OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
05.11.2019
Pravidelná schůzka 9x
Sešli jsme se v téměř nevídaném počtu: 9 + 1x CHLD (Hansovský Matěj) + 1x návštěva. Tou byl Honza, který se před časem ozval kvůli zamýšlenému umělecko-světelně-audiovizuálně-radiovému projektu. To bylo asi hlavní řešené téma. Ale jinak se i hodně povídalo, pájelo, řezalo a závitovalo. Malý Matěj si hrál se stavebnicí. Petr přinesl akuvrtačku bez aku - na kabelu v klubu dobře poslouží. Účast ve Vánočním závodě zatím nejasná. Předvánoční schůzka bude zřejmě v úterý 3. prosince.
30.10.2019
Pravidelná schůzka 4x
Moc se toho neudělalo. Ač jsme zeleně byli naklikáni pouze dva, účast byla dvojnásobná. Michal přinesl krásnou hubici k vysavači, takže uklízení bude o něco jednodušší. Rozfungovali jsme on-air světlo nad dvěřmi - a nebylo to nijak náročné, bylo totiž jen strčené v jiném zdířce interfejsu. Udělalo se pár FT8 spojení a Honza 1ZY dal výzvu na převaděči. Ozval se OK1TZZ.
22.10.2019
Pravidelná schůzka 8x
Sešlo se nás 8. Remus, Bahno a Hans už se potkali před rozhlasem. Hanuš vyfasoval jeden z nových malých stožárků, aby ještě ověřil některé rozměry pro uchycení na střeše, Remus a Hans se vydali nach Bauhaus. Tam zakoupili potřebný materiál a také nové listy do pilky na železo a vrták. Když dorazili do RK, už tam byl i Koláček, Irgendwer a Amatér. Bahno se pustil do zprovozňování remotu, Hans, Michal a Remus si připravili věci na montáž stožárku (řezali závitové tyče, vrtali) a pak šli na střechu, kde byli vzhledem k horší přístupnosti utahovaných šroubů docela dlouho. Na pomoc přišel také Petr. Když jsme se vrátili dolů, Bahno, Koláček ani Honza ZY už tam nebyli. A tak úplně nevíme, co všechno Bahno změnil a nainstaloval na PC. Příští schůzka ve středu. Je potřeba koupit klíč 13. A pojistky do multimetru.
16.10.2019
Pravidelná schůzka 5x
Někteří z nás jsme přišli s nadějí, že opět plně zprovozníme remote. Remus přinesl zakoupené zvukové karty - Sound Blaster 3, a čínskou za 17 Kč. Obě se chovaly zvláštně, ale ta čínská aspoň naběhla hned. Při té vší manipulaci se buď v interfejsu něco hnulo, nebo za to mohou aktualizace windows, které proběhly po restartu PC, nicméně aktuálně rádio nekomunikuje s počítačem. Úspěchy tedy zaznamenal akorát Koláček, který potichu u stolu vyráběl závity na prvky budoucí dvoupásmové skládací směrovky (po vzoru Bahna). Částečné úspěchy pak měl také Michal, který ze všech možných montážních zbytku možná vytvoří stožárek, kam umístí anténu a přijímač na sledování leteckého provozu (ADSB). V prosinci uskutečníme nějakou předvánoční prodlouženou restaurační schůzku.
08.10.2019
Pravidelná schůzka 7x
Vzhledem k počasí k žádným střešním pracím nedošlo. Zvuková karta v interejsu začíná šumět na příjmu i když přes ní byl veden jen TX provoz. Pořídíme jinou. Bahno přemýšlel nad rotátorem. Amatér si půjčil analyzátor, vrátí ho do příští schůzky (pravděpodobně skrze Honzu 1ZY). Po delší době mezi nás zavítal Vašek ze SPŠE.
