OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek

Poslední pravidelné schůzky
18.09.2018
Pravidelná schůzka 3x
12.09.2018
Pravidelná schůzka 5x 1x
Zkušebně jsme postavili nový teleskop a orientačně změřili vzdálenosti pro kotvení. Narovnali jsme vertikál na 30m. A protože i po zavěšení spadlého ramena windomky byl na příjmu znát pokles při přepnutí právě na tuto anténu, zkusili jsme prohodit kabely. Vedlo to k tomu, že jsme určili příčinu útlumu - je to v přepínači antén. Během manipulace s přepínačem došlo ke dvěma záhadám. Někam se vypařil vcelku velký plastový šroub a někde v ovládacím kabelu nebo v jeho připojení je vachl. Jinak nám Bahno představil další obory své konstrukční tvorby, udělalo se pár QSO (včetně s OK1ZY do Božkova), něco se snědlo. Po dlouhé době dorazil Doubry. Koláček přijel na kole obtěžkán kilometrem drátu na antény. Hans dorazil až když jsem odcházeli, ale odvezl Mmukiho a Remuse domů.
05.09.2018
Pravidelná schůzka 3x
Snesena CB anténa, respektive její zbytek (na její místo přijde KV vertikál). Delší rameno windomky ukotveno - čert ví jak dlouho leželo na střeše. S opravovacími činostmi pomáhal Petr OK1PSM, který se mezi nás přišel podívat poprvé. Kromě něj se dostavil také Michal OK1PUK. Povídalo se o lecčem a o leckom. Rozruch vzbudilo vykolejení tramvaje, ke kterému zrovna došlo. A kdybychom se na střechu vydali o pár minut dřív, možná bychom zahlédli vrtulník, který v době naší schůzky v Plzni bohužel spadl.
29.08.2018
Poslední prázdninová schůzka 5x 1x
Michal přivezl Remuse, nový (tedy asi o 30 let novější) vysavač, směrovku a další věci. Při příjezdu na parkoviště zmerčili Bahnovůz a také na bicyklu přijíždějícího Koláčka. Lehce obtěžkáni vyrazil Michal s Remusem nahoru a ejhle, kluci už tam nebyli. Šli totiž do auta pro další věci, které měl Bahno doma kvůli MS Sprint ctestu. Hned na to se šlo s nákladem opačným směrem. Jednalo se o zatím poslední zásilku směr sběrný dvůr. Opustil nás monitor, starý vysavač a 2 krabice elektronepořádku. Během úklidového šrumce se ozval OK1ZY. Remus přinesl dva porculánové talíře, to aby se v klubu zlepšila kultura stravování. Hned jeden z nich využil, když nakrájel sýr nezvyklého tvaru. Sem tam se zavysílalo, nejvíc QSO udělal Michal. Vystavili jsme FM pohár. V závěru schůzky jsme vedli úvahy o stavbě dalšího vertikálu a také dipólu na 160m. Hanse jsme donutili k odnesení starého akumulátoru a VojakXovi předá praCB stanici. Koláček Michalovi ukázal, kde jsou Hansovo pytlíčky. Posledně jsme totiž součástkovou základnu nedokázali najít. Koláček s Remusem řešili webový QSL systém, Remus už to snad konečně udělá. Domluvili jsme se na tom, že pořídí anténní analyzátor a teleskop. Od září přecházíme opět na každotýdenní schůzky.
15.08.2018
3. prázdninová schůzka 3x 1x
Jako první dorazil Bahno, pak Remus s Jéňou a pak cyklista Mmuki. Jéňa se pohrabal v elektroodpadu, něco si rozšrouboval a nakonec rozsvicoval nejrůznější LED diody a žárovky. Michal se sháněl po jistém kondenzátoru, ale Hansovo roztříděné součástky jsme po úklidu bohužel nedohledali (Michal proklínal hlavního uklízeče, nicméně součástek jsme se skutečně nedopátrali). Došlo i na pár QSO, zpočátku hlavně na 6m, pak na 30m. Na 2m se ozval Honza OK1ZY. Haprovalo připojení k internetu, nicméně chyba nebyla u nás. Zarámovali a vyvěsili jsme DXCC papyrus. Odcházeli jsme cca v 19:45.
