OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
16.11.2022
Pravidelná schůzka 5x
Vzhledem k nepřízni počasí k žádným pracím na rotátoru nedošlo. Ale zaznamenali jsme jiné úspěchy. Přesvědčili jsme tiskárnu, kterou poskytl Péťa OK1PSM, k tomu aby tiskla na QSL lístky - takže už je k tisku nebude muset nikdo tahat domů nebo do práce. Remus přinesl plastové boxíky k roztřídění nářadí. Trochu se vysílalo, hlavně Stepan OK1MOT. Péťa zkoušel různá LED svítidla, a tak z potemnělé chodby občas vycházely různé záblesky. Jedním ze světel pak PSM osadí svůj elektrobicykl. A asi největší časový prostor zabraly hrátky s GPS trackery. Dvě stejné krabičky - ta Péťovo fungovala, ta Michalovo moc ne. No a Hans, ten si vedl nějaké své 50V teorie, ovšem hezké od něj bylo, že nás rozvezl po Lochotíně a Vinicích.
08.11.2022
Pravidelná schůzka 4x
Opět byla nakonec účast dvojnásobná oproti předklikaným očekáváním. Ale tentokrát jsme byli jen čtyři. Jako první dorazil Hans, protože si spletl den, kdy měl konat spolkovou činnost s jiným ensemblem, a tak mimořádně mohl dorazit včas, dokonce s předstihem. Jako druhý dorazil přesně na pátou Remus, obtěžkán novými šuplíčkovými organizéry, sadou šroubováku a ještě nějakými drobnostmi. Spolu se hned pustili do montáže. Mezitím dorazil Péťa. Ten zase trošku přeorganizoval 230V kabeláž. Chvíli po něm přišel Michal, ale nejprve vůbec Petra nezaregistroval, protože zrovna ležel kvůli kabelům pod stolem. Pak se tedy šlo na věc, byly to v podstatě jen 4 díry do zdi a stejný počet vrutů, ale každý měl nějaké ty poznatky :). Péťa pak ještě nařezal všechny přepážky do šuplíčků a během této činnosti se hodně debatovalo. Převažovalo téma kotlů, termostatů a termohlavic, přičemž se Michal s Petrem snažili některé principy vysvětlit Hansovi. Ten se přiznal k tomu, že se v pondělí chtěl zapojit do našeho kolečka na OK0BPL, ale odporoučel se mu repráček v ručce, kterou má vypůjčenu od Bahna. Stačili jsme vypít ještě nějaký ten čaj a kávu, dojedla se čokoška a padly jedny piškoty. Na konci schůzky bylo nutné vyluxovat, protože všude bylo bílo. Nepřijel Martin na bílém koni, ale Hans si přinesl z práce polystyrén v podrážkách bot. Některá z příštích schůzek by měla začínat o něco dříve než v 17h, aby ještě bylo venku vidět a aby se stihl odvoz nepotřebností do sběrného dvora.
02.11.2022
Pravidelná schůzka 5x
Naklikaná jistá účast byla pouze na dvojce, o to větší radost byla, že se nás nakonec sešlo pět. Remus přinesly držáčky na o dvě patra rozšířenou poličku u okna. Chybí nám ale jedno prkýnko 15x64cm. Provětralo se rádio. Zkoumali jsme elektrifikovaný bicykl OK1PSM. Dohodli jsme se na nákupu dalších dvou šuplíčkových organizérů na naše drobné majetky. A jelikož nikdo nedorazil povozem a ani Péťovo superbike by naše nepotřebné majetky neuvezl, tak zůstalo vše nashromážděno pod stolem. Došlo na malou obhlídku dosavadní kabeláže, ale na připojování už bylo dost tma. Příště už se tedy snad hexbeam opět zavrtí :)
25.10.2022
Pravidelná schůzka 7x
V klubu nás bylo relativně dost, nicméně někteří se moc dlouho neohřáli, navíc málokdo přišel včas. Povídalo se, pojídalo se, kafovalo a vysílalo. A Remus řešil pracovní problém, kdy se naopak nějakou dobu nevysílalo.
19.10.2022
Pravidelná schůzka 7x
Sešlo se nás 7 a něco se i udělalo. Remus se pustil do úpravy poličky u okna. Dózy s konektory a dalšími věcmi budou naležato, tím pádem může být poliček více nad sebou při zachování celkové výšky police. Kvůli tomu bylo potřeba udělat na koncích prkýnek zarážky, aby se dózy nerozkutálely. Pro úspěšné dokončení úkolu je potřeba ještě jedno prkénko 64x15cm, 4 držáčky a 2 zarážky. Povídalo se o všem možném, našel se kryt konektoru k rotátoru a docela se i vysílalo. Samozřejmě se i povídalo a mlsalo. Na závěr se trošku poklidilo na stolech a vyluxovali jsme jednak drobečky a pak také uschlé můry, které se vysypaly ze žaluzií.
12.10.2022
Pravidelná schůzka 6x
Přípravu na připojení rotátoru jsme nějak nestihli. Bylo nás 6, takže se poměrně dost povídalo. Péťa poskytl do RK starší laserovou tiskárnu 3v1 - takže tedy funguje i jako kopírka a skener. Bohužel k tisknutí QSL lístků se úplně nehodí, ale možná ji nějak přemluvíme. Další hračkou byly IP telefony, které si od Petra pořídil Hans. Právě Hans roztřídil QSL lístky, které minule přinesl Koláček. V samém závěru se podařilo alespoň trochu uklidit na stolech, takže už by se dala pozvat nějaká ta vzácnější návštěva.
05.10.2022
Pravidelná schůzka 4x
Vzhledem k tomu, že po schůzce následovala návštěva divadelního představení, nebylo naše setkání dlouhé ani moc početné. Nicméně alespoň se vyřešilo předání zaevidovaných QSL lístků, které přinesl Koláček. Remus zase přinesl paklík nově vytištěných lístků k odeslání.
30.09.2022
Pravidelná schůzka 6x
Bylo nás šest. A jak to tak bývá, když je velká účast, většinou nad činnostmi převáží diskuze. Ale i tak se něco stačilo udělat. Mimo jiné se někteří seznamovali se zakoupeným AKU nářadím. Drobná nejistota nad stavem ICOMu vznikla tím, že se zdá, že HSEND nespíná tak, jak by měl a jak ještě před šutry spínal. V budově a celém areálu ZČU bylo rušno, protože se konala Noc vědců.
14.09.2022
Pravidelná schůzka 5x
Odvoz odpadu se nakonec neuskutečnil. Remus měl z pracovních důvodů zpoždění a Hanušovi někdo urazil zrcátko a tak kouzlil s izolepou a opozdil se také. Nakonec jsme si hráli s CW dekodérem, který přinesl Péťa, trošku se vysílalo, trošku uklízelo, trošku pájelo... Usnesli jsme se na koupi AKU nářadí.
07.09.2022
Pravidelná schůzka 6x
Zase se trošku zapracovalo na úklidu. Remus přinesl QSL lístky, které pro klub dorazily přes OK1NP. Po dlouhé době se v klubu ukázal Koláček OK1NF. I on ukázal několik našich lístků a obě hromádky si odnesl k zaevidování. Trošku se i vysílalo, hodně se povídalo a v plánu je realizace přednáško o historii radioamatérů u nás, kterou by uspořádal Koláček.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.