02.10.2019
1. pravidelná schůzka ve šk. roce 2019/20 6x
První pravidelná schůzka ve školním roce 2019/20 nepřinesla žádného nového zájemce o naši činnost. Po dlouhé době se v klubu ukázalo Játro. Od začátku se opět laborovalo s audiem na remotu, udělalo se několik pokusů, nakonec se do cesty mezi výstup stanice a vstup zvukovky vrazil poťák a uvidí se, jestli to zabere. Rozebral se rotátor (modrý). Zřejmě znefunkčníme mechanickou pojistku. Pak už bude stačit jen dodělat snímání polohy a měl by zase fungovat. Remus Koláčkovi poslal po Bahnovi vytisknuté QSL lístky. Bahno a Játro řešila 3D tisk jakýchsi pomůcek do sprchy. Michal řešil nefungující jednotku k čidlům na tlak v pneu. Je potřeba zaplatit eQSL. Velký vertikál se asi o 1/2 dílu zasunul, proto je kotvení tak prověšené. Příští schůzka zřejmě v úterý. PS: Hans jedl, aniž by si myl hodinu ruce.
24.09.2019
Pravidelná schůzka 7x 2x
Světe div se, hexbeam je opět na stožáru. Komplet vyměněné je uchycení jednotlivých drátů. Pracovalo se do tmy. Remus už den předem připravil většinu nových úchytek, které vznikly kombinací zakoupených objímek na trubky a dvou druhů oček, která přivezl Hans z nějaké (de)montáže. V klubu to leželo už dlouho. Do prací se zapojili úplně všichni. Dokonce i malá Ála, která přišla s Pavlem. Zatím co jedna parta nahoře drátovala, druhá vyráběla nový kabel. Metál by si zasloužil Petr, který už hotovou anténu na tyči dlouho držel, než byl hotov kabel a mohlo se jít do finále. I když finále to není ani zdaleka, protože zatím je hexbeam natočen fixně na JZ, protože rotátor(y) jsou stále v místnosti. Zespoda všechno jistil Honza OK1ZY, který ale valnou většinu času byl v místnosti sám. Rozruch mu zajistil výbuch zářivky. Potíže s audiem přetrvávají. Po rádiu se ještě před oficiálním začátkem schůzky ozval Amatér (nemocný), telefonicky svou neúčast omluvil Hans.
18.09.2019
Pravidelná schůzka 5x
Zbudována police. Ač Hans namítal, že použitý typ hmoždinek se nehodí pro daný typ zni, dílo se snad podařilo. Velkou zásluhu na tom má právě Hans. Remus nakoupil lištu a konzole, jako vlastní poličky jsme použili prkénka, která jsou součástí modrých bloků, jež si kdosi v místnosti uložil před pěknou řádkou let. Tak aspoň něčemu poslouží. Při montáži asistoval Honza 1ZY a Petr. Ten se i stihl vypravit s Michalem a Remusem na střechu, kde dumali nad hexbeamem. Schůzka zakončena ve 20h, příští bude nejspíše v úterý.
10.09.2019
Pravidelná schůzka 6x
Sešlo se nás o dost víc, než bylo naklikáno, nicméně mnozí přišli jen na otočku. Jelikož audio problémy s remote přetrvávají, přinese příště Bahno na zkoušku stejný typ zvukové karty, co má doma. Nějakou dobu jsme byli na střeše, nicméně zaměstnávala nás pouze teorie. Pár spojení se udělalo. Remus předal Bahnovi k předání Koláčkovi k přepravě do Prahy několik vytištěných QSL. Remus si vypůjčil programovací kabel, aby si nastavil nového Baofenga. Bahno předvedl pěkné výrobky z 3D tiskárny. Poslouží k montáži čtyřčete.
04.09.2019
1. záříjová schůzka 5x
Celkem se nás sešlo pět, i když dlouho jsme byli na začátku jen dva. Pořád se chová nějak divně audiovstup u remote. Nicméně pár FT8 spojení se udělalo. Honza ZY byl aktivní na převaděči, mluvil například s OK1TZZ. Konečně jsme zavěsili schůdky, ale úplně jinam než se původně plánovalo. U okna vznikne polička s dózami na drobné komponenty. V závěru schůzky jsme rozdali pár bodů do Moon contestu v pásmu 2m.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.