18.07.2018
2. prázdninová schůzka 5x 1x
Po delší době jsme se sešli v rozumném počtu, i když někteří se minuli. Po ještě delší době se ukázal Libor. Michal dorazil na kole. Moc se toho ale neudělalo, lehce se plánovalo, Bahno dal na web termín srazu v Hrádku a Holic. Dále se uvažovalo o šutrech a pochodu z Roželova. Taky byl pokus o naplánovaní akce hned na druhý den s Liborem a dětmi.
04.07.2018
1. prázdninová schůzka 2x
První prázdninová schůzka se odehrála pouze ve dvoučlenném obsazení, nicméně i tak jsme zase s úklidem pokročili. Především jsme přeskupili obsah skříní, něco málo zase přibylo do bedýnky s věcmi na vyhození. Příchod do místnosti a především případný první dojem nově příchozího návštěvníka je snad o poznání příjemnější.
26.06.2018
Poslední předprázdninová schůzka 4x 2x
Na základě ankety jsme se tentokrát sešli v úterý. Opět se zapracovalo na úklidu - a tentokrát to bylo docela znát, protože se uklízelo v oblasti stolů a také pod nimi. Různé, léta nepoužívané kabely zmizely, zaprášená CBčka skončila v příslušné skříni. Hlavním vedoucím uklízecích prací byl opět Koláček, kterému byla udělena pochvala také za přichystané zdravé občerstvení. Dále jsme řešili rotátor, respektive jeho ovládání. Avšak stále zůstává vzdáleně neovladatelný. Ponechán natočen na jihozápad. Příští schůzka bude cca za 14 dní.
20.06.2018
Pravidelná schůzka 4x 1x
Jako první dorazil Remus s Káťou a dětmi. Vzápětí Koláček. Děti hned zaujala bedna s věcmi na vyhození a začaly se v ní přehrabovat. Koláček, který dorazil vzápětí se je snažil přesvědčit, ať (si) toho odnesou co nejvíc. Káťa s dětmi odešla, ale jen s několika malými suvenýry. Pak dorazil Michal, který se hned pustil do vrtacích a dalších mechanických prací na krabičce pro jeho budoucí TRX. Hlavně jsme všichni ale byli zvědaví na to, co se stalo s ovládáním rotátoru. Zblázněné servo se po opětovném připojení opravdu různě hýbalo nonstop. Horší to ale bylo se samotným ovladačem rotátoru. Rotátor se otáčel zřejmě sem a tam možná celý víkend, na což jistě nebyl dimenzován. Patrně se připeklo trafo. A odbouchla se pojistka. Při provizorním odzkoušení se rotátor pootočil, ale trafo se za tu dobu dost zahřálo. Zkusmo jsme vyndali jiný ovladač od stejného výrobce. Rotátor se správně dotáčel, ale nezkoušeli jsme to moc, protože původní rotátor se neotáčí přes jih a ovladač druhého má bod nula na severu. A jinak jsme zase trošku hnuli s úklidem, v závěru schůzky udělal Koláček několik CW spojení (když zrovna Michal nevrtal). A také se ozval OK1ZY. O termínu poslední červnové schůzky rozhodne anketa.
13.06.2018
Pravidelná schůzka 4x
Opět se nás sešlo o něco víc, než se původně čekalo, ale tentokrát se účast zastavila na čísle čtyři. Pokračovalo se v úklidu. I když se toho udělalo poměrně dost, po vizuální stránce nebyly úspěchy tak velké jako minule. Nicméně některé části skříní a hlavně prostor pod stolem stále na úklid čekají. Koláček udělal několik CW spojení. Hanuš začal s tvorbou schémat pro plánovanou výrobu soupravy na hon na lišku. Michal vyvrhl vnitřnosti malého starého ruského osciloskopu. Do krabičky zřejmě zabuduje svůj µBITX. Remus nafotil šrotiště mobilních telefonů a pokusí se to nabídnout od koruny na Aukru - třeba se nějaký sběratel najde a každá koruna na účtě dobrá. Příště by to asi opět chtělo výlet do sběrného dvora.
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.