediné, co se udělalo. Výměnu DC-DC měniče zhatilo chladné a deštivé počasí. Takže se hlavně povídalo. Např. o blížící se AN20 a provozáku. Na začátku schůzky se mluvilo i o tom, že bychom do klubu pořídili erární dalekohled.
10.04.2024
Pravidelná schůzka 5x 1x
Podebatovali jsme o tom, co je ještě potřeba pořídit a co zařídit před přesunem bedny. Remus posílil zásobu napájecích adaptérů, které se vždycky mohou hodit, když je potřeba něco narychlo živit. Také donesl objednané 2ks DC-DC měničů, relátkové moduly a další záležitosti. A vyzkoušel vysílání na dálku, ale opačným směrem než obvykle - vysílal z domácího QTH. Michal se pokoušel něco udělat z domácí meteostanicí, nicméně neuspěl a tak nakonec skončila v koši. Jak to bude s Aprílovou noční dvacítkou, bude asi jasné zase až těsně před akcí. Po nějaké době se v klubu ukázal Lvíček.
03.04.2024
Pravidelná schůzka + pokračování v osvěžovně 8x
V klubu jsme se ze stálého osazenstva sešli nakonec jen dva, ale ukázal se také Martin -Pták-. Povídalo se o všem možném, a tak jedinou věcí, kterou jsme stihli, byl restart píčka pro ADS-B. Potom už následoval avizovaný přesun do osvěžovny. V narychlo vyhlášené anketě zvítězil nakonec Saloon, a tak jsme se odebrali do prostor, které většina z nás naposledy navštívila už před hodně dlouhou dobou, někteří nikdy. Probíhala tam dotočná velikonočního zeleného 13° piva. U tohoto nápoje jsme probrali leccos, ale nic vyloženě radioamatérského nebo klubově důležitého. Z konkrétních záležitostí snad jen blížící se nedělní výlet po nepoužívaných kolejích.
27.03.2024
Pravidelná schůzka 4x
Moc nás nebylo. Po příchodu do klubu jsme zjistili, že velké digitální hodiny, které do klubu pořídil k Vánocům Honza ZY, nejdou. Za ty cca 4 měsíce už vysosaly baterie. Aniž bychom řešili, jestli je spotřeba adekvátní jejich velikosti nebo jestli nové baterie byly skutečně nové a plně nabité, pustil se Hanuš do úpravy spočívající v tom, že do prostoru pro baterie dal DC-DC měnič, takže teď už jsou připojeny na 12V lištu. A když náhodou vypneme napájení, při zapnutí za nějakou dobu zafunguje DCF. Michal ten zase hledal správný konektor, který by pasoval do USB redukce pro staré plotnové disky, kde slouží jako pomocný zdroj 12 V. Našel konektor na podezřelé nabíječce původně určené ke klubové čelovce. Měla by dávat 5 V, ale na jejím výstupu lezlo skoro to samé, co na autozapalovačovém vstupu. Dlouho nepřišel Jarda OK1JFL - zatím co onehdy psal, že je v Rakousku, teď byl v Polsku. A Hans, ten zase s Italem v Maďarsku (pracovně). Michal, Remus a Honza odjeli novotou vonícím autobusem linky 25, Honza pak pokračoval 30 a 12 do Božkova, takže se docela projel.
20.03.2024
Pravidelná schůzka 4x
Tentokrát byla schůzka takovým malým IT kroužkem. Nejprve jsme zrestartovali, co se dalo. Potom se Remus se Stepanem vydali pátrat po záhadného chování phpMyAdmina a nefunkčního přihlašování na web, které se ale dotklo jen Remuse. Na obojí jsme časem přišli, ale zabralo to spoustu času. V závěru, když se zastavil Mmuki, jsme si ještě hráli s čipem a čtečkami karet v mobilech. Naopak na začátku schůzky se stavil Martin -Pták-.
15.03.2024
Pravidelná schůzka 6x
Už dlouho nebyla schůzka jindy než ve středu, a tak jsme se sešli v pátek. Nejdříve jsme zprovoznili nedorestartovanou bednu. Pak jsme se vrhli na klubový pc s tím, že na interní USB připojíme flešku, ale kvůli instalovaným čtečkám už nebylo místo. Poměrně dlouho jsme povídali s Martinem /Ptákem/ a pak jsme se vrhli na transport Meshtastica /Nešťastníka/ na střechu. Stepan ještě přeflešoval Remusovo nešťastníka, ale jak se Remus přesvědčil o pár dní později, ani na přímou viditelnost se mu s jeho keplíkem na vzdálenost necelých 3 km nepodařilo odeslat zprávu. Musí vyzkoušet nějaké jiné zařízení. Po dlouhé době se ukázal Pavel OK1PUL a sdělil nám zajímavé zprávy...
