OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
08.07.2020
2. prázdninová schůzka 6x
Rotátor se točí, jak má, zbývá jen pár softwarových úprav (a montáž na střechu samozřejmě). Díky, Bahno. QSL roztříděny na OTM a KGT a po rocích. O to se postaral Jay a Remus. Ten přinesl objednané USB kabely. Termín příští schůzky je zatím nejasný.
02.07.2020
1. prázdninová schůzka 5x
Většina z nás měla trošku zpoždění, ale sešli jsme se. Hanuš přinesl od QSL manažera Koláčka paklík lístků pro OTM, jeden lístek pro KGT. Hanuš dále pracoval na ovládání rotátoru. Remus přinesl nabíječku k ručce Yaesu FT-60 - ta je tak kompletní, s novou lionkovou baterií. Jay nařezal a přinesl nové desky do poličky u okna - ty vypůjčené jsme tak mohli vrátit. Stavil se u nás taky Martin (někdejší Remusův spolužák) - potřeboval něco ohledně vysílaček a antén, my jsme se zase podívali do laboratoře neelektrických veličin a vypůjčili jsme si USB A-B kabel. Hanuš si vzal kufr s Kenwoodem a zdrojem, ze zahrady se pohodově zapojí do Polního dne.
17.06.2020
Pravidelná schůzka 4x 1x
Po schůzkách s vyšší účastí byla tato skromnější sešlostí. A zrovna tak s činností. Krom vynuceného zrušení wifiny (za vypnutí na dálku patří dík Michalovi), jsme pouze ručně otočili hexbeam směrem do vnitrozemí - v domnění, že uděláme nějaké QSO do Mooncontestu. Ale v OK bylo ticho po pěšině. A jinak jsme měli takový malý lázeňský sedánek, jelikož jsme zkonzumovali lázeňské oplatky a zapíjely je minerální vodou Il Sano. Petr opět zápasil s notebookem a instalací operačního systému. Probírala se myšlenka udělat ke konci června HonzaDay, neboli oslavu svátku nositelů nejčastějšího jména v našem RK.
10.06.2020
Pravidelná schůzka 7x
Největší kus práce udělal Bahno, který se pustil do dodělávání a nakonec i oživování nové podoby ovládání rotátoru. Drobné potíže se sledováním polohy rezistoru však zapříčinily, že na fyzické ozkoušení se skutetečným rotátorem prozatím nedošlo. Remus přinesl druhou várku redukcí a po Bahnovi poslal Koláčkovi vytištěné odchozí QSL lístky. Zároveň si domů vzal pakl prázdných, protože už mu doma zase došly zásoby. Michal připravoval věci na další rozvoj střešní části sítě. Hans přinesl několik pěkných kabelových průchodek, přičemž doma jich prý má téměř nekonečno. Míra zkoumal namodelované chování Bahnem navržené antény a ukazoval líšťanské anténní systémy. Také si odnesl vrtáky, které se společně už před delší dobou objednávaly. Petr pokračoval v instalaci systému na notebooku. Vzhledem k deštivému počasí se na střeše neprovedly žádné práce. A protože nás bylo celkem 7, vyprávělo se o sto šest. O rozhlasech, o poštolkách, o montážních pěnách, o anténách. Příští schůzka bude pravděpodobně ve středu, určitě ne v úterý, kdy se po koronapauze poprvé koná sešlost někdejší OK1KPL a spol. ve Formance.
03.06.2020
Pravidelná schůzka 6x
Nějakou dobu jsme seděli u počítačů. To proto, že Michal upravoval nastavení portů tak, aby se na letadla, vzdálenou plochu a remote dostal Remus z práce. Petr přinesl notebook, který bude sloužit jako druhé radioklubové PC, hlavně když někdo potřebuje na net a hlavní PC je obsazeno vysílajícím. Jay, Hans a Remus se věnovali úklidu portablové části skříně. Jay zařazen do seznamu členů-nováčků, jako zápisné přinesl výborný perník. Dále jsme se bavili o nějakých těch záměrech do budoucna...
29.05.2020
Pravidelná schůzka B 5x 1x
Po hodně dlouhé době se uskutečnily dvě schůzky během jednoho týdne. A to z toho důvodu, že stále pro nás platilo omezení v maximální počtu současně přítomných osob (5). V součtu za obě schůzky se nás sešlo 9 (5 + 5, přičemž Remus byl na obou schůzkách). A co je důležité, na obou schůzkách bylo po jednom nováčkovi. A co je ještě důležitější, vypadalo to, že oběma se u nás líbilo a že tedy snad přijdou zase. Hans dovalil rotátor, jehož dvě části k sobě svařil, jak jsme chtěli (téměř). Bahno se pustil do výroby nového ovládání rotátoru, vyoperoval relátka z nevyužité a špatně ovladatelné usb relátkové karty, bohužel neměl to správné arduino a v klubu nebyla ani rozumná krabička, tak si celou věc vzal domů. Skrze Bahna naopak do klubu od Lvíčka po dlouhé době doputoval analyzátor. Hans s Péťou opatřili nové redukce modrým proužkem značícím příslušnost redukce k našemu klubu. Péťa provedl úklid v oblasti pravého rohu u okna, umravnil síťovou kabeláž a televizi na sloupku vysunul do maximální výše, takže už nepřekáží, nestíní a hlavně se o ní každý druhý nemajzne. Pokud by se v této poloze měla používat, hodila by se HDMI prodlužka. Udělali jsme pár FT8 spojení na 6m, ozval se také OK1ZY. Remus zapomenul vytisknout QSL lístky, takže snad je dovalí příště. O tom, jestli příští týden budou opět dvě schůzky (a kdy), se rozhodne nejpozději při pondělním kolečku.
