OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
21.06.2017
Pravidelná schůzka 3x 1x
Jako první dorazil Bahno. Hned usedl nad konstruovaný KV anténní přepínač a vydržel u něj až do konce schůzky - už je v podstatě hotovo, zbývá ho instalovat na střechu (a dovést k němu ovládací kabeláž a také tedy vrátit na střechu windomku + modifikovat sw). Remus a poté i Michal seděli u pc a snažili se rozchodit sledování stavu remote pracoviště na webu. Úspěch zatím pouze částečný. Během schůzky se ozval Honza OK1ZY. Michal odcházel dřív, Bahno s Remusem až po půl deváté. Po konci schůzky se odehrála věc, kterou Remus úplně nepochopil. Když se vrátil ke svému kolu před hlavním vchodem a odemykal ho, otevřely se dveře z recepce a ozvalo se ehm ehm. V první chvíli si Remus myslel, že ho paní vrátná kontroluje, jestli kolo nekrade, ale vše bylo jinak. Paní prohlásila, že tam kvůli mně čeká a že si nechala ujet autobus. Domnívala se zřejmě, že se Remus asi zapomněl někde v učebně, nebo tak něco. No nic. Příští schůzka bude nestředeční - 27. června V ÚTERÝ.
14.06.2017
Pravidelná schůzka 3x
Sesli jsme se v nehojnem poctu 2ks, behem schuzky se nachvili zastavil Michal s Matou. Krome obvykle spolecensko-kulturni funkce schuzky se trochu pokrocilo na prepinaci anten, priste se snad podari to dotahnout. Rozpusteno kratce pred 1800Z.
07.06.2017
Pravidelná schůzka 4x 1x
Podařilo se přesvědčit nový počítač s Win10, aby komunikoval česky, nikoliv německy. Bahno se pustil do výroby anténního přepínače. Jinak se samozřejmě povídalo, atd.
31.05.2017
Pravidelná schůzka 5x
Remus donesl zakoupené hadicovky. Fortelnější model použijeme na spojení jednotlivých částí hexbeam prutů, ty čínské k upevnění drátů atd. Bude to pintlich, průměr hadicovek se v některých úsecích blíží průměru tyče. Protože nedorazil vrchní konstruktér Bahno, měli jsme spoustu otazníků. Zmohli jsme se na sestavení tří tyčí, které jsme smontovali každou s jiným překryvem prvků. Na chodbě jsme pak zkoušeli, který tvar prohnutí je asi ten nejlepší. Úkolem převzít reklamované(nové) PC od Ivetky byl samozřejmě pověřen Hans. Vrátil se nečekaně rychle, takže to asi neproběhlo úplně tak jak by si představoval. V samotném závěru schůzky jsme nové PC zapli, pokoušeli se přemluvit Windows 10 o češtinu namísto němčiny, avšak pouze s částečným úspěchem. Před půl devátou jsme to zabalili, Milan odjel kolmo, zbytek rozvezl Hans po Bolevci.
10.05.2017
Pravidelná schůzka 4x
Ačkoliv zpočátku visely nad účastí mnohých z nás otazníky, sešli jsme se ve stejném složení jako při pondělním kolečku. Nicméně většina z nás buď dorazila pozdě nebo potřebovala dříve odejít. Proto se toho moc neudělalo.
03.05.2017
Pravidelná schůzka 5x
Tentokrát to byla zase spíš kecací klubová sešlost. Povídalo se o čarodějnicích a o všem možném. Část výbavy si vzal Bahno, který se chystá dělat další šuternatá spojení, část zůstala nevybalena. Remus přinesl hadicovky, ale málo. Do příště pořídí další. Na opětovnou instalaci drátovky nedošlo. Jako první odcházel Remus, poněvadž byl v RK s Májou, tak aby byli doma včas. Bahno, Mmuki, Honza OK1ZY a Hans zůstali déle.
28.04.2017
Pravidelná nestředeční schůzka 5x 1x
Asi hodinu a půl před schůzkou byly doručeny nové trubky na hexbeam. Již pouhým potěžkáním balíku bylo jasné, že opravdu budou poněkud robustnějšího provedení, než ty původní. Remus s balíčkem rourovitého tvaru dorazil do klubu jako první a přesně v 17h. Nicméně téměř hodinu čekal na další příchozí. Tím byl Michal. Spolu jsme rozbalili trubky, ozkoušeli jejich spojování (nutno dokoupit hadicovky) a uchycení ke středovému dílu. Jeden třmen má poněkud nepěkně provedený závit, ale při troše násilí tam snad matku dostaneme. Dále dorazil Malda a Muki. Jejich zásluhou obnoveno zasílání klubových mailů na gmailové adresy. Ze střechy jsme sundali windomku, vezme se na čarodějnice. Na ty jsme předpřipravili výbavu, abychom urychlili nedělní nakládaní.
19.04.2017
Pravidelná schůzka 5x 1x
Dorazili jsme v počtu 5 kusů. Prvně mezi nás přišel Honza OK1ZY. Rádiem nás pozdravil mmuki. Nanosili jsme věci z Vejce závodu. Zprovoznili jsme starý počítač, avšak nikoli jako remote. Příští schůzka by měla být nestředeční, podle našeho pravidla by tentokrát měla vyjít na čtvrtek. Tenhle den se ale ukázal pro několik z nás né úplně přijatelným, bude vypsána anketa. Dále se probírala AN20 - u většiny těch, kteří účast letos zvažují, rozhodne počasí.
12.04.2017
Pravidelná schůzka 4x 2x
Proběhla domluva na Vejce závod. Zdebořice přítomnými odsouhlaseny, vzhledem k počasí jednodenní varianta. Podrobnější info bude rozesláno. Připravili jsme a odnesli do auta potřebný materiál. Milan připájel nový N konektor k jednomu z kabelů. Michal zprovoznil 230V prodlužku. Remus s Michalem všechny kabely RG213 změřili (délku) a popsali cedulkami. Krabice na reklamovaný počítač nalezena a naplněna. Téměř veškerý materiál je u Bahna.
05.04.2017
Pravidelná schůzka 3x 1x
Dorazili jsme pouze tři. Remus konečně přinesl vytištěnou tabulku na zaznamenávání výsledků FM poháru - umístěna na nástěnce na chodbě. Na novou baterku do šuplery Remus zapomněl, ale má ji doma. Bahno propůjčil převodník USB-COM, takže už opět jde klíčovat. Ale remote jsme vypli a odpojili. Dále jsme zazálohovali deníky a některé složky z obou počítačů. Jeden se bude reklamovat, druhý asi zlinuxovatí. Rádiem se ozval Michal. Byl na Švábinách (měl nějakou prodlevu mezi neodkladnými záležitostmi), vybavoval si dávné radioamatérské zážitky a okukoval kolemjdoucí PPK. Hans hlasoval v hexbeamové anketě. Shodli jsme se a navrhujeme u těch, co byli pro mimořádný příspěvek na nové tyče, jeho výši 500,- Kč. Podebatovali jsme nad akcemi, které se blíží, hlavně tedy o vejce závodu. Vypadá to na Zdebořice. Mžourající šuplerou jsme změřili průměry stožáru v místech, kam přijde kotvení (22 a 45.2 mm). Osvědčené přípravky vyrobí Bahno. Remus připraví a po velikonočním závodě nechá pro klubové použití notebook. Na závod se vezme dvojče.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.