OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
23.05.2018
Pravidelná schůzka 3x 1x
První úklidové vlaštovky dorazily. Uklízeli jsme ve třech. Nejdéle Koláček, ujal se papírově-jídelní skříně. Remus poté, co vzdal pátrání po příčinách nefunkční modulační cesty z PC do TRX, se pustil do úklidu stolu nejblíže ke dveřím. Sem tam jsme se zastavili nad některými fascinujícími, už historickými materiály, např. několik Hansovo přihlášek ke zkouškám, atd. Hans se nakonec dostavil také, věnoval se hlavně odnosu papírového odpadu. Trošku jsme zredukovali i obsah jídelní části skříně. Hans si pochutnal na několika opravdu velmi archivních cukrovinkách, Remus také neodolal a spapal adventní kalendář. Úklidové práce tím ale rozhodně neskončily. Snad nejvíc je poznat úkon, který jsme provedli těsně před odchodem. Reflektor a stojan na něj jsme ke stropu - na skříň. Také došlo na QSO s Honzou OK1ZY. Škoda, že jsme nemohli vysílat, na 6m bylo relativně plno. Příští schůzka bude nestředeční, bude vypsána anketa.
16.05.2018
Pravidelná schůzka 6x
Hanuš s Michalem se pochlubili svými novými µBITXy. Koláček ozkoušel FT950 několika CW QSO. Debatovalo se o lecčems - o Vraní skále, o termínu další schůzky, o QSL evidenci... Z účtu odešlo cca 1100,- a snad přijde obálka od DXCC. Hanuš si půjčil tuner, Michal čtečku karet.
09.05.2018
Pravidelná schůzka 3x 1x
Na úklid opět nedošlo. Hanuš rozchodil ovládání FT950 přes CAT kabel, s klíčováním na přímo jsme ale válčili dál. Nahlédli jsme i do útrob stanice a objevili pár home made úprav, těžko ale říct, jestli zrovna tohle má vliv na zjištěné problémy. Remus s Michalem přeměřili další kabel, máme tak RG213, H1001, RG8 - každého z nich je 30m + nějaké kousky RG58. Hanuš přinesl jím vyrobenou anténku, o které už psal, Remus ji pravděpodobně vyzkouší při FM poháru. Odeslány deníky z čarodějnic.
02.05.2018
Pravidelná schůzka 3x 1x
Sešli jsme se pouze ve třech, po rádiu se ozval OK1ZY. Obhlíželi jsme přírůstky ve výbavě. Kabelů H1001 a RG8 je v obou případech 30m, dále je k použití několik kusů RG58 od 6 do 20m. Na remote jsme nechali FT-897. FT-950 se se stávajícím řešením nechtělo klíčovat. Uspořádat úklidovou schůzku už je opravdu nutné!
24.04.2018
Pravidelná nestředeční schůzka 5x
Postupně jsme se slezli, abychom se zase postupně vydali pryč. Během půlhodinky s maximální účastí (5) se rozjela debata kolem čarodějnic. Mluvilo se o několika QTH, mimo jiné také v souvislosti s tím, kdyby se jelo jen 80m. Nakonec, to když už OK1THC a OK1ZY byli pryč, píchnul Michal prstem do mapy, slovo dalo slovo, Remus naložil kolo k Pavlovi do auta a jelo se. Místo nevypadá vůbec špatně. Cestou zpátky jsme to vzali přes Bahnovo QTH, poněvadž si v klubu zapomenul batoh.
18.04.2018
Pravidelná schůzka 3x 2x
Seslost ve trech spise povidaciho charakteru. Marne hledani stredniho pinu SMA konektoru - kdo ho kdesi na zemi najde, ma u me pivo. Behem schuzky se nic zasadniho nestalo.
11.04.2018
Pravidelná schůzka 5x
Schůzka celkem plodná. Přivezeny schůdky. Vylepšeno uchycení vertikálu i jeho protiváhy. Opraveny popadané dráty z hexbeamu. Máme nový, rychlejší, bezpečnější a méně vysilující postup pro sundavání a montáž hexbeamu. Provazová síť pro odkládání lehkých antén dokončena. Jediným problémečkem bylo leptání jednoho plošňáku, během čehož se téměř vypařila použitá miska. Nejen proto je potřeba příště už určitě (alespoň trochu) uklidit.
04.04.2018
Pravidelná schůzka 5x
Světe div se, přepínač KV antén je na střeše. Největší kus práce odvedl Hanuš, kterému jsme všichni asistovali. Kabel k novému vertikálu na 30m vyšel tak tak. I časově to vyšlo jen tak tak - už při montáži se na západ od Plzně hodně blýskalo. A pak přišel chvilkový vichr. Vertikál je trošku nakloněný a provizorní uchycení protiváhy vzalo zasvé. Příště je nutné vertikál opět napřímit, protiváhu lépe uchytit. Už budou schůdky. A v místnosti uklidit. Co se týká remote provozu, ready je hexbeam a windomka, vertikál má vzhledem k výše uvedeným záležitostem vyšší PSV. Došlo k proházení pozic na přepínači. Příště je už opravdu potřeba uklidit v místnosti a dokončit závěs pro uskladnění nepoužívaných antén.
27.03.2018
Pravidelná nestředeční schůzka 5x
Hojna ucast 5+2. Diky feritu od Honzy ZY uz nepada komunikace pri vysilani na 80m. Zbytek vicemene diskusni, probirali se schudky/stafle/leseni(bez jednoznacneho zaveru) a velikonocni zavod(bez zaveru, pravdepodobne bez nasi ucasti pokud nebude velke nadseni nejakeho clena). Nakreslena jedna kraslice.
21.03.2018
Pravidelná schůzka 7x
Původně to vypadalo, že účast na schůzce nebude veliká, navíc Remus nemohl přijít včas. Jaké bylo jeho překvapení, když přišel do klubu, tam nikdo, ale na střeše pobíhalo kolem antény 5 lidí. A za chvíli po dlouhé době dorazil také Malda, OK1TUX. Všichni jsme napjatě pozorovali diagramy na displeji notebooku měnící se podle toho jak Hanuš stříhal meandrovou protiváhu. Anténu jsme provizorně připojili a ozkoušeli. Příští týden snad už opravdu dojde na montáž přepínače a finální zapojení. V klubu v teple ještě došlo na montáž lanek, na která ještě připevníme provázky a na ně budeme ke stropu zavěšovat zrovna nepoužívané portablové antény. O montáž i materiál se postaral zejména Hans. Michal zase za výrazné pomoci Játra řešil problém s dětským tabletem a hlavně jedním mikrospínačem v něm. Celkově to byla po dlouhé době schůzka jak s větší účastí, tak s nějakými výsledky. Příští schůzka by měla být nestředeční, zatím vypsaná na úterý, ale ještě se domluvíme. Z klubových prostředků zřejmě budou zakoupeny schůdky, ty zapůjčené si odvezl Michal. Díky za ně, hodily se!
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.