OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
29.03.2023
Pravidelná schůzka 4x
22.03.2023
Pravidelná schůzka 5x
S remote-bednou jsme nic zásadního nedělali, Michal pouze opravil konfiguraci switche. Vašek s Honzou ZY dumali nad Jardovými školními počty, a tak vzduchem lítala admitance, impedance, susceptance, omegy, a fázory. Použíti jiného stepdown měniče bylo horší než lepší a tak jsme ADS-B záležitosti přepojili na jiný zdroj. Jenže jsme si neověřili, z kterého přívodu je napájen, a tak když kluci odcházeli z klubu, poctivě vypli napájení monitorů a tiskárny a tím pádem i letadýlka. Remus to tak ráno zajel přepojit do správné zásuvky. Příjemná ranní projížďka.
15.03.2023
Pravidelná schůzka 8x
Ze začátku to nevypadalo na příliš akční schůzku, ale postupně se začalo něco dít. Remusovu kolegovi byl opraven adaptér k plašičce kun, Stepan se snažil vyčistit si sluchátka, přišel Martin (Pták), se kterým jsme tradičně probrali všechno možné, třeba Honza ZY vyzvídal, které učitele měl Martin během studia na SPŠE. Hanuš se pustil do úprav anténního přepínače, ale donesené arduino nepremávalo. Michal s Péťou se pustili do úprav napájení letadélkovitých zařízení, Hans s Jardou jim k tomu následně byli k ruce, stejně tak následně při opětovných pokusech s teploměry a odpory, které různým způsobem připojovali k píčku. Péťa ještě něco tvořil s notebookem, ale hlavně prezentoval výsledky svého pátrání po česky (a slovensky) vysílajících DV/SV/KV rozhlasových stanicích - bude aktualizována naše již dlouho neudržovaná stránka o tomto tématu. Remus se pustil do třídění dalších věcí do šuplíčků a dóz. Napájení pro ADS-B se i s přidanými kondíky a cívečkou vrátilo nahoru a pak se ještě alespoň trochu řešila bedna, respektive její počítačová část. Hlavně switch, který moc nešel pingnout a ani po restartu administrovat. Nějakým zázrakem či omylem se to pak podařilo Remusovi z domova, ale rozhodně se na konfiguraci ještě budeme muset podívat. Jinak samozřejmě proběhly nějaké ty brambůrky, čajíčky a kafíčka a také zbytky vánočních kolekcí, jejichž náplň leckoho nenadchla, zvlášť když se ocitla mimo cukrovinku i mimo útroby konzumenta.
08.03.2023
Pravidelná schůzka 6x
Počítač a TRX se na chvíli podívaly ven z bedny. To abychom do nich nainstalovali komponenty. Do TRX přišla SD karta, respektive byla přidělána k tělu stanice a do stanice samotné vede prodlužka. To aby se nemusela stanice při případné manipulaci s kartou vyndavat. Toto místo se tak zatím stalo jediným, kde je v celé bedně použita izolepa, což je u nás doposud dost nevídaná záležitost. Bednový počítač jsme vylepšili o 250GB SSD. Asi nejvíc času jsme strávili u instalace Raspberry a připojování čidel. Toto zatím zůstalo nedořešeno. A také přibyl nějaký ten radioamatérský SW na notebooku. Hanuš si k úpravě odnesl anténní přepínač, který jsme minule sundali ze střechy.
02.03.2023
Mimořádná opravárenská schůzka 2x 1x
Už nějakou dobu jsme měli problémy se zařízením pro ADS-B. Raspberry se velmi často restartovalo. A jednou takhle večer po pravidelné schůzce se už neprobralo. Michal narychlo svolal mimořádnou schůzku. Na pomoc mu přispěchal Hans. Vyměnili píčka. Přičemž ale následně zjistili, že i to původní běží. Možná byl problém někde mezi SD kartou a píčkem. Ale hlavně že to už zase jede...
01.03.2023
Pravidelná schůzka 7x 1x
Úvod schůzky byl ve znamení hrátek s chatbotem. Vyřešeno napájení pro Raspberry pi v bedně. Anténní přepínač demontován ze střechy, ke stanici dočasně připojen napřímo hexbeam. Objednány 2 SD karty (32+64GB) - do píčka v bedně, případně nová pro letadlové píčko. Objednán SSD 250GB disk do počítače v bedně. Značnou část schůzky se Michal se Stepanem věnovali opět ADS-B. Zařízení se pořád často restartuje. V klubu se také na chvíli ocitla ptačí budka. Byla to jedna ze 4, které vyrobil Petr. Plánuje je osadit kamerami. Do klubu zavítal Bahnův kolega, potřeboval nějakou proměřit nějakou anténu. O občerstvení se největší mírou postaral Hans, který donesl masitou krmi. Někteří z nás poprvé využili k cestě z/do klubu nových linek MHD vedených přes Západní okruh. Objednané zboží přistálo ve výdejním boxu již pár hodin po objednání, konkrétně ve 4:30 ráno.