27.05.2020
Pravidelná schůzka A 5x
Sešli jsme se v pěti, tedy v maximálním povoleném počtu. Poprvé se přišel podívat Vašek. Dříve chodil do RK FEL ČVUT. Michal se ihned pustil do přípravných prací k přesunu ADSB bedny na střechu. Vaškovi jsme ukázali vysílací místnost a střechu. Míra rozšrouboval bedýnku pod velkým vertikálem a divil se tomu, co tam viděl - s Bahnem chce prodiskutovat zapojení. Michal s Remusem nainstalovali ADSB na střeše. Bylo to napínavé. Začalo to tím, že jsme nevěděli, který z připravených kabelů je ten správný, protože od poslední schůzky se smyly cedulky na kabelech. Samozřejmě, že jako první jsme odizolepovali ten nesprávný. Pak začalo oživování. Malina se ne a ne připojit do sítě, nejdřív jsme mysleli, že je špatné napájení, pak že odešla síťovka. Tak jsme to celé zase sundali. Nefungovalo to ani dole, kde to před odnosem na střechu v pohodě několik měsíců šlapalo. Nepomohlo ani připojení k monitoru, tvářilo se to úplně mrtvě. Až pak byla odhalena příčina - SD karta byla povytažená. A tak jsme si montáž na střeše už skoro za tmy zopakovali. Pak už to šlapalo... Odcházeli jsme těsně před desátou hodinou večerní.
22.05.2020
Pravidelná schůzka 4x
Nakonec jsme se sešli jen ve čtyřech. Hans se nedostavil zřejmě se pro samé svařování zavařil. V klubu se také pracovalo, Pavel okonektoroval venkovní UTP kabely, takže příště by teoreticky ADSB mohlo přijít už nahoru na střechu a příjem by se o mnoho zlepšil. Během schůzky přišel intenzivní déšť a také pár blesků, remote pracoviště bylo na pár chvil neovladatelné, relátka i stanice si dělaly co chtěly. Po třech resetech PC nakonec zřejmě vše v pořádku. Pod dveřmi na spodní střechu zateklo na podlahu 8. patra. Ozkoušeli jsme novou rychlovarnou konvici, pod kohoutek se bohatě vejde, už se tak nemusíme obávat pachuti plastu v kafíčkách a čokoládách. Koukali jsme na video, kterak se v Pákistánu repasují akumulátory. Termín příští schůzky zatím není stanoven, ale určitě příští týden schůzka bude.
21.05.2020
Radiová schůzka 3x
Z OTM se sešli jen OK1PUK a OK1YI/P Plzeň hl.n. Nic velkého se neprobíralo, snad jen pár věcí, které stejně budeme řešit na páteční schůzce v RK. Do kolečka se zapojil také OK1BIL toho času na portablu u vysílače Klínovec, kde s Tomášem OK1GTH a Mírou OK2MG zrovna cosi grilovali.
15.05.2020
Pravidelná schůzka 5x
Po dvou měsících se uskutečnila normální schůzka v radioklubu - pravda, normální úplně nebyla, musela se podřídit aktuálně platným opatřením a pokynům jak od státu, tak od děkana. Hans si domů odnesl modrý rotátor ku svaření. Mmuki odvezl Yaesu 950, aby stanici následně odvezl k opravě. Bahno si vypůjčil dualband směrovku. Remus předal Bahnovi odchozí QSL lístky, ten je předá OK1NF. Remus si také vypůjčil Yaesu ručku, do které dal z Číny došlou novou baterii - ozkouší ji v provozu. Debatovalo se o tom, co by se mělo pořídit - včetně nové rychlovarné konvice (u té byly dva požadavky - aby nebyla plastová a aby její výška byla max 20cm, aby se vešla pod kohoutek - s tím bude možná problém, v nejhorším se bude muset plnit sklenicí). V souvislosti s nákupy upozornil Remus, že do konce roku je Velká Británie ještě v bezcelním režimu a že V. Výborný rozprodává Lanprojekt na Bazoši. Suma sumárum příjemná schůzka, hlavně jsme se po dlouhé době viděli. Pokud na podzim nebo v zimě přijde předpovídaná druhá vlna epidemie, bylo by fajn, aby remote byl do té doby stoprocentně funkční. Příští schůzka bude příští týden, termín bude upřesněn.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.