OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
14.04.2018FM pohár + výlet = ?
1x


Jako poslední dobou často, nevěděl jsem do poslední chvíle jestli pojedu, jestli na jeden den nebo na dva a tím pádem ani nebylo jasné, kam to bude. Nakonec jsem přecejen vyrazil v pátek. Zvítězil jižní směr a to tentokrát ještě o něco jižnější než Boubín. Za cíl jsem si dal Větrný vrch nedaleko Volar. Cesta, ač delší, mi utekla nějak rychleji než obvykle, přičemž si ani nepamatuju, že bych usnul.

Po páté hodině odpolední jsem vystoupil z mrkve ve Volarech, navštívil tamní jednotu a po zelené značce se vydal do kopců, ve kterých jsem ještě nikdy nebyl. Plán cesty kolem střelnice po lukách a pastvinách vyšel, trefil jsem se na rozcestí a po pár dalších stovkách metrů jsem se objevil na hřebeni, na němž se nachází i vrch, ze kterého jsem chtěl vysílat.

Počasí bylo docela příjemné, i když to sem tam docela zafoukalo, a tak jsem se rozhodl, že půjdu prozkoumat ještě sousední Doupnou horu. Přes louku jsem k ní dorazil. Skála v lese je to. Z jedné strany byla obkopaná, dvě takové hranaté díry to byly a zdály se být docela čerstvé.

Začalo drobně pršet, vítr zesílil. Vrátil jsem se k louce a přemýšlel, jestli to nezapíchnu tam a na Větrný vrchol vyrazil až ráno. Ale nakonec jsem drobně posvačil, odskočil si a deštík byl pryč. Vydal jsem se opět na cestu, s tím, že spát budu u někdejšího Kollerhausu, vrch obejdu, abych si zdejší kraj pořádně prohlédl. Sice jsem trochu ztratil nadmořskou výšku, ale stoupání po horské pastvině olemované kamením stálo za to. Sem tam nějaká skalka, sem tam smrk, sem tam lejno.

Brzy bylo poznat, že se blížím k někdejšímu lidskému obydlí. Staré ovocné stromy, náznaky staveb. Už bylo docela šero. V lese jsem zahlédl šikmou plochu - že by stříška? Krmelec? Seník? Byl to celý srub, dřevěná chatička. S verandičkou. S křesílky, věšákem, miskou pro kočky. A s prostorným podkrovím. V něm jsem se ubytoval. Spaní to bylo pohodlné, na slamnících. Když se utišil vítr, bylo až na občasné zahoukání mrkve úplné ticho.

Až ráno mi probudilo vytí a jako kdybych slyšel z povzdálí spousty konverzujících lidí. To ale asi byl jen sen. Vytí ale ne. V 5:08 se ranní ptačí zpívánky přerušilo zvonění telefonu. Kolega z práce měl jakousi potíž. Pak jsem spal až do sedmi. Nasnídám se a vyrazím na kopec...

Vrchol nebyl daleko, došel jsem tam snad ani né za 10 minut. Výhledy na Plechý, Javor, pod mlhou a kouřem ukryté Volary. Asi tam bude nějaký útulek, to vytí se ozvalo znovu. A pěkně se také jarním vzduchem nesl zvuk zvonkohry.

popis akce prozatím nedokončen OK1YI

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Po 30. dubna
1x 1x
Pohotovostní závod Pálení čarodějnic ...více
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.