06.03.2024
Pravidelná schůzka 6x 1x
Sešlo se nás dost. Řešil se hlavně Meshtastic. Provizorní umístění zařízení v dóze se ukázalo jako málo vodotěsné. Stepan to proto vyndal, očistil od rzi, nahrál nový firmware a zprovoznil senzor. Remus pak vyrobil nové provizorní umístění, tentokrát v plastové trubce. Zároveň jsme objednali bílou hůl 868 MHz / 5.8 dBi. Stepan se také pochlubil pěknou vytištěnou krabičkou na Meshtastic zařízení. Paralelně jsme řešili novou kamerku do špačníku, kterou potřeboval zprovoznit Péťa. Síťové záležitosti mu vysvětlil Michal. Hlavním zásobovačem krmiva byl Hans. Uzené dodal s pečivem i hořčicí. Ale ani Remus se nezahanbil - donesl sýr ve tvaru kukuřičného klasu a dost pálivé brambůrky.
28.02.2024
Pravidelná schůzka 7x 1x
Na bedně se nic neudělalo. Snad se ale vyřešily problémy s restartem klubového PC. Řadič na NVMe přendán do jiného slotu a k bootování použita novější fleška. Zatím je stále umístěna na vnějším USB - takže nevyndavat! Značnou dobu u PC proseděl také Hanuš. Pokoušel se znova přeprogramovat svou ručku. Stačilo si 2x zacvičit pozdrav slunci, měsíc musel být v nadhlavníku a Saturn s Venuší v konjunkci, vyzkoušet dva kabely, pak si vyrobit vlastní a nedýchat - a pak to začalo fungovat. Stepan si zase přinesl nový (bazarový) foťák, Vašek příručí osciloskop, Péťa svítilnu do zapalovače a Remus zkoumal možnosti výměny článků v akumulátoru od vrtačky z Lidlu. Konzumace: banánky v čoko a po delší době přinesl Stepan Čočkýnu - slanou a s chilli. Rychlovarka tentokrát zahálela. Remus se poptával na eventuální účast na prvním subru, ale ani on to moc dobře nevidí.
14.02.2024
Pravidelná schůzka 7x
Vašek si do klubu přinesl svého Kenwooda a zkoušel si připravit záležitosti pro provoz FT8 a dalších digitálních módů. Hanuš se pokoušel přeprogramovat svou ručku. Michal opravoval sluchátka, ale úspěch se nedostavil. A ozkoušel si DAB-FM transmitter do auta. Mládežníci se tentokrát moc nezdrželi, pochutnali si na polévkách, uvařili nám čaje a šli. Remus se pustil do instalace NVMe disku a příslušného řadiče do klubového počítače. V kombinací s novou instalací Windows je PC o dost rychlejší. Michal se postaral o síťová nastavení. Zapomenuli jsme ale zakázat usínání - zřejmě proto je teď počítač offline.
07.02.2024
Pravidelná schůzka 3x 1x
Schůzka začala s lehkým zpožděním, nicméně všichni o tom byli informováni. V úvodu schůzky jsme se snažili spojit s OK1CPP, který si tento týden namontoval bílou hůl. Nakonec se to podařilo. Hans si do klubu přinesl plnou tašku úkolů. Aspoň něco se mu z toho podařilo udělat. Michal zkoumal své domácí Raspberry, které patrně vlivem špatného HDMI kabelu přestalo zobrazovat. A taky se snažil opravit žehličku na vlasy své XYL. V závěru schůzky jsme se rýpali v Meshtasticu. Michal to shrnul slovy: Meshtastic - nešťastník. Ale třeba změní názor, až se nám do toho podaří více proniknout. Během schůzky jsme zaslechli pár relací z Moon contestu na dvoumetru. OK3KW zněl jak hlas faráře při bohoslužbě. Spojení jsme neudělali, asi se nám začaly klížit oči, Michal totiž přinesl speciální uspávací čaj
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.