OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
25.09.2017
4. záříjová schůzka 4x
20.09.2017
3. záříjová schůzka 4x 1x
Padly dva pytle brambůrků, jedny věnečky a půlka adventního kalendáře. Zprovoznil se přepínač KV antén. Zatím tedy jen provizorně leží v místnosti, ve finále bude samozřejmě na střeše. Trošičku se i uklízelo. Příští schůzka by měla být nestředeční, ale 27. bude právě ve středu - vypíšeme anketu. Jinak se samozřejmě povídalo o všem možném, ozval se také OK1PUL (který téměř v přímém přenose doma převrhl květináč). Honza OK1ZY komunikoval na převaděči mimo jiné s OK1DOL, který se k nám prý někdy vydá :)
13.09.2017
2. záříjová schůzka 3x
Ačkoliv v plánované činnosti bylo slovo úklid hned třikrát, došlo jen na pár drobných pořádku prospívajících činností. Uklidili jsme některé zbytky pro předchozích činnostech, matky, šroubky či hadicovky jsme umístili do správných přihrádek. A jinak se hlavně povídalo - o rádiích, o zážitcích ze SPŠE a SMT, tak 10 až 20 let nazpět. Nějaké drobné laborování s rádiem taky bylo, ale víceméně to byla jen kulisa k povídání.
06.09.2017
1. zářijová schůzka 4x
Začátek schůzky byl ve znamení transportu výbavy, která byla u Bahna. Z parkoviště nahoru putovala 4x anténa, rozložené háčko, jeden kufřík + nějaké ty kabely, provazy a stožár. Ve dvou jsme to zvládli nadvakrát. Asistovali Bertík s Klaudinkou. Zatímco minule se tedy v místnosti nějaký prostor uvolnil, dnes nastal přesný opak. Původně jsme chtěli trošku laborovat s počítačem, ale jelikož jsme aktualizace dlouho odkládali, trvalo to dost dlouho. A ještě ke všemu to na nás zase mluvilo německy. Ale naštěstí ve finále to naskočilo v češtině. Bohužel, zase se zaktualizovaly některé ovladače, takže nastaly obvyklé problémy. Mezitím Bahno s dětmi odešel. Vzápětí ale dorazil Doubry a po něm ještě mmuki. Prodiskutovali jsme prosbu ohledně přebastlení starých vojenských stanic na PMR pásmo, zatím se k tomu nikdo nemá a nutno dodat, že se není čemu divit.
22.08.2017
4. prázdninová schůzka 6x
Sotva co dorazila první trojice do klubu (OK1YI, OK1THC, OK1ZY), ozval se OK1PUL z parkoviště, abychom se šli podívat na krabice, které přivezl. Bohužel, do žádné z nich se anténní přepínač v poloze s rezervou pro bezpečné přivedení koaxů nevešel. Odebrali jsme se tedy zpátky do klubu a následně na střechu, abychom tam vrátili windomku. Někam se ale poděly klemy od stožárku, na kterém býval střed antény. Zatím co Hans, který mezitím dorazil, usilovně prohledával místnost a obvyklá odkladiště, přišel také Michal OK1PUK. Ten nakonec celou akci velkolepě a rychle zachránil, když vydedukoval, že hledané předměty jsou na dně kufříku s nářadím. To se potvrdilo, takže jsme se kvapně vrátili na střechu, kufřík totiž měli kluci nahoře s sebou. Samotný návrat antény už byl otázkou chvíle. Zároveň jsme okoukli hexbeam, před víkendem zažil první větrnější zkoušku. Anténa jako taková ok. Jen je patrná vůle mezi středovým dílem a plastovou tyčí pramenící z nepatrného rozdílu v průměrech - bude řešeno při případných úpravách/opravách. Poté už se spíš jen povídalo, ale během toho Hans rozložil pruty původního hexbeamu, takže v místnosti je zase trošku k hnutí, a Bahno vyvrtal díru do anténního přepínače a opatřil ji průchodkou. Proběhlo jedno spojení do Španěl v módu FELD HELL a pak jsme to zabalili. OK1THC a OK1ZY odcestovali směr Božkov a zbytek osazenstva se přesunul do restauračního zařízení. Tentokrát jsme navštívili Korunu u nádraží Jižní předměstí. Řezané pivo Rohozec nám moc nejelo, až se Hans vsadil, že jestli to Michal vypije, tak Hans sní vlastní ponožky. Motivovaný Michal dal zbytek sklenice na ex. Následně se ukázalo, že Hans má sandály a žádné ponožky. Michal se ale nedal, objednal si ty nejšpinavější ponožky u Hansovo XYL a skočil pro ně. Za chvíli byl zpět. Remus navrhl, že k tomu Hansovi zaplatí omáčku. Ponožky byly Hansovi naservírovány, on jen pózoval a dělal, že ponožky jí. V rozumnou dobu jsme to zabalili, bolevecké rozvezl Pavel, děkujeme.