21.02.2023
Pravidelná schůzka 3x
Naklikaná účast 3, skutečnost dvojnásobná. Rozjezd schůzky byl pozvolný, ale nakonec se toho udělalo dost. Především se laborovalo s píčky, protože to, které řeší ADS-B má za sebou v posledních dnech několik restartů. Problémů bylo/je víc. Jednak přerostl log Flightradaru a druhak je zřejmě potíž s poklesem napájecího napětí. Dále se řešila kamera, která už je ve skříni v klubu už léta, ale nikomu se ji nepodařilo rozumně rozfungovat a hlavně zpřístupnit bez nutnosti mít nějakou čínskou aplikaci. Triu Stepan-Michal-Jarda se to ale povedlo. A tak hned zůstala koukat do bedny. Switch nad stolem se již nevypíná s monitorem a tiskárnou, takže tentokrát by ji mělo být možné i používat. Dále Hans dodal některé, až 4 roky staré fotky ze dvou akcí RK. Remus v klubu vyložil věci od Péti, které nosil sem a tam v baťohu déle než 14 dnů - důlčík a žárovičku. Tu Jarda nainstaloval do lampičky. Ozval se OK1ZY. Je asi nějaký problém s mailem (radioklub@senamlibi.cz). Honza OK9ATD nám chtěl něco poslat a vrací se to, dal o tom vědět i skrze Karla OK1ELE. Péťa upgradoval klubový notebook - vyměnil disk za SSD. Obnovena cedulka u dveří. Jinak se mluvilo o zážitcích z jarních prázdnin, cestování, dopravních nehodách, atd. Menšina odjížděla autem, většina tramvají. Příště ale už asi pojedeme prodlouženou linkou 24 přes novou část západního okruhu.
09.02.2023
Pravidelná schůzka 8x 1x
Tentokrát se toho moc neudělalo. Sněm nad bednou byl spíše jen teoretický. Domluvilo se toto: Hanuš upraví stávající anténní přepínač (výměna tranzistorů, příprava pro připojení na Raspberry Pi), Stepan ze svých zásob poskytne čidla (teploměry) a vyvine softwarový ovládací panel (do budoucna budou přepínače 2), Remus zajistí napájecí kabel pro Raspberry a obstará popisky jističů a DC vývodů v bedně. Dále jsme pogratulovali Lvíčkovi k úspěchu na Technické olympiádě Plzeňského kraje, která dnes vyvrcholila v prostorách ZČU FEL. Lvíček mezi nás dorazil a přinesl 2 televize, které možná on nebo někdo jiný opraví. A vypůjčil si Remusův zdroj. Při odchodu jsme potkali Játra. V týdnu od 13.2. schůzka nebude (jsou jarní prázdniny).
31.01.2023
Pravidelná schůzka 6x
Ze stanovených úkolů se zamakalo hlavně na bedně. Nakonec už je částečně funkční. Hans přinesl kabely, Remus dráty, všichni nějaké to občerstvení. Odcházelo se v půl desáté, po úklidu nepořádku, který pracovním úsilím samozřejmě trochu vznikl. Finální úklid provedou 1HV+1YI ráno před DOD, sraz si dali na 8:30.
25.01.2023
Pravidelná schůzka 8x
Ačkoliv tentokrát měla schůzka začátek v neuspíšeném čase, tedy v 17h, stihlo se toho dost. Na začátku jsme trochu povídali s Martinem "Ptákem" a pak už jsme se pustili do vrtání, šroubování a dalších činností. Výsledkem je, že v chystané remote-bedně máme připravené rádio, rozvaděč se zdroji, ovládání od rotátoru, počítač, píčko a usb hub. Rozvaděč jsme osadili svorkovnicemi pro DC, k zadrátování dojde snad příště. Jarda opravil lampičku a v klubových zásobách do ní našel i žárovku. Občerstvení bylo pestré, účast bohatá, činnost tvořivá. Takhle kdybychom se rozjeli příště, tak to budeme mít skoro hotové (bez ant. přepínače). Příští schůzka bude v úterý a kromě prací na bedně musíme pořešit i přípravy na DOD, který bude ve středu 1.2. Závěr schůzky byl zpestřen zajížďkou ke QTH Péti OK1PSM, který si v klubu omylem nechal batoh. Odměnou jsme dostali žárovku a důlčík pro klubové použití a každý po jednom větrovém bonbónu. Jarda si k testování odnesl 2 pětigigové parabolky.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.