OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
21.05.2019
Pravidelná schůzka 4x
Jelikož se nedostavil hlavní konstruktér, moc se toho neudělalo. Přišel ale Vašek, spolužák Amatéra, a tak jsme mu leccos ukázali a leccos pověděli. Vypůjčil si CB stanici a CB PSV metr. Amatér přeměřoval další svou zkonstruovanou anténu.
15.05.2019
Pravidelná schůzka 5x
Vertikál na 30m opět stojí - na místě, kde bývávala CB anténa. Jako držáky meandrové protiváhy posloužily sloupky na elektrické ohradníky. Jejich bodce bylo nutné opatřit závity, což se po nějaké době podařilo. Hodil by se poněkud robustnější svěrák. Provozuschopný zůstal v klubu jen jeden maličký. Kvůli vyloučení případné záměny klubových redukcí začal Hans stříkat jejich některé části namodro. Remote je snad funkční, ale pouze na 30m a asi trochu vzdoruje ovládání anténního přepínače.
07.05.2019
Pravidelná schůzka 7x
Nový vertikál stojí, ovšem ještě bez protiváhy a krabice. Na začátku to ale vypadalo, že se nic montovat nebude. Klíče od střechy totiž nebyly na obvyklém místě. Nakonec se je ale dohledat povedlo (děkujeme!), a tak jsme se pustili do montáže. Po konci schůzky jsme se tak mohli pokochat pohledem na novou tyčku. Při loučení na parkovišti vznikla myšlenka na sváteční výlet, který druhého dne Koláčkojc a Remusojc zrealizovali.
23.04.2019
Pravidelná schůzka 7x 1x
Velikonoční přebytky se nekonaly, pouze tradiční brambůrky. Také se nekonala žádná montáž, ač nás bylo dost. Jenže chyběl hlavní konstruktér - Bahno. A tak jsme se do ničeho většího nepouštěli. Amatér rozebral a zase složil jednu ze svých ruček a měřil PSV u různých antén. Půjčil si směrovku na 70cm. Rádiem se ozval Petr OK1PSM, který Amatéra chválil, protože ho během Velikonoc slyšel vysílat. V závěru schůzky bylo učiněno rychlé rozhodnutí ohledně průzkumu loňského čarodějnického QTH - to je beze změn, takže použitelné. Otázkou je, jestli do té doby sprchne a budou tedy příznivější podmínky pro rozdělávání ohňů. Na místo se vydal Mmuki a Remus, který za silného větru zažil to, co už dlouho ne. Těsně před odjezdem na kopec se dostavil na parkoviště před FEL Hans.
17.04.2019
Pravidelná schůzka 4x
Rotátor se otáčí. Zatím tedy na stole. Bahna napadla ještě nějaká vylepšení. Starý vertikál demontován a připraven k montáži na místo, kde původně byla CB anténa (ještě je potřeba koupit úchytku na průměr 34-35mm), případně nějakou trubku, aby se zbytečně nepoužíval stožárový nástavec, který by se mohl uplatnit někde jinde. Spodní uchycení nového vertikálu hotovo. Sloupky na elektrické ohradníky, na kterých budou vypnuty protiváhy, zakoupeny. Ještě je potřeba pořídit elektroinstalační krabici, která bude pod novým vertikálem. Kabel k hexbeamu zkrácen a opatřen novým konektorem. Byla to pěkná schůzka, na které se udělalo dost práce, díky všem. Ovšem s Vejcezávodem to nevypadá dobře.
09.04.2019
Pravidelná schůzka 8x 1x
Sešlo se nás celkem 10. Do tohoto čísla jsou však započítána 3 děvčata z rodiny Pavla OK1PUL. Zjištěn mechanický problém v rotátoru z pozůstalosti, který bylo v plánu dát na střechu. Zkušebně ztopořen prut na budoucí vertikál na 40m/80m. Sestaven seznam chybějících věcí, které budou ještě k trvalé montáži potřeba. Spočítány také hadicovky, které budou potřeba k obnově hexbeamu + další drobnosti. Ozval se pořád ještě stonající Amatér, tentokrát jsme udělali QSO na UHF i VHF sdílenkách. Co se týká Vejcezávodu, moc se toho neukulo, dost lidí bude během velikonoc mimo Plzeň.
03.04.2019
Pravidelná schůzka 3x 2x
Sešli jsme se nakonec jen ve třech. A to se ještě Petr ukázal jen na chvíli. Jako poslední dorazil Mmuki. Remus donesl do klubu 10 krimpovacích PL na RG213, která dorazila z Číny, a sadu kleští. A protože kleště se neřízeně povalovaly na několika místech, založil 2 krabice. Kleštírnu a speciální kleštírnu. Konečně jsme se z klubu slyšeli s Jindřichem Plzeň - na UHF sdílence. Na dvoumetru se ozval OK1ZY. Vzhledem k nízké účasti se vejcezávod ani jiné blížící se akce neřešily.
26.03.2019
Pravidelná schůzka 8x 1x
Sešlo se nás dost. Bahno opět makal na interfejsu. Amatér měřil další ze svých antén, Kvasir cosi vrtal a také měřil. Koláček si hrál se svým novým rádiem. Kromě toho se samozřejmě debatovalo o všem možném i nemožném, stavil se docent Masopust, ozval se Michal OK1PUK, se kterým komunikovala jedna z přítomných obou dcer OK1PUL. S něčím se hnulo, něco se odpálilo, ale jak zaznělo i při schůzce: Kdo nic nedělá, nic nezkazí a když se kácí les, lítají třísky. Z klubových peněz zakoupena nová zvuková karta a baterie 9V do multimetru. Z Číny dorazilo balení distančních sloupků a 10x SO239.
20.03.2019
Pravidelná schůzka 5x
Sešlo se nás relativně dost. Navíc dorazil i Martin OK1MCW, který také přiložil ruku k dílu. Zatímco Hanuš tentokrát většinu schůzky proseděl před počítačem a programoval a programoval, zbytek osazenstva sundaval hexbeam. Ten je už delší dobu lehce vyosen, nicméně hlavním problémem byl větrem zničený rotátor. Následkem volného otáčení rotátoru je i poškozené stínění kabelu. Bude nutná brigáda rychlého nasazení hexbeamu. V současnosti je ukotven na střešním roštu. Zakrytovaný inferfejs už vypadá moc hezky a navíc už lze ovládat jak otáčení antény, tak přepínání antén bez PC. Během schůzky přeřazen Petr OK1PSM z běžných odběratelů aktualit mezi členy našeho RK. Přeci jen mezi nás chodí už od září loňského roku... Tak Petře vítej, musíme to někdy oslavit :)
12.03.2019
Pravidelná schůzka 6x
Na uvod spatna zprava - rotator to opravdu neustal a bude nutno ho vymenit. Jinak byla bohata ucast(+2x CHLD OK1PUL) a krome kecani se zase pohlo s interface - temer vsechno uz je uvnitr a SW zacina byt k svetu, mj rozchozeno klicovani a pridana blokace vysilani do odpojenych anten.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.