17.08.2017
3. prázdninová schůzka 4x
Třetí prázdninová schůzka se docela povedla. Hned od začátku jsme se pustili do práce. Výsledkem je, že jsme sestavili hexbeam z nových tyčí a i ho šoupli na střechu. Konstrukce je poněkud těžší než původní, ale od začátku to mělo ten správný tvar, takže věříme v poněkud delší trvanlivost než měly naše předchozí pokusy. Montáž byla trošku obtížnější, někteří z nás museli dokonce dočasně sundat své pásky z kalhot, ale na zaslouženou (a však dost krátkou) návštěvu restaurace jsme odcházeli zase kompletně oděni. Na jednom z pásem hexbeam trošku neladil, to bude předmětem dalšího zkoumání. Ohledně další prázdninové schůzky bude vyhlášena anketa.
27.07.2017
2. prázdninová schůzka + posezení 6x
Scházeli jsme se postupně a více méně asi jen proto, abychom se hromadně přesunuli do Modré hvězdy.
12.07.2017
1. prázdninová schůzka 6x 1x
První naše prázdninová schůzka v tomto roce se uskutečnila v tradičním čase, tedy ve středu od 17h. Remus a Bahno nainstalovali správné drivery do počítače, Hans předváděl svou kořist v podobě různých fragmentů z oblasti zabezpečovací techniky. Doubry dotáhl pěkný kabel k vyzkoušení a případnému využití. Bahno se pochlubil základem rotátoru, který podle svého vlastního návrhu vytiskl na 3D tiskárně. Mrkli jsme se také na střechu, protože nám na stožár přibyla jakási anténka, která asi bude činit drobné potíže při návratu našich antén na stožár. Svedena je do družicového kamrlíku, zatím však není zapojena. Po 19. hodině jsme se přesunuli do restauračního zařízení Šach-mat. Tam dorazili i Muki a mmuki. Rozebíral se FM pohár a další záležitosti. Domů jsme dorazili až v pozdních nočních hodinách.
27.06.2017
Pravidelná nestředeční schůzka 4x
Sešli jsme se v očekávaném počtu, avšak v trochu jiném složení než bylo naklikáno. Místo VojákaX se ukázal Doubry. Rozmotali jsme dráty ze starého hexbeamu. Když dorazil Muki, přišly na řadu počítačové záležitosti. Na úpravu ovládacího SW nedošlo. Do PC jsme dali druhou síťovou kartu. Následovaly další úpravy. Sledování stavu našeho remote bude řešen trochu jinak. Remus v následujících dnech upraví. Drátovku jsme na střechu nevrátili, na střeše bylo rušno ohledně satelitů.
21.06.2017
Pravidelná schůzka 3x 1x
Jako první dorazil Bahno. Hned usedl nad konstruovaný KV anténní přepínač a vydržel u něj až do konce schůzky - už je v podstatě hotovo, zbývá ho instalovat na střechu (a dovést k němu ovládací kabeláž a také tedy vrátit na střechu windomku + modifikovat sw). Remus a poté i Michal seděli u pc a snažili se rozchodit sledování stavu remote pracoviště na webu. Úspěch zatím pouze částečný. Během schůzky se ozval Honza OK1ZY. Michal odcházel dřív, Bahno s Remusem až po půl deváté. Po konci schůzky se odehrála věc, kterou Remus úplně nepochopil. Když se vrátil ke svému kolu před hlavním vchodem a odemykal ho, otevřely se dveře z recepce a ozvalo se ehm ehm. V první chvíli si Remus myslel, že ho paní vrátná kontroluje, jestli kolo nekrade, ale vše bylo jinak. Paní prohlásila, že tam kvůli mně čeká a že si nechala ujet autobus. Domnívala se zřejmě, že se Remus asi zapomněl někde v učebně, nebo tak něco. No nic. Příští schůzka bude nestředeční - 27. června V ÚTERÝ.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.