OK1KGT
RADIOKLUB
Hledáme nové členy
Úvod, novinky
Činnost, Úkoly
Vybavení
Proběhlé akce, schůzky
Plány
Členové
Ohlasy, ankety
Kontakty
Fotogalerie
eQSL galerie
Odkazy, Bazary
DV SV KV česky
Povídalo se
o nás
Úspěchy, Historie
Ať žijou textové!
prohlížeče!
WWW přístupy
Poštolky

Uživatel

Heslo


NAŠE AKCE z let 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
nebo všechny textově zdokumentované či s fotodokumentací nebo jen exkurze případně úplně všechny akce
posledních 10 schůzek


DatumNázev akceÚčastDokumentace
14.05.2016FM pohár + výlet = Boubín
1x 2x


Pátek třináctého. Nejsem pověrčivý, ale už od rána se o tom mlelo všude, tak se o tom zmíním i já. Ale žádné neštěstí mi nepotkalo – a že na FM poháry poslední dobou jezdím sám, to už jsem si zvykl. Má to i své výhody, mohu se sám na poslední chvíli rozhodnout, kam vlastně pojedu. Původně jsem tentokrát chtěl vyrazit někam do oblasti Hochfichtu/Smrčiny, nebo po delší době na Plechý, ale počasí tomu úplně nepřálo. A protože, jak mi napsala Kristýnka z OK1KZL, z jejich výstupu na šumavský Boubín sešlo, byla volba nakonec překvapivě jasná…

Před čtvrtou hodinou odpolední jsem doběhl na plzeňské nádraží, zpoždění vlaku mi umožnilo nerušený nákup stravy a pitiva a pak už jsem nastoupil do plně obsazeného rychlíku na Budějovice. Obsadil jsem kupíčko hned za lokomotivou, kde už seděli dvě slečny a pán. Po zastavení v Nepomuku zbyla už jen jedna slečna, která se usmívala. Bylo mi jasné, že se neusmívá při pohledu na svého spolucestujícího, ale spíš jsem usuzoval, že to bude audio obsahem, který si pouštěla do sluchátek. Po chvíli bylo jasné, že poslouchá rádio, protože odborně manipulovala se sluchátky/anténou. Začal jsem usínat. Na jednou ona začala šíleně řvát. Strašně jsem se leknul. Pak už i artikulovala, takže jsem rozpoznal slovo góóól. No jo, bylo MS v hokeji a naši hráli… Slečna v Horažďovicích přestoupila a já už pozoroval jen temné mraky v jižních směrech.

Ve Strakonicích jsem přestoupil na regionovu směr Volary. Přestupovalo i spousta mladých skautů, takže bylo docela našlápnuto. Ale pouze do Volyně. Vláček kupodivu dojel zpoždění a tak jsem v Kubově Huti vystupoval včas. V tu ráno začalo pršet. A pršelo ještě další ch několik hodin. Oblékl jsem si tedy bundu a vyrazil směr Boubín. Tentokrát poprvé po staré cestě směrem nahoru, neboť jak avizoval tiskový mluvčí NP Šumava a jak bylo patrné i ze skromné cedulky, dřevěná cesta na vrchol byla v rekonstrukci. A řekl bych, že cesta pod stromy byla v dešti i mnohem příjemnější.

Když jsem vešel do útrob rozhledny, oddechl jsem si, že tam budu nocovat sám. Ale překvapilo mi, že uvnitř pršelo také. Vždycky jsem tam totiž nocoval za úplně hezkého počasí a nebo když bylo nasněžíno. Operativně jsem ale využil dvě lavičky sražené k sobě, které tam asi pro mne někdo připravil a přes opěradla a provázek jsem přehodil plachtu. Spalo se docela dobře, akorát že když přestalo venku pršet, z rozhledny kapala nashromážděná voda a vlhkost dál. Venku bylo večer i tepleji než vevnitř, občas proletěl na dosah ruky mráček, občas se ale ukázaly i hvězdy a světýlka z daleké civilizace.

Ráno jsem musel dát všechno mokré sušit. Občas vysvitlo sluníčko, hlavně foukal vítr, jenže pořád bylo vlhko, takže se moc nedařilo. Ale před příchodem prvních turistů už jsem si mohl vzít aspoň kraťasy. V 8 hodin jsem se pustil do instalace vysílací výbavy. Bílá hůl přišla tradičně na plastovou trubku, kterou jsem uchytil do rohu zábradlí. U paty trubky, tedy cca 2,5m od antény byla připojená CRT 270M a akumulátor. Ovládací panel, mikrofon a sluchátka přes UTP 25m kabel svedeny dolů ke spacáku. Zde osvědčené řešení – jednak kvůli klimatickým podmínkám, jednak kvůli konfliktům s kochajícími se turisty.

Zapojeno bylo všechno rychle a kupodivu i všechno fungovalo, takže jsem ještě vykonal pár malých procházek po okolí. A pak začal závod. Ze začátku nic moc, ale pak se to rozjelo a nakonec prvních dvacet minut přineslo víc než 20 spojení. Nejvíce to chodilo do JO70, kupodivu docela málo bylo spojení z Plzeňska. Samozřejmě došlo i na milé spojení s OK1KZL, ale třeba i s Arminem DF1AI, který vysílal jen na ručku asi 40km od Salzburku směrem na Mnichov. Všem patří velký dík za spojení – nakonec jich bylo na dvoumetru 54, a kdyby přibyla ještě tak dvě až tři spojení, mohlo být v kapse 200 bodů, ale takhle jsem se musel „spokojit“ se 195. Takže paráda.

V poledne jsem to zabalil, na rozhledně zrovna nikdo nebyl, takže se výbava sundavala bez potíží. Také jsem sundal pár vrstev svého mokrého oblečení a vydal se dolů stejnou cestou jako nahoru. Na sestup jsem měl přesně hodinu, což je tak akorát. Překřížil jsem trasu nějakého běžeckého závodu a pak přišla sms od ČD, že můj vlak má 1 minutu zpoždění, a tak jsem mírně zvolnil vypočtené tempo. Přišel jsem na nádraží, vyndal z baťohu poslední housku a už vláček houkal. Tentokrát trojdílný kolos motoráčkový. Usadil jsem se v cyklovagónu a většinu cesty jsem tam byl sám. Žádné mimořádnosti během cesty domů nenastaly, takže v půl páté jsem už byl doma.

Výlet to byl sice zpočátku dost mokrý, ale nakonec velmi příjemný. A dařilo se i radiově, takže co víc si přát. Tak uvidíme, kam se vydám(e) v červnu.

(zapsal Honza OK1YI)

Nejbližší schůzky / akce ... podrobnosti
Ne 03. prosince, celý den
Po stopách zaniklé trati Adorf - Hranice v Čechách ...více
CZ / D
So 09. prosince
1x
FM pohár + výlet = Boubín ...více
Ne 17. prosince
PA ...více
lokalita zatím nevybrána
Chcete dostávat informace o našich akcích prostřednictvím emailu? Zaregistrujte se.